ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 31 juli 2017

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

13

tävlingar

20

matcher

20

resultat

20

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Etar
0-1
Vereya

 

0-1 Valeri Domovchiyski (86)

 
Silkeborg
2-1
AGF

1-0 Gustaf Nilsson (8)
2-1 Marc Rochester Sørensen (62)
Utvisning Ibrahim Moro (74)

1-1 Morten Rasmussen (18)
Utvisning Dino Mikanović (26)

Publik 9 411

 
JJK
1-1
RoPS

1-0 Sasa Jovović (56)

1-1 Juho Hyvärinen (80)

Publik 1 587

HJK
2-0
HIFK

1-0 Hannu Patronen (19)
2-0 Filip Valenčič (44)

Utvisning Jani Bäckman (45)

Publik 10 500

SJK
1-0
KuPS

1-0 Aristote Mboma (52)

 

Publik 3 821

 
Auxerre
1-0
Lens

1-0 Mohamed Yattara (83)

 

 
KR
4-2
Víkingur Ólafsvík

1-0 Aron Bjarki Josepsson (18)
2-0 Tobias Thomsen (straff, 21)
3-2 Andre Bjerregaard (81)
4-2 Óskar Örn Hauksson (85)

2-1 Kwame Quee (60)
2-2 Gudhmundur Steinn Hafsteinsson (74)

Breiðablik
2-1
Fjölnir

1-0 Martin Pedersen (53)
2-1 Martin Pedersen (77)

1-1 Marcus Solberg (60)

Grindavík
1-2
Víkingur Reykjavík

1-2 Andri Runar Bjarnason (90+4)

0-1 Vladimir Tufegdžić (69)
0-2 Ivar Örn Jónsson (straff, 82)

Valur
6-0
ÍA

1-0 Patrick Pedersen (44)
2-0 Gudhjon Petur Lýdsson (45)
3-0 Eidhur Aron Sigurbjörnsson (63)
4-0 Orri Sigurdhur Ómarsson (74)
5-0 Sigurdhur L+arusson (78)
6-0 Kristinn Ingi Halldórsson (89)

 

 
Babīte
Inst
Rīgas FS

Jelgava
1-3
Liepāja

1-0 Artis Jaudzems (29)

1-1 Dmitrijs Hmizs (straff, 44)
1-2 Girts Karlsons (47)
1-3 Girts Karlsons (59)

 
Korona Kielce
4-2
Cracovia Kraków

1-1 Batosz Rymaniak (30)
2-1 Ivan Jukić (35)
3-2 Nabil Aankour (straff, 44)
4-2 Marcin Cebula (49)

0-1 Michal Sipľak (24)
2-2 Krzysztof Piątek (straff, 41)

Publik 8 270

 
Astra
3-0
ACS Poli Timişoara

1-0 Piotr Poczak (21)
2-0 Alexandru Ioniţă II (24)
3-0 Silviu Balaure (53)

 

 
Spartak Moskva
2-0
FK Krasnodar

1-0 Quincy Promes (straff, 38)
2-0 Fernando (45+1)

 

Publik 34 208

 
AFC Eskilstuna
1-2
Djurgården

1-2 Mohamed Buya Turay (78)

0-1 Aliou Badji (30)
0-2 Othman El Kabir (51)

Publik 7 500

Häcken
1-1
Örebro

1-0 Ahmed Yasin (13)

1-1 Kennedy Igboananike (43)

Publik 1 989

 
Örgryte
2-1
Norrby

1-0 Petter Björlund (22)
2-1 Daniel Sliper (88)

1-1 Gzim Istrefi (85)

Publik 1 903

 
Fortuna Düsseldorf
2-2
Eintracht Braunschweig

1-0 Marcel Sobotka (9)
2-2 Florian Neuhaus (79)

1-1 Joseph Baffo (35)
1-2 Christoffer Nyman (60)
Utvisning Quirin Moll (81)

Publik 25 492

 
Slutsk
0-1
Naftan Novopolotsk

 

0-1 Yuri Ryzhko (59)