ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 2 september 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

167

matcher

167

resultat

17

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Georgien
1-1
Irland

1-1 Valeri Qazaishvili (34)

 

Serbien
3-0
Moldavien

1-0 Mijat Gaćinović (20)
2-0 Aleksandar Kolarov (30)
3-0 Aleksandar Mitrović (81)

 

Wales
1-0
Österrike

1-0 Benjamin Woodburn (74)

 

 
Albanien
2-0
Liechtenstein

1-0 Odhise Roshi (54)
2-0 Ansi Agolli (78)

 

Israel
0-1
Makedonien

 

0-1 Goran Pandev (73)

Spanien
3-0
Italien

1-0 Isco (13)
2-0 Isco (40)
3-0 Álvaro Morata (77)

 

 
Finland
1-0
Island

1-0 Alexander Ring (8)

Utvisning Rurik Gíslason (75)

Ukraina
2-0
Turkiet

1-0 Andriy Yarmolenko (18)
2-0 Andriy Yarmolenko (42)

 

 
Tredje omgången, gruppspel
Zambia
3-1
Algeriet

Gabon
0-3
Elfenbenskusten

Senegal
0-0
Burkina Faso

 
Indonesien
0-0
Fiji

Mocambique
1-1
Kenya

Hong Kong
4-0
Macao

 
Blackpool
1-0
Wimbledon

Bradford City
3-1
Bristol Rovers

Bury
0-1
Scunthorpe United

Doncaster Rovers
0-0
Peterborough United

Gillingham
1-2
Shrewsbury Town

Milton Keynes Dons
1-1
Oxford United

Oldham Athletic
3-4
Charlton Athletic

Southend United
0-0
Rochdale

Walsall
2-1
Plymouth Argyle

 
Cambridge United
1-0
Colchester United

Carlisle United
1-1
Mansfield Town

Cheltenham Town
0-1
Stevenage

Chesterfield
0-0
Coventry City

Crawley Town
2-0
Yeovil Town

Exeter City
1-0
Newport County

Grimsby Town
1-0
Crewe Alexandra

Lincoln City
0-0
Luton Town

Morecambe
1-2
Accrington Stanley

Port Vale
0-1
Notts County

Swindon Town
1-4
Barnet

Wycombe Wanderers
3-1
Forest Green Rovers

 
Första kvalomgången
Billericay Town
5-0
Didcot Town

Penistone Church
3-2
Whitby Town

Albion Sports
3-2
Barnoldswick Town

Warrington Town
1-0
Grimsby Borough

Ashton Athletic
2-1
Bamber Bridge

Kidsgrove Athletic
3-2
Clitheroe

Stalybridge Celtic
2-1
Farsley Celtic

Marine
1-3
Ashton United

SL Aquaforce
3-1
Radcliffe Borough

Scarborough Athletic
1-0
Workington

Bottesford Town
0-1
Shildon AFC

Cleethorpes Town
1-2
Atherton Collieries

Colne
0-1
Lancaster City

Ossett Town
2-1
Consett

Hyde United
1-0
Kendal Town

Droylsden
4-3
Colwyn Bay

Abbey Hey
3-3
Altrincham

Skelmersdale United
1-2
Handsworth Parramore

Buxton
3-2
Frickley Athletic

Whitley Bay
0-2
Newcastle Benfield

Sunderland RCA
0-0
Liversedge

Mossley
2-2
1874 Northwich

Witton Albion
0-2
South Shields

Halesowen Town
0-3
Basford United

Boston Town
2-1
Hednesford Town

AFC Kempston Rovers
2-1
Wisbech Town

Loughborough Dynamo
1-3
Stourbridge

Market Drayton Town
1-5
Alvechurch

AFC Mansfield
4-0
Dunkirk

Soham Town Rangers
0-0
Westfields

Peterborough Sports
3-4
Stafford Rangers

Rushall Olympic
1-0
Potton United

Sutton Coldfied Town
0-2
Barwell

St Ives Town
1-0
Coalville Town

Grantham Town
2-1
Holbeach United

Haughmond
3-2
Matlock Town

Tividale
2-3
AFC Rushden & Diamonds

Lincoln United
0-1
Redditch United

Shepshed Dynamo
6-1
Leek Town

Stratford Town
4-0
Newcastle Town

King's Lynn Town
4-1
Coleshill Town

Mickleover Sports
2-1
Hinckley AFC

Boldmere St. Michaels
0-3
Chasetown

Yaxley
0-1
Dereham Town

Brocton
2-4
Deeping Rangers

Maldon & Tiptree
3-3
Hayes & Yeadind United

Tilbury
0-1
Aylesbury United

North Leigh
2-2
Biggleswade Town

Hendon
1-1
Wingate & Finchley

Beaconsfield Town
0-2
Marlow

Colney Heath
3-0
Cockfosters

Berkhamsted
1-3
Slough Town

Clapton
0-3
Needham Market

Royston Town
2-0
Dunstable Town

Bedford Town
0-2
Lowestoft Town

Ware
2-1
Witham Town

Thurrock
1-1
Harlow Town

Hadley
2-3
FC Romania

Great Yarmouth Town
0-2
Chesham United

Hertford Town
1-1
Grays Athletic

Haringey Borough
1-1
Hitchin Town

Potters Bar Town
1-0
Bishop's Stortford

Gorleston
0-4
Barking

Arlesey Town
1-3
Heybridge Swifts

Hanwell Town
4-1
Brightlingsea Regent

St Margaretsbury
1-6
Kidlington

Cheshunt
2-0
Takeley

Haverhill Borough
0-8
Kings Langley

Enfield Town
2-1
Harrow Borough

Ashford Town (Middlesex)
2-0
Corinthian-Casuals

Phoenix Sports
2-0
Eastbourne Town

Ramsgate
3-3
Egham Town

Margate
3-1
East Grinstead Town

Faversham Town
3-1
Tonbridge Angels

Crowborough Athletic
2-0
Sevenoaks Town

Dulwich Hamlet
3-1
Hastings United

Tooting & Mitcham United
2-0
Merstham

Thamesmead Town
3-0
Lewes

Herne Bay
3-1
Walton Casuals

AFC Sudbury
1-1
Mildenhall Town

Metropolitan Police
3-2
Staines Town

Folkestone Invicta
3-2
Greenwich Borough

Dorking Wanderers
3-2
Worthing

Horsham
6-0
Ashford United

Haywards Heath Town
2-2
Tunbridge Wells

Banstead Athletic
0-4
Glebe

Carshalton Athletic
5-3
Pagham

Leatherhead
6-0
Cray Valley PM

Erith Town
0-3
Burgess Hill Town

Hereford
8-0
Godalming Town

Banbury United
4-2
Tiverton Town

Bridport
1-0
Barnstaple Town

Gosport Borough
1-0
Bridgwater Town

Frome Town
2-1
AFC Totton

AFC Portchester
1-0
Dorchester Town

Farnborough
2-3
Salisbury

Odd Down
0-5
Weymouth

Tavistock
2-2
Taunton Town

Merthyr Town
6-1
Willand Rovers

Tuffley Rovers
0-5
Swindon Supermarine

Horndean
0-2
Bodmin Town

Paulton Rovers
1-0
Winchester City

Guildford City
1-3
Knaphill

Basingstoke Town
2-2
Hartley Wintney

Bideford
5-1
Bishop's Cleeve

Hamworthy United
1-5
Thatcham Town

Cinderford Town
2-1
Moneyfields

Andover Town
1-2
Cadbury Heath

Aylesbury
1-3
Leiston

 
Brescia
0-0
Palermo

 
Första omgången
Nadur Youngsters
4-1
Xaghra United

 
Ballymena United
1-0
Cliftonville

Coleraine
4-2
Glenavon

Dungannon Swifts
2-0
Ballinamallar…

Glentoran
2-0
Warrenpoint Town

 
Första omgången
Vitória Horta
0-3
Amora

 
Första omgången
Portimonense
3-1
Chaves

1-1 Ricardo Pessoa (17)
2-1 Paulinho (51)
3-1 Fabricio (74)

0-1 Pedro Tiba (straff, 4)
Utvisning Matheus Pereira (20)

Rio Ave
2-0
Cova Piedade

1-0 Marcelo (3)
2-0 Marcão Teixeira (83)

 
Andra kvalomgången
Banks O' Dee
2-1
Linlithgow Rose

Glasgow University
1-1
Threave Rovers

Colville Park
5-0
Preston Athletic

Lothian Hutchison
4-0
Coldstream

Glenafton Athletic
6-1
Golspie Sutherland

St. Cuthbert W…
3-5
Girvan

 
Tredje omgången
Liptovský Hrádok
0-8
Trenčín

 
Lugo
0-1
Cádiz

 

0-1 David Barral (straff, 86)

Publik 2 990

Numancia
1-0
Almería

1-0 Pere Milla (67)

 

Publik 2 274

Gimnàstic Tarragona
0-4
Sporting Gijón

 

0-1 Xavi Molina (självmål, 8) (30) 0-2 Stefan Šćepović (15) (30) 0-3 Rubén García (45+2) (30) 0-4 Michael Santos (straff, 63)

Publik 6 373

Lorca
0-0
Rayo Vallecano

Publik 5 820

Osasuna
1-1
Huesca

1-0 Unai García (67)

1-1 Gonzalo Melero (87)

Publik 15 071

 
Degerfors
3-2
Brommapojkarna

1-1 Sebastian Ohlsson (14)
2-2 Alexander Andersson (83)
3-2 Sargon Abraham (88)

0-1 Viktor Gyökeres (2)
1-2 Jesper Karlström (69)

Publik 1 515

Falkenberg
0-4
Gefle

 

0-1 Bajram Ajeti (9)
0-2 Bajram Ajeti (20)
0-3 Adam Bergmark-Wiberg (38)
0-4 Jacob Hjelte (90+1)

Publik 2 426