ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 30 augusti 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

57

matcher

57

resultat

1

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Oman
2-0
Afghanistan

 
Andra omgången
RKG
1-8
Fredericia

Vanløse
1-3
Fremad Amager

Nørresundby
2-3
Skive

Varde
3-5 f
Horsens

HB Køge
4-3 f
Nykøbing

Brønshøj
0-2
Næstved

Sunred Beach
1-5
Otterup

 
Tredje omgången
K-Järve JK Järve
5-0
Tartu Welco

Maardu Aliens
0-3
Elva

 
Kvalomgång, match 2:2
Veria
2-1
Aiginiakos

Information Aiginiakos vidare med sammanlagt 2-2 och mål på bortaplan.

 
Första omgången
KF Gostivari
0-2
Shkendija

 
Första omgången
CD Calahorra
1-0
Real Unión

1-0 Cristian (5)

 

Peña Sport
1-2
Mirandés

Badalona
2-2* f
Elche

Information Elche vidare efter 3-1 på straffar.

Gimnástica Segoviana
2-0
Pontevedra

Gimnástica Torrelavega
0-3
Durango

Leioa
2-1
Racing Santander

Ponferradina
2-0
Rápido Bouzas

UD Logroñés
4-0
Real Avilés

Olímpic de Xàtiva
1-1* f
Olot

v Olot vidare efter 5-4 på straffar.

Real Murcia
3-1
Cacereño

Lleida Esportiu
1-0
Melilla

Rayo Majadahonda
0-1
Unión Adarve

Antequera
2-0
Arcos

Lorca Deportiva
3-1
Villanovense

UD San Fernando
1-2
Marbella

FC Cartagena
2-1
UCAM Murcia

 
Andra omgången
SinopSpor
*1-1 f
Erbaaspor

Information SinopSpor vidare efter 5-4 på straffar.

1461 Trabzon
0-0* f
Arsinspor

Information Arsinspor vidare efter 5-4 på straffar.

Ofspor
2-1
Yomraspor

Bayburt İÖİ
1-2
Pazarspor

12 Bingöl Spor
1-1* f
24 Erzincanspor

Information 24 Erzincanspor vidare efter 3-2 på straffar.

Siirt İl Özel İdaresi
1-2
Batman Petrolspor

Cizrespor
1-0
Yüksekova Belediyespor

Yeni Altındağ BS
1-0 f
Bartınspor

Ankara Demirspor
*2-2 f
Ankara Adliyespor

Information Ankara Demirspor vidare efter 3-1 på straffar.

Yozgatspor
0-2
Çorum Belediyespor

Kayseri Erciyesspor
0-4
Nevşehirspor

68 Aksaray Belediyespor
0-1
Kozan Belediyespor

Payasspor
1-0
Kırıkhanspor

Osmaniyespor
2-3 f
Erzin Belediyespor

Düzcespor
1-0
Kocaelispor

Bayrampaşaspor
1-0 f
Halide Edip Adıvar

Anadolu Bağcılar
2-1
Çatalcaspor

Sultanbeyli Belediye
Inst
Tepecikspor

Darıca Gençlerbirliği
2-1 f
Gölcükspor

Tekirdağspor
0-2
Ergene Velimeşespor

Orhangazispor
1-0 f
Altınova Beled…

Tire 1922
2-0
Turgutluspor

Manisa BBSK
0-2
Bergama Belediyespor

Bucak Oğuzhanspor
1-2
Kemerspor

Tavşanlı Linyitspor
0-2
Kızılcabölükspor

Muğlaspor
1-0
Aydınspor

Tarsus İdman Yurdu
2-1
Karaköprü Bele…

Karacabey Birlikspor
0-1
Yeşil Bursa

 
Första omgången
Holywell
*3-3 f
Prestatyn Town

Information Holywell vidare efter 6-5 på straffar.