ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: -
Slut: 23 maj 2019

-

lag

1+5

omgångar

37/37

matcher spelade

4 matcher

12 september 2018

Första omgången

16 matcher

26 september-17 oktober 2018

Andra omgången

8 matcher

24 oktober-21 november 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

13 mars 2019

Semifinaler

2x2 matcher

16-17 april 2019
Returer 15 maj 2019

Final

1 match

23 maj 2019

 

 

Kup Srbije
Visa matchfakta

Final

23.05.2019, 21:00

Torsdag 23 maj 2019
Crvena Zvezda
0-1
Partizan

 

0-1 Bojan Ostojić (14)

Publik på Rajko Mitić Stadium, Belgrad.

 

Visa matchfakta

Semifinaler

15.05.2019, 23:30

Match 2:2
Onsdag 15 maj 2019
Mladost Lučani
0-0
Crvena Zvezda

Information Crvena Zvezda vidare med sammanlagt 4-1.

Radnički Niš
1-1
Partizan

Information Partizan vidare med sammanlagt 2-1.

Match 1:2
Tisdag 16 april 2019
Crvena Zvezda
4-1
Mladost Lučani

Onsdag 17 april 2019
Partizan
1-0
Radnički Niš

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

13.03.2019, 20:50

Onsdag 13 mars 2019
Spartak Subotica
1-2
Mladost Lučani

1-0 Stefan Šormaz (44)

1-1 Milan Bojović (61)
1-2 Aleksandar Pejović (80)

Napredak
0-4
Partizan

 

0-1 Goran Zakarić (31)
0-2 Danilo Pantić (45+2)
0-3 Marc Vallente (66)
0-4 Ricardo Gomes (72)

Radnički Niš
2-1
Vojvodina

1-0 Nemin Haskić (straff, 40)
2-0 Nemin Haskić (62)

2-1 Ognjen Đuričin (90+4)

Crvena Zvezda
2-1
Radnik Surdulica

1-0 Mirko Ivanić (17)
2-0 El Fardou Ben Nabouhane (44)

2-1 Igor Zlatanović (straff, 90+1)

 

 

Visa matchfakta

Andra omgången

21.11.2018, 22:14

Onsdag 24 oktober 2018
Borac Čačak
0-4
Napredak

Budućnost Doba…
1-4
Radnički Niš

Zemun
0-2
Partizan

Spartak Subotica
1-0
Mačva Šabac

Vojvodina
4-0
Sinđelić Beograd

Čukarički
1-4
Mladost Lučani

Onsdag 14 november 2018
Javor Ivanjica
1-1* f
Radnik Surdulica

Information Radnik Surdulica vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 21 november 2018
Crvena Zvezda
4-1
Bačka Topola

1-0 Veljko Simić (38)
2-0 Filip Stojković (50)
3-1 Veljko Simić (72)
4-1 Dejan Joveljić (90+4)

2-1 Rashid Sumaila (självmål, 52)

 

Visa matchfakta

Första omgången

17.10.2018, 19:44

Onsdag 26 september 2018
Inđija
0-2
Zemun

Sinđelić Beograd
1-0
Voždovac

Radnik Surdulica
5-0
Radnički Pirot

Mladost Bački Jarak
0-2
Čukarički

Bačka Topola
2-0
Rad Beograd

Javor Ivanjica
3-0
Novi Pazar

Mačva Šabac
1-0
Radnički Kragujevac

Sloboda Užice
0-3
Borac Čačak

Kolubara
1-2
Partizan

Proleter Novi Sad
1-1* f
Mladost Lučani

Information Mladost Lučani vidare efter 4-3 på straffar.

Javor Ivanjica
3-0
Novi Pazar

Mačva Šabac
1-0
Radnički Kragujevac

Sloboda Užice
0-3
Borac Čačak

Kolubara
1-2
Partizan

Onsdag 17 oktober 2018
Dinamo Vranje
0-2
Crvena Zvezda

 

0-1 Nikola Stojiljković (14)
0-2 Dejan Joveljić (61)

Napredak
2-0
Metalac GM

1-0 Milo Vulić (straff, 33)
2-0 Igor Ivanovic (90+1)

 

 

Visa matchfakta

12.09.2018, 23:08

Onsdag 12 september 2018
Mladost Bački Jarak
3-0
Čelarevo

Trajal Krusevac
0-1
Radnički Pirot

Mokra Gora
0-1
Sloboda Užice

Kolubara
2-0
Temnić 1924

 

Skytteliga

21.11.2018, 22:14

-