ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 10 augusti 2019
Slut: 9 maj 2020

102

lag

2+8

omgångar

39/102

matcher spelade

Första kvalomgången

7 matcher

10-18 augusti 2019
Omspel 17 augusti 2019

Andra kvalomgången

18 matcher

31 augusti-7 september 2019

Första omgången

16 matcher

21 september 2019

Andra omgången

16-1 matcher

19 oktober 2019

Tredje omgången

16 matcher

22-23 november 2019

Fjärde omgången

8 matcher

18 januari 2020

Femte omgången

8 februari 2020

Kvartsfinaler

4 matcher

29 februari 2020

Semifinaler

2 matcher

11 april 2020

Final

1 match

9 maj 2020

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

03.12.2019, 22:45

Fredag 22 november 2019
Linlithgow Rose
1-4
Falkirk

Lördag 23 november 2019
Auchinleck Talbot
1-1
Arbroath

Stranraer
1-0
Dunfermline Athletic

Dumbarton
3-1
Forfar Athletic

Elgin City
1-3
Alloa Athletic

Greenock Morton
1-1
Brora Rangers

Formartine United
0-4
East Kilbride

Partick Thistle
1-0
Penicuik Athletic

Albion Rovers
1-4
Airdrieonians

Queen of the South
1-2
Queen's Park

Edinburgh City
4-3
Annan Athletic

Stirling Albion
0-2
Clyde

East Fife
3-4
BSC Glasgow

Inverurie Loco Works
0-1
Broxburn Athletic

Bonnyrigg Rose Athletic
2-1
Montrose

Raith Rovers
1-0
Peterhead

Omspel

 

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

Visa matchfakta

Andra kvalomgången

07.09.2019, 23:59

Lördag 31 augusti 2019
Whitehill Welfare
0-1
Penicuik Athletic

Banks O' Dee
2-0
Golspie Sutherland

Camelon Juniors
0-2
Auchinleck Talbot

Threave Rovers
0-2
Hill Of Beath Hawthorn

Lochee United
5-2
Lothian Hutchison

Girvan
0-2
Broxburn Athletic

Lördag 7 september 2019
Jeanfield Swifts
2-5
Linlithgow Rose

 

Visa matchfakta

Första kvalomgången

18.08.2019, 22:40

Lördag 10 augusti 2019
Linlithgow Rose
2-1
Preston Athletic

St Cuthbert Wanderers
1-7
Girvan

Broxburn Athletic
2-0
Tynecastle

Banks O’Dee
5-0
Glasgow University

Hill of Beath Hawthorn
2-0
Blackburn United

Easthouses Lily Miners Welfare
1-6
Penicuik Athletic

Dundonald Bluebell
2-2
Auchinleck Talbot

Camelon Juniors
4-0
Newton Stewart

Coldstream
1-9
Jeanfield Swifts

Hawick Royal Albert United
1-6
Threave Rovers

Lochee United
7-0
Burntisland Shipyard

Lördag 17 augusti 2019
Lothian Thistle Hutchison Vale
5-0
Wigtown & Bladnoch

Söndag 18 augusti 2019
Colville Park
0-4
Whitehill Welfare

Omspel
Lördag 17 augusti 2019
Auchinleck Talbot
6-1
Dundonald Bluebell

 

Skytteliga

07.09.2019, 23:59

-