ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 7 augusti 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

16

tävlingar

28

matcher

28

resultat

19

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Dunav 2010
0-0
Etar

 
SønderjyskE
3-0
AGF

1-0 Kees Luijckx (9)
2-0 Mikael Uhre (52)
3-0 Philip Zinckernagel (64)

 

Publik 6 015

 
Extra förkval, omspel
Tower Hamlets
1-0
Broxbourne Borough

 
Semifinal
Galway United
0-3
Dundalk

 

0-1 Jamie McGrath (10)
0-2 Robbie Benson (straff, 57)
0-3 Kevin Devaney (självmål, 77)

Shamrock Rovers
1-0
Cork City

1-0 James Doona (120)

 

 
Astana
1-0
Ordabasy

1-0 Askhat Tagybergen (90+3)

 

Publik 4 000

 
Osijek
1-0
Rijeka

1-0 Boma Barišić (straff, 18)

Utvisning Marko Vešović (35)
Utvisning Mate Maleš (90)

Publik 5 155

 
Rīgas FS
1-0
Metta/LU

1-0 Eduards Višņakovs (11)
Utvisning Eduards Višņakovs (57)

 

 
Strømsgodset
2-0
Vålerenga

1-0 Marcus Pedersen (5)
2-0 Bassel Jradi (22)

 

Publik 6 836

 
Arka Gdynia
0-0
Korona Kielce

Utvisning Grzegorz Piesio (83)

 

Publik 7 932

 
Portimonense
2-1
Boavista

1-1 Ruben Fernandes (54)
2-1 Bruno Tabata (85)

0-1 Rochinha (21)

Publik 2 970

Feirense
1-1
Tondela

1-1 Hugo Seco (51)

0-1 Cris (självmål, 28)

Publik 3 277

Rio Ave
1-0
Belenenses

1-0 Chico Geraldes (37)

 

Publik 2 539

 
Dinamo Bucureşti
3-1
Gaz Metan Mediaş

1-0 Paul Anton (straff, 31)
2-0 Sergiu Hanca (72)
3-0 Sergiu Hanca (75)

3-1 Cristian Popovici (90+4)

Publik 2 192

 
Tredje omgången
Znamya Truda
2-1
Zorkiy

Volga Ulyanovsk
1-1* f
Syzran-2003

Information Syzran-2003 vidare efter 3-1 på straffar.

Kaluga
1-2
Energomash Bel…

Sokol Saratov
*2-2 f
Zenit Izhevsk

Information Sokol Saratov vidare efter 5-3 på straffar.

Tekstilshchik
0-0* f
Torpedo Vladimir

Information Torpedo Vladimir vidare efter 4-3 på straffar.

Torpedo Moskva
1-2
Chertanovo

Dinamo Bryansk
2-0
Pskov 747

Ararat Moskva
1-0
Saturn Ramenskoye

 
IFK Norrköping
1-0
AFC Eskilstuna

1-0 Sebastian Andersson (87)

 

Publik 6 662

Djurgården
0-1
Malmö FF

 

Utvisning Markus Rosenborg (86)
0-1 Niklas Gunnarsson (självmål, 90+4)

Publik 22 208

 
Mladá Boleslav
0-1
Sparta Praha

 

0-1 David Lafata (28)

Publik 5 000

 
St. Pauli
2-2
Dynamo Dresden

1-0 Christopher Buchtmann (22)
2-1 Christopher Buchtmann (69)

1-1 Marco Hartmann (29)
2-2 Lucas Röser (73)

Publik 28 699

 
Naftan
0-4
Dinamo Minsk

 

0-1 Oleksandr Noyok (23)
0-2 Anton Saroka (26)
0-3 Vladimir Khvashchinskiy (52)
0-4 Anton Saroka (66)

Gomel
0-0
Shakhtyor