ecst.se fotboll

2017-18

Start: 22 augusti 2017

Final:

9

omgångar

159

lag

125/189

matcher spelade

Första omgången
21 matcher

22 augusti 2017

Andra omgången
33 matcher

Tredje omgången
46 matcher

Fjärde omgången
27 matcher

Kvartsfinaler
2x4 matcher

Semifinaler
2x2 matcher

Final
1 match

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

26.10.2017, 21:43

Tisdag 24 oktober 2017
Etimesgut Belediyespor
0-1
Antalyaspor

 

0-1 Danilo (60)

Sarıyer
2-2* f
Adana Demirspor

1-2 Erkut Tekinsoy (straff, 71)
2-2 Erkut Tekinsoy (straff, 87)

0-1 Umut Sönmez (3)
0-2 Yannick Loemba (54)

Information Adana Demirspor vidare efter 3-1 på straffar.

Altınordu
0-1
Kars 36

 

0-1 Sabahattin Genç (90)

Kasımpaşa
5-1
Niğde Belediyespor

1-1 Trézéguet (57)
2-1 Ahmed Ildiz (59)
3-1 Ali Göçmen (65)
4-1 Volkan Geyik (självmål, 77)
5-1 Trézéguet (79)

0-1 Ali Akburç (37)

Alanyaspor
2-0
Edirnespor

1-0 Junior Fernándes (85)
2-1 Vágner Love (90+3)

 

Fethiyespor
1-2
Adanaspor

1-0 Yigit Gökoğlan (43)

1-1 Bahatin Köse (69)
1-2 Gökhan Süzen (73)

Kahramanmaraşspor
1-0
Rizespor

1-0 Timur Özgöz (44)

 

Akhisar Belediyespor
6-0
24 Erzincanspor

1-0 Adrian Hora (15)
2-0 Adrian Hora (26)
3-0 Alperen Babacan (28)
4-0 Adrian Hora (52)
5-0 Mugdat Celik (straff, 54)
6-0 Mugdat Celik (76)

 

Onsdag 25 oktober 2017
Eyüpspor
4-2 f
Gümüşhanespor

Batman Petrolspor
2-1 f
Denizlispor

Ofspor
1-3
Yeni Malatyaspor

İstanbulspor
4-3 f
Afjet Afyonspor

Orhangazispor
*0-0 f
Şanlıurfaspor

Information Orhangazispor vidare efter 3-0 på straffar.

Çorum Belediyespor
0-6
Trabzonspor

Elazığspor
0-1
Sivas Belediyespor

Gençlerbirliği
3-0
Tuzlaspor

Sivasspor
3-1
Kızılcabölükspor

Bucaspor
2-1
Amed SK

Gazişehir Gaziantep
1-2
Ankara Demirspor

BB Erzurumspor
2-0
Tire 1922

Osmanlıspor
5-0
Fatih Karagümrük

Torsdag 26 oktober 2017
Yeni Altındağ BS
0-0* f
Bursaspor

Information Bursaspor vidare efter 4-2 på straffar.

Yeşil Bursa
1-2
Kayserispor

1-1 Kadir Turhan (63)

0-1 Asamoah Gyan (44)
1-2 Deniz Türüç (90+4)

Anadolu Selçukspor
0-1
Boluspor

 

0-1 Furkan Demir (40)

Giresunspor
2-1
Menemen Belediyespor

1-0 Mehmet Akyüz (13)
2-0 Fatih Atik (73)

2-1 Veli Çetin (81)

Manisaspor
1-0
Hatayspor

1-0 Constantin Bakaki (54)

 

Kardemir Karabükspor
3-1
Keçiörengücü

1-0 Gabriel Torje (29)
2-0 Ilhan Depe (46)
3-0 Cristian Tănase (64)

3-1 Berat Gökçe (85)

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

21.09.2017, 23:59

Tisdag 19 september 2017
Anadolu Bağcılar
0-1
Anadolu Selçukspor

Tokatspor
0-1 f
Kahramanmaraşspor

Şanlıurfaspor
*1-1 f
Pazarspor

Information Şanlıurfaspor vidare efter 4-2 på straffar.

Diyarbekirspor
0-1
İstanbulspor

Payasspor
1-3
Amed SK

Muğlaspor
1-1* f
Etimesgut

Information Etimesgut vidare efter 3-2 på straffar.

Kırklarelispor
1-3
Niğde Belediyespor

Bodrumspor
2-3 f
Gazişehir Gaziantep

Bandırmaspor
0-1
Çorum Belediyespor

Menemen Belediyespor
4-2
Darıca Gençlerbırlığı

Van BB
0-1
Kayserispor

Balıkesirspor
1-1* f
Kars 36

Information Kars 36 vidare efter 6-5 på straffar.

Kemerspor
0-1 f
Sivas Belediyespor

Boluspor
3-0
SinopSpor

Mersin İdmanyurdu
3-5
Orhangazispor

Onsdag 20 september 2017
İnegölspor
0-2
Yeni Malatyaspor

Düzyurtspor
4-4* f
Gümüşhanespor

Information Gümüşhanespor vidare efter 4-3 på straffar.

Batman Petrolspor
3-1
Göztepe

Erzin Belediyespor
1-2
Fatih Karagümrük

Kozan Belediyespor
1-3
Adanaspor

Denizlispor
1-0
Düzcespor

Hacettepe
1-2
Yeni Altındağ BS

Keçiörengücü
3-1
Silivrispor

Kastamonuspor
1-3
Ofspor

Hatayspor
1-0
Ergene Velimeşespor

Sancaktepe Belediye
2-4 f
Elazığspor

Kocaeli Birlikspor
2-2* f
Edirnespor

Information Edirnespor vidare efter 4-3 på straffar.

Bergama Belediyespor
0-2
Sarıyer

Tuzlaspor
1-0
Zonguldak Kömürspor

Yeşil Bursa
3-1
Karşıyaka

Giresunspor
3-1
Cizrespor

Altay
0-0* f
BB Erzurumspor

Information BB Erzurumspor vidare efter 7-6 på straffar.

Bucaspor
2-0
Pendikspor

Gaziantepspor
0-3
Tire 1922

Adana Demirspor
3-0
Bayrampaşaspor

Manisaspor
4-1
Arsinspor

Samsunspor
3-3* f
Ankara Demirspor

Information Ankara Demirspor vidare efter 3-1 på straffar.

Altınordu
1-0
Sultanbeyli Belediye

Fethiyespor
2-0
Nazilli Belediyespor

Bursaspor
4-0
Tarsus İdman Yurdu

Torsdag 21 september 2017
24 Erzincanspor
4-2 f
Eskişehirspor

Kızılcabölükspor
2-1
Ümraniyespor

Eyüpspor
2-1
Sakaryaspor

Sivasspor
3-0
Bugsaşspor

Afjet Afyonspor
2-0
Ankaragücü

Rizespor
3-0
Nevşehirspor

 

Visa matchfakta

Andra omgången

31.08.2017, 21:58

Tisdag 29 augusti 2017
Kars 36
1-0
Muşspor

Ağrı 1970 Spor
0-1
Van BB

Elaziz Belediyespor
2-5
Diyarbekirspor

Edirnespor
3-0
Çanakkale Dardanelspor

Onsdag 30 augusti 2017
SinopSpor
*1-1 f
Erbaaspor

Information SinopSpor vidare efter 5-4 på straffar.

1461 Trabzon
0-0* f
Arsinspor

Information Arsinspor vidare efter 5-4 på straffar.

Ofspor
2-1
Yomraspor

Bayburt İÖİ
1-2
Pazarspor

12 Bingöl Spor
1-1* f
24 Erzincanspor

Information 24 Erzincanspor vidare efter 3-2 på straffar.

Siirt İl Özel İdaresi
1-2
Batman Petrolspor

Cizrespor
1-0
Yüksekova Belediyespor

Yeni Altındağ BS
1-0 f
Bartınspor

Ankara Demirspor
*2-2 f
Ankara Adliyespor

Information Ankara Demirspor vidare efter 3-1 på straffar.

Yozgatspor
0-2
Çorum Belediyespor

Kayseri Erciyesspor
0-4
Nevşehirspor

68 Aksaray Belediyespor
0-1
Kozan Belediyespor

Payasspor
1-0
Kırıkhanspor

Osmaniyespor
2-3 f
Erzin Belediyespor

Düzcespor
1-0
Kocaelispor

Bayrampaşaspor
1-0 f
Halide Edip Adıvar

Anadolu Bağcılar
2-1
Çatalcaspor

Sultanbeyli Belediye
Inst
Tepecikspor

Darıca Gençlerbirliği
2-1 f
Gölcükspor

Tekirdağspor
0-2
Ergene Velimeşespor

Orhangazispor
1-0 f
Altınova Beled…

Tire 1922
2-0
Turgutluspor

Manisa BBSK
0-2
Bergama Belediyespor

Bucak Oğuzhanspor
1-2
Kemerspor

Tavşanlı Linyitspor
0-2
Kızılcabölükspor

Muğlaspor
1-0
Aydınspor

Tarsus İdman Yurdu
2-1
Karaköprü Bele…

Karacabey Birlikspor
0-1
Yeşil Bursa

Torsdag 31 augusti 2017
Düzyurtspor
4-3
Artvin Hopaspor

 

Visa matchfakta

Första omgången

22.08.2017, 18:25

Tisdag 22 augusti 2017
SinopSpor
4-2
Yeni Amasyaspor

Iğdır Arasspor
1-1* f
Karsspor

Information Karsspor vidare efter 4-1 på straffar.

Artvin Hopaspor
3-1
Serhat Ardahanspor

Mardin 47 Spor
0-2
Bilecik İl Özel daresi

Yüksekova Cilospor
3-0
Tatvan Gençlerbirliği

Muş Spor
3-1
Dersimspor

Ağrı 1970 Spor
2-0
62 Pertekspor

Arsinspor
*2-2 f
Yeni Orduspor

Information Arsinspor vidare efter 3-1 på straffar.

Modafenspor
0-1
Edirnespor

Ergene Velimeşespor
3-2 f
Erokspor

Altınova Belediyespor
4-1
Bozüyük Vitraspor

Tavşanlı Linyitspor
2-1
Kütahyaspor

Turgutluspor
3-2
Utaş Uşakspor

Isparta Davrazspor
1-1* f
Bucak Oğuzhanspor

Information Bucak Oğuzhanspor vidare efter 7-6 på straffar.

Bartınspor
2-1
Türk Metal Kırıkkale

MKE Kırıkkalespor
0-3
Yozgatspor

Yeni Altındağ BS
3-2 f
Çankırıspor

Yeşil Kırşehir
0-1 f
68 Aksaray Bellediyespor

Karaman Belediyespor
0-0* f
Nevşehirspor

Information Nevşehirspor vidare efter 4-3 på straffar.

Karaköprü Belediyespor
1-0 f
Kilis Belediyespor

Osmaniyespor
1-0
Adıyamanspor

 

Skytteliga

-