ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 15 juli 2018
Slut: -

-

lag

9

omgångar

162/237

matcher spelade

Första omgången

7 matcher

15-22 juli 2018

Andra omgången

101 matcher

18-29 juli 2018

Tredje omgången

64 matcher

7-15 augusti 2018

Fjärde omgången

32 matcher

Femte omgången

16 matcher

Sjätte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

Match 2:2
Match 1:2

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

15.08.2018, 20:57

Tisdag 7 augusti 2018
Sobrance
0-5
Partizán Bardejov

MSK Tesla Stropkov
1-3
Ružomberok

Fiľakovo
3-0
Dukla Banská Bystrica

Vinica
0-6
Zlaté Moravce

Pezinok
1-5
Skalica

Tatran Turzovka
1-3
Oravské Veselé

Onsdag 8 augusti 2018
Tisovec
0-4
Komárno

Ďarmoty
0-7
Žilina

Rosina
0-6
Tatran Prešov

Stráňavy
1-4
Lokomotíva Košice

Bešeňová
0-6
Zemplín Michalovce

Švošov
17 : 00
Trenčín

Jesenské
0-5
Liptovský Mikuláš

Slavoj Kráľovsý Chlmec
0-9
Lipany

Spartak Medzev
2-3
Slavoj Trebišov

Čaňa
0-5
Podbrezová

Stará Ľubovňa
0-7
Poprad

Spartak Vysoká nad Kysucou
0-2
Námestovo

Snina
*
Vranov nad Topľou

Information Vranov nad Topľou vidare efter 4-3 på sraffar.

Gerlachov
*
Šarišské Michaľany

Information Gerlachov vidare efter 4-2 på straffar.

Olcnava
0-8
Spišské Podhradie

Sačurov
2-1
Ptava NV Ptičie

Liptovská Štiavnica
0-3
Čadca

Bacúch
2-0
Príbelce

Banská Štiavnica
3-1
Lokomotíva Zvolen

Čierne
2-1
Javorník Makov

Tatran VLM
2-5
Kováčová

Strážske
*
Humenné

Information Humenné vidare efter 4-2 på straffar.

Pavlovce nad Uhom
5-2
Veľké Kapušany

Kysucké Nové Mesto
3-2
Poltár

Krásnohorské Podhradie
2-3
Mladosť Kalša

Kechnec
3-2
Geča

Rača
17 : 00
Spartak Trnava

Veľké Zálužie
0-8
Šamorín

Púchov
2-5
DAC Dunajská Streda

Horné Orešany
17 : 00
Slovan Bratislava

Dolné Vestenice
0-5
Senica

Solčany
17 : 00
Sereď

Družstevník Bešeňov
2-10
Dubnica

Šurany
*
Nitra

Information Nitra vidare efter 5-3 på straffar.

Tvrdošín
0-6
Pohronie

Plevník-Drienové
0-4
Považská Bystrica

Belá
1-3
Tatran Krásno

Štart Hrabušice
4-0
Veľká Lomnica

MFK Malé Dvorníky
17 : 00
Vydrany

Salka
2-3
Kolárovo

Lokomotíva Kozárovce
0-1
Kalná nad Hronom

Veľký Kýr
1-5
Galanta

Manín Podmanín
0-2
Beluša

Rusovce
4-0
Sl. Ivanka pri Dunaji

Slávia TU Košice
0-3
FK Košice

Družstevník Radimov
17 : 00
Nové Mesto nad Váhom

Slovan Hlohovec
4-1
Baník Prievidza

Jaslovské Bohunice
*
Vrbové

Information Vrbové vidare efter 4-3 på straffar.

Tatran Chlebnice
17 : 00
Tepličan

Sokol Medzibrod
17 : 00
Partizán Čierny Balog

Lokomotíva DNV
0-2
Dunajská Lužná

Nový Život
2-4
Rohožník

Malženice
3-1
Petržalka akadémia

Slovan Most
18 : 00
Báhoň

Slovan Krušovce
0-3
Pata

Slovan Šimonovany
3-2
Hrušovany

Šalková
19 : 00
Inter Bratislava

Onsdag 15 augusti 2018
Podlužany
0-4
Dvory nad Žitavou

 

Visa matchfakta

Andra omgången

01.08.2018, 23:59

Onsdag 18 juli 2018
Cabaj-Čápor
0-4
Pata

Fredag 20 juli 2018
Tatran Oščadnica
17 : 30
Námestovo

Družstevník Borov
18 : 30
Snina

Lördag 21 juli 2018
Oravan
3-3* f
Liptovská Štiavnica

Information Liptovská Štiavnica vidare efter 6-5 på straffar.

Jesenské
3-1
Novohrad Lučenec

Ptava NV Ptičie
1-0
Slovan Giraltovce

Tatran Turzovka
3-0
Terchová

Levoča
1-3
Spišské Podhradie

Söndag 22 juli 2018
Bernolákovo
1-1*
Lokomotíva DNV

Information Lokomotíva DNV vidare efter 4-3 på straffar.

Banská Štiavnica
3-2
Badín

Selce
0-2
Lokomotíva Zvolen

Ladomerská Vieska
0-3
Šalková

Strojár Krupina
0-1
Príbelce

Bacúch
2-0
Hriňová

OŠK Lieskovec
0-1
Tisovec

Lovča
0-5
Sokol Medzibrod

Hajnáčka
0-1
Fiľakovo

Vinohrad Čebovce
0-1
Ďarmoty

Slovan Skalité
0-1
Oravské Veselé

Kotešová
2-3
Rosina

Čierne
4-1
Dolný Kubín

Predmier
1-2
Javorník Makov

Višňové
1-2
Stráňavy

Spartak V. nad Kysucou
*2-2
Jednota Bánová

Information Spartak V. nad Kysucou vidare efter 5-4 på straffar.

Bešeňová
2-1
Fomat Martin

Tepličan
5-1
Dynamo Diviaky

Nižná
1-2
Čadca

Radzovce
1-3
Poltár

Vinica
5-0
Detva

Baník Veľký Krtíš
1-2
Tatran VLM

Iskra Hnúšťa
1-2
Kováčová

Tvarona Ulič
0-1
Humenné

Spartak Brekov
0-2
Strážske

Jasenov
1-4
Vranov nad Topľou

Sačurov
2-0
Tatran Kračúnovce

Družstevník Parchovany
0-1
Sobrance

Krišovská Liesková
0-3
Veľké Kapušany

Čierna nad Tisou
2-6
Pavlovce nad Uhom

Slavoj Kráľovs…
5-1
Streda nad Bodrogom

Družstevník Budimír
1-2
Mladosť Kalša

Družstevník Čečejovce
1-6
Krásnohorské Podhradie

Veľká Ida
0-4
Spartak Medzev

Ťahanovce
0-3
Kechnec

Hornád Ždaňa
3-7
Geča

Košická Nová Ves
1-1*
Čaňa

Information Čaňa vidare efter 4-3 på straffar.

Slovan Poproč
1-4
Slávia TU Košice

Veľká Lomnica
5-2
Hranovnica

Harichovce
0-1
Štart Hrabušice

Olcnava
5-1
Tatran Ľubica

Dunajec Stará Ves
0-2
Stará Ľubovňa

Kežmarok
1-4
Gerlachov

Švošov
*1-1
Slovan Žabokreky

Information Švošov vidare efter 7-6 på straffar.

Slovan Vavrečka
1-3
Kysucké Nové Mesto

Raslavice
0-3
MSK Tesla Stropkov

Onsdag 25 juli 2018
Družstevník Odorín
0-9
FK Košice

Kalinkovo
0-3
Dunajská Lužná

Torsdag 26 juli 2018
Kostolné Kračany
2-3
Vydrany

Lördag 28 juli 2018
Oponice
2-3
Solčany

Veľké Kosihy
1-3
Kolárovo

Podlužany
1-0
Veľké Ludince

Častkovce
0-3
Nové Mesto nad Váhom

Partizán Cígeľ
2-2* f
Baník Lehota p.Vtáčnikom

Information Baník Lehota p.Vtáčnikom vidare efter 6-5 på straffar.

Slovan Šahy
1-3
Kalná nad Hronom

Dúbravka Bratislava
0-7
Rača

Doľany
2-5
Báhoň

Alekšince
1-4
Slovan Hlohovec

Söndag 29 juli 2018
Sl. Ivanka pri Dunaji
5-1
Tomášov

Rusovce
4-2
Rovinka

Tvrdošín
1-0
Olympia Bobrov

Váhovce
0-5
Veľké Zálužie

Slovan Brvnište
0-2
Beluša

Manín Podmanín
*1-1 f
Partizán Domaniža

Information Manín Podmanín vidare efter 3-0 på straffar.

Partizán Prečín
0-1
MŠK Púchov

Družstevník Radimov
*0-0 f
Spartak Myjava

Information Družstevník Radimov vidare efter 4-2 på straffar.

Voderady
0-6
Malženice

Horná Krupá
1-2
Vrbové

Horné Orešany
2-1
Boleráz

Zemianske Kostoľany
0-0* f
Slovan Šimonovany

Information Slovan Šimonovany vidare efter 7-6 på straffar.

Kovarce
0-6
Hrušovany

Čenkovce
0-2
Nový Život

Družstevník Jacovce
1-2
Slovan Krušovce

Plevník-Drienové
3-0
Nemšová

Tatran Cementáreň Ladce
0-3
Považská Bystrica

Veľký Kýr
1-0
Kmeťovo

Družstevník Iv.pri Nitre
0-4
Galanta

MFK Malé Dvorníky
3-1
Družstevník Trstice

Salka
*0-0 f
Štúrovo

Information Salka vidare efter 6-5 på straffar.

Družstevník Bešeňov
2-0
Veľké Lovce

Dvory nad Žitavou
3-0
Nové Zámky

Šurany
3-2
Imeľ

Dolné Vestenice
*3-3 f
Baník Lehota …

Information Dolné Vestenice vidare efter 5-4 på straffar.

Studienka
2-3
Rohožník

Družstevník Šp…
1-1* f
Jaslovské Bohunice

Information Jaslovské Bohunice vidare efter 8-7 på straffar.

Nevidzany
1-3
Lokomotíva Koz…

Malacky
0-0* f
Pezinok

Information Pezinok vidare efter 2-0 på straffar.

Belá
2-1
Teplička nad Váhom

Onsdag 1 augusti 2018
Ožďany
3-7
Partizán Čierny Balog

Tatran Chlebnice
3-1
Závažná Poruba

 

Visa matchfakta

Första omgången

22.07.2018, 23:23

Söndag 15 juli 2018
Kurima
1-5
MSK Tesla Stropkov

Dubinné
0-0*
Raslavice

Information Raslavice vidare efter 3-1 på straffar.

Lördag 21 juli 2018
Dúbravka Bratislava
2-1
Vrakuňa

Studienka
2-1
Lozorno

Doľany
4-2
Pezinok - Cajla

Söndag 22 juli 2018
Šenkvice
1-10
Vajnory

Veľké Leváre
0-7
Malacky

 

Skytteliga

01.08.2018, 23:59

-