ecst.se fotboll

Slovnaft Cup (C)

8

omgångar

170

lag

24/7

Start

30/4

Final

Final | 29.04.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 29 april 2016
Slovan Bratislava
1-3
Trenčín

1-0 Adam Zreľák (53)

1-1 Stefan Maierhofer (77)
1-2 Gino van Kessel (87)
1-3 Gino van Kessel (90+3)

Semifinaler | 13.04.2016, 22:22
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Tisdag 5 april 2016
Slovan Bratislava
0-0
Žilina

Onsdag 6 april 2016
Trenčín
5-1
Ružomberok

Match 2:2
Tisdag 12 april 2016
Žilina
1-1
Slovan Bratislava

1-0 Filip Hlohovsky (42)

1-1 Filip Oršula (53)

Information Slovan Bratislava vidare med sammanlagt 1-1 och mīl på bortaplan.

Onsdag 13 april 2016
Ružomberok
0-1
Trenčín

 

0-1 David Guba (78)

Information Trenčín vidare med samanlagt 6-1.

Kvartsfinaler | 16.03.2016, 22:09
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 15 mars 2016
Zlaté Moravce
1-2
Ružomberok

1-1 Fabian Slančík (28)

0-1 Tomaš Ďubek (straff, 11)
1-2 Milos Lacny (39)

Senica
1-1* f
Slovan Bratislava

1-0 Jakub Hromada (15)

1-1 Tamas Priškin (44)

Information Slovan Bratislava vidare efter 4-3 på straffar.

Žilina
3-0
DAC 1904 Dunajská Streda

1-0 Nikolas Špalek (34)
2-0 Jakub Paur (64)
3-0 Denis Vavro (80)

 

Onsdag 16 mars 2016
VSS Košice
1-2
Trenčín

Femte omgången | 11.11.2015, 21:23
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 3 november 2015
Vyšné Opátske
0-5
Žilina

 

0-1 Filip Hlohovsky (34)
0-2 Ernest Mabouka (37)
0-3 Martin Králik (51)
0-4 Luka Jánošik (85)
0-5 Jakub Paur (89)

Publik 1 010

Zlaté Moravce
4-2
Spartak Myjava

1-0 Danijel Majkić (4)
2-0 Leandre Tawamba Kana (22)
3-1 Jhonnes (65)
4-2 Josip Krznarić (72)

2-1 Toni Tipurić (självmål, 43)
3-2 Peter Sládek (70)

Publik 588

Onsdag 4 november 2015
Rohožník
0-2
Košice

 

0-1 Kamil Karaš (50)
0-2 Filip Serecin (82)

Publik 811

Nové Mesto nad Vahom
1-1* f
Senica

1-1 Tomas Belic (straff, 80)

0-1 Jan Kalabiška (61)

Publik 333

Information Senica vidare efter 4-3 på straffar.

Dolný Kubín
1-4
VSS Trenčín

1-0 Luoslav Laura (14)

1-1 Mitchell Schet (25)
1-2 Gino van Kessel (41)
1-3 Matu Bero (58)
1-4 Jakub Holúbek (83)

Publik 513

Slovan Bratislava
1-0
Pohronie

1-0 Robert Vittek (80)

 

DAC 1904 Dunajská Streda
3-1
Tatran Prešov

1-1 Robert Polievka (17)
2-1 Akos Szarka (57)
3-1 Vojtech Horvath (80)

0-1 Hector Tubnemi (15)

Onsdag 11 november 2015
Topoľčany
0-5
Ružomberok

 

0-1 Michal Faško (23)
0-2 Peter Maslo (35)
0-3 Pavol Masaryk (38)
0-4 Michal Faško (49)
0-5 Pavol Masaryk (69)

Publik 365

Fjärde omgången | 28.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 13 oktober 2015
Košice
3-0
Spartak Trnava

1-0 Tomas Huk (14)
2-0 Milan Dimun (25)
3-0 Filip Sercin (57)

 

Lokomotiva Zvolen
0-2
Senica

 

0-1 Tomaš Komara (52)
0-2 Jozef Dolný (57)

Jaslovské Bohunice
0-3
Trenčín

 

0-1 Ryan Koolwijk (straff, 65)
0-2 Gino van Kessel (90+1)
0-3 Jamie Lawrence (90+2)

Fomat Martin
0-3
Zlaté Moravce

 

0-1 Dejan Školnik (74)
0-2 Leandre Tawamba Kana (80)
0-3 Dejan Školnik (86)

Sereď
1-2
Spartak Myjava

1-2 Viktor Kráľ (84)

0-1 David Škutka (26)
0-2 Erik Daniel (37)

Onsdag 14 oktober 2015
Rohožník
*1-1 f
Zemplín Michalovce

1-0 Marek Zajic (7)

1-1 Michal Hamuľak (59)

Information Rohožník vidare efter 5-3 på straffar.

Tomášov
2-3
Pohronie

1-0 Radoje Doknić (8)
2-3 Radoje Doknić (84)

1-1 Michal Páleník (39)
1-2 Patrik Abrahám (54)
1-3 Patrik Abrahám (80)

Stráňavy
0-3
DAC Dunajska Streda

 

0-1 Jakub Brašeň (47)
0-2 Pavol Jurco (50)
0-3 Jakub Brašeň (82)

Vyšné Opátske
1-0
Nová Baňa

1-0 Ľubomir Maďarik (61)

 

Javorník Makov
3-10
Tatran Prešov

1-0 Jan Pavlica (1)
2-7 Daniel Janita (63)
3-9 Roland Smahajcik (87)

1-1 Peter Katona (12)
1-2 Pavol Šafranko (25)
1-3 Peter Katona (34)
1-4 Peter Katona (37)
1-5 David Leško (45)
1-6 Pavol Šafranko (47)
1-7 Pavol Šafranko (50)
2-8 Filip Voda (64)
2-9 David Keresteš (82)
3-10 David Leško (88)

Stráža
1-1* f
Dolný Kubín

1-0 Jakub Večeřa (17)

1-1 Vladimir Perexta (självmål, 79)

Information Dolný Kubín vidare efter 5-3 på straffar.

Čaňa
2-6
Topoľčany

1-4 Tomaš Steininger (77)
2-6 David Lipnický (90)

0-1 Andrej Kaman (11)
0-2 Andrej Kaman (26)
0-3 Marek Švajlen )36)
0-4 Pavol Balaz (straff, 40)
1-5 Marek Švajlen (85)
1-6 Marek Švajlen (86)

Nové Mesto nad Váhom
*1-1 f
Podbrezová

1-0 Tomas Belic (straff, 54)

1-1 Mirzad Mehanovič (82)

Information Nové Mesto nad Váhom vidare efter 5-3 på straffar.

Dunajská Lužná
2-7
Ružomberok

1-4 Radovan Nosko (straff, 78)
2-4 Radovan Nosko (80)

0-1 Štefan Zošák (4)
0-2 Pavol Masaryk (38)
0-3 Milos Lacny (40) 0-4 Pavol Masaryk (44)
2-5 Pavol Masaryk (straff, 82)
2-6 Michal Faško (84)
2-7 Martin Boszorad (88)

Tisdag 20 oktober 2015
Nitra
2-3
Slovan Bratislava

1-0 Matus Paukner (11)
2-2 Simon Smehyl (47)

1-1 Tamas Priškin (22)
1-2 Adam Zreľák (36)
2-3 Adam Zreľák (60)

Onsdag 28 oktober 2015
Borčice
0-3
Žilina

 

0-1 Nermin Haskić (22)
0-2 Milan Škriniar (33)
0-3 Lukaš Jánošík (82)

Tredje omgången | 30.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 1 september 2015
Snina
0-1
Lokomotíva Zvolen

Vyšné Opátske
*1-1 f
Vranov nad Topľou

Information Vyšné Opátske vidare efter 4-3 på straffar.

Družstevník V Miršov
1-1* f
DAC Dunajska Streda

Information DAC Dunajska Streda vidare efter 2-1 på straffar.

Haniska
1-1* f
Tatran Prešov

Information Tatran Prešov vidare efter 6-5 på straffar.

Čaňa
2-1
Spišská Nová Ves

Svätý Jur
1-3
Zlaté Moravce

Sl. Ivanka pri Dunaji
2-6
Sereď

Tomášov
1-0
Rača

Kalná nad Hronom
0-2
Nové Mesto nad Váhom

SFM Senec
0-1
Borčice

Galanta
1-2
Senica

Liptovský Hrádok
0-1
Dolný Kubín

Predmier
0-4
Fomat Martin

Stráňavy
2-0
Oravské Veselé

Teplička nad Váhom
0-2
Zemplín Michalovce

Turčianska Štiavnička
0-4
Stráža

Javorník Makov
4-0
Tatran Krásno

Slovan Nemšová
0-2
Spartak Myjava

Jaslovské Bohunice
2-1
Veľké Ludince

Spartak Medzev
0-4
Košice

Šarišské Michaľany
0-7
Ružomberok

Kalinkovo
1-2
Pohronie

Malacky
0-6
Podbrezová

Onsdag 2 september 2015
Partizán Prečín
1-3
Topoľčany

Veľký Meder
0-3
Nitra

Nová Baňa
1-0
Lokomotíva Košice

Rohožník
*1-1 f
Dukla

Information Rohožník vidare efter 5-3 på straffar.

Palárikovo
1-3
Dunajská Lužná

Tisdag 8 september 2015
Nové Zámky
0-4
Spartak Trnava

Tisdag 15 september 2015
Vinica
0-8
Slovan Bratislava

Závod
0-11
Trenčín

Onsdag 30 september 2015
Liptovský Mikuláš
0-4
Žilina

Andra omgången | 25.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 11 augusti 2015
Šenkvice
2-12
Podbrezová

Tatran Krásno
*1-1 f
Skalica

Information Tatran Krásno vidare efter 5-4 på straffar.

Komárno
1-6
Veľký Meder

Slovan Nemšová
2-0
Gabčíkovo

Šamorín
0-3
Dunajská Lužná

Lamač Bratislava
1-6
SFM Senec

Onsdag 12 augusti 2015
Partizán Domaniža
0-2
Senica

Nevidzany
0-2
Nové Mesto nad Váhom

Galanta
6-2
Neded

Vajnory
2-3
Rohožník

Kalná nad Hronom
2-0
Slovan Duslo šaľa

Kalinkovo
*3-3 f
Bernolákovo

Information Kalinkovo vidare efter 4-3 på straffar.

Kráľová pri Senci
1-3
Borčice

Slovenský Grob
0-9
Pohronie

Slovan Most
1-2
Zlaté Moravce

Rusovce
1-4
Svätý Jur

Inter Bratislava
0-6
Sereď

Malacky
5-0
Lozorno

Ružinov
0-3
Rača

Tomášov
3-2
Rovinka

Závod
1-0
Lokomotíva DNV

Tatran Kračúnovce
0-2
Haniska

Družstevník V Mirošov
1-0
Sokol Ľubotice

Tatran Spišské Vlachy
1-1* f
Čaňa

Information Čaňa vidare efter 4-2 på straffar.

Strážske
0-9
Žilina

Rožňava
1-2
Spišská Nová Ves

Lovča
0-3
Vinica

Liptovský Hrádok
*0-0 f
Poprad

Information Liptovský Hrádok vidare efter 4-3 på straffar.

Turčianska Štiavnička
4-0
Divín

Sokol Braväcovo
0-8
Dolný Kubín

Detva
1-3
Teplička nad Váhom

Podlavice Badín
0-1
Javorník Makov

Sokol Medzibrod
1-2
Zemplín Michalovce

Šarišské Michaľany
1-0
Družstevník Veľky Horeš

Bodva Moldava
0-0* f
Vranov nad Topľou

Information Vranov nad Topľou vidare efter 3-1 på straffar.

Svit
0-1
Snina

Pokrok Krompachy
1-5
Lokomotíva Zvolen

Nová Dubnica
1-2
Nové Zámky

Kolárovo
0-4
Spartak Trnava

Malženice
1-6
Nitra

Trenčianske Stankovce
0-3
Spartak Myjava

Častkovce
0-1
Palárikovo

Šurany
1-2
Topoľčany

Nová Baňa
4-0
Bytča

Predmier
*1-1 f
Partizán Bardejov

Information Predmier vidare efter 4-2 på straffar.

Jesenské
1-2
Fomat Martin

Viničné
3-3* f
Sl. Ivanka pri Dunaji

Information Sl. Ivanka pri Dunaji vidare efter 4-3 på straffar.

Pezinok
0-5
Trenčín

Slávia Staškov
2-5
Stráňavy

Stráža
1-0
Liptovská štiavnica

FK Mocenok
0-5
Jaslovské Bohunice

Veľké Ludince
Inst
Dubnica

Tisdag 18 augusti 2015
Družstevnik Perín
0-8
Tatran Prešov

Onsdag 19 augusti 2015
Fatran Varín
0-8
Slovan Bratislava

AŠK Mária Huta
1-5
Vyšné Opátske

MSK Tesla Stropkov
0-3
DAC

Första omgången | 05.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 25 juli 2015
Štúrovo
0-3
Nové Zámky

Šenkvice
3-2
Limbach

Ružinov
3-0
Stupava

Vajnory
3-1
Vrakuňa

Závod
3-1
TJ Jablonové

Čunovo
0-0* f
Rusovce

Information Rusovce vidare efter 4-3 på straffar.

Lamač Bratislava
3-2
Veľké Leváre

Družstevník Zvončín
1-1* f
Trenčianske Stankovce

Information Trenčianske Stankovce vidare efter 5-3 på straffar.

Želiezovce
1-4
Komárno

Malženice
3-0
Vrbové

Activ Komarno
0-6
Kolárovo

Tvrdošovce
1-6
Šurany

Partizán Cígeľ
1-2
Baník HN

Nevidzany
3-2
Slovan Levice

Nová Dubnica
2-0
Beluša

FK Mocenok
*2-2 f
Imeľ

Information FK Mocenok vidare med 4-3 på straffar.

Blava
1-0
Boleráz

Radzovce
1-2
Vinica

Lovča
2-0
Dynamo Diviaky

Fatran Varín
*0-0 f
Kysucké Nové Mesto

Information Fatran Varín vidare efter 4-2 på straffar.

Trstená
0-6
Liptovský Hrádok

Sokol Braväcovo
*1-1 f
Revúca

Information Sokol Braväcovo vidare efter 3-1 på straffar.

Turčianska Štiavnička
*1-1 f
Závažná Poruba

Information Turčianska Štiavnička vidare efter 3-2 på straffar.

TEMPO Partizánske
1-4
Topoľčany

Tatran VLM
0-2
Ďarmoty

Vrútky
0-4
Bytča

Predmier
2-0
Bytčica

Jesenské
4-2
Hriňová

Slávia Staškov
5-2
Námestovo

Oravan
0-4
Liptovská štiavnica

Sokol Medzibrod
3-1
Žarnovica

Baník Veľký Krtíš
0-3
Detva

Máj Černova
1-1* f
Podlavice Badín

Information Podlavice Badín vidare efter 4-3 på straffar.

Stráňavy
4-0
Čadca

Partizán Domaniža
*0-0 f
Lednické Rovne

Information Partizán Domaniža vidare efter 4-3 på straffar.

Söndag 26 juli 2015
Častkovce
3-1
Slovan Trenčianske T

Divín
*0-0 f
Fiľakovo

Information Divín vidare efter 3-1 på straffar.

Kováčová
0-4
Nová Baňa

Malacky
6-0
Jakubov

Domino
0-3
Kalinkovo

Partizán Prečín
3-0
MŠK Púchov

Tvrdošín
0-1
Tatran Krásno

Belá
2-3
Stráža

Onsdag 29 juli 2015
Veľké Zálužie
0-5
Galanta

Söndag 2 augusti 2015
Družstevník Bešeňov
2-5
Kalná nad Hronom

Onsdag 5 augusti 2015
Rudina
1-2
Tatran Oravské Veselé