ecst.se fotboll

Slovnaft Cup (C)

Slovenský Pohár

8

omgångar

202

lag

24/7

Start

-

Final

Slovnaft Cup
svk
Första omgången

24 juli-2 augusti

Andra omgången

31 juli-23 augusti

Tredje omgången

24 augusti-14 september

Fjärde omgången

27 september-5 oktober

Femte omgången

18 oktober-30 november

Kvartsfinaler

7-8 mars

Semifinaler

4-5 april
Returer 11-12 april

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | 01.05.2017, 22:32
Visa matchfakta
Måndag 1 maj 2017
Skalica
0-3
Slovan Bratislava

 

0-1 Milan Rundić (20)
0-2 Aleksandar Čavrić (63)
0-3 Seydouba Soumah (straff, 76)

Publik i Poprad

Semifinaler | 12.04.2017, 19:17
Visa matchfakta
Match 1:2
Tisdag 4 april 2017
Zemplín Michalovce
1-2
Slovan Bratislava

1-1 Anastasios Dimitriadis (41)

0-1 Tamas Priskin (5)
1-2 Seydouba Soumah (55)

Onsdag 5 april 2017
Poprad
1-0
Skalica

1-0 Stanislav Šesták (56)

Utvisning Filip Pankarićan (60)

Match 2:2
Tisdag 11 april 2017
Slovan Bratislava
1-0
Zemplín Michalovce

1-0 Tamas Priskin (9)

 

Information Slovan Bratislava vidare med sammanlagt 3-1.

Onsdag 12 april 2017
Skalica
2-0
Poprad

1-0 Luka Hruška (8)
2-0 Ádam Mészáros (69)

 

Information Skalica vidare med sammanlagt 2-1.

Kvartsfinaler | 08.03.2017, 20:49
Visa matchfakta
Tisdag 7 mars 2017
DAC Dunajská Streda
0-1
Poprad

 

0-1 Stanislav Šesták (4)
Utvisning Jan Malec (90)

Publik 3 231

Onsdag 8 mars 2017
Skalica
3-2
Žilina

1-0 Radoslav Človečko (2)
2-0 L Ulrich (16)
3-1 Daniel Šebesta (79)

2-1 Filip Hlohovsky (22)
3-2 Samuel Mráz (90+3)

Liptovský Hrádok
0-3
Zemplin Michalovce

 

0-1 Anastasios Dimitriadis (35)
0-2 Kristian Kushta (49)
0-3 Igor Žofčák (90)

Slovan Bratislava
3-1
Trenčín

1-0 Tamas Priskin (12)
2-0 Aleksandar Čavrić (59)
3-1 Vukan Savićević (68)

2-1 Rangelo Janga (65)

Femte omgången | 22.11.2016, 22:11
Visa matchfakta
Tisdag 22 november 2016
Zemplín Michalovce
3-2
Nitra

Onsdag 30 november 2016
DAC 1904 Dunajská Streda
19:00
Spartak Trnava

Fjärde omgången | 05.10.2016, 23:26
Visa matchfakta
Tisdag 27 september 2016
Lipany
1-2
Žilina

Skalica
*0-0 f
Podbrezová

Information Skalica vidare efter 12-11 på straffar.

Nový Život
0-3
Zemplin Michalovce

Onsdag 28 september 2016
Liptovská Štiavnica
0-5
DAC 1904 Dunajská Streda

Nové Mesto nad Váhom
0-3
Spartak Trnava

Malženice
0-1
Tatran Prešov

Tisovec
0-4
Poprad

Sereď
3-1
Zlaté Moravce

Višňové
1-4
Liptovský Mikuláš

Ďarmoty
0-3
Slovan Bratislava

Veľký Meder
0-1
Trenčín

Slovan Šimonovany
1-7
Ružomberok

Onsdag 5 oktober 2016
Slovan Brvnište
1-10
Nitra

Liptovský Hrádok
*1-1 f
Lokomotíva Košice

Information Liptovský Hrádok vidare efter 4-2 på straffar.

Slovan Duslo Šaľa
2-5
Spartak Myjava

Veľké Ludince
2-1
Spišská Nová Ves

Tredje omgången | 14.09.2016, 21:45
Visa matchfakta
Onsdag 24 augusti 2016
Slovan Šimonovany
*1-1 f
Inter Bratislava

Information Slovan Šimonovany vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 31 augusti 2016
Pata
0-6
Zemplín Michalovce

Onsdag 7 september 2016
Nový Život
3-0
Boleráz

Tisdag 13 september 2016
Oravské Veselé
1-6
Slovan Bratislava

Partizán Bardejov
0-0* f
Ružomberok

Information Ružomberok vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 14 september 2016
Svätý Jur
1-6
DAC Dunajská Streda

Pohronie
1-3
Sereď

Slovan Brvnište
*1.1 f
Rohožník

Information Slovan Brvnište vidare efter 4-2 på straffar.

Malženice
2-0
Nová Baňa

Dukla Banská Bystrica
0-1
Tatran Prešov

Šamorín
0-2
Skalica

Borčice
0-1
Spartak Trnava

Sl. Ivanka pri Dunaji
3-4
Nové Mesto nad Váhom

Vyšné Opátske
1-5
Poprad

Sobrance
1-5
Liptovský Hrádok

Višňové
3-2
Vinica

Jasenov
0-2
Podbrezová

ďarmoty
2-0
Slavoj Trebišov

Pivovar Veľký Šariš
0-6
Spartak Myjava

Liptovský Mikuláš
1-0
Lokomotíva Zvolen

Slavoj Spišská Belá
1-1* f
Lipany

Information Lipany vidare efter 4-3 på straffar.

Tisovec
2-1
Tvrdošín

Levoča
1-1* f
Liptovská štiavnica

Information Liptovská štiavnica vidare efter 3-1 på straffar.

Žilina
3-0
Košice

Teplička nad Váhom
1-4
Zlaté Moravce

Raslavice
2-7
Spišská Nová Ves

Oravská Poruba
0-4
Lokomotíva Košice

Šalková
0-1
Nitra

Torsdag 15 september 2016
Gabčíkovo
16:00
Slovan Duslo šaľa

Půchov
16:00
Trenčín

Veľký Meder
16:00
Fomat Martin

Veľké Ludince
16:30
Senica

Andra omgången | 17.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Söndag 31 juli 2016
Kysucké Nové Mesto
0-5
Lipany

Tisdag 9 augusti 2016
Predmier
0-4
Tatran Prešov

Belá
0-3
Veľký Meder

Tatran Krásno
0-4
Sereď

Vrbové
0-2
Zemplín Michalovce

Zemianske Kostolany / Nemšová
Inst
P�chov

Družstevník Plavnica
1-6
Ružomberok

Vranov nad Topľou
0-0* f
Slovan Bratislava

Information Slovan Bratislava vidare efter 3-2 på straffar.

Geča
1-3
Spartak Myjava

Ďarmoty
4-0
Haniska

Svidník
0-5
Podbrezová

Onsdag 10 augusti 2016
Báhoň
1-1* f
Dukla Banská Bystrica

Information Dukla Banská Bystrica vidare efter 5-4 på straffar.

Tatran Cementáreň Ladce
1-2
Nová Baňa

Malženice
2-0
Dvory nad Žitavou

Topoľčany
1-3
Nitra

Šalková
2-0
Dunajská Lužná

Tatran VLM
0-3
Sl. Ivanka pri Dunaji

Tatran Horovce
1-8
Nové Mesto nad Váhom

Nové Zámky
0-1
Veľké Ludince

Komárno
7-1
Pezinok

Stráža
1-3
Spartak Trnava

Častkovce
1-2
Boleráz

Nový Život
9-1
Malacky

Blava Jaslovské Bohunice
2-3
Pohronie

Kolárovo
2-3 f
Slovan Duslo Šaľa

Pata
3-0
Slovan Most

Slovan Šimonovany
2-1 f
Šurany

Vydrany
1-3
Inter Bratislava

Plevník-Drienové
0-9
Trenčín

Slovan Brvnište
2-1 f
Baník Horná Nitra

Hrušovany
0-1
Rohožník

Selce
1-4
Partizán Bardejov

Dynamo Diviaky
0-3
Košice

Rožňava
1-3
Žilina

Levoča
1-1
Strážske

Pokrok Krompachy
2-5
Liptovská Štiavnica

Tvrdošín
1-3
Spišské Podhradie

Tisovec
5-1
Máj Černova

Bešeňová
0-0* f
Oravské Veselé

Information Oravské Veselé vidare efter 4-2 på straffar.

Sokol Medzibrod
1-4
Lokomotíva Košice

Oravská Poruba
2-0
Novohrad Lučenec

Družstevník Veľký Horeš
2-2* f
Raslavice

Information Raslavice vidare efter 5-3 på straffar.

Tatran Kračúnovce
1-4
Spišská Nová Ves

Priechod
0-6
Teplička nad Váhom

Čaňa
0-0* f
Zlaté Moravce

Information Zlaté Moravce vidare efter 5-3 på straffar.

Jasenov
3-2
Spartak Medzev

Vinica
2-0
Turčianska Štiavnička

Družstevník Malá Ida
0-2
Sobrance

Žarnovica
1-2
Liptovský Hrádok

Svit
0-2
Poprad

Fiľakovo
0-2
Vyšné Opátske

Iskra Hnúšta
2-2* f
Slavoj Spišská Belá

Information Slavoj Spišská Belá vidare efter 3-0 på straffar.

Dlhé Klčovo
0-5
Liptovský Mikuláš

Pivovar Veľký Šariš
5-0
Kechnec

Šadca
Inst
Slavoj Trebišov

Slovan Sabinov
0-1
Lokomotíva Zvolen

Višňové
Inst
MSK Tesla Stropkov

Horses Šúrovce
1-3
Svätý Jur

Lokomotíva DNV
1-4
Šamorín

Petržalka II
1-5
Skalica

Tisdag 16 augusti 2016
Rosina
0-5
Senica

Beluša
0-1
DAC 1904 Dunajská Streda

Onsdag 17 augusti 2016
TEMPO Partizánske
0-2
Fomat Martin

Veľké Leváre
2-7
Gabčíkovo

05 Levoča
*2-2 f
Strážske

Information 05 Levoča vidare efter 4-3 på straffar.

Första omgången | 02.08.2016, 22:28
Visa matchfakta
Söndag 24 juli 2016
Predmier
3-2
Javorník Makov

Radzovce
1-4
Nová Baňa

Lehnice
0-5
Malženice

Baník štiavnické Bane
1-2
Šalková

Fatran Varín
1-1* f
Stráža

Information Stráža vidare efter 4-2 på straffar.

Belá
2-0
Bytča

Stará Turá
2-4
Častkovce

Rajec
0-3
Tatran Krásno

Pata
5-0
Družstevník Zvončín

Vydrany
4-3
Slovan Hlohovec

Zemianske Kostolany
Inst
Nemšová

Selce
3-0
Revúca

Attack Vrútky
0-1
Dynamo Diviaky

Dobšiná
2-5
Rožňava

Levoča
2-1
Harichovce

Družstevník Parchovany
1-1* f
Strážske

Information Strážske vidare efter 4-2 på straffar.

Nový život Kluknava
1-3
Pokrok Krompachy

Slovan žabokreky
0-3
Liptovská štiavnica

šľachtiteľ Malý Šariš
1-2
Spišské Podhradie

Tatran Chlebnice
0-1
Tvrdošín

Tisovec
3-2
Mesta Tornaľa

Máj černova
1-0
Kováčová

Bešeňová
3-1
Podlavice Badín

Terchová
0-3
Oravské Veselé

Oravská Poruba
3-0
Závažná Poruba

Olováry
1-1* f
Novohrad Lučenec

Information Novohrad Lučenec vidare efter 4-3 på straffar.

Slavoj Kráľovský Chlmec
0-3
Družstevník Veľký Horeš

Tatran Kračúnovce
1-0
Sokol ľubotice

Priechod
2-1
Baník Veľký Krtíš

Strečno
2-4
Teplička nad Váhom

čaňa
*3-3 f
Mladosť Kalša

Information čaňa vidare efter 5-4 på straffar.

Jasenov
3-1
Ptava NV Ptičie

Družstevník Perín
0-2
Spartak Medzev

Višňové
5-0
Nižná

Jesenské
2-2* f
Vinica

Information Vinica vidare efter 4-3 på straffar.

Liptovské Sliače
0-1
Turčianska štiavnička

Družstevník Malá Ida
6-1
Bodva Moldava

Petrovce nad Laborcom
0-2
Sobrance

Mikuláš-Palúdzka
1-3
Žarnovica

Oravan
1-1* f
Liptovský Hrádok

Information Liptovský Hrádok vidare efter 3-1 på straffar.

Hranovnica
0-4
Svit

Iskra Hnúšťa
1-0
Poltár

Slavoj Spišská Belá
3-1
Veľká Lomnica

Zborov nad Bystricou
0-4
Kysucké Nové Mesto

Dlhé Klčovo
1-0
Humenné

Pivovar Veľký Šariš
*1-1 f
šarišské Michaľany

Information Pivovar Veľký Šariš vidare efter 3-1 på straffar.

Kechnec
4-0
Veľká Ida

Slávia TU Košice
0-5
Geča

Slovan Skalité
0-1
Čadca

Onsdag 27 juli 2016
Chotín
1-9
Nové Zámky

Lördag 30 juli 2016
NMŠK 1922 Bratislava
0-4
Inter Bratislava

Solčany
2-4
TEMPO Partizánske

Komjatice
0-5
Jaslovské Bohunice

Družstevník Jacovce
3-4
Slovan šimonovany

Nevidzany
0-1
Hrušovany

Limbach
0-2
Sl. Ivanka pri Dunaji

Šenkvice
1-2
Pezinok

Závod
0-4
Malacky

Veľké Leváre
3-0
Lozorno

Danubia Hrubý Šúr
1-5
Slovan Most

Söndag 31 juli 2016
Kysucké Nové Mesto
0-5
Lipany

 
Tisdag 2 augusti 2016
Tatran Cementáreň Ladce
*0-0 f
Trenčianske Stankovce

Information Tatran Cementáreň Ladce vidare efter 4-1 på straffar.