ecst.se fotboll
Resultatservice

Fredag 2 oktober 2015

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Vi rapporterar inte live men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

33

tävlingar

48

matcher

48

resultat

42

matchfakta

Uppdaterad 04.10.2015, 12:57
Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Oman
2-1
Syrien

 
AZAL
1-0
Rəvan

1-0 Nugzar Kvirtia (7)

 

Publik 300

 
Oostende
2-0
Lokeren

1-0 Zoro Cyriac (46)
2-0 Fernando Canesin (90+2)

 

Publik 5 934

 
Beroe Stara Zagora
2-0
Lokomotiv Plovdiv

1-0 Spas Delev (15)
2-0 Ismail Isa (72)

 

 
Nordsjælland
1-5
OB

1-0 Martin Vingaard (17)

1-1 Rasmus Festersen (straff, 22)
1-2 Rasmus Festersen (29)
1-3 Rasmus Festersen (72)
1-4 Kenneth Zohorè (78)
1-5 Mathias Greve (90+1)

 
Rotherham United
1-2
Burnley

1-1 Grant Ward (75)

0-1 Andre Gray (9)
1-2 Samuel Vokes (81)

Publik 9 752

 
Flora
4-0
Pärnu Linnameeskond

1-0 Rauno Sappinen (22)
2-0 Rauno Sappinen (42)
3-0 Andre Frolov (54)
4-0 Gert Kams (86)

 

 
Lille
2-0
Montpellier

1-0 Sofiane Boufal (straff, 43)
2-0 Djibril Sidibé (64)

 

 
Auxerre
2-0
Paris FC

1-0 Gaetan Courtet (35)
2-0 Fanta Diarra (48)

 

Nancy Lorraine
3-0
Ajaccio

1-0 Julien Cétout (17)
2-0 Jonathan Iglesias (81)
3-0 Alexis Busin (88)

 

Clermont Foot
3-2
Bourg-Péronnas

1-0 Famara Diedhiou (straff, 22)
2-2 Florent Ogier (självmål, 82)
3-2 Famara Diedhiou (straff, 85)

1-1 Mickaël Alphonse (55)
1-2 Pape Sané (59)

Evian TG
2-1
Lens

1-0 Cedric Barbosa (2)
2-0 Sekou Keita (28)

2-1 Daeme N'Diaye (73)

Sochaux-Montbéliard
1-0
Valenciennes

1-0 Sekou Cissé (53)

 

Le Havre
0-0
Chamois niortais

Nîmes Olympique
1-1
Red Star

1-1 Steve Mounié (71)

0-1 Julian Jeanvier (65)

Stade lavallois
3-2
Créteil

1-0 Erwan Quintin (41)
2-0 Hassane Alla (straff, 45+3)
3-0 Rachid Alloui (52)

3-1 Guillaume Loriot (59)
3-2 Faneva Andriatsima (straff, 84)

 
Lynx
2-2
Manchester United

 
Galway United
2-1
Sligo Rovers

1-0 Enda Curran (65)
2-0 Enda Curran (66)

2-1 Daniel Corcoran (84)

Publik 1 351

 
Semifinal
Dundalk
2-0
Longford Town

1-0 Patrick Barrett (36)
2-0 Ronan Finn (49)

 

 
Crotone
4-0
Salernitana

1-0 Adrian Stoian (12)
2-0 Federico Ricci (19)
3-0 Federico Ricci (47)
4-0 Giuseppe Torromino (straff, 72)

Utvisning Michele Franco (49)

 
Lokomotiva Zagreb
1-1
Slaven Koprivnica

1-0 Franko Andrijašević (64)

1-1 Muzafer Ejupi (straff, 87)

 
Skonto
3-1
Metta/LU

1-0 Andrejs Kovaļovs (straff, 7)
2-0 Artjoms Osipovs (37)
3-1 Nikita Bērenfelds (86)

2-1 Nikita Juhnevičs (49)

Liepāja
1-0
Jelgava

1-0 Dāvis Ikaunieks (33)

 

 
Tredje omgången
The Belval Balvaux
2-7
Bastendorf

 
»
Saxan Ceadîr Lunga
1-2
Sheriff

1-2 Serghei Ostrati (88)

0-1 Danijel Subotic (13)
0-2 Agac Cagrihan (självmål, 75)

Academia
1-3
Dinamo-Auto

1-3 Alexandr Paşcenco (straff, 88)

0-1 Constantin Mandricenco (22)
0-2 Andrei Bugneac (26)
0-3 Andrei Bugneac (42)

 
Heracles
2-0
Heerenven

1-0 Iliass Bel Hassani (36)
2-0 Wout Weghorst (80)

 

Publik 10 780

 
Bodø/Glimt
1-1
Vålerenga

1-1 Trond Olsen (78)

0-1 Deshorn Brown (60)

Publik 3 197

 
Ruch Chorzów
0-2
Pogoń Szczecin

Utvisning Rafal Grodzicki (70)
Utvisning Marek Szyndrowski (90+4)

0-1 Takafumi Akahoshi (23)
0-2 Takafumi Akahoshi (45)

Publik 6 377

Jagiellonia Białystok
0-3
Lechia Gdańsk

 

0-1 Michal Mak (65)
0-2 Maciej Makuszewski (76)
0-3 Grzegorz Kuswik (90+1)

 
Vitória Setúbal
1-0
Estoril

1-0 André Claro (51)

 

 
Voluntari
1-1
Concordia Chiajna

1-0 Cvasile Maftei (8)
Utvisning Mihai Voduţ (90+3)

1-1 Gabriel Giurgiu (straff, 63)
Utvisning Alexandru Vagner (90+3)

Pandurii Târgu Jiu
1-0
Viitorul

1-0 Vlad Achim (självmål, 49)

 

 
Ural Sverdlovsk Oblast
1-1
Krylya Sovetov

1-0 Chisamba Lungu (26)

1-1 Ibragim Tsallagov (44)

Publik 6 500

 
Metalac GM
0-0
Javor Ivanjica

 
Slovan Bratislava
2-0
Zlaté Moravce

1-0 Robert Vittek (12)
2-0 Marko Milinković (45)

 

Publik 663

 
Celta de Vigo
0-0
Getafe

Publik 18 154

 
Åtvidaberg
0-3
Hammarby

 

0-1 Mats Solheim (56)
0-2 Fredrik Torsteinbø (63)
0-3 Fredrik Torsteinbø (72)

Publik 5 566

 
Baník Ostrava
1-0
Sigma Olomouc

1-0 Jaroslav Machovec (41)

 

Publik 7 329

 
Trabzonspor
1-2
Konyaspor

1-0 Carl Medjani (59)
Utvisning Erkan Zengin (90+4)

0-1 Alban Meha (straff, 51)
1-2 Abdou Razak Traoré (70)

Sivasspor
2-2
Mersin İdmanyurdu

1-0 John Boye (3)
2-0 Djakaridja Koné (40)
Utvisning İbrahim Özturk (56)

2-1 Gökçek Vederson (straff, 58)
2-2 Ricardo Pedriel (82)

 
Darmstadt 98
2-3
Mainz 05

1-2 Marcel Heller (27)
2-2 Marco Sailer (57)

0-1 Stefan Bell (15)
0-2 Yunus Malli (24)
2-3 Pablo De Blasis (64)

Publik 17 000

 
1. FC Kaiserslautern
3-0
Fortuna Düsseldorf

1-0 Marcus Piossek (11)
2-0 Stipe Vucur (54)
3-0 Antonio Colak (90+2)

 

Publik 24 763

FSV Frankfurt
0-4
Heidenheim

Utvisning Joan Oumari (67)

0-1 Norman Theuerkauf (14)
0-2 Ehsan Hajsafi (självmål, 24)
0-3 Sebastian Griesbeck (40)
0-4 Smail Morabit (65)

Publik 4 124

Arminia Bielefeld
1-1
1860 München

1-1 Fabian Klos (40)

0-1 Marius Wolf (8)

Publik 16 787

 
The New Saints
2-0
Bangor City

1-0 Christian Seargeant (straff, 12)
2-0 Chris Marriott (88)

 

 
Första omgången
Risca United
2-3
Aberbargoed Buds

Ebbw Vale
1-1* f
Caldicot Town

Information Caldicot Town vidare efter 5-4 på straffar.