ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 21 juli 2018
Grundserien: Start: 21 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: 9 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 25 maj 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 25 maj 2019

22

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

66 / 132

matcher spelade ( 50,00 % )

Grundserien: 66 / 132
Mästerskapsserien: 0 / 96
Nedflyttningsserien: 0 / 96

0

publiksnitt

Grundserien: 0
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

3,03

målsnitt

Grundserien: 3,03
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Fortuna Liga

Aktuella matcher

(12-25 oktober 2018)

Lördag 20 oktober 2018
Spartak Trnava
13:45
Senica

Sereď
17:00
Ružomberok

Trenčín
17:00
Nitra

Žilina
17:00
Zemplín Michalovce

DAC Dunajska Stredá
17:00
Podbrezová

Slovan Bratislava
17:00
Zlaté Moravce

 

Grundserien

07.10.2018, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slovan Bratislava
2
11
8
3
0
25
- 12
13
27
3
3
0
14
- 9
12
5
0
0
11
- 3
15
2
DAC 1904 Dunajská Streda
3
11
7
3
1
29
- 16
13
24
4
2
0
17
- 6
14
3
1
1
12
- 10
10
3
Žilina
4
11
7
1
3
20
- 11
9
22
4
0
2
13
- 6
12
3
1
1
7
- 5
10
4
Ružomberok
6
11
5
5
1
22
- 10
12
20
4
1
1
13
- 4
13
1
4
0
9
- 6
7
5
Trenčín
5
11
5
2
4
21
- 19
2
17
3
1
2
12
- 10
10
2
1
2
9
- 9
7
6
Podbrezová
9
11
5
1
5
13
- 16
-3
16
4
0
1
10
- 4
12
1
1
4
3
- 12
4
7
Sereď
4
11
4
1
6
13
- 21
-8
13
4
0
1
9
- 5
12
0
1
5
4
- 16
1
8
Nitra
7
11
3
3
5
17
- 18
-1
12
3
1
1
10
- 6
10
0
2
4
7
- 12
2
9
Spartak Trnava
1
11
3
2
6
10
- 11
-1
11
3
1
2
8
- 5
10
0
1
4
2
- 6
1
10
Zemplin Michalovce
8
11
2
2
7
11
- 21
-10
8
1
2
2
6
- 7
5
1
0
5
5
- 14
3
11
Zlaté Moravce
10
11
2
1
8
11
- 21
-10
7
2
1
2
9
- 7
7
0
0
6
2
- 14
0
12
Senica
11
11
1
4
6
8
- 24
-16
7
1
2
2
4
- 6
5
0
2
4
4
- 18
2

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
8
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
9
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
10
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
11
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
12
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Erik Pačinda
DAC 1904 Dunajská Streda
1
Krisztopher Vida
DAC 1904 Dunajská Streda
1
Matus Mikuš
Podbrezová
1
Andra Šporar
Slovan Bratislava
1
Boris Cmiljanić
Slovan Bratislava
1
David Holman
Slovan Bratislava
1
Vukan Savićević
Slovan Bratislava
1
J Brašeň
Zlaté Moravce
1

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Spartak Trnava
0
0
0
Slovan Bratislava
0
0
0
DAC 1904 Dunajská Streda
0
0
0
Žilina
0
0
0
Trenčín
0
0
0
Ružomberok
0
0
0
Nitra
0
0
0
Zemplin Michalovce
0
0
0
Podbrezová
0
0
0
Zlaté Moravce
0
0
0
Senica
0
0
0
Sereď
0
0
0
Totalt
0
0
0

Spelschema

(Uppdaterad: 07.10.2018, 23:59)

Juli 2018 Visa matchfakta
Lördag 21 juli 2018
Ružomberok
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
Inst
Žilina

Senica
1-0
Spartak Trnava

1-0 Matus Čonka (självmål, 40)

 

 
Söndag 22 juli 2018
Podbrezová
1-2
DAC Dunajská Streda

1-1 Matus Mikuš (50)

0-1 Erik Pačinda (29)
1-2 Krisztopher Vida (90+2)

Zlaté Moravce
1-4
Slovan Bratislava

1-0 J Brašeň (14)

1-1 David Holman (15)
1-2 Boris Cmiljanić (54)
1-3 Vukan Savićević (62)
1-4 Andra Šporar (73)

Nitra
Inst
Trenčín

 
Lördag 28 juli 2018
Žilina
2-1
Nitra

1-0 Michal Škvarka (13)
2-1 Robert Boženík (54)

1-1 Andre Fábry (32)

Publik 2 036

Sereď
2-1
Senica

1-1 Aldo Báez (75)
2-1 Nikola Gatarić (79)

0-1 Desire Segbé Azankpo (43)

Publik 960

Spartak Trnava
1-0
Zlaté Moravce

1-0 Jan Vlasko (straff, 60)

 

Publik 3 815

 
Söndag 29 juli 2018
Slovan Bratislava
3-0
Podbrezová

1-0 Vasil Bozhikov (4)
2-0 Andra Šporar (65)
3-0 Andra Šporar (77)

 

DAC Dunajská Streda
4-1
Zemplín Michalovce

1-0 Youssouf Bayo (27)
2-0 Youssouf Bayo (31)
3-0 Zsolt Kalmár (32)
4-0 Krisztopher Vida (72)

4-1 Dawid Kurminowski (88)

Trenčín
1-4
Ružomberok

1-0 Antonio Mance (25)
Utvisning Martin Šulek (57)
Utvisning Osman Bukari (63)

1-1 Ismar Tandir (straff, 36)
1-2 Kristi Qose (70)
1-3 Kristi Qose (87)
1-4 Dalibor Takáč (89)

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 4 augusti 2018
Ružomberok
3-1
Žilina

Podbrezová
1-0
Spartak Trnava

Zlaté Moravce
4-0
Senica

 
Söndag 5 augusti 2018
Trenčín
5-1
Sereď

Nitra
2-3
DAC Dunajská Streda

Zemplín Michalovce
1-2
Slovan Bratislava

 
Lördag 11 augusti 2018
Sereď
2-0
Zlaté Moravce

Senica
1-1
Podbrezová

Spartak Trnava
3-0
Zemplín Michalovce

DAC Dunajská Streda
2-2
Ružomberok

 
Söndag 12 augusti 2018
Žilina
2-3
Trenčín

Slovan Bratislava
1-1
Nitra

 
Lördag 18 augusti 2018
Nitra
0-0
Spartak Trnava

Žilina
2-1
Sereď

Zemplín Michalovce
1-1
Senica

Podbrezová
3-0
Zlaté Moravce

 
Söndag 19 augusti 2018
Ružomberok
0-2
Slovan Bratislava

Trenčín
3-3
DAC Dunajská Streda

 
Tisdag 21 augusti 2018
Zemplín Michalovce
0-2
Žilina

 

0-1 Miroslav Káčer (4)

 
Lördag 25 augusti 2018
DAC Dunajská Streda
0-0
Žilina

Sereď
1-2
Podbrezová

Zlaté Moravce
2-0
Zemplín Michalovce

Senica
1-1
Nitra

 
Söndag 26 augusti 2018
Slovan Bratislava
3-3
Trenčín

Spartak Trnava
0-0
Ružomberok

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Žilina
0-1
Slovan Bratislava

DAC Dunajská Streda
5-0
Sereď

Ružomberok
4-0
Senica

Nitra
4-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
2-0
Podbrezová

 
Söndag 2 september 2018
Trenčín
1-0
Spartak Trnava

 
Lördag 15 september 2018
Slovan Bratislava
3-2
DAC Dunajska Stredá

Spartak Trnava
1-2
Žilina

Sereď
2-1
Zemplín Michalovce

Podbrezová
3-2
Nitra

Zlaté Moravce
1-1
Ružomberok

Senica
0-2
Trenčín

 
Lördag 22 september 2018
Nitra
2-1
Zemplín Michalovce

Slovan Bratislava
2-1
Sereď

Žilina
5-0
Senica

Trenčín
1-0
Zlaté Moravce

Ružomberok
3-0
Podbrezová

 
Söndag 23 september 2018
DAC Dunajska Stredá
3-2
Spartak Trnava

 
Tisdag 25 september 2018
Nitra
2-1
Trenčín

 
Lördag 29 september 2018
Sereď
2-1
Nitra

Spartak Trnava
1-2
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
2-2
Ružomberok

Podbrezová
2-0
Trenčín

Zlaté Moravce
1-2
Žilina

Senica
1-2
DAC Dunajska Stredá

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Lördag 6 oktober 2018
Ružomberok
3-1
Nitra

Slovan Bratislava
2-2
Senica

Žilina
2-0
Podbrezová

Trenčín
1-2
Zemplín Michalovce

DAC Dunajska Stredá
3-1
Zlaté Moravce

 
Söndag 7 oktober 2018
Spartak Trnava
2-1
Sereď

 
Lördag 20 oktober 2018
Spartak Trnava
13:45
Senica

Sereď
17:00
Ružomberok

Trenčín
17:00
Nitra

Žilina
17:00
Zemplín Michalovce

DAC Dunajska Stredá
17:00
Podbrezová

Slovan Bratislava
17:00
Zlaté Moravce

 
Lördag 27 oktober 2018
Senica
17 : 00
Sereď

Zlaté Moravce
17 : 00
Spartak Trnava

Podbrezová
17 : 00
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
17 : 00
DAC Dunajska Stredá

Nitra
17 : 00
Žilina

Ružomberok
17 : 00
Trenčín

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Sereď
17 : 00
Trenčín

Žilina
17 : 00
Ružomberok

DAC Dunajská Streda
17 : 00
Nitra

Slovan Bratislava
17 : 00
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava
17 : 00
Podbrezová

Senica
17 : 00
Zlaté Moravce

 
Lördag 10 november 2018
Zlaté Moravce
17 : 00
Sereď

Podbrezová
17 : 00
Senica

Zemplín Michalovce
17 : 00
Spartak Trnava

Nitra
17 : 00
Slovan Bratislava

Ružomberok
17 : 00
DAC Dunajská Streda

Trenčín
17 : 00
Žilina

 
Lördag 24 november 2018
Sereď
14 : 00
Žilina

DAC Dunajská Streda
14 : 00
Trenčín

Slovan Bratislava
14 : 00
Ružomberok

Spartak Trnava
14 : 00
Nitra

Senica
14 : 00
Zemplín Michalovce

Zlaté Moravce
14 : 00
Podbrezová

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Podbrezová
14 : 00
Sereď

Zemplín Michalovce
14 : 00
Zlaté Moravce

Nitra
14 : 00
Senica

Ružomberok
14 : 00
Spartak Trnava

Trenčín
14 : 00
Slovan Bratislava

Žilina
14 : 00
DAC Dunajská Streda

 
Lördag 8 december 2018
Sereď
14 : 00
DAC Dunajská Streda

Slovan Bratislava
14 : 00
Žilina

Spartak Trnava
14 : 00
Trenčín

Senica
14 : 00
Ružomberok

Zlaté Moravce
14 : 00
Nitra

Podbrezová
14 : 00
Zemplín Michalovce

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Lördag 16 februari 2019
Zemplín Michalovce
14 : 00
Sereď

Nitra
14 : 00
Podbrezová

Ružomberok
14 : 00
Zlaté Moravce

Trenčín
14 : 00
Senica

Žilina
14 : 00
Spartak Trnava

DAC Dunajská Streda
14 : 00
Slovan Bratislava

 
Lördag 23 februari 2019
Sereď
14 : 00
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
14 : 00
DAC Dunajská Streda

Senica
14 : 00
Žilina

Zlaté Moravce
14 : 00
Trenčín

Podbrezová
14 : 00
Ružomberok

Zemplín Michalovce
14 : 00
Nitra

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 mars 2019
Nitra
14 : 00
Sereď

Ružomberok
14 : 00
Zemplín Michalovce

Trenčín
14 : 00
Podbrezová

Žilina
14 : 00
Zlaté Moravce

DAC Dunajská Streda
14 : 00
Senica

Slovan Bratislava
14 : 00
Spartak Trnava

 
Lördag 9 mars 2019
Sereď
14 : 00
Spartak Trnava

Senica
14 : 00
Slovan Bratislava

Zlaté Moravce
14 : 00
DAC Dunajská Streda

Podbrezová
14 : 00
Žilina

Zemplín Michalovce
14 : 00
Trenčín

Nitra
14 : 00
Ružomberok