ecst.se fotboll

2017-18

Start: 6 september 2017

Final:

1+5

omgångar

-

lag

29/-

matcher spelade

Kvalomgång
5 matcher

6 september 2017

Första omgången
16 matcher

20 september-11 oktober 2017

Andra omgången
8 matcher

25 oktober-15 november 2017

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

 

 

 

 

Kup Srbije
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Andra omgången

15.11.2017, 20:30

Onsdag 25 oktober 2017
Napredak
7-2
Radnički Pirot

Inđija
0-3
Javor Ivanjica

Zlatibor Čajetina
0-1
Čukarički

Mladost Lučani
5-1
Proleter Novi Sad

Vojvodina
6-1
Budućnost Dobanovci

Onsdag 15 november 2017
Spartak Subotica
1-1* f
Mačva Šabac

1-0 Bojan Čečarić (12)

1-1 Miodrag Gemović (60)

Information Mačva Šabac vidare efter 6-5 på straffar.

Borac Čačak
0-4
Crvena Zvezda

 

0-1 Nemanja Milić (3)
0-2 Aleksandar Pešić (29)
0-3 Nenad Milijaš (73)
0-4 Aleksandar Pešić (straff, 84)

Partizan
3-0
Rad Beograd

1-0 Zoran Tošić (61)
2-0 Zoran Tošić (67)
3-0 Marko Janković (80)

 

 

Visa matchfakta

Första omgången

11.10.2017, 20:36

Onsdag 20 september 2017
Javor Ivanjica
2-0
Sinđelić Beograd

Budućnost Dobanovci
*3-3 f
Voždovac

Information Budućnost Dobanovci vidare efter 4-2 på straffar.

Polet Lipljan
0-6
Spartak Subotica

Jagodina
0-3
Čukarički

Mačva Šabac
*0-0 f
Bačka Palanka

Information Mačva Šabac vidare efter 4-2 på straffar.

Dinamo Pančevo
1-2
Vojvodina

Radnički Pirot
*1-1 f
Novi Pazar

Information Radnički Pirot vidare efter 6-5 på straffar.

Zlatibor Čajetina
*0-0 f
Radnički Niš

Information Zlatibor Čajetina vidare efter 7-6 på straffar.

Radnički Novi Beograd
0-1
Mladost Lučani

Zemun
0-0* f
Rad Beograd

Information Rad Beograd vidare efter 6-5 på straffar.

Inđija
*0-0 f
Radnik Surdulica

Information Inđija vidare efter 5-4 på straffar.

Metalac GM
1-2
Proleter Novi Sad

Onsdag 11 oktober 2017
Bežanija
0-1
Napredak

 

0-1 Enver Alivodić (76)

Rtanj
0-3
Partizan

 

0-1 Leandre Tawamba Kana (35)
0-2 Marko Jevtović (straff, 70)
0-3 Ognjen Ožegović (86)

Sloboda Užice
1-2
Borac Čačak

1-0 Bala Peličić (11)

1-1 Lazar Jovanović (32)
1-2 Filip Knežević (42)

Crvena Zvezda
5-0
Dinamo Vranje

1-0 Luka Adžić (25)
2-0 Aleksandar Pešić (44)
3-0 Luka Adžić (45)
4-0 Luka Adžić (60)
5-0 Slavoljub Srnić (76)

 

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

06.09.2017, 23:59

Onsdag 6 september 2017
Radnički Novi Beograd
*0-0 f
OFK Odžaci

Information Radnički Novi Beograd vidare efter 4-3 på straffar.

Zlatibor Čajetina
4-1
BSK Borča

Rtanj
*2-2 f
OFK Beograd

Information Rtanj vidare efter 5-4 på straffar.

Dinamo Pančevo
2-0
Čelarevo

Polet Lipljan
3-1
Kolubara

 

Skytteliga

-