ecst.se fotboll

2017-18

Start: 19 augusti 2017

Final:

2+7

omgångar

-

lag

59/178

matcher spelade

Första kvalomgången
40 matcher

19 augusti 2017

Andra kvalomgången
47 matcher

8-23 september 2017

Första omgången
40 matcher

6-7 oktober 2017

Andra omgången
20 matcher

4 november 2017

Tredje omgången
16 matcher

Fjärde omgången
8 matcher

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

 

 

 

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

04.11.2017, 23:59

Lördag 4 november 2017
Cwmamman United
3-0
Bridgend Street

Penydarren BGC
2-1
STM Sports

Pencoed Athletic Amateur
1-3
Pontypridd Town

Caerphilly Athletic
2-4
Penrhyncoch

Ammanford
*
Llantwit Major

Information Ammanford vidare efter 3-2 på straffar.

Cwmbran Celtic
2-1
Llanelli Town

Llandudno Junction
3-2 f
Denbigh Town

Goytre
2-1
Briton Ferry

Haverfordwest County
2-0
Aberbargoed Buds

Penybont
2-1
Monmouth Town

Ton Pentre
1-2
Panteg

Llay Miners Welfare
1-3
Flint Town United

Airbus UK
4-0
Saltney Town

Holywell
2-3
Guilsfield

Brickfield Rangers
2-3 f
Ruthin Town

Gresford Athletic
5-1
Conwy Borough

Porthmadog
10-0
Penley

Buckley Town
2-1
Llandudno Albion

Caernarfon Town
4-1
Berriew

Caersws
1-2
Llanrhaeadr

 

Visa matchfakta

Första omgången

07.10.2017, 23:59

Fredag 6 oktober 2017
Aberdare Town
0-0* f
Ammanford

Information Ammanford vidare efter 3-2 på straffar.

Lördag 7 oktober 2017
Caersws
Inst
Prestatyn Sports

Conwy Borough
5-1
Bodedern

Aberbargoed Buds
2-0
Port Talbot Town

STM Sports
5-2
Afan Lido

Llandudno Albion
3-1
Rhyl

Cardiff Draconians
1-2
Ton Pentre

Carno
0-4
Gresford Athletic

Bridgend Street
4-3
Machen

Briton Ferry
3-1
Goytre United

Llanrhaeadr
3-0
Queens Park

Caerau (Ely)
0-1
Cwmbran Celtic

Abergavenny Town
1-3
Panteg

Aberaeron
1-6
Llanelli Town

Monmouth Town
4-1
Ynysygerwn

Flint Town United
3-0
Llanfair United

Cardiff Corinthians
0-3
Penydarren BGC

Abermule
0-5
Berriew

Saltney Town
6-0
Llanrwst United

Caerphilly Athletic
4-1
Carmarthen Stars

Caernarfon Town
5-1
Lex XI

Llantwit Major
3-2
Taff's Well

Meliden
0-4
Ruthin Town

Pontyclun
0-0* f
Pencoed Athletic Amateur

Information Pencoed Athletic Amateur vidare efter 8-7 på straffar.

Holywell
3-0
Corwen

Penybont
1-0 f
Undy Athletic

Airbus UK
3-0
Bow Street

Caldicot Town
2-3
Goytre

Porthmadog
3-0
Penyffordd

Garden Village
3-4
Penrhyncoch

Brickfield Rangers
1-0
Chirk AAA

Pontypridd Town
2-1 f
Cambrian & Clydach

Llay Miners Welfare
1-0
Llanrug United

Gaerwen
1-3
Llandudno Junction

Haverfordwest …
2-1
Croesyceiliog AFC

Guilsfield
4-0
Mold Alexandra

Cwmamman United
3-1
Rhayader Town

Denbigh Town
4-3 f
Holyhead Hotspur

Buckley Town
2-1
Llanidloes Town

Mochdre Sports
1-1* f
Penley

Information Penley vidare efter 5-3 på straffar.

 

Skytteliga

-