ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 3 augusti 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

2

tävlingar

28

matcher

28

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Tredje kvalomgången, match 2:2
Shkendija
3-0
Trakai

Information Shkendija vidare med sammanlagt 3-0

Dinamo Minsk
1-1
AEK Larnaca

Information AEK vidare med sammanlagt 3-1.

Odd
0-0
Dinamo Zagreb

Information Dinamo Zagreb vidare med sammanlagt 2-1.

Zenit Sankt-Petersburg
0-1
Bnei Yehuda

Information Zenit Sankt-Petersburg vidare med sammanlagt 2-1.

Qabala
1-2
Panathinaikos

Information Panathinaikos vidare med sammanlagt 3-1.

Videoton
1-0
Bordeaux

Information Videoton vidare med sammanlagt 2-2 och mål på bortaplan.

Sparta Praha
0-1
Crvena Zvezda

Information Crvena Zvezda vidare med sammanlagt 3-0.

Apollon
2-0
Aberdeen

Information Apollon vidare med sammanlagt 3-2.

Fenerbahçe
1-1
Sturm Graz

Information Fenerbahçe vidare med sammanlagt 3-2.

Fola Esch
1-2
Östersund

Information Östersund vidare med sammanlagt 3-1.

Oleksandria
1-0
Astra Giurgiu

Information Oleksandria vidare med sammanlagt 1-0.

Lyngby
1-3
FK Krasnodar

Information FK Krasnodar vidare med sammanlagt 5-2.

Skënderbeu Korçë
2-1* f
Mladá Boleslav

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 3-3 och 4-2 på straffar.

PAOK
2-0
Olimpik Donetsk

Information PAOK vidare med sammanlagt 3-1.

Lech Poznań
2-2
Utrecht

Information Utrecht vidare med sammanlagt 2-2 och mål på bortaplan.

Midtjylland
2-1
Arka Gdynia

Information Midtjylland vidare med sammanlagt 4-4 och fler mål på bortaplan.

Hajduk Split
2-0
Brøndby

Information Hajduk Split vidare med sammanlagt 2-0.

Rheindorf Altach
3-1
Gent

Information Rheindorf Altach vidare med sammanlagt 4-2.

Osijek
1-0
PSV

Information Osijek vidare med sammanlagt 2-0.

Athletic Club
3-0
Dinamo Bucureşti

Information Athletic Club vidare med sammanlagt 4-1.

Milan
2-0
Universitatea Craiova

Information Milan vidare med sammanlagt 3-0.

Oostende
0-0
Olympique Marseille

Information Olympique Marseille vidare med sammanlagt 4-2.

Ružomberok
0-1
Everton

Information Everton vidare med sammanlagt 2-0.

Panionios
0-1
Maccabi Tel Aviv

Information Maccabi Tel Aviv vidare med sammalagt 2-0.

Domžale
2-0
Freiburg

Information Domžale vidare med sammanlagt 2-1.

Marítimo
2-0
Botev Plovdiv

Information Marítimo vidare med sammanlagt 2-0.

Sporting Braga
2-1 f
AIK

Information Sporting Braga vidare med sammanlagt 3-2.

 
Atlantas
1-1
Kauno Žalgiris