ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 21 juli 2018
Grundserien: Start: 21 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: 9 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 25 maj 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 25 maj 2019

22

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

132 / 132

matcher spelade ( 100,00 % )

Grundserien: 132 / 132
Mästerskapsserien: 68 / 96
Nedflyttningsserien: 69 / 96

0

publiksnitt

Grundserien: 0
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,81

målsnitt

Grundserien: 2,81
Mästerskapsserien: 3,44
Nedflyttningsserien: 2,23
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Fortuna Liga

Aktuella matcher

(8-21 mars 2019)

Lördag 9 mars 2019
Sereď
3-1
Spartak Trnava

Senica
1-2
Slovan Bratislava

Zlaté Moravce
1-2
DAC

Podbrezová
0-2
Žilina

Zemplín Michalovce
4-2
Trenčín

Nitra
0-0
Ružomberok

 
Lördag 16 mars 2019
Sereď
1-4
Slovan Bratislava

Žilina
4-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 17 mars 2019
DAC Dunajska Stredá
15 : 00
Ružomberok

 

Grundserien

09.03.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
2
22
18
4
0
53
- 18
35
58
7
4
0
31
- 13
25
11
0
0
22
- 5
33
2
Žilina
4
22
13
5
4
40
- 23
17
44
6
3
2
23
- 12
21
7
2
2
17
- 11
23
3
DAC 1904 Dunajská Streda
3
22
13
5
4
42
- 27
15
44
7
3
1
22
- 9
24
6
2
3
20
- 18
20
4
Ružomberok
6
22
9
9
4
34
- 20
14
36
7
2
2
21
- 6
23
2
7
2
13
- 14
13
5
Zemplin Michalovce
8
22
9
5
8
29
- 34
-5
32
6
3
2
17
- 10
21
3
2
6
12
- 24
11
6
Sereď
ny
22
9
4
9
27
- 29
-2
31
7
1
3
19
- 11
22
2
3
6
8
- 18
9
7
Nitra
3
22
7
5
10
27
- 30
-3
26
4
2
5
13
- 15
14
3
3
5
14
- 15
12
8
Spartak Trnava
1
22
7
4
11
28
- 28
0
25
7
1
3
22
- 11
22
0
3
8
6
- 17
3
9
Trenčín
5
22
6
4
12
30
- 40
-10
22
4
2
5
16
- 17
14
2
2
7
14
- 23
8
10
Podbrezová
9
22
6
3
13
22
- 35
-13
21
4
1
6
13
- 15
13
2
2
7
9
- 20
8
11
Senica
11
22
3
6
13
20
- 43
-23
15
2
4
5
11
- 14
10
1
2
8
9
- 29
5
12
Zlaté Moravce
10
22
4
2
16
19
- 44
-25
14
4
2
5
15
- 15
14
0
0
11
4
- 29
0

Mästerskapsserien

16.03.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
2
23
19
4
0
57
- 19
38
61
7
4
0
31
- 13
25
12
0
0
26
- 6
36
2
Žilina
4
23
14
5
4
44
- 23
21
47
7
3
2
27
- 12
24
7
2
2
17
- 11
23
3
DAC 1904 Dunajská Streda
3
22
13
5
4
42
- 27
15
44
7
3
1
22
- 9
24
6
2
3
20
- 18
20
4
Ružomberok
6
22
9
9
4
34
- 20
14
36
7
2
2
21
- 6
23
2
7
2
13
- 14
13
5
Zemplin Michalovce
8
23
9
5
9
29
- 38
-9
32
6
3
2
17
- 10
21
3
2
7
12
- 28
11
6
Sereď
ny
23
9
4
10
28
- 33
-5
31
7
1
4
20
- 15
22
2
3
6
8
- 18
9

Nedflyttningsserien

16.03.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
7
Spartak Trnava
1
23
8
4
11
29
- 28
1
28
7
1
3
22
- 11
22
1
3
8
7
- 17
6
8
Nitra
7
23
7
6
10
28
- 31
-3
27
4
2
5
13
- 15
14
3
4
5
15
- 16
13
9
Trenčín
5
23
6
4
13
30
- 41
-11
22
4
2
6
16
- 18
14
2
2
7
14
- 23
8
10
Podbrezová
9
23
6
4
13
23
- 36
-13
22
4
2
6
14
- 16
14
2
2
7
9
- 20
8
11
Zlaté Moravce
10
23
5
2
16
22
- 46
-24
17
5
2
5
18
- 17
17
0
0
11
4
- 29
0
12
Senica
11
23
3
6
14
22
- 46
-24
15
2
4
5
11
- 14
10
1
2
9
11
- 32
5

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Erik Pačinda
DAC 1904 Dunajská Streda
1
Krisztopher Vida
DAC 1904 Dunajská Streda
1
Matus Mikuš
Podbrezová
1
Andra Šporar
Slovan Bratislava
1
Boris Cmiljanić
Slovan Bratislava
1
David Holman
Slovan Bratislava
1
Vukan Savićević
Slovan Bratislava
1
J Brašeň
Zlaté Moravce
1

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Spartak Trnava
0
0
0
Slovan Bratislava
0
0
0
DAC 1904 Dunajská Streda
0
0
0
Žilina
0
0
0
Trenčín
0
0
0
Ružomberok
0
0
0
Nitra
0
0
0
Zemplin Michalovce
0
0
0
Podbrezová
0
0
0
Zlaté Moravce
0
0
0
Senica
0
0
0
Sereď
0
0
0
Totalt
0
0
0

Spelschema

(Uppdaterad: 16.03.2019, 23:59)

Juli 2018 Visa matchfakta
Lördag 21 juli 2018
Ružomberok
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
Inst
Žilina

Senica
1-0
Spartak Trnava

1-0 Matus Čonka (självmål, 40)

 

 
Söndag 22 juli 2018
Podbrezová
1-2
DAC Dunajská Streda

1-1 Matus Mikuš (50)

0-1 Erik Pačinda (29)
1-2 Krisztopher Vida (90+2)

Zlaté Moravce
1-4
Slovan Bratislava

1-0 J Brašeň (14)

1-1 David Holman (15)
1-2 Boris Cmiljanić (54)
1-3 Vukan Savićević (62)
1-4 Andra Šporar (73)

Nitra
Inst
Trenčín

 
Lördag 28 juli 2018
Žilina
2-1
Nitra

1-0 Michal Škvarka (13)
2-1 Robert Boženík (54)

1-1 Andre Fábry (32)

Publik 2 036

Sereď
2-1
Senica

1-1 Aldo Báez (75)
2-1 Nikola Gatarić (79)

0-1 Desire Segbé Azankpo (43)

Publik 960

Spartak Trnava
1-0
Zlaté Moravce

1-0 Jan Vlasko (straff, 60)

 

Publik 3 815

 
Söndag 29 juli 2018
Slovan Bratislava
3-0
Podbrezová

1-0 Vasil Bozhikov (4)
2-0 Andra Šporar (65)
3-0 Andra Šporar (77)

 

DAC Dunajská Streda
4-1
Zemplín Michalovce

1-0 Youssouf Bayo (27)
2-0 Youssouf Bayo (31)
3-0 Zsolt Kalmár (32)
4-0 Krisztopher Vida (72)

4-1 Dawid Kurminowski (88)

Trenčín
1-4
Ružomberok

1-0 Antonio Mance (25)
Utvisning Martin Šulek (57)
Utvisning Osman Bukari (63)

1-1 Ismar Tandir (straff, 36)
1-2 Kristi Qose (70)
1-3 Kristi Qose (87)
1-4 Dalibor Takáč (89)

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 4 augusti 2018
Ružomberok
3-1
Žilina

Podbrezová
1-0
Spartak Trnava

Zlaté Moravce
4-0
Senica

 
Söndag 5 augusti 2018
Trenčín
5-1
Sereď

Nitra
2-3
DAC Dunajská Streda

Zemplín Michalovce
1-2
Slovan Bratislava

 
Lördag 11 augusti 2018
Sereď
2-0
Zlaté Moravce

Senica
1-1
Podbrezová

Spartak Trnava
3-0
Zemplín Michalovce

DAC Dunajská Streda
2-2
Ružomberok

 
Söndag 12 augusti 2018
Žilina
2-3
Trenčín

Slovan Bratislava
1-1
Nitra

 
Lördag 18 augusti 2018
Nitra
0-0
Spartak Trnava

Žilina
2-1
Sereď

Zemplín Michalovce
1-1
Senica

Podbrezová
3-0
Zlaté Moravce

 
Söndag 19 augusti 2018
Ružomberok
0-2
Slovan Bratislava

Trenčín
3-3
DAC Dunajská Streda

 
Tisdag 21 augusti 2018
Zemplín Michalovce
0-2
Žilina

 

0-1 Miroslav Káčer (4)

 
Lördag 25 augusti 2018
DAC Dunajská Streda
0-0
Žilina

Sereď
1-2
Podbrezová

Zlaté Moravce
2-0
Zemplín Michalovce

Senica
1-1
Nitra

 
Söndag 26 augusti 2018
Slovan Bratislava
3-3
Trenčín

Spartak Trnava
0-0
Ružomberok

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Žilina
0-1
Slovan Bratislava

DAC Dunajská Streda
5-0
Sereď

Ružomberok
4-0
Senica

Nitra
4-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
2-0
Podbrezová

 
Söndag 2 september 2018
Trenčín
1-0
Spartak Trnava

 
Lördag 15 september 2018
Slovan Bratislava
3-2
DAC Dunajska Stredá

Spartak Trnava
1-2
Žilina

Sereď
2-1
Zemplín Michalovce

Podbrezová
3-2
Nitra

Zlaté Moravce
1-1
Ružomberok

Senica
0-2
Trenčín

 
Lördag 22 september 2018
Nitra
2-1
Zemplín Michalovce

Slovan Bratislava
2-1
Sereď

Žilina
5-0
Senica

Trenčín
1-0
Zlaté Moravce

Ružomberok
3-0
Podbrezová

 
Söndag 23 september 2018
DAC Dunajska Stredá
3-2
Spartak Trnava

 
Tisdag 25 september 2018
Nitra
2-1
Trenčín

 
Lördag 29 september 2018
Sereď
2-1
Nitra

Spartak Trnava
1-2
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
2-2
Ružomberok

Podbrezová
2-0
Trenčín

Zlaté Moravce
1-2
Žilina

Senica
1-2
DAC Dunajska Stredá

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Lördag 6 oktober 2018
Ružomberok
3-1
Nitra

Slovan Bratislava
2-2
Senica

Žilina
2-0
Podbrezová

Trenčín
1-2
Zemplín Michalovce

DAC Dunajska Stredá
3-1
Zlaté Moravce

 
Söndag 7 oktober 2018
Spartak Trnava
2-1
Sereď

 
Lördag 20 oktober 2018
Spartak Trnava
4-1
Senica

Sereď
3-1
Ružomberok

Trenčín
0-1
Nitra

Žilina
2-2
Zemplín Michalovce

DAC Dunajska Stredá
3-2
Podbrezová

Slovan Bratislava
3-1
Zlaté Moravce

 
Lördag 27 oktober 2018
Senica
0-0
Sereď

Podbrezová
0-2
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
2-1
DAC Dunajska Stredá

Nitra
0-2
Žilina

Ružomberok
1-0
Trenčín

 
Söndag 28 oktober 2018
Zlaté Moravce
1-1
Spartak Trnava

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Žilina
3-0
Ružomberok

Sereď
3-1
Trenčín

DAC Dunajská Streda
1-0
Nitra

Slovan Bratislava
6-0
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava
2-0
Podbrezová

Senica
3-0
Zlaté Moravce

 
Lördag 10 november 2018
Trenčín
0-2
Žilina

Ružomberok
0-1
DAC Dunajská Streda

Podbrezová
2-4
Senica

 
Söndag 11 november 2018
Zemplín Michalovce
1-0
Spartak Trnava

Nitra
1-2
Slovan Bratislava

Zlaté Moravce
0-1
Sereď

 
Lördag 24 november 2018
Sereď
1-1
Žilina

Slovan Bratislava
1-1
Ružomberok

Spartak Trnava
2-3
Nitra

Senica
2-4
Zemplín Michalovce

Zlaté Moravce
1-0
Podbrezová

DAC Dunajska Stredá
0-0
Trenčín

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Trenčín
0-3
Slovan Bratislava

Podbrezová
1-1
Sereď

Zemplín Michalovce
3-0
Zlaté Moravce

Nitra
1-0
Senica

Žilina
2-2
DAC Dunajska Stredá

 
Söndag 2 december 2018
Ružomberok
3-1
Spartak Trnava

 
Lördag 8 december 2018
Slovan Bratislava
5-2
Žilina

Sereď
0-1
DAC Dunajska Stredá

Senica
1-1
Ružomberok

Zlaté Moravce
0-3
Nitra

Podbrezová
0-1
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava
3-1
Trenčín

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Lördag 16 februari 2019
Zemplín Michalovce
1-0
Sereď

Nitra
1-3
Podbrezová

Ružomberok
4-0
Zlaté Moravce

Trenčín
3-0
Senica

Žilina
1-1
Spartak Trnava

DAC Dunajska Stredá
0-1
Slovan Bratislava

 
Lördag 23 februari 2019
Sereď
0-1
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
3-1
DAC

Senica
0-1
Žilina

Zlaté Moravce
3-1
Trenčín

Podbrezová
0-1
Ružomberok

Zemplín Michalovce
0-0
Nitra

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 mars 2019
Nitra
0-2
Sereď

Ružomberok
0-0
Zemplín Michalovce

Trenčín
1-1
Podbrezová

Žilina
2-1
Zlaté Moravce

DAC
1-0
Senica

 
Söndag 3 mars 2019
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Lördag 9 mars 2019
Sereď
3-1
Spartak Trnava

Senica
1-2
Slovan Bratislava

Zlaté Moravce
1-2
DAC

Podbrezová
0-2
Žilina

Zemplín Michalovce
4-2
Trenčín

Nitra
0-0
Ružomberok

 

 

Mästerskapsserien: Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 16 mars 2019
Sereď
1-4
Slovan Bratislava

Žilina
4-0
Zemplín Michalovce

 
Söndag 17 mars 2019
DAC Dunajska Stredá
15 : 00
Ružomberok

 

 

Nedflyttningsserien: Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 16 mars 2019
Podbrezová
1-1
Nitra

Zlaté Moravce
3-2
Senica

Trenčín
0-1
Spartak Trnava