ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 21 juli 2018
Slut: -

92

lag

9

omgångar

44/98

matcher spelade

Första omgången

5 matcher

21-22 juli 2018

Andra omgången

24 matcher

30-31 juli 2018

Tredje omgången

15 matcher

31 juli-11 augusti 2018

Fjärde omgången

16 matcher

Femte omgången

16 matcher

Sjätte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

2x4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

11.08.2018, 19:44

Tisdag 31 juli 2018
Chita
2-3
Zenit Irkutsk

1-2 Aleksandr Novitsky (55)
2-2 Aleksandr Kamenev (62)

0-1 Vadim Bogdanov (28)
0-2 Ivan Yakovlev (straff, 34)
2-3 Artur Kopytin (89)

Dinamo Barnaul
*1-1 f
Irtysh

1-0 Konstantin Pogreban (straff, 67)

1-1 Iliya Berovskiy (72)

Information Dinamo Barnaul vidare efter 4-1 på straffar.

Tisdag 7 augusti 2018
Druzhba
0-1
Chernomorets

Zenit Izhevsk
0-1
Neftekhimik

Lada Tolyatti
0-3
Syzran-2003

Dinamo Bryansk
1-0
Metallurg Lipetsk

Kvant
1-4
Znamya Truda

Volgar Astrakhan
2-1
Mashuk-KMV

Spartak Vladikavkaz
1-3
Chayka

Volga Ulyanovsk
1-1* f
Chelyabinsk

Luki-Energiya
1-0
Zvezda St. Pet…

Tekstilshchik
3-1
Zorkiy

Ryazan
0-3
Torpedo Moskva

Dnepr Smolensk
1-2
Kaluga

Lördag 11 augusti 2018
Blagoveshchensk
0-3
Sakhalin

 

Visa matchfakta

Andra omgången

31.07.2018, 20:23

Måndag 30 juli 2018
Chelyabinsk
*0-0 f
Nosta

Information Chelyabinsk vidare efter 5-4 på straffar.

Znamya Truda
*2-2 f
Strogino

Information Znamya Truda vidare efter 5-4 på straffar.

Zvezda Perm
2-3
Zenit Izhevsk

Zvezda St. Petersburg
3-1
Leningradets

Khimik-Avgust
2-3 f
Volga Ulyanovsk

Khimik Novomoskovsk
0-1
Dinamo Bryansk

Lada SOK
2-2* f
Lada Tolyatti

Information Lada Tolyatti vidare efter 6-5 på straffar.

Spartak Nalchik
0-4
Spartak Vladikavkaz

Mashuk-KMV
2-0
Dinamo Stavropol

Metallurg Lipetsk
1-0 f
Salyut-Belgorod

Kvant
3-1 f
Dolgoprudny

Volgar Astrakhan
2-1
Legion Dynamo

Sokol Saratov
2-3 f
Syzran-2003

KAMAZ
2-3
Neftekhimik

Luki-Energiya
1-0
Pskov 747

Kaluga
2-1
Veles

Chernomorets
2-0
Kuban Kholding

Druzhba
*1-1 f
Biolog

Information Druzhba vidare efter 4-3 på straffar.

Zorkiy
3-2
Kolomna

Chayka
5-0
SKA Khabarovsk

Saturn Ramenskoye
1-2
Tekstilshchik

Torpedo Moskva
1-0
Torpedo Vladimir

Murom
0-2
Ryazan

Tisdag 31 juli 2018
Krasnyy-SGAFKST
1-4
Dnepr Smolensk

 

Visa matchfakta

Första omgången

22.07.2018, 21:47

Lördag 21 juli 2018
Dinamo Stavropol
2-0
Angusht

Biolog
1-0
Akademiya Futbola

Kuban Kholding
2-0
Urozhay

Söndag 22 juli 2018
Avtofavorit
0-2
Luki-Energiya

Atom Novovoronezh
0-1
Metallurg Lipetsk

 

Skytteliga

31.07.2018, 20:23

-