ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: -
Slut: -

166

lag

9

omgångar

133/-

matcher spelade

Första omgången

21 matcher

28-29 augusti 2018

Andra omgången

11-13 september 2018

Tredje omgången

48 matcher

25-27 september 2018

Fjärde omgången

30 oktober-1 november 2018

Final

1

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

01.11.2018, 23:59

Tisdag 30 oktober 2018
Batman Petrolspor
Avbr.
Kasımpaşa

Sivas Belediyespor
3-2 f
Denizlispor

Kastamonuspor 1966
2-3 f
Altay

Fatih Karagümrük
4-0
Afjet Afyonspor

BB Erzurumspor
2-2* f
Keçiörengücü

Information Keçiörengücü vidare efter 5-4 på straffar.

Antalyaspor
*1-1 f
Yomraspor

Information Antalyaspor vidare efter 3-0 på straffar.

Bursaspor
1-2 f
1461 Trabzon

Onsdag 31 oktober 2018
Bugsaşspor
0-2
Trabzonspor

BB Bodrumspor
1-3
Sivasspor

Altındağ Belediyespor
3-1
Alanyaspor

Hatayspor
2-1
Fethiyespor

Bandırmaspor
0-0* f
Van BB

Darıca Gençlerbirliği
6-1
Kardemir Karabükspor

Nazilli Belediyespor
3-2
Osmanlıspor

Şile Yıldızspor
2-5
Boluspor

Ümraniyespor
5-1
24 Erzincanspor

Ankaragücü
1-0
Erbaaspor

Kayserispor
6-1
Pazarspor

Yeni Malatyaspor
1-0
Kırklarelispor

Kahramanmaraşspor
3-0
Konyaspor

Torsdag 1 november 2018
Sarıyer
1-2
Rizespor

Gümüşhanespor
2-2* f
Giresunspor

Information Giresunspor vidare efter 5-3 på straffar.

Etimesgut Belediyespor
2-1
İstanbulspor

Adana Demirspor
3-1 f
Dersim 62 Spor

Menemen Belediyespor
2-0
Zonguldak Kömürspor

Balıkesirspor
3-1
Pendikspor

Göztepe
4-0
Çengelköyspor

Gençlerbirliği
1-0
Diyarbekirspor

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

27.09.2018, 23:59

Tisdag 25 september 2018
1461 Trabzon
*2-2 f
Tuzlaspor

24 Erzincanspor
2-1
Gaziantepspor

Erzin Belediyespor
1-4
Ümraniyespor

Diyarbekirspor
1-0
Samsunspor

Altındağ Belediyespor
3-0
Manisaspor

Manisa BBSK
1-2
Keçiörengücü

Kırklarelispor
4-1
Utaş Uşakspor

Bozüyük Vitraspor
0-1
Denizlispor

Nazilli Belediyespor
5-0
Tokatspor

Pendikspor
2-1
Altınordu

Maltepespor
1-2
Menemen Belediyespor

Tire 1922 Spor
0-1
Sivas Belediyespor

BB Erzurumspor
1-0
Ankara Demirspor

Adana Demirspor
2-1
Yeni Orduspor

Onsdag 26 september 2018
Yeni Amasyaspor
2-5
Konyaspor

Van BB
4-2 f
Hacettepe

Gaziantepspor
0-1 f
Dersim 62 Spor

Kilis Belediyespor
1-4
Osmanlıspor

Hatayspor
2-1
Erokspor

Gümüşhanespor
1-0
Silivrispor

Erbaaspor
1-0
Eskişehirspor

Kardemir Karabükspor
3-0
Körfez Spor

Kırşehir Belediyespor
2-3
Altay

Anadolu Selçukspor
0-2
Fatih Karagümrük

Karaman Belediyespor
1-3
Etimesgut Belediyespor

Bartınspor
1-2
Sarıyer

Zonguldak Kömürspor
4-1
Bayrampaşaspor

Elazığspor
0-4
Batman Petrolspor

Darıca Gençlerbirliği
2-1
İnegölspor

Bucak Oğuzhanspor
2-2* f
Bugsaşspor

Information Bugsaşspor vidare efter 5-4 på straffar.

Bandırmaspor
3-0
Gaziosmanpaşaspor

Şile Yıldızspor
3-2 f
Adanaspor

Çengelköyspor
2-1
Sakaryaspor

İstanbulspor
3-1
Bağcılar Spor

Afjet Afyonspor
2-1
Siirt İl Özel …

Fethiyespor
2-0
Sancaktepe Belediyespor

Kahramanmaraşspor
2-0
Kemerspor 2003

Boluspor
4-1
Payasspor

Şanlıurfaspor
0-1
Yomraspor

Ankaragücü
2-1
Serik Belediyespor

Rizespor
2-0
Tarsus İdman Yurdu

Torsdag 27 september 2018
Karadeniz Ereğli BSK
2-3 f
Antalyaspor

Gençlerbirliği
2-0
Bergama Belediyespor

Niğde Anadolu
0-4
BB Bodrumspor

Eyüpspor
1-3
Pazarspor

Kastamonuspor 1966
3-2
Bitlis Özgüzelderespor

Balıkesirspor
5-0
Amed

Giresunspor
3-2 f
Kocaelispor

 

Visa matchfakta

Andra omgången

13.09.2018, 21:51

Tisdag 11 september 2018
Onsdag 12 september 2018
Artvin Hopaspor
0-0* f
24 Erzincanspor

Information 24 Erzincanspor vidare efter 4-3 på straffar.

Batman Petrolspor
1-0
Yüksekova Belediyespor

1-0 Emre Bayram (23)

 

Siirt İl Özel İdaresi
3-0
Cizrespor

1-0 Jasmin Raboshta (14)
2-0 Owolabi Samuel (85)
3-0 Jasmin Raboshta (90)

 

Van BB
2-0 f
Sarıkamış Gençlerbirliği

1-0 Oktay Aydin (114)
2-0 Emre Toptan (119)

 

Hekimoğlu Trabzon
0-2
Yomraspor

 

0-1 Muhammet Emir (43)
0-2 Yasin Reis (straff, 81)

Diyarbekirspor
2-0
Elaziz Belediyespor

1-0 Özgur Kedikli (50)
2-0 Tuay Adamcıl (68)

 

Kırşehir Belediyespor
3-2
Nevşehir Belediyespor

1-1 Emre İşçiler (16)
2-2 Turgay An (45)
3-2 Murat Şimşek (57)

0-1 Raif Uzuner (14)
1-2 Hakan Doğan (21)

Kemerspor 2003
*2-2 f
Muğlaspor

1-0 Umut Çelik (7)
2-0 Nuri Kaya (21)

2-1 Zeki Sinanoğlu (29)
2-2 Berkay Yüksel (55)

Information Kemerspor 2003 vidare efter 5-4 på straffar.

Kilis Belediyespor
2-1 f
Osmaniyespor

1-0 Ali Kurt (36)
2-1 Niyazi Nayernazlı (95)

1-1 Samet Göker (90)

Erzin Belediyespor
3-0
Adıyaman 1954

1-0 Yucel Candemir (18)
2-0 Burak Yılmaz (55)
3-0 Onur Yılmaz (74)

 

Karaman Belediyespor
2-1
68 Aksaray Belediyespor

1-0 Burak Gündoğdu (6)
2-1 Burak Gündoğdu (19)

1-1 Enes Soy (12)

Erbaaspor
*1-1 f
Fatsa Belediyespor

1-1 Muhammet Yenilmez (120)

0-1 Abuzer Toplu (118)

Information Erbaaspor vidare efter 3-2 på straffar.

Serik Belediyespor
4-1
Kale Belediyespor

1-0 Ahmet Teker (3)
2-0 Ahmet Teker (31)
3-0 Ali Aydın (42)
4-0 Taner Çekiç (65)

4-1 Selim Kartal (79)

Karadeniz Ereğli BSK
2-1
Gebzespor

1-0 Ozan Aydın (36)
2-0 Koray Kurt (45)

2-1 Tugay Keleş (90)

Yeni Altındağ BS
1-0
Kütahyaspor

1-0 Bulent Kalecikli (57)

 

Sinopspor
2-2* f
Yeni Orduspor

1-2 Samet Gökkaya (53)
2-2 Muhammed Aycan (71)

0-1 Fatih Şerifoğlu (27)
0-2 Burak Aydın (52)

Information Yeni Orduspor vidare efter 5-4 på straffar.

Körfez Spor
2-1
Düzcespor

1-0 Talha Özler (3)
2-0 Talha Özler (17)

2-1 Atilla Garhan (44)

Bergama Belediyespor
2-1
Bucaspor

1-1 Samet Önger (40)
2-1 Tuncer Baysal (84)

0-1 İsa Güler

Halide Edip Adıvar
0-1
Çengelköyspor

 

0-1 Ufuk Hançer (78)

Maltepespor
*1-1 f
Sultanbeyli Belediyespor

1-1 Frat Güneş (36)

0-1 Ufuk Ayaydın (33)

Information Maltepespor vidare efter 4-2 på straffar.

Tepecikspor
1-3
Gaziosmanpaşaspor

1-1 Semih Usta (3)

0-1 Tunahan Ergül (2)
1-2 Kazim Birkan (63)
1-3 Furkan Ersekmen (76)

Şile Yıldızspor
3-2
Karacabey Birlikspor

1-0 Bertug Bayar (8)
2-1 Zafer Aydoğdu (31)
3-1 Tahsin Hacımustafaoğlu (56)

1-1 Ogun Yavuz (11)
3-2 İker Avşar (62)

Erokspor
2-1
Ergene Velimeşespor

1-1 Şahin Fıstıkcı (88)

0-1 Berat Eyüpoğlu (42)

Silivrispor
1-0
Alibeyköyspor

1-0 Muhammed Öztürk (76)

 

Tire 1922 Spor
2-1 f
Turgutluspor

1-0 Nihat Yılmaz (55)
2-1 Burak Sürmeli (98)

1-1 Yusuf Yıldırım (74)

Kocaelispor
2-0 f
Gölcükspor

1-0 Burak Sületman (105)
2-0 Burak Sületman (113)

 

Torsdag 13 september 2018
Yeni Amasyaspor
1-0
Çorum Belediyespor

1-0 Selim Dağ (7)

 

Bartınspor
2-1
Çayırovaspor

1-0 Luka Guguchia (6)
2-0 Muhammet Özdemir (32)

2-1 Omer Bilgin (straff, 81)

Nazilli Belediyespor
2-0
Karşıyaka

1-0 Yasin Dülger (76)
2-0 Yasin Dülger (83)

 

Bağcılar Spor
2-1
Çatalcaspor

1-0 Yusuf Turhan (78)
2-0 Serhat Mutlu (90)

2-1 Bar Dillioğlu (90+6)

 

Visa matchfakta

Första omgången

29.08.2018, 19:52

Tisdag 28 augusti 2018
Karaman Belediyespor
1-0
Yozgatspor

Karadeniz Ereğli BSK
3-2
1074 Çankırıspor

Onsdag 29 augusti 2018
Sinopspor
*0-0 f
Ünye 1957

Information Sinopspor vidare efter 4-2 på straffar.

Yeni Amasyaspor
3-1
Kırıkkale Büyük Anadolu

Kilis Belediyespor
3-2 f
Diyarbakır Yolspor

Iğdır Es
1-0
Ağrı 1970

Serhat Ardahanspor
0-3
Sarıkamış Gençlerbirliği

Yüksekova Belediyespor
2-0
Muş Menderesspor

Bitlis Özgüzelderespor
2-1
Mardin BB

1955 Batman Belediyespor
1-1* f
Siirt İl Özel İdaresi

Information Siirt İl Özel İdaresi vidare efter 4-3 på straffar.

62 Pertekspor
4-1
Karlıova Yıldırım

68 Aksaray Belediyespor
2-1
Mut İdmanyurdu Belediye

Gaziosmanpaşaspor
1-0
Edirnespor

Çengelköyspor
2-0
Çerkezköy 1911

Altınova Belediyespor
3-4 f
Çayırovaspor

Bozüyük Vitraspor
3-2
Belediye Derincespor

Maltepespor
1-0 f
Beylerbeyispor

Yeniçağaspor
0-2
Bartınspor

Kütahyaspor
3-2 f
Ödemişspor

Bucak Oğuzhanspor
2-1
Bigaspor

Isparta Davrazspor
0-1
Kale Belediyespor

 

Skytteliga

13.09.2018, 21:51

-