ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 20 juli 2019
Grundserien: Start: 20 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

22

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

49 / 192

matcher spelade ( 25,52 % )

Grundserien: 49 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

3,06

målsnitt

Grundserien: 3,06
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Aktuella matcher

(18-31 oktober 2019)

Grundserien

18.09.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Žilina
4
8
6
2
0
21
- 6
15
20
4
0
0
14
- 3
12
2
2
0
7
- 3
8
2
Slovan Bratislava
1
8
6
1
1
22
- 7
15
19
3
1
0
10
- 1
10
3
0
1
12
- 6
9
3
DAC 1904 Dunajská Streda
2
8
5
1
2
18
- 11
7
16
2
1
0
11
- 4
7
3
0
2
7
- 7
9
4
Spartak Trnava
7
9
4
2
3
12
- 11
1
14
3
1
1
7
- 3
10
1
1
2
5
- 8
4
5
Zlaté Moravce
10
8
4
2
2
10
- 9
1
14
2
2
1
6
- 4
8
2
0
1
4
- 5
6
6
Trenčín
11
8
3
2
3
14
- 12
2
11
1
2
0
5
- 4
5
2
0
3
9
- 8
6
7
Sereď
6
8
2
3
3
12
- 16
-4
9
2
1
1
8
- 9
7
0
2
2
4
- 7
2
8
Zemplin Michalovce
5
8
2
2
4
8
- 12
-4
8
2
1
1
6
- 5
7
0
1
3
2
- 7
1
9
Nitra
9
8
2
1
5
9
- 13
-4
7
1
0
2
4
- 5
3
1
1
3
5
- 8
4
10
Ružomberok
3
8
1
3
4
9
- 13
-4
6
1
1
3
4
- 6
4
0
2
1
5
- 7
2
11
Pohronie
ny
8
1
3
4
8
- 20
-12
6
0
1
3
3
- 12
1
1
2
1
5
- 8
5
12
Senica
8
9
1
2
6
7
- 20
-13
5
1
1
3
6
- 10
4
0
1
3
1
- 10
1

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 18.09.2019, 23:59)

Juli 2019 Visa matchfakta
Lördag 20 juli 2019
Zemplín Michalovce
0-3
Žilina

 

0-1 Besir Demiri (4)
0-2 Jan Bernát (20)
0-3 Martin Králik (45)

Senica
3-1
Trenčín

1-1 Peter Moses (68)
2-1 Peter Kleščík (självmål, 81)
3-1 Frank Castañeda (straff, 90)

0-1 David Depetris (45)

Pohronie
1-3
Slovan Bratislava

1-2 Patrik Abrahám (65)

0-1 Aleksandar Čavrić (8)
0-2 Andra Šporar (straff, 53)
1-3 Andra Šporar (85)

 
Söndag 21 juli 2019
Ružomberok
1-0
Nitra

Spartak Trnava
2-0
Sereď

Zlaté Moravce
1-2
DAC

 
Lördag 27 juli 2019
Nitra
0-1
Zlaté Moravce

Trenčín
1-1
Ružomberok

Sereď
2-1
Senica

Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 28 juli 2019
Žilina
4-2
Spartak Trnava

DAC
5-1
Pohronie

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Senica
0-3
Slovan Bratislava

Žilina
2-1
Trenčín

Ružomberok
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
1-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Trnava
2-0
Nitra

Sereď
3-1
DAC

 
Lördag 10 augusti 2019
Ružomberok
2-3
Žilina

Slovan Bratislava
4-0
Zlaté Moravce

Trenčín
2-1
DAC

Zemplín Michalovce
3-0
Senica

Nitra
3-2
Sereď

 
Söndag 11 augusti 2019
Pohronie
2-2
Spartak Trnava

 
Lördag 17 augusti 2019
Spartak Trnava
1-2
Trenčín

Senica
2-2
Ružomberok

Zlaté Moravce
0-0
Pohronie

Žilina
3-0
Nitra

Sereď
0-4
Slovan Bratislava

 
Söndag 18 augusti 2019
DAC
1-1
Zemplín Michalovce

 
Fredag 23 augusti 2019
Senica
1-3
Zlaté Moravce

 
Lördag 24 augusti 2019
Pohronie
0-4
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-1
Sereď

Ružomberok
0-1
Spartak Trnava

 
Söndag 25 augusti 2019
Slovan Bratislava
1-1
Žilina

Nitra
1-2
DAC

 
Lördag 31 augusti 2019
Spartak Trnava
2-1
Zemplín Michalovce

Žilina
5-0
Senica

Zlaté Moravce
4-2
Ružomberok

Sereď
3-3
Pohronie

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
DAC
5-2
Slovan Bratislava

Trenčín
2-2
Nitra

 
Lördag 14 september 2019
Pohronie
0-3
Nitra

Zemplín Michalovce
2-1
Trenčín

Senica
0-1
DAC Dunajska Stredá

Zlaté Moravce
0-0
Žilina

Ružomberok
1-1
Sereď

 
Söndag 15 september 2019
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Onsdag 18 september 2019
Spartak Trnava
0-0
Senica

 
Lördag 21 september 2019
DAC Dunajska Stredá
17 : 00
Ružomberok

Sereď
19 : 00
Zlaté Moravce

Žilina
19 : 00
Pohronie

Nitra
19 : 00
Zemplín Michalovce

 
Söndag 22 september 2019
Trenčín
18 : 00
Slovan Bratislava

 
Lördag 28 september 2019
Sereď
16 : 30
Trenčín

Senica
19 : 00
Pohronie

Slovan Bratislava
19 : 00
Nitra

Zemplín Michalovce
19 : 00
Ružomberok

 
Söndag 29 september 2019
Zlaté Moravce
18 : 00
Spartak Trnava

DAC Dunajska Stredá
18 : 00
Žilina

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Spartak Trnava
16 : 30
DAC Dunajska Stredá

Žilina
17 : 00
Sereď

Nitra
17 : 00
Senica

Pohronie
17 : 00
Zemplín Michalovce

 
Söndag 6 oktober 2019
Trenčín
17 : 00
Zlaté Moravce

Ružomberok
18 : 00
Slovan Bratislava