ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 20 juli 2019
Grundserien: Start: 20 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

22

omgångar

Grundserien: 22
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

102 / 192

matcher spelade ( 53,13 % )

Grundserien: 102 / 132
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,71

målsnitt

Grundserien: 2,71
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Aktuella matcher

(22 november-5 december 2019)

Lördag 23 november 2019
Pohronie
1-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
5-0
DAC

Nitra
0-0
Žilina

Trenčín
1-0
Spartak Trnava

Ružomberok
2-2
Senica

Slovan Bratislava
2-0
Sereď

 
Fredag 29 november 2019
Spartak Trnava
2-0
Ružomberok

 
Lördag 30 november 2019
DAC
1-0
Nitra

Trenčín
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
0-0
Senica

Sereď
0-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 1 december 2019
Žilina
0-0
Slovan Bratislava

 

Grundserien

01.12.2019, 17:35

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
1
17
13
3
1
40
- 11
29
42
7
1
0
21
- 2
22
6
2
1
19
- 9
20
2
DAC 1904 Dunajská Streda
2
17
11
2
4
29
- 20
9
35
6
2
1
18
- 7
20
5
0
3
11
- 13
15
3
Žilina
4
17
9
5
3
27
- 15
12
32
6
2
1
19
- 8
20
3
3
2
8
- 7
12
4
Ružomberok
3
17
6
6
5
23
- 23
0
24
1
4
3
9
- 11
7
5
2
2
14
- 12
17
5
Spartak Trnava
7
17
7
2
8
22
- 21
1
23
5
1
3
13
- 8
16
2
1
5
9
- 13
7
6
Zlaté Moravce
10
17
5
7
5
18
- 20
-2
22
3
3
3
8
- 8
12
2
4
2
10
- 12
10
7
Trenčín
11
17
5
5
7
28
- 28
0
20
3
3
3
15
- 14
12
2
2
4
13
- 14
8
8
Zemplin Michalovce
5
17
5
5
7
22
- 23
-1
20
3
2
3
13
- 9
11
2
3
4
9
- 14
9
9
Senica
8
17
5
4
8
21
- 28
-7
19
3
1
4
11
- 11
10
2
3
4
10
- 17
9
10
Sereď
6
17
4
6
7
16
- 24
-8
18
3
3
3
11
- 14
12
1
3
4
5
- 10
6
11
Nitra
9
17
4
2
11
13
- 28
-15
14
2
1
5
7
- 13
7
2
1
6
6
- 15
7
12
Pohronie
ny
17
2
5
10
17
- 35
-18
11
0
3
5
7
- 19
3
2
2
5
10
- 16
8

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 01.12.2019, 17:35)

Juli 2019 Visa matchfakta
Lördag 20 juli 2019
Zemplín Michalovce
0-3
Žilina

 

0-1 Besir Demiri (4)
0-2 Jan Bernát (20)
0-3 Martin Králik (45)

Senica
3-1
Trenčín

1-1 Peter Moses (68)
2-1 Peter Kleščík (självmål, 81)
3-1 Frank Castañeda (straff, 90)

0-1 David Depetris (45)

Pohronie
1-3
Slovan Bratislava

1-2 Patrik Abrahám (65)

0-1 Aleksandar Čavrić (8)
0-2 Andra Šporar (straff, 53)
1-3 Andra Šporar (85)

 
Söndag 21 juli 2019
Ružomberok
1-0
Nitra

Spartak Trnava
2-0
Sereď

Zlaté Moravce
1-2
DAC

 
Lördag 27 juli 2019
Nitra
0-1
Zlaté Moravce

Trenčín
1-1
Ružomberok

Sereď
2-1
Senica

Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 28 juli 2019
Žilina
4-2
Spartak Trnava

DAC
5-1
Pohronie

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Senica
0-3
Slovan Bratislava

Žilina
2-1
Trenčín

Ružomberok
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
1-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Trnava
2-0
Nitra

Sereď
3-1
DAC

 
Lördag 10 augusti 2019
Ružomberok
2-3
Žilina

Slovan Bratislava
4-0
Zlaté Moravce

Trenčín
2-1
DAC

Zemplín Michalovce
3-0
Senica

Nitra
3-2
Sereď

 
Söndag 11 augusti 2019
Pohronie
2-2
Spartak Trnava

 
Lördag 17 augusti 2019
Spartak Trnava
1-2
Trenčín

Senica
2-2
Ružomberok

Zlaté Moravce
0-0
Pohronie

Žilina
3-0
Nitra

Sereď
0-4
Slovan Bratislava

 
Söndag 18 augusti 2019
DAC
1-1
Zemplín Michalovce

 
Fredag 23 augusti 2019
Senica
1-3
Zlaté Moravce

 
Lördag 24 augusti 2019
Pohronie
0-4
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-1
Sereď

Ružomberok
0-1
Spartak Trnava

 
Söndag 25 augusti 2019
Slovan Bratislava
1-1
Žilina

Nitra
1-2
DAC

 
Lördag 31 augusti 2019
Spartak Trnava
2-1
Zemplín Michalovce

Žilina
5-0
Senica

Zlaté Moravce
4-2
Ružomberok

Sereď
3-3
Pohronie

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
DAC
5-2
Slovan Bratislava

Trenčín
2-2
Nitra

 
Lördag 14 september 2019
Pohronie
0-3
Nitra

Zemplín Michalovce
2-1
Trenčín

Senica
0-1
DAC Dunajska Stredá

Zlaté Moravce
0-0
Žilina

Ružomberok
1-1
Sereď

 
Söndag 15 september 2019
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Onsdag 18 september 2019
Spartak Trnava
0-0
Senica

 
Lördag 21 september 2019
DAC Dunajska Stredá
0-1
Ružomberok

Sereď
0-0
Zlaté Moravce

Žilina
2-1
Pohronie

Nitra
0-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 22 september 2019
Trenčín
2-4
Slovan Bratislava

 
Lördag 28 september 2019
Sereď
1-1
Trenčín

Senica
1-0
Pohronie

Slovan Bratislava
5-0
Nitra

Zemplín Michalovce
0-1
Ružomberok

 
Söndag 29 september 2019
Zlaté Moravce
1-3
Spartak Trnava

DAC Dunajska Stredá
1-0
Žilina

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 oktober 2019
Spartak Trnava
1-2
DAC Dunajska Stredá

Žilina
1-0
Sereď

Nitra
1-4
Senica

Pohronie
2-2
Zemplín Michalovce

 
Söndag 6 oktober 2019
Trenčín
2-2
Zlaté Moravce

Ružomberok
1-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Bratislava
2-1
Pohronie

Žilina
1-1
Zemplín Michalovce

Nitra
1-2
Ružomberok

Sereď
2-1
Spartak Trnava

 
Söndag 20 oktober 2019
Trenčín
2-3
Senica

DAC
2-1
Zlaté Moravce

 
Lördag 26 oktober 2019
Ružomberok
2-2
Trenčín

Senica
0-1
Sereď

Zlaté Moravce
1-0
Nitra

Pohronie
0-2
DAC

 
Söndag 27 oktober 2019
Zemplín Michalovce
0-1
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
0-1
Žilina

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Nitra
1-0
Spartak Trnava

Slovan Bratislava
2-0
Senica

Pohronie
1-2
Ružomberok

DAC Dunajská Streda
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
2-2
Zlaté Moravce

 
Söndag 3 november 2019
Trenčín
3-0
Žilina

 
Lördag 9 november 2019
Žilina
1-3
Ružomberok

DAC
3-1
Trenčín

Spartak Trnava
3-2
Pohronie

Senica
4-0
Zemplín Michalovce

Sereď
0-1
Nitra

 
Söndag 10 november 2019
Zlaté Moravce
0-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 23 november 2019
Pohronie
1-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
5-0
DAC

Nitra
0-0
Žilina

Trenčín
1-0
Spartak Trnava

Ružomberok
2-2
Senica

Slovan Bratislava
2-0
Sereď

 
Fredag 29 november 2019
Spartak Trnava
2-0
Ružomberok

 
Lördag 30 november 2019
DAC
1-0
Nitra

Trenčín
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
0-0
Senica

Sereď
0-2
Zemplín Michalovce

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Žilina
0-0
Slovan Bratislava

 
Lördag 7 december 2019
Zemplín Michalovce
14 : 00
Spartak Trnava

Ružomberok
14 : 00
Zlaté Moravce

Nitra
14 : 00
Trenčín

Pohronie
14 : 00
Sereď

Slovan Bratislava
15 : 30
DAC

 
Söndag 8 december 2019
Senica
15 : 00
Žilina

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Trenčín
14 : 00
Zemplín Michalovce

DAC
14 : 00
Senica

Žilina
14 : 00
Zlaté Moravce

Nitra
14 : 00
Pohronie

Spartak Trnava
14 : 00
Slovan Bratislava

Sereď
14 : 00
Ružomberok