ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 31 mars 2018
Slut: -10 november 2018

30

omgångar

104 / 240

matcher spelade ( 43,33 % )

2 275

publiksnitt

2,86

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Superettan
Falkenberg Halmstad AFC Eskilstuna Häcken Örgryte Sverige Degerfors GAIS Öster Jönköpings Södra Norrby Sverige Degerfors Varbergs BoIS Gefle IFK Värnamo

Aktuella matcher

(15-28 juli 2018)

Lördag 16 juni 2018
IFK Värnamo
1-2
Frej

1-1 Pär Cederqvist (straff, 35)

0-1 Nsima Peter (3)
Utvisning Marcus Hansson (34)
1-2 Martin Falkeborn (46)

Publik 563

Landskrona BoiS
1-2
Brage

1-2 Monday Samuel (41)

0-1 Anton Lundin (11)
0-2 Robbin Sellin (38(

Publik 1 806

Örgryte
1-2
Norrby

1-2 Jacob Ericsson (73)

0-1 Jonathan Azulay (15)
0-2 Adam Eriksson (44)

Publik 1 456

Gefle
2-4
Öster

1-2 Jesper Florén (35)
2-3 Anton Kralj (58)

0-1 Dragan Kapcevic (11)
0-2 Simon Helg (26)
1-3 Mattias Pavic (39)
2-4 David Johannesson (60)

Publik 869

 
Söndag 17 juni 2018
Jönköpings Södra
1-3
Falkenberg

1-1 Jesper Svensson (68)

0-1 Erik Pärsson (4)
1-2 Christoffer Carlsson (78)
1-3 Robin Östlind (87)

Publik 2 005

Halmstad
2-1
AFC Eskilstuna

1-1 Jonathan Svedberg (19)
2-1 Höskuldur Gunnlaugsson (60)

0-1 Zourab Tsiskaridze (7)

Publik 1 907

 
Måndag 18 juni 2018
GAIS
1-1
Degerfors

1-1 Ajdin Zeljkovic (56)

0-1 Christoffer Wiktorsson (7)

Publik 2 111

 
Tisdag 19 juni 2018
Varberg
3-3
Helsingborg

1-0 Joel Palmquist (3)
2-0 Perparim Beqaj (42)
3-1 Joel Palmquist (60)

2-1 Max Svensson (57)
3-2 Darijan Bojanic (66)
3-3 Andreas Landgren (81)

Publik 1 512

 
Söndag 24 juni 2018
Norrby
15 : 00
Landskrona BoiS

Varberg
15 : 00
GAIS

Öster
17 : 30
AFC Eskilstuna

Helsingborg
17 : 30
IFK Värnamo

Frej
17 : 30
Gefle

 
Måndag 25 juni 2018
Degerfors
19 : 00
Falkenberg

Brage
19 : 00
Halmstad

 
Tisdag 26 juni 2018
Örgryte
19 : 00
Jönköpings Södra

 

Tabell

(Uppdaterad: 19.06.2018, 22:39)

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Falkenberg Falkenberg
4
13
9
3
1
29
- 14
15
30
4
2
1
12
- 6
14
5
1
0
17
- 8
16
2
Halmstad Halmstad
ny1
13
8
3
2
22
- 14
8
27
4
2
1
11
- 7
14
4
1
1
11
- 7
13
3
AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
ny1
13
7
4
2
22
- 7
15
25
4
3
0
16
- 3
15
3
1
2
6
- 4
10
4
Häcken Helsingborg
7
13
7
4
2
25
- 14
11
25
5
0
1
12
- 5
15
2
4
1
13
- 9
10
5
Örgryte Örgryte
13
13
7
3
3
26
- 17
9
24
4
1
1
13
- 5
13
3
2
2
13
- 12
11
6
Sverige Brage
ny3
13
5
6
2
19
- 15
4
21
3
2
1
13
- 9
11
2
4
1
6
- 6
10
7
Degerfors Degerfors
ny1
13
5
4
4
20
- 20
0
19
2
1
2
9
- 7
7
3
3
2
11
- 13
12
8
GAIS GAIS
9
13
4
5
4
17
- 17
0
17
2
3
2
9
- 10
9
2
2
2
8
- 7
8
9
Öster Öster
5
13
5
2
6
20
- 22
-2
17
1
2
3
8
- 10
5
4
0
3
12
- 12
12
10
Jönköpings Södra Jönköpings Södra
ny1
13
4
3
6
11
- 15
-4
15
1
3
3
4
- 8
6
3
0
3
7
- 7
9
11
Norrby Norrby
10
13
4
3
6
12
- 19
-7
15
2
0
4
6
- 9
6
2
3
2
6
- 10
9
12
Sverige Landskrona BoIS
ny3
13
3
4
6
18
- 17
1
13
1
4
2
9
- 9
7
2
0
4
9
- 8
6
13
Degerfors Frej
14
13
3
3
7
17
- 26
-9
12
2
2
3
10
- 15
8
1
1
4
7
- 11
4
14
Varbergs BoIS Varbergs BoIS
11
13
3
2
8
17
- 24
-7
11
2
1
4
9
- 12
7
1
1
4
8
- 12
4
15
Gefle Gefle
12
13
2
3
8
14
- 28
-14
9
1
1
5
8
- 17
4
1
2
3
6
- 11
5
16
IFK Värnamo IFK Värnamo
6
13
1
2
10
8
- 28
-20
5
1
1
5
6
- 12
4
0
1
5
2
- 16
1

Skytteliga

(Uppdaterad: 19.06.2018, 22:39)

Sargon Abraham
Degerfors
10
Karim Sadat
Landskrona BoIS
8
Diego Montiel
Örgryte
7
Erik Pärsson
Falkenberg
6
Robin Östlind
Falkenberg
6
Kosuke Kinoshita
Halmstad
6
Max Svensson
Helsingborg
6
Simon Alexandersson
Brage
5
Jesper Westermark
GAIS
5
Mamudo Moro
Helsingborg
5
Gustav Ludwigson
Örgryte
5

Publiksnitt

(Uppdaterad: 19.06.2018, 22:39)

Helsingborg
40 188
6
6 698
GAIS
31 518
7
4 503
Landskrona BoIS
22 522
7
3 217
Halmstad
22 355
7
3 194
Falkenberg
14 495
6
2 416
Örgryte
14 218
6
2 370
Jönköpings Södra
13 890
7
1 984
Öster
11 637
6
1 940
Degerfors
9 063
5
1 813
Brage
10 036
6
1 673
AFC Eskilstuna
10 311
7
1 473
Varbergs BoIS
6 594
5
1 319
Gefle
8 958
7
1 280
IFK Värnamo
6 694
7
956
Norrby
4 562
6
760
Frej
4 966
7
709
Totalt
232 007
102
2 275

Spelschema

(Uppdaterad: 19.06.2018, 22:39)

Mars 2018 Visa matchfakta
Lördag 31 mars 2018
Halmstad
Inst
Helsingborg

AFC Eskilstuna
0-0
Brage

Publik 1 835

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Söndag 1 april 2018
Öster
2-2
Degerfors

1-1 Fredrik Lundgren (73)
2-1 David Johannesson (84)

0-1 Oliver Ekroth (54)
2-2 Erik Björndahl (90+3)

Publik 389 i Borås

GAIS
2-1
Jönköpings Södra

1-1 Jonas Lindberg (45)
2-1 Edin Hamidovic (straff, 79)

0-1 Jakob Orlov (31)

Publik 4 990

Landskrona BoiS
2-3
Falkenberg

1-1 Monday Samuel (36)
2-3 Karim Sadat (straff, 87)

0-1 Kalle Söderström (45+1)
1-2 Tobias Karlsson (69)
1-3 Erik Pärsson (82)

Publik 2 862

 
Måndag 2 april 2018
Gefle
15 : 00
IFK Värnamo

Frej
15 : 00
Norrby

 
Tisdag 3 april 2018
Varberg
0-2
Örgryte

Utvisning Eddie Tran (31)

0-1 David Engström (24)
0-2 Alibek Aliev (76)

 
Lördag 7 april 2018
Degerfors
1-2
Halmstad

1-2 Oliver Ekroth (33)

0-1 Andreas Hadenius (20)
0-2 Gabriel Gudmundsson (24)

Publik 1 582

Jönköpings Södra
0-2
Landskrona BoiS

 

0-1 Karim Sadat (57)
0-2 Karim Sadat (79)

Publik 1 012

Falkenberg
2-0
AFC Eskilstuna

1-0 Robin Östlind (61)
2-0 Kalle Söderström (63)

 

Publik 2 084

 
Söndag 8 april 2018
Helsingborg
3-1
Öster

1-0 Max Svensson (39)
2-0 Max Svensson (46)
3-1 Darijan Bojanic (straff, 66)

2-1 Andri Bjarnason (självmål, 51)

Publik 8 124

Norrby
2-1
Varberg

1-0 Marcus Översjö (39)
2-1 Adam Eriksson (80)

1-1 Perparm Beqaj (72)

Publik 677

Örgryte
2-1
Frej

1-0 Diego Montiel (straff, 14)
2-0 David Engström (39)

2-1 Nsima Peter (59)

Publik 2 613

 
Måndag 9 april 2018
Brage
4-2
Gefle

1-0 Simon Alexandersson (20)
2-0 Anton Lundin (22)
3-0 Mihlali Mayambela (77)
4-2 Simon Alexandersson (straff, 90+3)

3-1 Adam Bergmark-Wiberg (85)
3-2 Adam Bergmark-Wiberg (86)

Publik 1 162

 
Onsdag 11 april 2018
IFK Värnamo
1-2
GAIS

1-1 Alexander Achinioti-Jönsson (84)

0-1 Jesoer Westermark (47)
1-2 Dusan Djuric (90+1)

Publik 1 294

 
Lördag 14 april 2018
Frej
1-5
Helsingborg

1-2 Kostas Stavrothanasopoulos (45+1)

0-1 Mamaudu (15)
0-2 Andri Bjarnason (38)
1-3 Andri Bjarnason (53)
1-4 Darijan Bojanic (81)
1-5 Andri Bjarnason (88)

Publik 1 173

Gefle
0-1
Degerfors

 

0-1 Alexander Andersson (53)

Publik 1 224

 
Söndag 15 april 2018
Öster
1-2
Brage

1-0 David Johannesson (13)
Utvisning Oliver Silverholt (53)

1-1 Mattias Pavic (självmål, 64)
1-2 Simon Alexandersson (83)

Publik 2 086

GAIS
0-2
Falkenberg

 

0-1 Robin Östlind (26)
0-2 Erik Pärsson (40)

Publik 3 820

AFC Eskilstuna
4-0
IFK Värnamo

1-0 Onyedikachuwu (2)
2-0 Ousmane Camara (16)
3-0 Kadir Hodzic (34)
4-0 Aaron Bazoukou (83)

 

Publik 934

 
Måndag 16 april 2018
Varberg
2-1
Jönköpings Södra

1-0 Albert Ejupi (37)
Utvisning Nahom Girmai (40)
2-1 Gabriel Altemark-Vanneryr (86)

1-1 Daryl Smylie (60)

Publik 1 127

Halmstad
0-2
Norrby

 

0-1 Abdelrahman Saidi (63)
0-2 Richard Yarsuvat (73)

Publik 2 867

 
Tisdag 17 april 2018
Landskrona BoiS
2-2
Örgryte

1-1 Alexander Tkacz (45+1)
2-1 Karim Sadat (59)

0-1 David Engström (38)
2-2 Diego Montiel (77)

Publik 2 349

 
Fredag 20 april 2018
Brage
1-1
GAIS

1-0 Mihlali Mayambela (27)

1-1 Edin Hamidovic (48)

Publik 2 255

 
Lördag 21 april 2018
Örgryte
2-0
Halmstad

1-0 Simon Nilsson (18)
2-0 Gustav Ludwigson (41)

 

Publik 2 373

Degerfors
2-1
Landskrona BoiS

1-1 Sargon Abraham (57)
2-1 Erik Björndahl (90)

0-1 Viktor Svensson (25)

Publik 1 884

 
Söndag 22 april 2018
Jönköpings Södra
0-1
Öster

 

0-1 Carl Johansson (34)

Publik 2 261

Norrby
0-2
Gefle

 

0-1 Adam Bergmark-Wiberg (60)
0-2 Anton Kralj (84)

Publik 963

Falkenberg
3-1
Frej

1-0 Per Karlsson (73)
2-0 Chisom Egbuchunam (75)
3-1 Chisom Egbuchunam (90+2)

2-1 Nsima Peter (89)

Publik 2 211

 
Tisdag 24 april 2018
IFK Värnamo
2-0
Varberg

1-0 Alexander Henningsson (24)
2-0 Alexander Henningsson (39)

 

Publik 211

Helsingborg
0-2
AFC Eskilstuna

 

0-1 Kadir Hodzic (36)
0-2 Kermit Erasmus (50)

Publik 5 127

 
Fredag 27 april 2018
GAIS
0-0
Gefle

Publik 2 990

 
Lördag 28 april 2018
Landskrona BoiS
2-0
IFK Värnamo

1-0 Denis Olofsson (30)
2-0 Adi Nalic (36)

 

Publik 2 063

Öster
1-3
Örgryte

1-2 Stefan Karlsson (38)

0-1 Gustav Ludwigson (5)
0-2 Diego Montiel (21)
1-3 Diego Montiel (62)

Publik 2 388

 
Söndag 29 april 2018
Brage
1-1
Helsingborg

1-0 Anton Lundin (7)

1-1 Mattias Almeida Sundell (76)

Publik 2 392

Frej
2-3
Varberg

1-0 Kostas Stavrothanasopoulos (1)
2-0 Nsima Peter (19)
Utvisning Nsima Peter (71)

2-1 Nahom Girmai (straff, 28)
2-2 Adama Fofana (44)
Utvisning Jakob Bergman (69)
2-3 Albert Ejupi (77)

Publik 491

 
Måndag 30 april 2018
AFC Eskilstuna
3-0
Degerfors

1-0 Oliver Ekroth (självmål, 71)
2-0 Ousmane Camara (85)
3-0 Wellyson (90)

 

Publik 2 095

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Tisdag 1 maj 2018
Norrby
1-2
Jönköpings Södra

1-1 Lasse Nilsson (59)

0-1 Alexander Jallow (32)
1-2 Peter Gwargis (80)

Publik 966

Halmstad
1-1
Falkenberg

1-0 Pontus Silfwer (36)

1-1 Pontus Silfwer (självmål, 74)

Publik 4 417

 
Fredag 4 maj 2018
Frej
0-2
AFC Eskilstuna

 

0-1 Ousmane Camara (18)
0-2 Ousmane Camara (52)

Publik 507

 
Lördag 5 maj 2018
Degerfors
0-1
Örgryte

 

Utvisning Anton Lans (59)
0-1 Diego Montiel (straff, 80)

Publik 2 041

Jönköpings Södra
0-0
Brage

Publik 2 155

 
Söndag 6 maj 2018
Varberg
1-0
Landskrona BoiS

1-0 Philip Andersson (självmål, 24)

 

Falkenberg
0-2
Öster

 

0-1 Carl Johansson (26)
0-2 Admir Bajrovic (45)

Publik 2 384

 
Måndag 7 maj 2018
IFK Värnamo
0-0
Norrby

Utvisning Alexander Henningsson (88)

 

Publik 945

Gefle
1-3
Halmstad

1-3 Christian Ljungberg (90)

0-1 Kosuke Kinoshita (21)
0-2 Jesper Westerberg (24)
0-3 Höskuldur Gunnlaugsson (60)

Publik 1 387

 
Tisdag 8 maj 2018
Helsingborg
2-1
GAIS

1-0 Mamudu Moro (2)
2-1 Mamudu Moro (61)

1-1 Carl Wede (28)

Publik 6 551

 
Fredag 11 maj 2018
Örgryte
3-1
Gefle

1-0 Diego Montiel (30)
2-1 Diego Montiel (54)
3-1 Daniel Paulson (83)

1-1 Piotr Johansson (straff, 36)

Publik 2 591

 
Lördag 12 maj 2018
Jönköpings Södra
1-0
Frej

1-0 Arni Vilhjálmsson (90+3)

 

Publik 1 902

AFC Eskilstuna
2-2
Varberg

1-1 Oke Akpoveta (52)
2-1 Oke Akpoveta (63)

0-1 Nahom Girmai (17)
2-2 Teddy Bergqvist (68)

Publik 1 410

Brage
3-4
Falkenberg

1-0 Simon Alexandersson (1)
2-0 Oscar Lundin (40)
3-4 Tibor Joza (självmål, 87)

2-1 Tobias Karlsson (45+2)
2-2 Anton Wede (56)
2-3 Chisom Egbuchunam (71)
2-4 Erik Pärsson (85)

Publik 1 467

 
Söndag 13 maj 2018
Öster
0-0
IFK Värnamo

Publik 2 674

Halmstad
1-0
GAIS

1-0 Höskuldur Gunnlaugsson (22)

 

Publik 3 034

 
Måndag 14 maj 2018
Norrby
1-3
Degerfors

1-2 Richard Yarsuvat (36)

0-1 Sargon Abraham (12)
0-2 Sargon Abraham (30)
1-3 Sargon Abraham (83)

Publik 687

 
Tisdag 15 maj 2018
Landskrona BoiS
1-1
Helsingborg

1-1 Karim Sadat (90+3)

0-1 Andri Bjarnason (81)

Publik 8 040

 
Fredag 18 maj 2018
GAIS
0-1
AFC Eskilstuna

 

0-1 Adnan Kojic (51)

Publik 2 277

Gefle
1-2
Jönköpings Södra

1-0 Adam Bergmark-Wiberg (29)

1-1 Peter Gwargis (58)
1-2 Peter Gwargis (68)

Publik 1 156

 
Lördag 19 maj 2018
Degerfors
2-2
Brage

1-0 Sargon Abraham (42)
2-1 Sargon Abraham (straff, 71)

1-1 Benjamin Hjertstrand (55) D 2-2 Markus Astvald (84)

Publik 1 747

Falkenberg
0-0
Norrby

Publik 2 289

Varberg
1-2
Öster

1-0 Gabriel Altemark-Vanneryr (11)

1-1 Liridon Silka (41)
1-2 Liridon Silka (71)

Publik 923

Frej
2-1
Landskrona BoiS

1-0 Joakim Runnemo (5)
2-0 Joakim Runnemo (23)

2-1 Monday Samuel (59)

Publik 728

 
Söndag 20 maj 2018
IFK Värnamo
1-3
Halmstad

1-1 Alexander Achinioti-Jönsson (18)
Utvisning York Rafael (88)

0-1 Gabriel Gudmundsson (5)
1-2 Tryggvi Haraldsson (25)
1-3 Gabriel Gudmundsson (56)

Publik 1 100

Helsingborg
2-0
Örgryte

1-0 Carl Johansson (61)
2-0 Mamudu Moro (72)

 

Publik 8 134

 
Tisdag 22 maj 2018
Öster
1-3
GAIS

1-1 David Johannesson (74)

0-1 Jesper Westermark (6)
1-2 Andreas Östling (88)
1-3 Carl Wede (90+6)

Publik 2 466

 
Onsdag 23 maj 2018
Jönköpings Södra
2-2
Degerfors

1-1 Arni Vilhjálmsson (35)
2-2 Arni Vilhjálmsson (52)

0-1 Sargon Abraham (17)
1-2 Sargon Abraham (40)

Publik 2 332

Örgryte
4-0
IFK Värnamo

1-0 Daniel Sliper (36)
2-0 Jacob Ericsson (55)
3-0 Simon Nilsson (69)
4-0 Gustav Ludwigson (87)

Publik 2 449

Frej
0-0
Brage

Publik 793

Landskrona BoiS
0-0
Halmstad

Publik 2 136

 
Torsdag 24 maj 2018
Norrby
0-1
Helsingborg

 

0-1 Mamudu Moro (39)

Publik 954

AFC Eskilstuna
1-1
Gefle

1-0 Kermit Erasmus (58)

1-1 Piotr Johansson (straff, 90+6)

Publik 1 275

 
Fredag 25 maj 2018
Falkenberg
3-2
Varberg

1-0 Christoffer Carlsson (21)
Utvisning Enock Kwakwa (56)
2-2 John Björkengren (70)
3-2 Erik Pärsson (85)

1-1 Teddy Bergqvist (32)
1-2 Albert Ejupi (45+2)

Publik 3 419

 
Lördag 26 maj 2018
Brage
3-1
Örgryte

1-0 Oscar Lundin (35)
2-0 Danny Ervik (självmål, 47)
3-0 Simon Alexandersson (59)

3-1 Alibek Aliev (69)
Utvisning Alibek Aliev (73)
Utvisning Jakob Lindström (90)

Publik 1 664

 
Söndag 27 maj 2018
Halmstad
3-0
Öster

1-0 Jesper Westerberg (52)
2-0 Kosuke Kinoshita (59)
3-0 Peter Larsson (81)

Utvisning David Johannesson (62)
Utvisning Månz Karlsson (71)

Publik 2 287

GAIS
2-1
Frej

1-1 Jesper Westermark (46)
2-1 Edin Hamidovic (82)

0-1 Joakim Runnemo (45+1)
Utvisning Alie Sesay (82)

Publik 2 020

 
Måndag 28 maj 2018
Helsingborg
1-0
Jönköpings Södra

1-0 Max Svensson (48)

 

Publik 6 195

Gefle
1-5
Landskrona BoiS

1-1 Christian Ljungberg (41)

0-1 Karim Sadat (10)
1-2 Karim Sadat (44)
1-3 Monday Samuel (49)
1-4 Adi Nalic (72)
1-5 Dennis Olofsson (80)

Publik 1 420

AFC Eskilstuna
4-0
Norrby

1-0 Onyedikachuwu Nnamani (3)
2-0 Onyedikachuwu Nnamani (26)
3-0 Kadir Hodzic (31)
4-0 Robert Åstedt (48)

 

Publik 1 371

 
Tisdag 29 maj 2018
Varberg
0-1
Degerfors

 

0-1 Kevin Wright (74)

Publik 1 293

IFK Värnamo
1-4
Falkenberg

1-1 Daniel Ask (33)

0-1 Erik Pärsson (8)
1-2 Per Karlsson (44)
1-3 Robin Östlind (50)
1-4 Chisom Egbuchunam (87)

Publik 1 286

 

 

Juni 2018 Visa matchfakta
Lördag 2 juni 2018
Norrby
2-0
Brage

1-0 Nicklas Savolainen (66)
2-0 Shkelqim Krasniqi (83)

 

Publik 315

Varberg
2-3
Halmstad

1-3 Perparim eqaj (50)
2-3 Nahom Girmai (63)

0-1 Kosuke Kinoshita (29)
0-2 Kosuke Kinoshita (32)
0-3 Kosuke Kinoshita (41)

Publik 1 739

Frej
3-2
Öster

1-1 Dusan Jajic (38)
2-1 Andreas Bellander (52)
3-1 Joakim Runnemo (62)

0-1 Admir Bajrovic (9)
3-2 Dragan Kapcevic (90+4)

Publik 682

Degerfors
4-1
IFK Värnamo

1-0 Erik Björndahl (16)
2-0 Sargon Abraham (23)
3-0 Henrik Castegren (60)
4-0 Erik Björndahl (68)

4-1 Pär Cederqvist (76)

Publik 1 809

 
Söndag 3 juni 2018
Landskrona BoiS
1-1
GAIS

1-0 Karim Sadat (71)

1-1 Jesper Westermark (90)

Publik 3 266

Örgryte
1-1
Falkenberg

1-1 Filip Almström Tähti (87)

0-1 Robin Östlind (59)

Publik 2 736

 
Måndag 4 juni 2018
Jönköpings Södra
0-0
AFC Eskilstuna

Publik 2 223

 
Tisdag 5 juni 2018
Gefle
1-1
Helsingborg

1-0 Erik Törnros (38)

1-1 Carl Johansson (51)

Publik 1 415

 
Lördag 9 juni 2018
Öster
3-0
Norrby

1-0 Dragan Kapcevic (44)
2-0 Simon Helg (straff, 46)
3-0 Liridon Silka (86)


Shkelqim Krasniqi (87)

Publik 1 638

Halmstad
2-2
Frej

1-2 Marcus Mathisen (71)
2-2 Kosuke Kinoshita (83)

0-1 Mattias Bouvin (30)
0-2 Dusan Jajic (68)

Publik 1 732

Brage
1-0
Varberg

1-0 Markus Astvald (70)

 

Publik 1 096

AFC Eskilstuna
2-0
Landskrona BoiS

1-0 Onyedikachuwu Nnamani (52)
2-0 Oke Akpoveta (straff, 85)

 

Publik 1 391

 
Söndag 10 juni 2018
Falkenberg
3-0
Gefle

1-0 Anton Wede (21)
2-0 Kalle Söderström (45+1)
3-0 Robin Östlind (58)

 

Publik 2 108

Helsingborg
4-1
Degerfors

1-0 Max Svensson (45)
2-1 Mikael Dahlberg (74)
3-1 Carl Johansson (78)
4-1 Max Svensson (86)

Utvisning Erik Björndahl (35)
1-1 Sargon Abraham (66)

Publik 6 057

 
Måndag 11 juni 2018
IFK Värnamo
0-1
Jönköpings Södra

 

0-1 Alexander Jallow (62)

Publik 1 295

 
Tisdag 12 juni 2018
GAIS
4-4
Örgryte

1-0 Dusan Djuric (13)
2-3 Marcus Bergholtz (straff, 45)
3-4 Jesper Westermark (88)
4-4 Ajdin Zeljkovic (90+7)

1-1 Gustav Ludwigson (22)
1-2 Gustav Ludwigson (26)
1-3 David Engström (38)
2-4 Daniel Paulson (80)

Publik 13 310

 
Lördag 16 juni 2018
IFK Värnamo
1-2
Frej

1-1 Pär Cederqvist (straff, 35)

0-1 Nsima Peter (3)
Utvisning Marcus Hansson (34)
1-2 Martin Falkeborn (46)

Publik 563

Landskrona BoiS
1-2
Brage

1-2 Monday Samuel (41)

0-1 Anton Lundin (11)
0-2 Robbin Sellin (38(

Publik 1 806

Örgryte
1-2
Norrby

1-2 Jacob Ericsson (73)

0-1 Jonathan Azulay (15)
0-2 Adam Eriksson (44)

Publik 1 456

Gefle
2-4
Öster

1-2 Jesper Florén (35)
2-3 Anton Kralj (58)

0-1 Dragan Kapcevic (11)
0-2 Simon Helg (26)
1-3 Mattias Pavic (39)
2-4 David Johannesson (60)

Publik 869

 
Söndag 17 juni 2018
Jönköpings Södra
1-3
Falkenberg

1-1 Jesper Svensson (68)

0-1 Erik Pärsson (4)
1-2 Christoffer Carlsson (78)
1-3 Robin Östlind (87)

Publik 2 005

Halmstad
2-1
AFC Eskilstuna

1-1 Jonathan Svedberg (19)
2-1 Höskuldur Gunnlaugsson (60)

0-1 Zourab Tsiskaridze (7)

Publik 1 907

 
Måndag 18 juni 2018
GAIS
1-1
Degerfors

1-1 Ajdin Zeljkovic (56)

0-1 Christoffer Wiktorsson (7)

Publik 2 111

 
Tisdag 19 juni 2018
Varberg
3-3
Helsingborg

1-0 Joel Palmquist (3)
2-0 Perparim Beqaj (42)
3-1 Joel Palmquist (60)

2-1 Max Svensson (57)
3-2 Darijan Bojanic (66)
3-3 Andreas Landgren (81)

Publik 1 512

 
Söndag 24 juni 2018
Norrby
15 : 00
Landskrona BoiS

Varberg
15 : 00
GAIS

Öster
17 : 30
AFC Eskilstuna

Helsingborg
17 : 30
IFK Värnamo

Frej
17 : 30
Gefle

 
Måndag 25 juni 2018
Degerfors
19 : 00
Falkenberg

Brage
19 : 00
Halmstad

 
Tisdag 26 juni 2018
Örgryte
19 : 00
Jönköpings Södra

 
Fredag 29 juni 2018
Jönköpings Södra
17 : 30
Helsingborg

 
Lördag 30 juni 2018
Jönköpings Södra
16 : 00
Halmstad

IFK Värnamo
16 : 00
Brage

GAIS
16 : 00
Norrby

Degerfors
18 : 00
Frej

Gefle
18 : 00
Varberg

 

 

Juli 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 juli 2018
Falkenberg
14:00
Helsingborg

Landskrona BoIS
16:30
Öster

 
Måndag 2 juli 2018
AFC Eskilstuna
18:00
Örgryte

 
Lördag 28 juli 2018
Landskrona BoIS
14:00
Gefle

Brage
15:00
IFK Värnamo

Norrby
15:00
Öster

Varbergs BoIS
15:00
Falkenberg

Jönköpings Södra
16:30
Helsingborg

Frej
17:00
GAIS

Halmstad
18:00
Degerfors

Örgryte
18:00
AFC Eskilstuna

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Söndag 5 augusti 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Halmstad

Degerfors
16:00
Jönköpings Södra

Falkenberg
16:00
Örgryte

GAIS
16:00
Brage

Gefle
16:00
Frej

Helsingborg
16:00
Norrby

Öster
16:00
Varbergs BoIS

IFK Värnamo
16:00
Landskrona BoIS

Söndag 12 augusti 2018
Brage
16:00
Öster

Frej
16:00
Falkenberg

Halmstad
16:00
Gefle

Jönköpings Södra
16:00
IFK Värnamo

Landskrona BoIS
16:00
Degerfors

Norrby
16:00
GAIS

Örgryte
16:00
Helsingborg

Varbergs BoIS
16:00
AFC Eskilstuna

Söndag 19 augusti 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Jönköpings Södra

Degerfors
16:00
Norrby

Falkenberg
16:00
Halmstad

GAIS
16:00
Varbergs BoIS

Gefle
16:00
Brage

Helsingborg
16:00
Landskrona BoIS

Öster
16:00
Frej

IFK Värnamo
16:00
Örgryte

Söndag 26 augusti 2018
Brage
16:00
Landskrona BoIS

Falkenberg
16:00
Degerfors

Frej
16:00
Halmstad

Helsingborg
16:00
Gefle

Jönköpings Södra
16:00
Varbergs BoIS

Norrby
16:00
AFC Eskilstuna

Örgryte
16:00
GAIS

IFK Värnamo
16:00
Öster

 

September 2017 Visa matchfakta
Söndag 2 september 2018
AFC Eskilstuna
16:00
GAIS

Brage
16:00
Frej

Degerfors
16:00
Helsingborg

Gefle
16:00
Örgryte

Halmstad
16:00
Jönköpings Södra

Landskrona BoIS
16:00
Norrby

Öster
16:00
Falkenberg

Varbergs BoIS
16:00
IFK Värnamo

Söndag 9 september 2018
Degerfors
16:00
AFC Eskilstuna

Falkenberg
16:00
Landskrona BoIS

GAIS
16:00
IFK Värnamo

Halmstad
16:00
Varbergs BoIS

Helsingborg
16:00
Brage

Jönköpings Södra
16:00
Gefle

Norrby
16:00
Frej

Örgryte
16:00
Öster

Söndag 16 september 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Helsingborg

Brage
16:00
Norrby

Frej
16:00
Örgryte

GAIS
16:00
Halmstad

Gefle
16:00
Falkenberg

Landskrona BoIS
16:00
Varbergs BoIS

Öster
16:00
Jönköpings Södra

IFK Värnamo
16:00
Degerfors

Söndag 23 september 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Öster

Degerfors
16:00
GAIS

Falkenberg
16:00
Jönköpings Södra

Halmstad
16:00
Landskrona BoIS

Helsingborg
16:00
Frej

Norrby
16:00
IFK Värnamo

Örgryte
16:00
Brage

Varbergs BoIS
16:00
Gefle

Söndag 30 september 2018
Degerfors
16:00
Varbergs BoIS

Falkenberg
16:00
Brage

GAIS
16:00
Helsingborg

Jönköpings Södra
16:00
Örgryte

Landskrona BoIS
16:00
Frej

Norrby
16:00
Halmstad

Öster
16:00
Gefle

IFK Värnamo
16:00
AFC Eskilstuna

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 7 oktober 2018
Brage
16:00
AFC Eskilstuna

Frej
16:00
Jönköpings Södra

Gefle
16:00
GAIS

Halmstad
16:00
IFK Värnamo

Helsingborg
16:00
Falkenberg

Örgryte
16:00
Degerfors

Öster
16:00
Landskrona BoIS

Varbergs BoIS
16:00
Norrby

Söndag 21 oktober 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Falkenberg

Brage
16:00
Jönköpings Södra

Degerfors
16:00
Öster

GAIS
16:00
Landskrona BoIS

Helsingborg
16:00
Halmstad

Norrby
16:00
Örgryte

Varbergs BoIS
16:00
Frej

IFK Värnamo
16:00
Gefle

Söndag 28 oktober 2018
Falkenberg
16:00
IFK Värnamo

Frej
16:00
Degerfors

Gefle
16:00
Norrby

Halmstad
16:00
Brage

Jönköpings Södra
16:00
GAIS

Landskrona BoIS
16:00
AFC Eskilstuna

Örgryte
16:00
Varbergs BoIS

Öster
16:00
Helsingborg

 

November 2017 Visa matchfakta
Söndag 4 november 2018
AFC Eskilstuna
16:00
Frej

Degerfors
16:00
Gefle

GAIS
16:00
Öster

Halmstad
16:00
Örgryte

Landskrona BoIS
16:00
Jönköpings Södra

Norrby
16:00
Falkenberg

Varbergs BoIS
16:00
Brage

IFK Värnamo
16:00
Helsingborg

Lördag 10 november 2018
Brage
16:00
Degerfors

Falkenberg
16:00
GAIS

Frej
16:00
IFK Värnamo

Gefle
16:00
AFC Eskilstuna

Helsingborg
16:00
Varbergs BoIS

Jönköpings Södra
16:00
Norrby

Örgryte
16:00
Landskrona BoIS

Öster
16:00
Halmstad