ecst.se fotboll

Coppa Titano (C)

Coppa Titano

4

omgångar

15

lag

13/9

Start

26/4

Final

Coppa Titano
smr
Första omgången, gruppspel

13 september-15 mars

Kvartsfinaler

19-20 april

Semifinaler

22-23 april

Final

26 april

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | 26.04.2017, 23:59
Visa matchfakta
Onsdag 26 april 2017
La Fiorita
0-2
Tre Penne

 

0-1 Michele Simoncelli (63)
0-2 Pietro Calzolari (89)

Semifinaler | 23.04.2017, 23:59
Visa matchfakta
Lördag 22 april 2017
Tre Fiori
0-3
La Fiorita

Söndag 23 april 2017
Faetano
1-2
Tre Penne

Kvartsfinaler | 20.04.2017, 23:15
Visa matchfakta
Onsdag 19 april 2017
Tre Fiori
3-1
Pennarossa

1-0 Alberto Balducci (14)
2-0 Alessandro Teodorani (27)
3-0 Massimo Camilli (49)

3-1 Amir Aissaoui (56)

La Fiorita
3-1
Libertas

1-1 Danilo Rinaldi (31)
2-1 Marco Martini (63)
3-1 Alessandro Guidi (90+3)

0-1 Marco Casadei (13)

Torsdag 20 april 2017
Tre Penne
2-1
Fiorentino

Faetano
2-1
Folgore

Första omgången, gruppspel | 15.03.2017, 23:36
Visa matchfakta
Grupp A
1 Libertas 6 4 2 0 12 - 2 14
2 Pennarossa 6 3 1 2 11 - 10 10
3 Cailungo 6 3 1 2 6 - 6 10
4 Cosmos 6 0 0 6 3 - 14 0
Grupp B
1 Folgore 6 5 0 1 16 - 5 15
2 Fiorentino 6 3 1 2 9 - 7 10
3 Domagnano 6 2 1 3 8 - 15 7
4 Juvenes/Dogana 6 1 0 5 5 - 11 3
Grupp C
1 Tre Penne 6 6 0 0 22 - 1 18
2 Faetano 6 3 0 3 11 - 12 9
3 Virtus 6 2 0 4 6 - 12 6
4 San Giovanni 6 1 0 5 2 - 16 3
Grupp D
1 Tre Fiori 6 3 2 1 13 - 9 11
2 La Fiorita 6 3 1 2 15 - 11 10
3 Murata 6 1 1 4 9 - 17 4
Tisdag 13 september 2016
Tre Fiori
4-2
Murata

Onsdag 14 september 2016
Libertas
0-0
Cailungo

Cosmos
0-3
Pennarossa

Folgore
6-1
Domagnano

Juvenes/Dogana
0-2
Fiorentino

Faetano
4-1
San Giovanni

Tre Penne
1-0
Virtus

Tisdag 27 september 2016
San Giovanni
0-4
Tre Penne

Onsdag 28 september 2016
Cailungo
Avbr
Cosmos

Pennarossa
1-1
Libertas

Fiorentino
1-4
Folgore

Domagnano
1-3
Juvenes/Dogana

Virtus
0-2
Faetano

Murata
3-2
La Fiorita

Tisdag 22 november 2016
Domagnano
1-3
Fiorentino

Onsdag 23 november 2016
Virtus
3-0
San Giovanni

Libertas
2-1
Cosmos

Folgore
2-0
Juvenes/Dogana

La Fiorita
2-2
Tre Fiori

Tre Penne
3-0
Faetano

Cailungo
1-0
Pennarossa

Onsdag 30 november 2016
Murata
1-1
Tre Fiori

Cailungo
2-1
Cosmos

Lördag 28 januari 2017
Cosmos
0-2
Cailungo

Domagnano
2-1
Juvenes/Dogana

Faetano
2-3
Virtus

Tre Penne
3-0
San Giovanni

Söndag 29 januari 2017
Libertas
6-0
Pennarossa

Folgore
1-0
Fiorentino

Tre Fiori
1-2
La Fiorita

Tisdag 7 februari 2017
Cailungo
0-2
Libertas

Fiorentino
2-0
Juvenes/Dogana

San Giovanni
0-2
Faetano

Onsdag 8 februari 2017
Pennarossa
4-1
Cosmos

Domagnano
2-1
Folgore

Virtus
0-6
Tre Penne

La Fiorita
4-1
Murata

Onsdag 1 mars 2017
La Fiorita
4-1
Murata

Onsdag 8 mars 2017
Murata
1-2
Tre Fiori

Tisdag 14 mars 2017
Fiorentino
1-1
Domagnano

Juvenes/Dogana
1-2
Folgore

Onsdag 15 mars 2017
Pennarossa
3-1
Cailungo

Cosmos
0-1
Libertas

Faetano
1-5
Tre Penne

San Giovanni
1-0
Virtus

Tre Fiori
3-1
La Fiorita