ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 29 augusti 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

7

tävlingar

49

matcher

49

resultat

2

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Förenade Arabemiraten
2-1
Saudiarabien

1-1 Ali Ahmed Mabkhout (21)
2-1 Ahmed Khalil (60)
Utvisning Mahmoud Khamis (90)

0-1 Nawaf Al Abid (straff, 20)

 
Myanmar
1-0
Malaysia

Bahrain
0-0
Jordanien

 
Andra omgången
VB 1968
1-0
Næsby

B 1913
1-3
Hvidovre

LSF
1-0
B 93

Frem Sakskøbing
0-9
Greve

Dalum
0-1
OB

Agerbæk / Starup
2-7
Randers

Jammerbugt
3-1
Vejle

Aabyhøj
3-4 f
Middelfart

Hedensted
3-2
Aarhus Fremad

BSF
1-5
Holbæk B&I

Vejgaard B
4-3
Sydvest

Slagelse B&I
2-1 f
AB

VSK Århus
1-4
AGF

Kolding IF
0-1
Hobro

 
Andra omgången
Ards
5-0
Queen's University

Ballymena United
3-0
Knockbreda

Carrick Rangers
3-0
Dergview

Cliftonville
4-0
Banbridge Town

Crusaders
2-1
Dundela

Glenavon
5-1
Donegal Celtic

Moyola Park
1-1* f
Institute

Information Institute vidare efter 8-7 på straffar.

Coleraine
4-1
Larne

Limavady United
0-1
PSNI

Linfield
6-0
Lisburn Distillery

Loughgall
0-1 f
Glentoran

Ballyclare Comrades
2-0
Newington Youth

Newry City AFC
0-4
Dungannon Swifts

Portadown
3-2
H&W Welders

Warrenpoint Town
4-1
Lurgan Celtic

Ballinamallard United
*0-0 f
Tobermore United

Information Ballinamallard United vidare efter 8-7 på straffar.

 
Trelleborg
1-1
Helsingborg

1-0 Dino Islamovic (41)

1-1 Darijan Bojanic (51)

Publik 4 797

 
Andra omgången
Kars 36
1-0
Muşspor

Ağrı 1970 Spor
0-1
Van BB

Elaziz Belediyespor
2-5
Diyarbekirspor

Edirnespor
3-0
Çanakkale Dardanelspor

 
Första omgången
Haverfordwest County
2-1
Goytre United

Afan Lido
2-1
Penybont

Goytre
1-2
Cardiff MU

Pontypridd Town
3-0
Taff's Well

Bala Town
0-1
Newtown

Airbus UK
3-2 f
Cefn Druids

Rhyl
0-1 f
Flint Town United

Bangor City
5-2
Denbigh Town

Llandudno
0-1
Caernarfon Town

Porthmadog
3-5
Holyhead Hotspur

Caersws
0-2
Aberystwyth Town