ecst.se fotboll

2017-18

Start: 9 augusti 2017

Final:

9

omgångar

202

lag

91/122

matcher spelade

Första omgången
26 matcher

9 augusti 2017

Andra omgången
29 matcher

22 augusti 2017

Tredje omgången
18 matcher

12-13 september 2017

Fjärde omgången
18 matcher

3-4 oktober 2017

Femte omgången
16 matcher

Sjätte omgången
8 matcher

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

 

 

 

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

04.10.2017, 19:49

Tisdag 3 oktober 2017
Aerostar Bacău
1-0
Foresta Suceava

Sănătatea Cluj
3-1
Luceafărul Oradea

Şcolar Reşiţa
*2-2 f
Pandurii Târgu Jiu

Information Şcolar Reşiţa vidare efter 5-3 på straffar.

Filiaşi
2-2* f
Argeş

Information Argeş vidare efter 5-3 på straffar.

Alexandria
1-3
Academica Clinceni

Unirea Slobozia
2-1
Dunărea Călăraşi

Agricola Borcea
1-4
Petrolul 52

Focşani
0-5
Ştiinţa Miroslava

Universitatea Cluj
2-0
Olimpia Satu Mare

Onsdag 4 oktober 2017
Baloteşti
0-4
Afumaţi

Performanța Ighiu
1-1* f
Târgu Mureş

Information Târgu Mureş vidare efter straffar.

Voinţa Biled
0-1
ASU Poli Timişoara

Şirineaşa
1-1* f
Mioveni

Information Mioveni vidare efter straffar.

Hărman
0-4
Chindia Târgovişte

Metaloglobus
2-0
Sportul Snagov

Sporting Lieşti
2-2* f
Dacia Unirea Brăila

Information Dacia Unirea Brăila vidare efter straffar.

Industria Gald…
1-3
Hermannstadt

Naţional Sebiş
1-4
UTA Arad

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

13.09.2017, 20:40

Tisdag 12 september 2017
Aerostar Bacău
2-0
Csikszereda

Performanța Ighiu
*0-0 f
Metalurgistul Cugir

Information Performanța Ighiu vidare efter 7-6 på straffar.

Șoimii Lipova
2-1
Naţional Sebiş

Cetate Deva
0-1
Şcolar Reşiţa

Şirineaşa
2-0
Atletic Bradu

Filiaşi
2-1
Sporting Roşiori

Alexandria
4-0
Viitorul Domneşti

Petrolul 52
3-0
Flacăra Moreni

Onsdag 13 september 2017
Unirea Cristuru Secuiesc
1-2
Sănătatea Cluj

Unirea Alba Iulia
1-1* f
Industria Galda de Jos

Information Industria Galda de Jos vidare efter 4-2 på straffar.

Voinţa Biled
1-0
Ripensia Timişoara

Agricola Borcea
2-1
Înainte Modelu

Delta Dobrogea
1-4
Unirea Slobozia

Zimbrul Slobozia Conachi
1-2
Sporting Lieşti

Focşani
3-1
Olimpia Râmnicu Sârat

Olimpic Cetate
1-2 f
Hărman

Roman
1-1* f
Ştiinţa Miroslava

Information Ştiinţa Miroslava vidare efter 3-2 på straffar.

Universitatea Cluj
5-1
Comuna Recea

 

Visa matchfakta

Andra omgången

22.08.2017, 23:47

Tisdag 22 augusti 2017
Transdor Tudora
1-4
Roman

Cimentul Bicaz
1-3
Csikszereda

Unirea Mirceşti
0-3
Aerostar Bacău

Focşani
5-0
Metalosport Galaţi

Zimbrul Slobozia Conachi
3-2
Avântul Valea Mărului

Sportul Chiscani
1-3
Sporting Lieşti

Păpăuţi
0-1
Olimpia Râmnicu Sărat

Viitorul Fântânele
0-3
Delta Dobrogea

Agricola Borcea
2-0
Axiopolis

Înainte Modelu
5-1
Olteniţa

Popești-Leordeni
1-2
Unirea Slobozia

Alexandria
5-3
Tunari

Astra Plosca
1-5
Sporting Roşiori

Petrolul 52
2-0
Urban Titu

Gaz Metan Corneşti
1-2
Flacăra Moreni

Milcov
0-3
Filiaşi

Ştiinţa Turceni
0-3
Şirineaşa

Voinţa Lupac
2-5
Cetate Deva

Voinţa Biled
2-1
CSM Lugoj

Șoimii Lipova
3-0
Gloria Lunca Teuz Cermei

Diosig-Bihardiószeg
0-3
Naţional Sebiş

Progresul Şomcuţa Mare
2-10
Comuna Recea

Unirea Alba Iulia
1-0
Unirea Dej

Iernut
0-1
Industria Galda de Jos

Unirea Cristuru Secuiesc
3-1
Avântul Reghin

Zărneşti
1-5
Olimpic Cetate

Performanța Ighiu
wo
Unirea Jucu

Information Performanța Ighiu vinnare på walkover.

Universitatea Cluj
wo
Viitorul Ulmeni

Information Universitatea Cluj vinnare på walkover.

Zalău
wo
Sănătatea Cluj

Information Sănătatea Cluj vinnare på walkover.

 

Visa matchfakta

Första omgången

09.08.2017, 23:59

Onsdag 9 augusti 2017
Transdor Tudora
3-1
Bucovina Rădăuţi

Cimentul Bicaz
2-0
Viitorul Curiţa

Unirea Mirceşti
2-1
Paşcani

Gîrceni
1-2
Sportul Chiscani

Voinţa Cetate
0-7
Universitatea Cluj

Progresul Şomccuţa Mare
4-2 f
Rapid Jibou

Luceafărul Decebal
0-2
Diosig-Bihardiószeg

Şurianu Sebeş
wo
Unirea Alba Iulia

Information Unirea Alba Iulia vidare på walkover.

Juvenes Târgu Mureş
wo
Unirea Cristur…

Information Unirea Cristuru Secuiesc vidare på walkover.

Păpăuţi
4-2
Odorheiu Secuiesc

Spicul Şeica Mare
1-2
Zărneşti

Voinţa Biled
6-1
Becicherecu Mic

Șoimii Lipova
6-0
Millenium Giarmata

Voinţa Lupac
3-2
Inter Petrila

Recolta Danceu
1-1* f
Ştiinţa Turceni

Information Ştiinţa Turceni vidare efter 4-3 på straffar.

Dunarea Calafat
0-2
Milcov

Posada Perişani
wo
Şirineaşa

Information Şirineaşa vidare på walkover.

Colibaşi
1-2
Urban Titu

Gaz Metan Corneşti
2-0
Aninoasa

Astra Plosca
3-2
Mihai Bravu

Bărăganul Ciulniţa
4-6
Agricola Borcea

Regal SC Ferdinand I
1-8
Petrolul 52

Bragadiru
1-6
Înainte Modelu

Viitorul Ianca
1-4
Focşani

Viitorul Fântânele
7-0
Pescăruşul Sarichioi

Buzău
2-3
Zimbrul Slobozia Conachi

 

Skytteliga

-