ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 15 maj 2019
Slut: Maj 2020

96

lag

6

omgångar

63/119

matcher spelade

Första omgången

32 matcher

15 maj-7 juli 2019

Andra omgången

32 matcher

14-22 augusti 2019

Tredje omgången

48 matcher

Februari-mars 2020

Kvartsfinaler

4 matcher

Mars 2020

Semifinaler

2 matcher

Mars 2020

Final

1 match

Maj 2020

 

 

Svenska cupen
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Grupp A
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp B
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp C
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp D
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp E
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp F
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp G
1
-
2
-
3
-
4
-
Grupp H
1
-
2
-
3
-
4
-

 

Visa matchfakta

Andra omgången

22.08.2019, 20:35

Onsdag 14 augusti 2019
Carlstad United
2-3
AFC Eskilstuna

1-0 Claes Nyman (23)
2-0 Erik Sachs (38)

2-1 Dzenis Kozica (42)
2-2 Adi Nalic (62)
2-3 Dzenis Kozica (79)

Lund
0-1
Varberg

Stocksund
0-1
Östersunds FK

 

0-1 Charlie Colkett (20)

Onsdag 21 augusti 2019
Tvååker
2-0
Trelleborg

Qviding FIF
1-3
Häcken

Nyköping
0-1
Örebro

Enskede
Inst
AIK

IFK Luleå
1-3
Hammarby

IFK Timrå
1-6
IFK Norrköping

Sandvikens IF
2-1
Frej

Gute
2-4
Dalkurd

Eskilsminne
1-0
Norrby

Råslätt
0-1
GAIS

Forssa
2-4
Syrianska

Gottne
2-4 f
Brommapojkarna

Karlstad
1-1 f
Sirius

Information Sirius vidare efter 5-3 på straffar.

Gamla Upsala
1-3
Västerås SK

Sollentuna
4-3
Degerfors

IFK Lidingö
1-3
GIF Sundsvall

Torn
1-2
Jönköpings Södra

Rosengård
1-2
Kalmar FF

Husqvarna
0-4
Mjällby

Utsikten
0-1
Örgryte

Karlskrona
2-1
Öster

Trollhättan
1-2
Halmstad

Torsdag 22 augusti 2019
Vårgårda
0-4
Falkenberg

Astrio
0-4
IFK Göteborg

Gauthiod
1-3 f
Elfsborg

Akropolis
1-2
Djurgården

Värnamo
Inst
Malmö FF

Oskarshamns AIK
2-1
Helsingborg

Dagsberg
0-12
Brage

 

Visa matchfakta

Första omgången

03.07.2019, 21:00

Onsdag 15 maj 2019
Gnosjö
0-3
Värnamo

Tisdag 21 maj 2019
Franke
0-2
Gamla Upsala

Bromölla
0-4
Lund

Vårgårda
*1-1 f
Lidingö

Information Vårgårda vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 5 juni 2019
Velebit
0-2
Qviding FIF

Norrtälje
0-4
Akropolis

Newroz
2-6
Sollentuna

Torsdag 6 juni 2019
Vendelsö
1-8
Gute

Lördag 8 juni 2019
Astrio
2-0
Höganäs

Tisdag 11 juni 2019
Dagsberg
1-0
Värmbol

Onsdag 12 juni 2019
Assyriska BK
0-5
Utsikten

Råslätt
2-0
Skövde AIK

Östria Lambohov
1-4
Husqvarna

IFK Timrå
4-0
IFK Östersund

Värtan
1-2
Enskede

Haninge
1-2
Stocksund

Tisdag 25 juni 2019
IFK Luleå
*3-3 f
IFK Umeå

Hässleholms IF
2-6
Torns

Grebbestad
0-4
Trollhättan

Eneby
0-3
Oskarshamn

Onsdag 26 juni 2019
Tågarp
1-3
Rosengård

Nyköping
*0-0 f
Vasalund

Information Nyköping vidare efter 4-2 på straffar.

Gottne
3-1
Hudiksvall

Lördag 29 juni 2019
Vattholma
1-5
Forssa

Måndag 1 juli 2019
Vänersborg
1-2 f
Gauthiod

Tisdag 2 juli 2019
Vinberg
0-1
Tvååker

Carlstad United
5-0
Rynninge

Mora
0-2
Sandvikens IF

Onsdag 3 juli 2019
Lidingö
1-0
Karlberg

Högsäter
0-2
Karlstad

Hittarp
0-1
Eskilsminne

 

Skytteliga

22.08.2019, 20:35

-