ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 1 augusti 2018
Slut: -

133

lag

9

omgångar

98/-

matcher spelade

Första omgången

34 matcher

1-2 augusti 2018

Andra omgången

28 matcher

14-16 augusti 2018

Tredje omgången

21 matcher

28-29 augusti 2018

Fjärde omgången

? matcher

11-18 september 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 matcher

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

18.09.2018, 22:25

Tisdag 11 september 2018
Focşani
0-3 f
Sporting Lieşti

Turris-Oltul …
3-2
Baloteşti

Unirea Alba Iulia
*2-2 f
Industria Gald…

Information Unirea Alba Iulia vidare efter 7-5 på straffar.

Gloria Lunca T…
1-4
Luceafărul Oradea

Tunari
0-2
Academica Clinceni

Rapid Bucureşti
2-1
Daco-Getica

Onsdag 12 september 2018
UTA Arad
2-1
ACS Poli Timişoara

CSM Lugoj
1-2
Energeticianul

Pandurii Târgu Jiu
1-3
Mioveni

Slatina
2-0
Argeș

Progresul Spartac
2-0
Metaloglobus

Unirea Slobozia
2-3
Sportul Snagov

Axiopolis
2-2* f
Dacia Unirea Brăila

Information Dacia Unirea Brăila vidare efter 4-1 på straffar.

Bucovina Rădăuţi
2-0 f
Ştiinţa Miroslava

Ripensia Timişoara
1-2 f
ASU Poli Timişoara

Torsdag 13 september 2018
Csikszereda
3-2
Aerostar Bacău

Comuna Recea
1-3
Universitatea Cluj

Tisdag 18 september 2018
Flacăra Moreni
1-2
Chindia Târgovişte

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

29.08.2018, 20:57

Tisdag 28 augusti 2018
Focşani
5-2
Metalul Buzău

Sporting Roşiori
0-3 f
Voinţa Turnu Măgurele

Slatina
*0-0 f
Filiaşi

Information Slatina vidare efter 12-11 på straffar.

Flacăra Moreni
*0-0 f
Olimpic Cetate

Information Flacăra Moreni vidare efter 6-5 på straffar.

Hărman
0-2
Csikszereda

Minaur Baia Mare
0-1
Comuna Recea

Unirea Alba Iulia
1-0
Sănătatea Cluj

Industria Galda de Jos
3-2
Metalurgistul Cugir

Ghiroda
0-0* f
CSM Lugoj

Information CSM Lugoj vidare efter 4-3 på straffar.

Progresul Spartac
2-1
Afumaţi

Onsdag 29 augusti 2018
Bucovina Rădăuţi
1-0
Foresta Suceava

Viitorul Liteni
0-4
Ştiinţa Miroslava

Ceahlăul Piatra Neamţ
1-4
Aerostar Bacău

Sporting Lieşti
1-0
Oţelul

Axiopolis
3-2
SSC Farul

Olteniţa
2-3
Unirea Slobozia

Rapid Bucureşti
4-1
Alexandria

Tunari
2-1
Petrolul 52

Gloria Lunca Teuz Cermei
2-1
Șoimii Lipova

Şcolar Reşiţa
0-2
Energeticianul

Gloria Buzău
1-2
Universitatea Cluj

 

Visa matchfakta

Andra omgången

16.08.2018, 23:59

Tisdag 14 augusti 2018
Croaţia Clocotici
*wo
Ghiroda

Information Croaţia Clocotici vidare på walkover.

Onsdag 15 augusti 2018
Rapid Bucureşti
5-0
Bragadiru

Focşani
3-0
Târgu Secuiesc

Agricola Borcea
2-9
Olteniţa

Unirea Mirceşti
0-5
Ceahlăul Piatra Neamţ

ACS Gloria Bistriţa
16 : 30
Avântul Reghin

Unirea Bascov
1-2
Sporting Roşiori

Industria Galda de Jos
Inst
Performanța Ighiu

Sportul Petreşti
0-3
Metalurgistul Cugir

Avrig
0-1
Unirea Alba Iulia

Victoria Zăbrani
1-2
Șoimii Lipova

Gloria Lunca Teuz Cermei
2-0
Naţional Sebiş

Sănătatea Darabani
0-1
Bucovina Rădăuţi

Cetate Deva
1-2
CSM Lugoj

Petrofac Ţicleni
1-3
Filiaşi

Slatina
2-0
Universitatea Craiova 1948

Gloria Corneşti
16 : 30
Flacăra Moreni

Sticla Arieşul Turda
1-3
Sănătatea Cluj

Minaur Baia Mare
3-1
Unirea Tășnad

Viitorul Liteni
2-1
Roman

Universitatea Galaţi
1-3
Sporting Lieşti

Pescăruşul Sarichioi
0-6
Oţelul

Înainte Modelu
2-5
Axiopolis

Victoria Traian
1-4 f
Unirea Slobozia

Râmnicu Sărat
1-3
Metalul Buzău

Săcele
0-2
Olimpic Cetate

Unirea Cristuru Secuiesc
1-7
Hărman

Torsdag 16 augusti 2018
Tunari
3-0
Popești-Leordeni

 

Visa matchfakta

Första omgången

14.08.2018, 21:47

Onsdag 1 augusti 2018
Viitorul Albeşti
wo
Sănătatea Darabani

Information Sănătatea Darabani vidare på walkover.

Petrofac Ţicleni
1-0
Viitorul Şimian

Slatina
3-2
Cozia Călimăneşti

Croaţia Clocotici
wo
Becicherecu Mic

Information Croaţia Clocotici vidare på walkover.

Victoria Zăbrani
2-0
Millenium Giarmata

Dacia Gepiu
0-5
Gloria Lunca Teuz Cermei

Sportul Petreşti
3-1
Hunedoara

Viitorul Şelimbăr
0-2
Avrig

Sticla Arieşul Turda
4-2
Iernut

Crasna Moftinu Mic
wo
Unirea Tășnad

Information Unirea Tășnad vidare på walkover.

Rapid Jibou
0-2
Minaur Baia Mare

ACS Gloria Bistriţa
2-1
Unirea Dej

Universitatea Craiova 1948
wo
Internaţional Bălești

Information Universitatea Craiova 1948 vidare på walkover.

Gloria Corneşti
2-1
Aninoasa

Săcele
*1-1 f
Păuleşti

Information Săcele vidare efter 4-3 på straffar.

Viitorul Liteni
3-0
Paşcani

Viitorul Curiţa
0-2
Ceahlăul Piatra Neamţ

Vultureşti
0-5
Unirea Mirceşti

Sportul Ciorăşti
1-7
Focşani

Universitatea Galaţi
2-1
Sportul Chiscani

Viitorul Ianca
0-1
Victoria Traian

Pescăruşul Sarichioi
3-1
Delta Dobrogea

Izbânda Hagilarea
1-3
Agricola Borcea

Mostiştea Ulmu
2-2* f
Olteniţa

Information Olteniţa vidare efter 6-5 på straffar.

Viitorul Axintele
1-3
Înainte Modelu

Rapid Bucureşti
3-0
Viitorul Domneşti

Argeşul Mihăileşti
0-3
Bragadiru

Drăgăneşti-Vlaşca
1-3
Sporting Roşiori

Mureşul Ruşii-Munţi
1-5
Avântul Reghin

Nemere Ghelinţa
1-4
Târgu Secuiesc

Unirea Cristuru Secuiesc
4-3 f
Odorheiu Secuiesc

Torsdag 2 augusti 2018
Fortuna Becicherecu Mic
1-4
Ghiroda

Voinţa Lanurile
1-8
Râmnicu Sărat

Unirea Bascov
2-1
Atletic Bradu

 

Skytteliga

16.08.2018, 23:59

-