ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 23 augusti 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

10

tävlingar

100

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Fjärde kvalomgången, match 2:2
FC København
20 : 45
Qarabağ

Slavia Praha
20 : 45
APOEL

CSKA Moskva
20 : 45
Young Boys

Liverpool
20 : 45
1899 Hoffenheim

Steaua Bucureşti
20 : 45
Sporting CP

 
Förkval, omspel
Kidsgrove Athletic
20 : 45
Trafford

Evesham United
20 : 45
Newcastle Town

Westfields
20 : 45
AFC Wulfrunians

Romford
20 : 45
Stowmarket Town

Aylesbury United
20 : 45
Leverstock Green

Erith Town
20 : 45
Whyteleafe

 
Andra omgången
Newcastle United
20 : 45
Nottingham Forest

Huddersfield Town
20 : 45
Rotherham United

Blackburn Rovers
20 : 45
Burnley

Cheltenham Town
20 : 45
West Ham United

Southampton
20 : 45
Wolverhampton Wanderers

Stoke City
21 : 00
Rochdale

 
Kvalomgång
Zagora
16 : 00
Nedeljanec

Fruškogorac
16 : 00
Varaždin

Križevci
16 : 00
Dakovo-Croatia

Straža Hum na Sutli
16 : 00
Nedelišće

Bedem Ivankovo
16 : 00
Međimurje Čakovec

Lekenik
16 : 00
Oriolik Oriovac

Rudeš
16 : 00
Dragovoljac Poličnik

Nehaj
16 : 00
Batrina

Borac Imbriovec
16 : 00
Karlovac

Crikvenica
16 : 00
Bjelovar

Slavonija Požega
16 : 00
Mladost Fažana

 
Första omgången
Schaan II
20 : 00
Balzers II

 
Jonava
17 : 00
Sūduva

Stumbras
19 : 00
Žalgiris

 
Första omgången
Dečić
17 : 00
Jezero

Zeta
17 : 00
Mladost Lješko…

Budućnost
17 : 00
Jedinstvo

Kom
17 : 00
Berane

Ibar
17 : 00
Petrovac

Mladost
17 : 00
Čelik

Sloga Radovići
17 : 00
Lovćen

OFK Borac
17 : 00
Igalo

Arsenal Tivat
17 : 00
Mornar

Pljevlja
17 : 00
Otrant-Olympic

Qualifier
17 : 00
Bokelj

Qualifier
17 : 00
Cetinje

 
Andra kvalomgången
DFS
18 : 00
ONS Sneek

USV Hercules
18:00
VV Dongen

AVV Swift
18:00
HBS-Craeyenhout

VV Capelle
18:00
VV Altius

Lienden
19 : 30
HHC

VVSB
19:30
EEV

Excelsior Maassluis
20 : 00
Lisse

De Meern (Zon)
20 : 00
Vlissingen

GVVV
20 : 00
Magreb '90

Noordwijk
20 : 00
IJsselmeervogels

Quick '20
20 : 00
Apeldoorn CSV

VV UNA
20 : 00
Staphorst

HV&CV Quick
20:00
Ter Leede

Ajax Amateurs
20:00
Be uick 1887

ODIN '59
20:15
SDC Putten

 
Fjärde omgången
Chita
11 : 30
Yenisey

Irtysh
13 : 30
Tom Tomsk

Znamya Truda
15 : 30
Fakel

Chertanovo
16 : 00
Dinamo St. Petersburg

Tyumen
16 : 00
Sibir

Rotor Volgograd
17 : 00
Volgar Astrakhan

Syzran-2003
17 : 00
Krylya Sovetov

Sokol Saratov
17 : 00
Orenburg

Torpedo Vladimir
17 : 30
Olimpiyets

Dinamo Bryansk
17 : 30
Avangard Kursk

Spartak Nalchik
17 : 30
Chernomorets

Ararat Moskva
18 : 00
Baltika

Khimki
18 : 00
Shinnik

Energomash Belgorod
18 : 00
Tambov

Armavir
18 : 00
Kuban Krasnodar

 
Andra omgången
Härnösand
-
Östersunds FK

Brage
-
Åtvidaberg

Karlstad
-
Örebro

Skövde AIK
-
GAIS

Nybro
-
Kalmar

Hittarp
-
Varberg

Kristianstad
17 : 30
Halmstad

Värmbols
18 : 00
AIK

Torstorps
18 : 00
GIF Sundsvall

Kvibille
18 : 00
Häcken

Tvååker
18 : 00
Örgryte

Torns
18 : 00
Värnamo

Tullinge
18 : 30
Frej

Aspudden-Tellus
18 : 30
Dalkurd

Arameiska / Sy…
18 : 30
Brommapojkarna

Sollentuna
18 : 30
Syrianska

Bollnäs
18 : 30
Norrköping

Piteå
18 : 30
Degerfors

Gamla Upsala
18 : 30
Djurgården

Carlstad United
18 : 30
Sirius

Landvetter IS
18 : 30
IFK Göteborg

Oskarshamns AIK
18 : 30
Helsingborg

Lund
18 : 30
Norrby

Landskrona
18 : 30
Elfsborg

Husqvarna
18 : 30
Öster

Utsikten
18 : 30
Jönköpings Södra

Trollhättan
18 : 30
Malmö FF