ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 19 juli 2019
Grundserien: Start: 19 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

30

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

149 / 240

matcher spelade ( 62,08 % )

Grundserien: 149 / 240
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,70

målsnitt

Grundserien: 2,70
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
36
37
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35
36
37

Aktuella matcher

(22 november-5 december 2019)

Fredag 22 november 2019
Partizan
6-2
Javor Ivanjica

 
Lördag 23 november 2019
Čukarički
2-0
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-3
Bačka Topola

Voždovac
2-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
0-2
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Napredak

 
Söndag 24 november 2019
Inđija
0-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-1
Radnik Surdulica

 
Fredag 29 november 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Mladost Lučani

Bačka Topola
2-2
Spartak Subotica

 
Lördag 30 november 2019
Javor Ivanjica
0-7
Radnički Niš

Crvena Zvezda
2-0
Voždovac

Radnik Surdulica
3-3
Čukarički

Rad Beograd
1-2
Vojvodina

Napredak
1-3
Inđija

 
Söndag 1 december 2019
Mačva Šabac
0-2
Partizan

 
Onsdag 4 december 2019
Inđija
1-0
Rad Beograd

Čukarički
2-1
Bačka Topola

Mladost Lučani
0-1
Crvena Zvezda

Voždovac
1-0
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-1
Javor Ivanjica

Partizan
2-3
Napredak

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
4-1
Proleter Novi Sad

Grundserien

04.12.2019, 21:40

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crvena Zvezda
1
18
16
1
1
39
- 11
28
49
8
0
0
19
- 4
24
8
1
1
20
- 7
25
2
Vojvodina
7
19
13
4
2
36
- 15
21
43
6
2
2
20
- 10
20
7
2
0
16
- 5
23
3
Čukarički
4
18
12
4
2
27
- 15
12
40
9
1
0
14
- 3
28
3
3
2
13
- 12
12
4
Partizan
3
18
12
2
4
45
- 14
31
38
7
1
2
30
- 8
22
5
1
2
15
- 6
16
5
Bačka Topola
ny
19
9
6
4
34
- 21
13
33
5
4
0
17
- 6
19
4
2
4
17
- 15
14
6
Voždovac
11
19
9
4
6
30
- 27
3
31
7
1
2
19
- 10
22
2
3
4
11
- 17
9
7
Radnički Niš
2
18
9
1
8
27
- 22
5
28
5
0
4
15
- 14
15
4
1
4
12
- 8
13
8
Spartak Subotica
10
19
9
1
9
26
- 29
-3
28
7
0
3
21
- 11
21
2
1
6
5
- 18
7
9
Mladost Lučani
5
19
7
4
8
17
- 23
-6
25
3
3
4
11
- 13
12
4
1
4
6
- 10
13
10
Napredak Kruševac
6
19
6
3
10
25
- 29
-4
21
2
2
5
12
- 14
8
4
1
5
13
- 15
13
11
Javor-Matis
ny
19
5
5
9
26
- 39
-13
20
4
3
2
13
- 15
15
1
2
7
13
- 24
5
12
Radnik Surdulica
9
18
4
4
10
19
- 31
-12
16
2
2
4
11
- 19
8
2
2
6
8
- 12
8
13
Proleter Novi Sad
8
18
4
4
10
14
- 27
-13
16
2
1
5
6
- 11
7
2
3
5
8
- 16
9
14
Inđija
ny
19
4
2
13
15
- 32
-17
14
3
1
6
8
- 13
10
1
1
7
7
- 19
4
15
Rad Beograd
13
19
3
2
14
13
- 36
-23
11
3
2
4
10
- 9
11
0
0
10
3
- 27
0
16
Mačva Šabac
12
19
1
5
13
9
- 31
-22
8
1
3
6
5
- 11
6
0
2
7
4
- 20
2

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
7
-
-
-
8
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
7
-
-
-
8
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 04.12.2019, 21:40)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 19 juli 2019
Voždovac
1-2
Bačka Topola

1-1 Milos Stojčev (70)

0-1 Sasa Tomanović (55)
1-2 Vladimir Silađi (75)

 
Lördag 20 juli 2019
Spartak Subotica
2-1
Rad Beograd

1-1 Nemanja Obradović (66)
2-1 Vladan Vidaković (80)

0-1 Milos Trifunović (straff, 45+3)

Crvena Zvezda
2-0
Javor Ivanjica

1-0 Branko Jovičić (28)
2-0 El Fardou Ben Nabouhane (straff, 44)

 

Mladost Lučani
2-1
Radnik Surdulica

1-1 Predrag Pavlović (straff, 71)
2-1 Vladimir Radivojević (88)

0-1 Zoran Danoski (16)

Čukarički
1-0
Napredak

1-0 Luka Stojanović (43)

 

Vojvodina
3-1
Mačva Šabac

1-0 Bojan Matić (50)
2-0 Bojan Matić (51)
3-1 Miodrag Gemović (90+3)

2-1 Aleksandar Stevanović (79)

 
Söndag 21 juli 2019
Inđija
0-1
Partizan

Radnički Niš
3-0
Proleter Novi Sad

 
Lördag 27 juli 2019
Bačka Topola
5-1
Mladost Lučani

Mačva Šabac
2-2
Inđija

Radnik Surdulica
4-0
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
2-2
Voždovac

Crvena Zvezda
2-0
Radnički Niš

 
Söndag 28 juli 2019
Napredak
0-2
Vojvodina

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Mladost Lučani
1-1
Proleter Novi Sad

 
Lördag 3 augusti 2019
Inđija
1-0
Napredak

Radnički Niš
2-1
Javor Ivanjica

Vojvodina
5-0
Rad Beograd

 
Söndag 4 augusti 2019
Spartak Subotica
1-2
Bačka Topola

Čukarički
1-0
Radnik Surdulica

Partizan
4-0
Mačva Šabac

 
Crvena Zvezda
2-0
Mladost Lučani

 
Lördag 10 augusti 2019
Bačka Topola
1-0
Čukarički

Javor Ivanjica
3-1
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Voždovac

 
Söndag 11 augusti 2019
Napredak
2-2
Partizan

Radnik Surdulica
0-4
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-1
Spartak Subotica

 
Fredag 16 augusti 2019
Voždovac
2-1
Javor Ivanjica

 
Lördag 17 augusti 2019
Inđija
2-1
Radnik Surdulica

Mladost Lučani
1-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
2-3
Crvena Zvezda

Čukarički
2-1
Proleter Novi Sad

 
Söndag 18 augusti 2019
Partizan
3-0
Rad Beograd

Vojvodina
2-2
Bačka Topola

Mačva Šabac
0-1
Napredak

 
Lördag 24 augusti 2019
Javor Ivanjica
2-2
Napredak

Rad Beograd
2-0
Mačva Šabac

Radnik Surdulica
Inst
Partizan

Proleter Novi Sad
0-1
Vojvodina

Crvena Zvezda
Inst
Čukarički

Voždovac
2-0
Mladost Lučani

 
Söndag 25 augusti 2019
Bačka Topola
2-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Spartak Subotica

 
Onsdag 28 augusti 2019
Rad Beograd
2-3
Čukarički

 
Lördag 31 augusti 2019
Vojvodina
1-2
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Mačva Šabac
1-1
Radnik Surdulica

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Inđija
1-2
Proleter Novi Sad

Mladost Lučani
3-3
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Radnički Niš

Partizan
1-1
Bačka Topola

Napredak
4-0
Rad Beograd

 
Fredag 13 september 2019
Radnički Niš
1-2
Vojvodina

 
Lördag 14 september 2019
Crvena Zvezda
2-1
Inđija

Javor Ivanjica
3-0
Rad Beograd

Radnik Surdulica
1-4
Napredak

Voždovac
2-2
Čukarički

Proleter Novi Sad
0-3
Partizan

 
Söndag 15 september 2019
Bačka Topola
0-0
Mačva Šabac

Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 21 september 2019
Inđija
0-1
Radnički Niš

Spartak Subotica
1-0
Javor Ivanjica

Čukarički
1-0
Mladost Lučani

Napredak
1-3
Bačka Topola

Rad Beograd
0-1
Radnik Surdulica

Vojvodina
1-2
Voždovac

Mačva Šabac
0-1
Proleter Novi Sad

Söndag 22 september 2019
Partizan
2-0
Crvena Zvezda

 
Onsdag 25 september 2019
Javor Ivanjica
0-2
Partizan

Voždovac
1-3
Crvena Zvezda

 
Lördag 28 september 2019
Crvena Zvezda
3-1
Mačva Šabac

Radnički Niš
1-4
Partizan

 
Söndag 29 september 2019
Bačka Topola
2-0
Rad Beograd

Proleter Novi Sad
2-0
Napredak

Voždovac
4-1
Inđija

Mladost Lučani
1-2
Vojvodina

Spartak Subotica
0-1
Čukarički

 
Måndag 30 september 2019
Javor Ivanjica
0-0
Radnik Surdulica

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Vojvodina
2-0
Spartak Subotica

 
Lördag 5 oktober 2019
Čukarički
2-0
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Radnički Niš

Rad Beograd
1-1
Proleter Novi Sad

Radnik Surdulica
1-0
Bačka Topola

 
Söndag 6 oktober 2019
Inđija
0-2
Mladost Lučani

Napredak
0-1
Crvena Zvezda

Partizan
1-2
Voždovac

 
Fredag 18 oktober 2019
Čukarički
0-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
3-1
Rad Beograd

 
Lördag 19 oktober 2019
Mladost Lučani
1-0
Partizan

Javor Ivanjica
3-2
Bačka Topola

Proleter Novi Sad
2-1
Radnik Surdulica

Radnički Niš
4-1
Napredak

Voždovac
2-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-0
Inđija

 
Fredag 25 oktober 2019
Napredak
1-1
Voždovac

 
Lördag 26 oktober 2019
Radnik Surdulica
0-5
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-2
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
1-2
Radnički Niš

 
Söndag 27 oktober 2019
Inđija
1-3
Čukarički

Partizan
4-0
Spartak Subotica

Bačka Topola
1-1
Proleter Novi Sad

 
Onsdag 30 oktober 2019
Radnički Niš
0-2
Radnik Surdulica

Čukarički
2-1
Partizan

Javor Ivanjica
1-0
Proleter Novi Sad

Crvena Zvezda
3-1
Bačka Topola

Voždovac
2-1
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-1
Napredak

Spartak Subotica
3-1
Mačva Šabac

Vojvodina
1-0
Inđija

 

November 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 november 2019
Partizan
4-0
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

 
Söndag 3 november 2019
Inđija
2-3
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-0
Čukarički

Napredak
0-1
Spartak Subotica

Rad Beograd
0-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-2
Voždovac

Bačka Topola
2-0
Radnički Niš

 
Lördag 9 november 2019
Proleter Novi Sad
Inst
Radnički Niš

Radnik Surdulica
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
2-0
Spartak Subotica

Napredak
3-1
Čukarički

Mačva Šabac
0-1
Vojvodina

 
Söndag 10 november 2019
Javor Ivanjica
1-1
Crvena Zvezda

Bačka Topola
2-2
Voždovac

Partizan
3-0
Inđija

 
Fredag 22 november 2019
Partizan
6-2
Javor Ivanjica

 
Lördag 23 november 2019
Čukarički
2-0
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-3
Bačka Topola

Voždovac
2-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
0-2
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Napredak

 
Söndag 24 november 2019
Inđija
0-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-1
Radnik Surdulica

 
Fredag 29 november 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Mladost Lučani

Bačka Topola
2-2
Spartak Subotica

 
Lördag 30 november 2019
Javor Ivanjica
0-7
Radnički Niš

Crvena Zvezda
2-0
Voždovac

Radnik Surdulica
3-3
Čukarički

Rad Beograd
1-2
Vojvodina

Napredak
1-3
Inđija

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Mačva Šabac
0-2
Partizan

 
Onsdag 4 december 2019
Inđija
1-0
Rad Beograd

Čukarički
2-1
Bačka Topola

Mladost Lučani
0-1
Crvena Zvezda

Voždovac
1-0
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-1
Javor Ivanjica

Partizan
2-3
Napredak

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
4-1
Proleter Novi Sad

Söndag 8 december 2019
Javor Ivanjica
-
Voždovac

Radnički Niš
-
Mladost Lučani

Crvena Zvezda
-
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
-
Čukarički

Bačka Topola
-
Vojvodina

Radnik Surdulica
-
Inđija

Rad Beograd
-
Partizan

Napredak
-
Mačva Šabac

Lördag 14 december 2019
Napredak
-
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
-
Rad Beograd

Partizan
-
Radnik Surdulica

Inđija
-
Bačka Topola

Vojvodina
-
Proleter Novi Sad

Čukarički
-
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
-
Radnički Niš

Mladost Lučani
-
Voždovac

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Javor Ivanjica
-
Mladost Lučani

Voždovac
-
Spartak Subotica

Radnički Niš
-
Čukarički

Crvena Zvezda
-
Vojvodina

Proleter Novi Sad
-
Inđija

Bačka Topola
-
Partizan

Radnik Surdulica
-
Mačva Šabac

Rad Beograd
-
Napredak