ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 28 maj 2018
Slut: 26 maj 2019

30

omgångar

80 / 240

matcher spelade ( 33,33 % )

19 377

publiksnitt

2,10

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Premjer-Liga

Aktuella matcher

(12-25 oktober 2018)

Fredag 19 oktober 2018
Anzhi Makhachkala
17 : 00
CSKA Moskva

Lokomotiv Moskva
19 : 30
Rostov

 
Lördag 20 oktober 2018
Orenburg
10 : 30
Yenisey Krasnoyarsk

Ural Yekaterinburg
13 : 00
Krylya Sovetov

Ufa
15 : 30
Rubin Kazan

 
Söndag 21 oktober 2018
Dinamo Moskva
13 : 00
Zenit Sankt-Petersburg

Spartak Moskva
15 : 30
Arsenal Tula

FK Krasnodar
18 : 00
Akhmat Grozny

 

Tabell

07.10.2018, 23:40

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Zenit Sankt-Peterburg
5
10
8
1
1
20
- 8
12
25
4
1
0
12
- 5
13
4
0
1
8
- 3
12
2
FK Krasnodar
4
10
6
1
3
18
- 8
10
19
2
0
1
5
- 2
6
4
1
2
13
- 6
13
3
Rostov
12
10
5
3
2
10
- 4
6
18
2
2
2
6
- 3
8
3
1
0
4
- 1
10
4
Spartak Moskva
3
10
5
3
2
10
- 7
3
18
3
0
2
5
- 4
9
2
3
0
5
- 3
9
5
Rubin Kazan
10
10
4
5
1
12
- 9
3
17
4
1
1
7
- 4
13
0
4
0
5
- 5
4
6
CSKA Moskva
2
10
4
4
2
14
- 5
9
16
2
1
2
8
- 3
7
2
3
0
6
- 2
9
7
Lokomotiv Moskva
12
10
4
3
3
11
- 10
1
15
2
2
0
5
- 2
8
2
1
3
6
- 8
7
8
Orenburg
ny
10
4
2
4
11
- 9
2
14
1
1
2
3
- 4
4
3
1
2
8
- 5
10
9
Terek Grozny
9
10
3
3
4
9
- 12
-3
12
2
3
0
5
- 3
9
1
0
4
4
- 9
3
10
Ural Sverdlovsk Oblast
11
10
3
2
5
10
- 17
-7
11
2
2
2
7
- 7
8
1
0
3
3
- 10
3
11
Arsenal Tula
7
10
2
4
4
11
- 11
0
10
2
3
1
10
- 5
9
0
1
3
1
- 6
1
12
Dinamo Moskva
8
10
2
4
4
9
- 10
-1
10
2
1
1
6
- 2
7
0
3
3
3
- 8
3
13
Anzhi Makhachkala
14
10
3
1
6
6
- 15
-9
10
1
0
2
3
- 8
3
2
1
4
3
- 7
7
14
Krylya Sovetov
ny
10
3
1
6
4
- 14
-10
10
2
1
3
2
- 7
7
1
0
3
2
- 7
3
15
Ufa
6
10
2
3
5
7
- 13
-6
9
2
1
3
5
- 7
7
0
2
2
2
- 6
2
16
Yenisey Krasnoyarsk
ny
10
1
2
7
6
- 16
-10
5
1
2
3
5
- 8
5
0
0
4
1
- 8
0

Skytteliga

Namn
Klubb
Mål
Fedor Chalov
CSKA Moskva
5
Andrey Kozlov
Orenburg
3
Alexei Ionov
Rostov
3
Björn Sigurðarson
Rostov
3
Eric Bicfalvi
Ural Sverdlovsk Oblast
3
Artem Dzyuba
Zenit Sankt-Peterburg
3

Publiksnitt

Zenit Sankt-Peterburg
154 016
3
51 339
Spartak Moskva
107 667
3
35 889
Rostov
120 823
4
30 206
FK Krasnodar
60 016
2
30 008
Krylya Sovetov
74 101
3
24 700
Rubin Kazan
64 255
3
21 418
Lokomotiv Moskva
54 295
3
18 098
CSKA Moskva
54 187
3
18 062
Ural Sverdlovsk Oblast
69 897
4
17 474
Arsenal Tula
39 489
3
13 163
Terek Grozny
35 783
3
11 928
Ufa
31 583
4
7 896
Orenburg
14 106
2
7 053
Dinamo Moskva
18 875
3
6 292
Anzhi Makhachkala
6 253
1
6 253
Yenisey Krasnoyarsk
24 728
4
6 182
Totalt
930 074
48
19 377

Spelschema

(Uppdaterad: 07.10.2018, 23:40)

Juli 2018 Visa matchfakta
Lördag 28 juli 2018
Ural Yekateringburg
0-1
Anzhi Makhachkala

 

0-1 Paul Anton (83)

Publik 15 194

Spartak Moskva
1-0
Orenburg

1-0 Samuel Gigot (4)

 

Publik 36 672

Rostov
1-0
Akhmat Grozny

1-0 Björn Sigurðarson (45+1)

Utvisning Andrey Semenov (25)

Publik 27 975

 
Söndag 29 juli 2018
Yenisey Krasnoyarsk
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

 

0-1 Artem Dzyuba (81)
0-2 Daler Kuzayev (85)

Publik 10 724

Arsenal Tula
0-0
Dinamo Moskva

 

Utvisning Abdul Tetteh (7)

Publik 15 646

Rubin Kazan
2-1
FK Krasnodar

1-0 Sardar Azmoun (9)
2-1 Sardar Azmoun (38)

1-1 Fyodor Smolov (31)

Publik 13 884

 
Måndag 30 juli 2018
Ufa
0-0
Lokomotiv Moskva

Publik 8 368

 
Tisdag 31 juli 2018
Krylya Sovetov
0-0
CSKA Moskva

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Dinamo Moskva
1-1
Rubin Kazan

1-0 Fedor Černych (14)

1-1 Dmitriy Poloz (51)

Publik 5 841

 
Lördag 4 augusti 2018
Ural Yekateringburg
1-2
FK Krasnodar

1-0 Eric Bicfalvi (6)

1-1 Viktor Claesson (48)
1-2 Pavel Mamaev (89)

Publik 20 326

Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Arsenal Tula

1-0 Oleg Shatov (61)

 

Publik 47 004

Lokomotiv Moskva
0-0
Spartak Moskva

Publik 22 027

 
Söndag 5 augusti 2018
Krylya Sovetov
0-3
Orenburg

 

0-1 Andrey Kozlov (26)
0-2 Sergey Breev (38)
0-3 Andrey Kozlov (45+1)

Publik 22 930

CSKA Moskva
0-1
Rostov

 

0-1 Sergei Parshivlyuk (7)

Publik 19 084

Akhmat Grozny
1-0
Yenisey Krasnoyarsk

1-0 Oleg Ivanov (60)

Utvisning Shamil Gasanov (45)

Publik 14 823

 
Måndag 6 augusti 2018
Ufa
3-0
Anzhi Makhachkala

1-0 Sylvester Igboun (3)
2-0 Ondrej Vaněk (87)
3-0 Ondrej Vaněk (89)

 

Publik 5 612

 
Fredag 10 augusti 2018
Ural Yekateringburg
1-1
Dinamo Moskva

1-0 Eric Bicfalvi (54)

1-1 Evgeni Markov (85)

Publik 16 271

 
Lördag 11 augusti 2018
Yenisey Krasnoyarsk
1-1
CSKA Moskva

1-0 Mikhail Kostyukov (58)

Utvisning Kirill Nababkin (50)
1-1 Abel Hernández (straff, 79)

Publik 11 209

Spartak Moskva
1-0
Anzhi Makhachkala

1-0 Ze Luís (70)

Utvisning Andres Ponce (49)
Utvisning Dmitri Belorukov (68)

Publik 27 856

Rostov
0-1
Krylya Sovetov

 

0-1 Alexander Sobolev (45+2)

Publik 30 986

 
Söndag 12 augusti 2018
Orenburg
1-0
Lokomotiv Moskva

1-0 Andrea Chukanov (90+1)

 

Publik 7 023

Arsenal Tula
3-1
Akhmat Grozny

Utvisning Kantemir Berkhamov (41)
1-1 Luka Đorđević (53)
2-1 Zelimkhan Bakaev (57)
3-1 Daniyil Lesovoy (90+4)

0-1 Oleg Ivanov (39)

Publik 11 554

 
Måndag 13 augusti 2018
Ufa
0-1
FK Krasnodar

 

0-1 Wamberto (86)
Utvisning Cristian Ramírez (90+3)

Publik 7 016

Rubin Kazan
0-1
Zenit Sankt-Petersburg

 

Utvisning Daler Kuzyaev (71)
0-1 Alexandr Erokhin (78)

Publik 23 840

 
Fredag 17 augusti 2018
Anzhi Makhachkala
1-3
Orenburg

1-0 Ivan Novoseltsev (12)

1-1 Denis Popovič (straff, 69)
1-2 Aleksey Sutormin (77)
1-3 Andrea Chukanov (83)

Publik 6 253

 
Lördag 18 augusti 2018
CSKA Moskva
3-0
Arsenal Tula

1-0 Abel Hernández (10)
2-0 Kristijan Bistrović (77)
3-0 Fedor Chalov (82)

Utvisning Gia Grigalava (67)

Publik 15 948

FK Krasnodar
0-1
Spartak Moskva

Utvisning Ari (90+1)

0-1 Zé Luís (88)

Publik 34 302

Akhmat Grozny
1-1
Rubin Kazan

1-1 Ablay Mbengue (90+4)

0-1 Khoren Bayramyan (83)

Publik 10 732

 
Söndag 19 augusti 2018
Krylya Sovetov
0-1
Lokomotiv Moskva

 

0-1 Grzegorz Krychowiak (37)
Utvisning Vladislav Ignatyev (78)

Publik 31 652

Zenit Sankt-Petersburg
4-1
Ural Yekateringburg

1-1 Sebastian Driussi (12)
2-1 Sebastian Driussi (16)
3-1 Artem Dzyuba (78)
4-1 Leandro Paredes (89)

0-1 Yuri Bavin (6)

Publik 45 545

Rostov
4-0
Yenisey Krasnoyarsk

1-0 Björn Sigurðarson (31)
2-0 Björn Sigurðarson (35)
3-0 Alexei Ionov (58)
4-0 Ayaz Guilev (83)

 

Publik 21 850

 
Måndag 20 augusti 2018
Dinamo Moskva
3-0
Ufa

1-0 Kirill Panchenko (63)
2-0 Evgeniy Lutsenko (84)
3-0 Joaozinho dos Santos (90+4)

 

Publik 6 125

 
Fredag 24 augusti 2018
Arsenal Tula
0-1
Rostov

 

0-1 Alexei Ionov (straff, 65)

Publik 12 289

 
Lördag 25 augusti 2018
Ural Yekateringburg
2-1
Akhmat Grozny

1-1 Eric Bicfalvi (50)
2-1 Nikolay Dimitrov (78)

0-1 Idrissa Doumbia (29)

Publik 18 106

Rubin Kazan
1-1
CSKA Moskva

1-0 Dmitriy Poloz (10)

1-1 Fedor Chalov (67)

Publik 26 531

Spartak Moskva
2-1
Dinamo Moskva

1-0 Quincy Promes (straff, 7)
2-0 Lorenzo Melgarejo (14)

2-1 Vladimir Rykov (82)

Publik 43 139

 
Söndag 26 augusti 2018
Orenburg
1-1
FK Krasnodar

1-0 Andrey Kozlov (22)

1-1 Magomed Suleymanov (88)

Publik 7 083

Ufa
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

Utvisning Bojan Jokić (68)

0-1 Ivan Paurević (självmål, 3)
0-2 Artem Dzyuba (11)

Publik 10 587

Lokomotiv Moskva
2-1
Anzhi Makhachkala

1-0 Maciej Rybus (55)
2-0 Fyodor Smolov (73)

2-1 Vladislav Kulik (straff, 90+3)

Publik 15 245

 
Måndag 27 augusti 2018
Yenisey Krasnoyarsk
1-0
Krylya Sovetov

1-0 Mikhail Kostyukov (44)

Utvisning Oleg Lanin (34)

Publik 1 510

 
Fredag 31 augusti 2018
Rostov
1-1
Rubin Kazan

1-0 Alexei Ionov (straff, 37)

1-1 Egor Sorokin (50)

Publik 40 012

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Krylya Sovetov
1-0
Anzhi Makhachkala

1-0 Sergey Kornilenko (83)

 

Publik 19 519

CSKA Moskva
4-0
Ural Yekateringburg

1-0 Fedor Chalov (13)
2-0 Fedor Chalov (31)
3-0 Fedor Chalov (85)
4-0 Kristijan Bistrović (88)

 

Publik 19 119

FK Krasnodar
2-1
Lokomotiv Moskva

1-1 Wamberto (39)
2-1 Magomed Suleymanov (90+3)

0-1 Manuel Fernandes (straff, 33)

Publik 25 714

 
Söndag 2 september 2018
Yenisey Krasnoyarsk
0-0
Arsenal Tula

Publik 1 285

Dinamo Moskva
2-0
Orenburg

1-0 Evgeni Markov (63)
2-0 Evgeniy Lutsenko (90+4)

 

Publik 6 909

Zenit Sankt-Petersburg
0-0
Spartak Moskva

Publik 61 467

Akhmat Grozny
2-1
Ufa

1-0 Magomed Mitrishev (57)
2-0 Magomed Mitrishev (59)

2-1 Catlin Carp (82)

Publik 10 228

 
Fredag 14 september 2018
Lokomotiv Moskva
1-1
Dinamo Moskva

1-1 Anton Miranchuk (32)
Utvisning Grzegorz Krychowiak (66)

0-1 Miguel Cardoso (5)

Publik 17 023

 
Lördag 15 september 2018
Rubin Kazan
1-0
Yenisey Krasnoyarsk

Ufa
0-3
CSKA Moskva

Arsenal Tula
4-0
Krylya Sovetov

 
Söndag 16 september 2018
Orenburg
1-2
Zenit Sankt-Petersburg

Anzhi Makhachkala
0-4
FK Krasnodar

Spartak Moskva
1-2
Akhmat Grozny

 
Måndag 17 september 2018
Ural Yekaterinburg
1-1
Rostov

 
Lördag 22 september 2018
Yenisey Krasnoyarsk
1-2
Ural Yekaterinburg

Dinamo Moskva
0-1
Anzhi Makhachkala

Arsenal Tula
2-2
Rubin Kazan

Rostov
0-0
Ufa

Akhmat Grozny
1-1
Orenburg

 
Söndag 23 september 2018
Zenit Sankt-Petersburg
5-3
Lokomotiv Moskva

CSKA Moskva
1-1
Spartak Moskva

 
Måndag 24 september 2018
Krylya Sovetov
0-3
FK Krasnodar

 
Fredag 28 september 2018
Orenburg
0-1
CSKA Moskva

 
Lördag 29 september 2018
Ural Yekaterinburg
2-1
Arsenal Tula

Ufa
2-1
Yenisey Krasnoyarsk

Lokomotiv Moskva
2-0
Akhmat Grozny

 
Söndag 30 september 2018
Anzhi Makhachkala
2-1
Zenit Sankt-Petersburg

FK Krasnodar
3-0
Dinamo Moskva

Spartak Moskva
0-1
Rostov

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Rubin Kazan
2-1
Krylya Sovetov

 
Fredag 5 oktober 2018
Arsenal Tula
1-1
Ufa

1-1 Georgi Kostadinov (70)

0-1 Sylvester Igboun (45+2)

 
Lördag 6 oktober 2018
Krylya Sovetov
1-0
Dinamo Moskva

Rostov
0-1
Orenburg

Rubin Kazan
1-0
Ural Yekaterinburg

 
Söndag 7 oktober 2018
Yenisey Krasnoyarsk
2-3
Spartak Moskva

Akhmat Grozny
0-0
Anzhi Makhachkala

Zenit Sankt-Petersburg
2-1
FK Krasnodar

CSKA Moskva
0-1
Lokomotiv Moskva

 
Fredag 19 oktober 2018
Anzhi Makhachkala
17 : 00
CSKA Moskva

Lokomotiv Moskva
19 : 30
Rostov

 
Lördag 20 oktober 2018
Orenburg
10 : 30
Yenisey Krasnoyarsk

Ural Yekaterinburg
13 : 00
Krylya Sovetov

Ufa
15 : 30
Rubin Kazan

 
Söndag 21 oktober 2018
Dinamo Moskva
13 : 00
Zenit Sankt-Petersburg

Spartak Moskva
15 : 30
Arsenal Tula

FK Krasnodar
18 : 00
Akhmat Grozny

 
Lördag 27 oktober 2018
Ural Yekaterinburg
13 : 00
Ufa

Arsenal Tula
15 : 30
Orenburg

Rostov
18 : 00
Anzhi Makhachkala

 
Söndag 28 oktober 2018
Yenisey Krasnoyarsk
13 : 00
Lokomotiv Moskva

Akhmat Grozny
15 : 30
Dinamo Moskva

CSKA Moskva
18 : 00
FK Krasnodar

 
Måndag 29 oktober 2018
Krylya Sovetov
17 : 00
Zenit Sankt-Petersburg

Rubin Kazan
19 : 30
Spartak Moskva

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Söndag 4 november 2018
Ufa
-
Krylya Sovetov

FK Krasnodar
-
Rostov

Anzhi Makhachkala
-
Yenisey Krasnoyarsk

Lokomotiv Moskva
-
Arsenal Tula

Orenburg
-
Rubin Kazan

Spartak Moskva
-
Ural Yekaterinburg

Dinamo Moskva
-
CSKA Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
-
Akhmat Grozny

Söndag 11 november 2018
Krylya Sovetov
-
Akhmat Grozny

Rostov
-
Dinamo Moskva

Yenisey Krasnoyarsk
-
FK Krasnodar

Arsenal Tula
-
Anzhi Makhachkala

Rubin Kazan
-
Lokomotiv Moskva

Ural Yekaterinburg
-
Orenburg

Ufa
-
Spartak Moskva

CSKA Moskva
-
Zenit Sankt-Petersburg

Söndag 25 november 2018
Spartak Moskva
-
Krylya Sovetov

Zenit Sankt-Petersburg
-
Rostov

Dinamo Moskva
-
Yenisey Krasnoyarsk

FK Krasnodar
-
Arsenal Tula

Anzhi Makhachkala
-
Rubin Kazan

Lokomotiv Moskva
-
Ural Yekaterinburg

Orenburg
-
Ufa

Akhmat Grozny
-
CSKA Moskva

 

December 2018 Visa matchfakta
Söndag 2 december 2018
FK Krasnodar
-
Ural Yekaterinburg

Anzhi Makhachkala
-
Ufa

Orenburg
-
Krylya Sovetov

Rostov
-
CSKA Moskva

Yenisey Krasnoyarsk
-
Akhmat Grozny

Arsenal Tula
-
Zenit Sankt-Petersburg

Rubin Kazan
-
Dinamo Moskva

Spartak Moskva
-
Lokomotiv Moskva

Söndag 9 december 2018
Krylya Sovetov
-
Rostov

CSKA Moskva
-
Yenisey Krasnoyarsk

Akhmat Grozny
-
Arsenal Tula

Zenit Sankt-Petersburg
-
Rubin Kazan

Dinamo Moskva
-
Ural Yekaterinburg

FK Krasnodar
-
Ufa

Anzhi Makhachkala
-
Spartak Moskva

Lokomotiv Moskva
-
Orenburg

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Söndag 3 mars 2019
Lokomotiv Moskva
-
Krylya Sovetov

Yenisey Krasnoyarsk
-
Rostov

Arsenal Tula
-
CSKA Moskva

Rubin Kazan
-
Akhmat Grozny

Ural Yekaterinburg
-
Zenit Sankt-Petersburg

Ufa
-
Dinamo Moskva

Spartak Moskva
-
FK Krasnodar

Orenburg
-
Anzhi Makhachkala

Söndag 10 mars 2019
Krylya Sovetov
-
Yenisey Krasnoyarsk

Rostov
-
Arsenal Tula

CSKA Moskva
-
Rubin Kazan

Akhmat Grozny
-
Ural Yekateringburg

Zenit Sankt-Petersburg
-
Ufa

Dinamo Moskva
-
Spartak Moskva

FK Krasnodar
-
Orenburg

Anzhi Makhachkala
-
Lokomotiv Moskva

Söndag 17 mars 2019
Anzhi Makhachkala
-
Krylya Sovetov

Rubin Kazan
-
Rostov

Arsenal Tula
-
Yenisey Krasnoyarsk

Ural Yekateringburg
-
CSKA Moskva

Ufa
-
Akhmat Grozny

Spartak Moskva
-
Zenit Sankt-Petersburg

Orenburg
-
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
-
FK Krasnodar

Söndag 31 mars 2019
Krylya Sovetov
-
Arsenal Tula

Rostov
-
Ural Yekateringburg

Yenisey Krasnoyarsk
-
Rubin Kazan

CSKA Moskva
-
Ufa

Akhmat Grozny
-
Spartak Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
-
Orenburg

Dinamo Moskva
-
Lokomotiv Moskva

FK Krasnodar
-
Anzhi Makhachkala

 

April 2019 Visa matchfakta
Söndag 7 april 2019
FK Krasnodar
-
Krylya Sovetov

Ufa
-
Rostov

Ural Yekateringburg
-
Yenisey Krasnoyarsk

Rubin Kazan
-
Arsenal Tula

Spartak Moskva
-
CSKA Moskva

Orenburg
-
Akhmat Grozny

Lokomotiv Moskva
-
Zenit Sankt-Petersburg

Anzhi Makhachkala
-
Dinamo Moskva

Söndag 14 april 2019
Krylya Sovetov
-
Rubin Kazan

Rostov
-
Spartak Moskva

Yenisey Krasnoyarsk
-
Ufa

Arsenal Tula
-
Ural Yekateringburg

CSKA Moskva
-
Orenburg

Akhmat Grozny
-
Lokomotiv Moskva

Zenit Sankt-Petersburg
-
Anzhi Makhachkala

Dinamo Moskva
-
FK Krasnodar

Söndag 21 april 2019
Dinamo Moskva
-
Krylya Sovetov

Orenburg
-
Rostov

Spartak Moskva
-
Yenisey Krasnoyarsk

Ufa
-
Arsenal Tula

Ural Yekateringburg
-
Rubin Kazan

Lokomotiv Moskva
-
CSKA Moskva

Anzhi Makhachkala
-
Akhmat Grozny

FK Krasnodar
-
Zenit Sankt-Petersburg

Tisdag 23 april 2019
Krylya Sovetov
-
Ural Yekateringburg

Rostov
-
Lokomotiv Moskva

Yenisey Krasnoyarsk
-
Orenburg

Arsenal Tula
-
Spartak Moskva

Rubin Kazan
-
Ufa

CSKA Moskva
-
Anzhi Makhachkala

Akhmat Grozny
-
FK Krasnodar

Zenit Sankt-Petersburg
-
Dinamo Moskva

Söndag 28 april 2019
Zenit Sankt-Petersburg
-
Krylya Sovetov

Anzhi Makhachkala
-
Rostov

Lokomotiv Moskva
-
Yenisey Krasnoyarsk

Orenburg
-
Arsenal Tula

Spartak Moskva
-
Rubin Kazan

Ufa
-
Ural Yekateringburg

FK Krasnodar
-
CSKA Moskva

Dinamo Moskva
-
Akhmat Grozny

 

Maj 2019 Visa matchfakta
Söndag 5 maj 2019
Krylya Sovetov
-
Ufa

Rostov
-
FK Krasnodar

Yenisey Krasnoyarsk
-
Anzhi Makhachkala

Arsenal Tula
-
Lokomotiv Moskva

Rubin Kazan
-
Orenburg

Ural Yekateringburg
-
Spartak Moskva

CSKA Moskva
-
Dinamo Moskva

Akhmat Grozny
-
Zenit Sankt-Petersburg

Söndag 12 maj 2019
Akhmat Grozny
-
Krylya Sovetov

Dinamo Moskva
-
Rostov

FK Krasnodar
-
Yenisey Krasnoyarsk

Anzhi Makhachkala
-
Arsenal Tula

Lokomotiv Moskva
-
Rubin Kazan

Orenburg
-
Ural Yekateringburg

Spartak Moskva
-
Ufa

Zenit Sankt-Petersburg
-
CSKA Moskva

Söndag 19 maj 2019
Krylya Sovetov
-
Spartak Moskva

Rostov
-
Zenit Sankt-Petersburg

Yenisey Krasnoyarsk
-
Dinamo Moskva

Arsenal Tula
-
FK Krasnodar

Rubin Kazan
-
Anzhi Makhachkala

Ural Yekateringburg
-
Lokomotiv Moskva

Ufa
-
Orenburg

CSKA Moskva
-
Akhmat Grozny

Söndag 26 maj 2019
CSKA Moskva
-
Krylya Sovetov

Akhmat Grozny
-
Rostov

Zenit Sankt-Petersburg
-
Yenisey Krasnoyarsk

Dinamo Moskva
-
Arsenal Tula

FK Krasnodar
-
Rubin Kazan

Anzhi Makhachkala
-
Ural Yekateringburg

Lokomotiv Moskva
-
Ufa

Orenburg
-
Spartak Moskva