ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 11 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

22

tävlingar

26

matcher

24

resultat

18

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Septemvri Sofia
1-1
Etar

1-0 Boris Galchev (13)

1-1 Ivan Stoyanov (straff, 70)

 
Ermis
0-4
AEK

 
AaB
2-1
Silkeborg

1-0 Jakob Blåbjerg (44)
2-1 Jannik Pohl (straff, 51)

1-1 Jens Gammelby (45+1)

Publik 4 008

 
West Ham United
2-0
Huddersfield Town

1-0 Pedro Obiang (72)
2-0 Andre Ayew (77)

 

Publik 56 977

 
Tammeka
1-1
Tulevik

 
Lahti
1-1
KuPS

1-1 Stenio (85)

0-1 Reuben Gabriel (63)

Publik 2 490

SJK
2-1
VPS

1-1 Billy Ions (21)
2-1 Aristote Mboma (45+1)

0-1 Ville Koskimaa (15)

Publik 3 877

 
Stade Reims
0-1
Stade brestois 29

 

0-1 Edouard Butin (66)

 
Apollon Smirnis
0-0
PAOK

Utvisning Axel Juárez (34)

 

 
Maccabi Petah Tikva
1-2
Beitar Jerusalem

 
Cittadella
1-1
Perugia

1-1 Alessandro Salvi (72)

0-1 Alberto Cerri (31)

 
Första omgången
Oratory Youths
19:00
Kercem Ajax

Xghajra Tornados
20:00
Msida St Joseph

 
Molde
2-1
Odd

1-0 Petter Strand (49)
2-1 Thomas Amang (90)

1-1 Jone Samuelsen (straff, 59)

 
Piast Gliwice
1-2
Lechia Gdańsk

1-1 Stojan Vranješ (30)

0-1 Marco Paixão (11)
Utvisning Simeon Slavchev (40)
1-2 Romário Baldé (87)

Publik 5 140

 
Desportivo Aves
2-1
Belenenses

1-1 Salvador Agra (42)
2-1 Ryan Gauld (53)

0-1 Nuno Tomás (25)

 
Gaz Metan Mediaş
1-2
Concordia Chiajna

1-2 Bojan Golubović (90+3)

0-1 Ronaldo Deaconu (47)
0-2 Paul Batin (61)
Utvisning Andrei Patache (84)
Utvisning Paul Batin (89)

Dinamo Bucureşti
1-2
Poli Timişoara

1-0 Ionu Costache (30)

1-1 Gabriel Vașvari (straff, 37)
1-2 Octavian Drăghici (63)

 
Ural Yekaterinburg
1-1
SKA Khabarovsk

1-0 Giorgi Chanturia (straff, 54)

1-1 Vitaliy Fedotov (75)

Publik 2 602

 
Málaga
1-3
Las Palmas

1-1 Diego González (48)

0-1 Jonathan Viera (45)
1-2 Jonathan Calleri (69)
1-3 Loic Rémy (88)

Publik 22 697

 
IFK Göteborg
1-3
Djurgården

1-1 Mikael Boman (45+1)

0-1 Kerim Mrabti (18)
1-2 Kerim Mrabti (52)
1-3 Jesper Karlström (54)

Publik 12 350

 
Trelleborg
2-0
GAIS

1-0 Erik Andersson (56)
2-0 Dino Islamovic (81)

 

Publik 1 302

 
Kasımpaşa
3-2
Malatyaspor

 
1. FC Nürnberg
0-1
St. Pauli

 

0-1 Waldemar Sobota (63)

Publik 27 375

 
Torpedo BelAZ
1-1
Naftan Novopolotsk

Neman Grodno
2-0
Dnepr Mogilev