ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 1 augusti 2018
Slut: -

133

lag

9

omgångar

46/-

matcher spelade

Första omgången

34 matcher

1-2 augusti 2018

Andra omgången

28 matcher

14-16 augusti 2018

Tredje omgången

? matcher

Fjärde omgången

? matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 matcher

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

15.08.2018, 23:26

Tisdag 14 augusti 2018
Croaţia Clocotici
*wo
Ghiroda

Information Croaţia Clocotici vidare på walkover.

Onsdag 15 augusti 2018
Rapid Bucureşti
5-0
Bragadiru

Focşani
3-0
Târgu Secuiesc

Agricola Borcea
2-9
Olteniţa

Unirea Mirceşti
16 : 30
Ceahlăul Piatra Neamţ

ACS Gloria Bistriţa
16 : 30
Avântul Reghin

Unirea Bascov
1-2
Sporting Roşiori

Industria Galda de Jos
16 : 30
Performanța Ighiu

Sportul Petreşti
16 : 30
Metalurgistul Cugir

Avrig
0-1
Unirea Alba Iulia

Victoria Zăbrani
16 : 30
Șoimii Lipova

Gloria Lunca Teuz Cermei
2-0
Naţional Sebiş

Sănătatea Darabani
0-1
Bucovina Rădăuţi

Cetate Deva
16 : 30
CSM Lugoj

Petrofac Ţicleni
16 : 30
Filiaşi

Slatina
2-0
Universitatea Craiova 1948

Gloria Corneşti
16 : 30
Flacăra Moreni

Sticla Arieşul Turda
1-3
Sănătatea Cluj

Minaur Baia Mare
16 : 30
Unirea Tășnad

Viitorul Liteni
16 : 30
Roman

Universitatea Galaţi
16 : 30
Sporting Lieşti

Pescăruşul Sarichioi
16 : 30
Oţelul

Înainte Modelu
16 : 30
Axiopolis

Victoria Traian
1-4 f
Unirea Slobozia

Râmnicu Sărat
1-3
Metalul Buzău

Săcele
16 : 30
Olimpic Cetate

Unirea Cristuru Secuiesc
16 : 30
Hărman

Torsdag 16 augusti 2018
Tunari
16 : 30
Popești-Leordeni

 

Visa matchfakta

Första omgången

14.08.2018, 21:47

Onsdag 1 augusti 2018
Viitorul Albeşti
wo
Sănătatea Darabani

Information Sănătatea Darabani vidare på walkover.

Petrofac Ţicleni
1-0
Viitorul Şimian

Slatina
3-2
Cozia Călimăneşti

Croaţia Clocotici
wo
Becicherecu Mic

Information Croaţia Clocotici vidare på walkover.

Victoria Zăbrani
2-0
Millenium Giarmata

Dacia Gepiu
0-5
Gloria Lunca Teuz Cermei

Sportul Petreşti
3-1
Hunedoara

Viitorul Şelimbăr
0-2
Avrig

Sticla Arieşul Turda
4-2
Iernut

Crasna Moftinu Mic
wo
Unirea Tășnad

Information Unirea Tășnad vidare på walkover.

Rapid Jibou
0-2
Minaur Baia Mare

ACS Gloria Bistriţa
2-1
Unirea Dej

Universitatea Craiova 1948
wo
Internaţional Bălești

Information Universitatea Craiova 1948 vidare på walkover.

Gloria Corneşti
2-1
Aninoasa

Săcele
*1-1 f
Păuleşti

Information Săcele vidare efter 4-3 på straffar.

Viitorul Liteni
3-0
Paşcani

Viitorul Curiţa
0-2
Ceahlăul Piatra Neamţ

Vultureşti
0-5
Unirea Mirceşti

Sportul Ciorăşti
1-7
Focşani

Universitatea Galaţi
2-1
Sportul Chiscani

Viitorul Ianca
0-1
Victoria Traian

Pescăruşul Sarichioi
3-1
Delta Dobrogea

Izbânda Hagilarea
1-3
Agricola Borcea

Mostiştea Ulmu
2-2* f
Olteniţa

Information Olteniţa vidare efter 6-5 på straffar.

Viitorul Axintele
1-3
Înainte Modelu

Rapid Bucureşti
3-0
Viitorul Domneşti

Argeşul Mihăileşti
0-3
Bragadiru

Drăgăneşti-Vlaşca
1-3
Sporting Roşiori

Mureşul Ruşii-Munţi
1-5
Avântul Reghin

Nemere Ghelinţa
1-4
Târgu Secuiesc

Unirea Cristuru Secuiesc
4-3 f
Odorheiu Secuiesc

Torsdag 2 augusti 2018
Fortuna Becicherecu Mic
1-4
Ghiroda

Voinţa Lanurile
1-8
Râmnicu Sărat

Unirea Bascov
2-1
Atletic Bradu

 

Skytteliga

15.08.2018, 23:26

-