ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: -
Slut: -

-

lag

9

omgångar

216/225

matcher spelade

Första omgången

98 matcher

20 juli-7 augusti 2019

Andra omgången

64 matcher

13 augusti-9 oktober 2019

Tredje omgången

32 matcher

4 september-12 oktober 2019

Fjärde omgången

16 matcher

24 september-16 november 2019

Femte omgången

8 matcher

30 oktober-? 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

14.11.2019, 22:05

Onsdag 30 oktober 2019
Trenčín
4-0
Skalica

Sereď
3-0
Petržalka

Poprad
3-0
Dukla Banská Bystrica

Nitra
3-2
Liptovský Mikuláš

Senica
1-1* f
Ružomberok

Information Ružomberok vidare efter 4-3 på straffar.

DAC Dunajska Stredá
*0-0 f
Spartak Trnava

Information DAC Dunajska Stredá vidare efter 4-3 på straffar.

Torsdag 14 november 2019
Pohronie
0-1
Zlaté Moravce

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

09.10.2019, 23:56

Tisdag 24 september 2019
Družstevník Jacovce
0-8
Spartak Trnava

Komárno
0-2
Nitra

Onsdag 25 september 2019
Dunajská Lužná
0-3
Petržalka

FK Košice
2-2* f
Trenčín

Slavoj Trebišov
1-2
Zlaté Moravce

Spartak Medzilaborce
1-2
Dukla Banská Bystrica

Družstevník Bešeňov
1-7
Liptovský Mikuláš

Spartak V. nad Kysucou
0-4
Sereď

Mladosť Kalša
2-6
Ružomberok

Spišské Podhradie
0-3
Poprad

Nové Mesto nad Váhom
0-4
Žilina

Marcelová
0-3
Skalica

Družstevník Radimov
0-2
DAC Dunajska Stredá

Malženice
0-0* f
Senica

Information Senica vidare efter 4-1 på straffar.

Onsdag 9 oktober 2019
Slávia TU Košice
0-3
Pohronie

Lördag 16 november 2019
Partizán Bardejov
13:00
Slovan Bratislava

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

12.10.2019, 23:59

Onsdag 4 september 2019
Dolné Vestenice
0-6
Zlaté Moravce

Kováčová
0-3
Slavoj Trebišov

Tisdag 10 september 2019
Veľké Lovce
0-7
Nitra

Fomat Martin
0-2
Ružomberok

Predmier
1-2
Liptovský Mikuláš

Pezinok
0-6
Senica

Slávia TU Košice
*1-1 f
Zemplín Michalovce

Information Slávia TU Košice vidare efter 4-3 på straffar.

Šalková
1-5
Trenčín

Onsdag 11 september 2019
Družstevník Jacovce
2-0
Alekšince

Družstevník Radimov
1-0
Boleráz

Belá
0-10
Sereď

Dunajská Lužná
7-0
Lokomotíva DNV

Družstevník Bešenov
2-0
Slovan Levice

Kolárovo
0-1
Marcelová

Tatran Krásno
0-4
Spartak Trnava

Spartak V. nad Kysucou
*0-0 f
Púchov

Information Spartak V. nad Kysucou vidare efter 9-8 på straffar.

Agrifop Stakcin
2-5
Spartak Medzilaborce

Vranov nad Topľou
1-1* f
Partizán Bardejov

Information Partizán Bardejov vidare efter 5-4 på straffar.

Kechnec
1-1* f
Mladosť Kalša

Information Mladosť Kalša vidare efter 3-1 på straffar.

Šarišské Michaľany
0-2
FK Košice

Tatran Prešov
0-2
Poprad

Spišské Podhradie
1-0
Podbrezová

Strečno
1-10
Dukla Banská Bystrica

Pata
1-2
Petržalka

Horná Krupá
2-4
Skalica

Tisdag 17 september 2019
Fiľakovo
0-0* f
DAC Dunajska Stredá

Information DAC Dunajska Stredá vidare efter 6-5 på straffar.

Onsdag 18 september 2019
Trenčianske Stankovce
0-2
Nové Mesto nad Váhom

Novohrad Lučenec
0-1
Komárno

Stará Ľubovňa
2-3
Žilina

Tisdag 24 september 2019
Družstevník Jacovce
0-8
Spartak Trnava

Onsdag 25 september 2019
Dunajská Lužná
0-3
Petržalka

Lördag 12 oktober 2019
Oravská Poruba
0-7
Slovan Bratislava

 

Visa matchfakta

Andra omgången

09.10.2019, 23:59

Tisdag 13 augusti 2019
Veľký Lapáš
2-7
Nitra

Lipany
0-1
Žilina

Brezno
1-3
Dukla Banská Bystrica

Nové Mesto nad Váhom
2-1
Dubnica

Stráňavy
0-1
Fomat Martin

Onsdag 14 augusti 2019
Krásnohorské Podhradie
0-6
Zemplín Michalovce

Baník Lehota p.Vtáčnikom
0-3
Zlaté Moravce

Lokomotíva Zvolen
0-2
Sereď

Jednota Bánová
2-3
Spartak Trnava

Liptovská Štiavnica
Inst
Slovan Bratislava

Selce
0-9
Pohronie

MŠK Tisovec
1-8
Trenčín

Rohožník
0-1
Senica

Podkonice
0-4
DAC

Družstevník Malá Mača
0-6
Skalica

Námestovo
1-6
Liptovský Mikuláš

Družstevník Zvončín
0-8
Petržalka

Tatran VLM
0-4
Slavoj Trebišov

Lokomotíva DNV
*1-1 f
Šamorín

Information Lokomotíva DNV vidare efter straffar.

Javorník Makov
0-1
Púchov

Pezinok
*1-1 f
Rača

Information Pezinok vidare efter straffar.

Štart Hrabušice
1-3
Stará Ľubovňa

Agrifop Stakcin
3-0
Kamenica nad Cirochou

Trenčianske Stankovce
3-0
Častkovce

Kostolné Kračany
2-4
Družstevník Ra…

Partizán Domaniža
4-0
Beluša

Plevník-Drienové
1-6
Malženice

Slovan Levice
3-1
Nové Zámky

Hajnáčka
3-4
Novohrad Lučenec

Zemianske Kostoľany
1-2
Dolné Vestenice

Tatran Uhrovec
1-1* f
Družstevník Bešenov

Information Družstevník Bešenov vidare efter 3-2 på straffar.

Šurany
1-2
Marcelová

Veľké Lovce
4-1
Veľký Ďur

Šoporňa
2-4
Družstevník Jacovce

Horná Krupá
2-1
Galanta

Nafta Gbely
1-1* f
Boleráz

Information Boleráz vidare efter 5-3 på straffar.

Pokrok Stará Bystrica
1-3
Spartak V. nad Kysucou

Predmier
4-2
Oravské Veselé

Tatran Chlebnice
1-2
Oravská Poruba

Strečno
5-0
Tvrdošín

Hontianske Nemce
1-4
Rakytovce

OŠK Lieskovec
1-4
Šalková

Dunajská Lužná
8-2
Slovenský Grob

Švošov
0-6
Ružomberok

Veľké Ripňany
1-5
Pata

Alekšince
3-1
Solčany

Tisdag 20 augusti 2019
Tatran Kračúnovce
1-4
Partizán Bardejov

Kolárovo
5-1
Kalná nad Hronom

Onsdag 21 augusti 2019
Príbelce
1-2
Komárno

Pivovar Veľký Šariš
1-4
Tatran Prešov

Demjata
1-2
Šarišské Michaľany

Gelnica
0-2
Spišské Podhradie

Spartak Medzev
1-2
Slávia TU Košice

Hornád Ždaňa
1-1* f
Mladosť Kalša

Information Mladosť Kalša vidare efter straffar.

Onsdag 28 augusti 2019
Rudňany
1-3
Podbrezová

MSK Tesla Stropkov
0-2
Poprad

Milénium
0-9
FK Košice

Sečovská Polianka
1-5
Vranov nad Topľou

Kechnec
*4-4 f
Ťahanovce

Information Kechnec vidare efter 5-4 på straffar.

Spartak Medzilaborce
1-0
Strážske

Ďarmoty
0-3
Fiľakovo

Kysucké Nové Mesto
0-0* f
Tatran Krásno

Information Tatran Krásno vidare efter 6-5 på straffar.

Sokol Medzibrod
0-5
Kováčová

Torsdag 29 augusti 2019
Belá
5-1
Závažná Poruba

 

Visa matchfakta

Första omgången

07.08.2019, 23:59

Lördag 20 juli 2019
Kamenica nad Cirochou
1-0
Snina

Sečovská Polianka
*4-4 f
Tatran Bystré

Information Sečovská Polianka vidare efter 4-2 på straffar.

Söndag 21 juli 2019
Agrifop Stakcin
17 : 00
Slovan Belá nad Cirochou

Ptava NV Ptičie
0-5
Spartak Medzilaborce

Jasenov
3-4
Strážske

Tatran Kračúnovce
3-2
Slovan Giraltovce

Budkovce
3-5
Mladosť Kalša

Hornád Ždaňa
4-2
Čaňa

Košická Nová Ves
1-3
Kechnec

Družstevník Čečejovce
2-6
Ťahanovce

Slovan Poproč
0-2
Spartak Medzev

Geča
1-4
Slávia TU Košice

Sokol Gemtex Rudná
Inst
Krásnohorské Podhradie

Gelnica
Inst
AŠK Mária Huta

Levoča
3-4
Spišské Podhradie

Harichovce
1-3
Rudňany

Štart Hrabušice
5-0
Veľká Lomnica

Tatran Ľubica
0-4
Stará Ľubovňa

Slavoj Spišská Belá
0-2
Lipany

Pivovar Veľký Šariš
2-1
Gerlachov

Slovan Sabinov
0-5
MSK Tesla Stropkov

Široké
2-5
Šarišské Michaľany

Demjata
8-1
Fintice

Sačurov
0-10
Vranov nad Topľou

Lördag 27 juli 2019
Slovan Brvnište
0-2
Beluša

Družstevník Zv…
2-1
Vrbové

Spartak Kvašov
0-2
Trenčianske St…

Častkovce
2-1
Spartak Myjava

Spartak Bánovc…
0-3
Nové Mesto na…

Hurbanovo
0-1
Marcelová

Kovarce
1-1* f
Solčany

Information Solčany vidare efter 4-3 på straffar.

Söndag 28 juli 2019
Družstevník Trstice
2-2* f
Kostolné Kračany

Information Kostolné Kračany vidare efter 3-2 på straffar.

Brezno
*1-1 f
Partizán Čierny Balog

Information Brezno vidare efter 4-2 på straffar.

Považan Pruské
1-8
Partizán Domaniža

Plevník-Drienové
3-1
Partizán Prečín

Dolné Vestenice
3-2
Baník Prievidza

Kanianka
1-1* f
Zemianske Kostoľany

Information Zemianske Kostoľany vidare efter 3-1 på straffar.

Baník Handlová
1-4
Baník Lehota p.Vtáčnikom

Tatran Uhrovec
2-1
TEMPO Partizánske

Agro Zemné
2-6
Družstevník Be…

Dvory nad Žitavou
3-10
Nové Zámky

Salka
1-3
Slovan Levice

Veľké Kosihy
2-2* f
Kolárovo

Information Kolárovo vidare efter 4-2 på straffar.

Kmeťovo
0-2
Šurany

Komjatice
1-2
Veľké Lovce

Podlužany
1-1* f
Veľký Ďur

Information Veľký Ďur vidare efter 8-7 på straffar.

Piešťany
1-1* f
Družstevník Jacovce

Information Družstevník Jacovce vidare efter 6-5 på straffar.

Veľké Zálužie
1-4
Alekšince

Veľké Ripňany
*3-3 f
Slovan Krušovce

Information Veľké Ripňany vidare efter 4-2 på straffar.

Pata
3-0
Slovan Hlohovec

Družstevník Špačince
1-2
Horná Krupá

Jelka
0-3
Galanta

Družstevník Malá Mača
6-2
Voderady

Baník Brodské
0-2
Družstevník Radimov

Slav. Moravský Svätý Ján
0-3
Nafta Gbely

Mokrý Háj
0-2
Boleráz

Slovan Skalité
0-2
Tatran Krásno

Tatran Turzovka
0-2
Kysucké Nové Mesto

Pokrok Stará Bystrica
2-1
Čierne

Tatran Oščadnica
0-3
Spartak V. nad Kysucou

Kotešová
1-4
Javorník Makov

Predmier
3-1
Višňové

Slovan Vavrečka
0-2
Oravské Veselé

Oravan
0-2
Námestovo

Fatran Varín
0-2
Stráňavy

Družstevník Dlhá nad O.
1-6
Fomat Martin

Trstená
1-5
Liptovská Štiavnica

Bešeňová
2-3
Tatran Chlebnice

Gbeľany
1-3
Oravská Poruba

Dobrá Niva
1-12
Lokomotíva Zvolen

Likavka
1-2
Závažná Poruba

Belá
3-1
Dolný Kubín

Attack Vrútky
1-4
Strečno

Nižná
0-4
Tvrdošín

Lovča
0-6
Kováčová

Bacúch
1-3
Sokol Medzibrod

Strojár Krupina
2-3
Tatran VLM

Ladomerská Vieska
1-2
Rakytovce

Hontianske Nemce
1-0
Banská Štiavnica

Selce
3-0
Badín

Hrochoť
1-1* f
Šalková

Information Šalková vidare efter 8-7 på straffar.

OŠK Lieskovec
3-1
Hriňová

Revúca
0-3
MŠK Tisovec

Iskra Hnúšťa
0-2
Hajnáčka

Baník Veľký Krtíš
1-3
Novohrad Lučenec

Radzovce
2-5
Príbelce

Vinohrad Čebovce
0-1
Ďarmoty

Jesenské
1-5
Fiľakovo

Dubovany
1-8
Malženice

Švošov
*2-2 f
Slovan Žabokreky

Information Švošov vidare efter 4-3 på straffar.

Nevidzany
2-3
Veľký Lapáš

Lördag 3 augusti 2019
Lokomotíva DNV
3-0
Láb

Söndag 4 augusti 2019
Dunajská Lužná
5-0
Domino

Slovenský Grob
*0-0 f
Báhoň

Information Slovenský Grob vidare efter 4-2 på straffar.

Kalinkovo
2-3
Pezinok

Onsdag 7 augusti 2019
Kalná nad Hronom
3-2
Blava 1928

 

Skytteliga

09.10.2019, 23:59

-