ecst.se fotboll

9

omgångar

202

lag

18/8

Start

27/5

Final

Första omgången

10 augusti

Andra omgången

24 augusti

Tredje omgången

13-14 september

Fjärde omgången

4-6 oktober

Femte omgången

25-27 oktober

Sjätte omgången

13-15 december

Kvartsfinaler

28-30 mars

Semifinaler

26 april
Returer 17 maj

Final

27 maj

 

 

 

 

 

 

Visa matchfakta

Final

27.05.2017, 23:59

 

Visa matchfakta

Semifinaler

18.05.2017, 23:59

Match 1:2
Match 2:2

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

30.03.2017, 22:04

Tisdag 28 mars 2017
Poli Timişoara
*0-0 f
CFR Cluj

Utvisning Alin Şeroni (49)

 

Information Poli Timişoara vidare efter 6-5 på straffar.

Onsdag 29 mars 2017
Mioveni
1-2
Voluntari

1-1 Andrei Neagoe (35)

0-1 Florin Cernat (13)
1-2 Gabriel Deac (90+1)
Utvisning Daniel Novac (90+4)

Publik 7 000

Universitatea Craiova
*0-0 f
Dinamo Bucureşti

Utvisning Alexandru Băluță (63)

 

Information Universitatea Craiova vidare efter 6-5 på straffar.

Torsdag 30 mars 2017
Viitorul
1-3
Astra Giurgiu

1-2 Vlad Morar (61)

0-1 Takayuki Seto (40)
0-2 Constantin Budescu (straff, 44)
1-3 Daniel Florea (85)

Publik 3 000

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

27.10.2016, 23:59

Tisdag 13 december 2016
Afumaţi
0-3
Poli Timişoara

 

0-1 Octavian Drăghici (4)
Utvisning Andrei Artean (43)
0-2 Petru Vădrariu (75)
0-3 Fernando Llorente (90)

Publik 150

Dacia Unirea Brăila
0-2
Universitatea Craiova

 

0-1 Olivian Surugiu (7)
0-2 Robert Petre (90+2)

Publik 1 000

CFR Cluj
2-0
CSM Iaşi

1-0 Cristian Bud (6)
2-0 Dan Roman (73)

 

Publik 500

Onsdag 14 december 2016
Vluntari
3-0
Târgu Mureş

1-0 Doru Popadiuc (42)
2-0 Lucian Cazan (55)
3-0 Mihai Căpățînă (79)

 

Publik 35

Mioveni
*1-1 f
Steaua Bucureşti

1-0 Andrei Nilă (95)
Utvisning Marius Galan (116)

1-1 Vlad Achim (114)

Publik 6 000

Information Mioveni vidare efter 5-4 på straffar.

Torsdag 15 december 2016
Luceafărul Oradea
1-3
Astra Giurgiu

1-1 C Cigan (40)

0-1 Junior Maranhão (33)
1-2 Daniel Niculae (68)
1-3 Ionu Hlínca (självmål, 89)

Publik 4 100

Viitorul
3-0
Pandurii Târgu Jiu

1-0 Gabriel Iancu (30) 2-0 Ionu Vînă (61) 3-0 Florin Purece (66)

 

Publik 200

Gaz Metan Mediaş
1-3
Dinamo Bucureşti

1-1 Mircea Axente (67)

0-1 Romera (60)
1-2 Ionut Buzean (självmål, 77)
1-3 Dan Nistor (90+3)

Publik 4 000

 

Visa matchfakta

Femte omgången

06.10.2016, 22:01

Tisdag 25 oktober 2016
ASU Poli
0-3
Pandurii Târgu Jiu

CSM Râmnicu Vâlcea
0-1
CFR Cluj

Sepsi
0-1 f
Universitatea Craiova

Metalosport Galaţi
0-1
Luceafărul Oradea

Onsdag 26 oktober 2016
Dinamo Bucureşti II
1-2
Dinamo Bucureşti

Unirea Tărlungeni
0-5
Tărgu Mureş

Metalurgistul Cugir
0-2
CSM Iaşi

Chindia Târgovişte
0-2
ACS Poli Timişoara

Dacia Unirea Brăila
1-0
Concordia Chiajna

Academica Clinceni
1-5
Voluntari

Cetate Deva
1-7
Gaz Metan Mediaş

Olimpia Satu Mare
1-3
Mioveni

Torsdag 27 oktober 2016
Foresta Suceava
1-2
Steaua Bucureşti

Baloteşti
0-4
Viitorul

Afumaţi
1-0
Botoşani

Becicherecu Mic
0-1
Astra Giurgiu

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

14.09.2016, 23:33

Tisdag 4 oktober 2016
Dinamo Bucureşti II
2-0
Dunărea Călăraşi

Popeşti-Leordeni
0-1
Baloteşti

Avântul Reghin
0-3
Olimpia Satu Mare

Naţional Sebiş
0-2
Luceafărul Oradea

Becicherecu Mic
2-1
UTA Bătrâna Doamnă

Metalosport Galaţi
1-0
SC Bacău

Internaţional Băleşti
0-0* f
Cetate Deva

Information Cetate Deva vidare efter 3-1 på straffar.

Aerostar Bacău
0-1
Foresta Suceava

Politehnica Timişoara
6-1
şoimii Pâncota

Juventus Bucureşti
0-2
Academica Clinceni

Onsdag 5 oktober 2016
Sepsi
5-1
Braşov

SCM Piteşti
1-4
Chindia Târgovişte

ştiinţa Miroslava
1-3 f
Dacia Unirea Brăila

Afumaţi
3-1
Berceni

Viitorul Domneşti
2-3
Unirea Tărlungeni

Metalurgistul Cugir
Inst
FCM Baia Mare

Torsdag 6 oktober 2016
Păuleşti
0-2
Mioveni

Filiaşi
1-1* f
CSM Râmnicu Vâlcea

Information CSM Râmnicu Vâlcea vidare efter 5-4 på straffar.

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

24.08.2016, 23:59

Tisdag 13 september 2016
Csikszereda
0-1
Foresta Suceava

Dinamo Bucureşti II
4-0
Înainte Modelu

Hărman
0-2
SCM Piteşti

Becicherecu Mic
3-2
Industria Galda

Şoimii Lipova
1-3 f
Cetate Deva

Comuna Recea
9-0
Metalurgistul Cugir

Unirea Brânceni
0-3
Filiaşi

Onsdag 14 september 2016
Viitorul Domneşti
5-3
Voluntari II

Popeşti-Leordeni
3-0
Olimpia Râmnicu Sărat

Păuleşti
3-0
Flacăra Moreni

Naţional Sebiş
3-2
Performan?a Ighiu

Zalău
1-1* f
Avântul Reghin

Information Avântul Reghin vidare efter 4-2 på straffar.

Internaţional Băleşti
*0-0 f
Posada Perişani

Information Internaţional Băleşti vidare efter 6-5 på straffar.

Aerostar Bacău
*2-2 f
Sporting Lieşti

Information Aerostar Bacău vidare efter 7-6 på straffar-

Roman
0-2
Ştiinţa Miroslava

Transdor Tudora
1-2
Metalosport Galaţi

Viitorul II
0-3
Unirea Tărlungeni

Unirea Slobozia
0-1
Afumaţi

 

Visa matchfakta

Andra omgången

10.08.2016, 23:59

Onsdag 24 augusti 2016
Iernut
1-5
Csikszereda

Atletico Vaslui
0-3
Sporting Lieşti

Unirea Slobozia
1-0
Delta Dobrogea

Filiaşi
3-1
Podari

Euromania Dumbrăveni
0-2
Aerostar Bacău

Avrig
1-2
Avântul Reghin

Posada Perişani
Inst
Minerul Motru

Internaţional Băleşti
Inst
Caransebeş

Cetate Deva
Inst
Hunedoara

Unirea Brânceni
Inst
Sporting Turnu

Unirea Bascov
1-3
SCM Piteşti

Hărman
Inst
Dinicu Golescu

Flacăra Moreni
3-2
Petrolistul Boldeşti

Păuleşti
3-1
Urban Titu

Electroaparataj
0-2
Dinamo Bucureşti II

Viitorul Domneşti
1-0
Metalul Reşiţa

Gloria Popeşti-Leordeni
5-1
Concordia Chiajna II

Zalău
4-3
Unirea Jucu

Someşul Oar
0-12
Comuna Recea

Unirea Cristuru Secuiesc
0-3
Olimpia Râmnicu Sărat

şomuzul Preuteşti
1-4
ştiinţa Miroslava

CSM Roman
Inst
Bucovina Pojorâta

Viteazul Mihai Viteazu
1-5
Înainte Modelu

Olteniţa
1-4
Viitorul II

şoimii Lipova
3-2 f
Millenium Giarmata

Ghiroda
0-3
Naţional Sebiş

Ineu
1-6
Becicherecu Mic

Industria Sârmei
1-4
Performan?a Ighiu

Metalurgistul Cugir
Inst
Universitatea Cluj

Metaloglobus
0-3
Voluntari II

Voinţa Ion Creangă
1-0
Metalosport Galaţi

Sănătatea Cluj
1-3
Industria Galda

Transdor Tudora
3-2
Paşcani

 

Visa matchfakta

Första omgången

Onsdag 10 augusti 2016
Bragadiru
1-4
Dinamo Bucureşti II

Electroaparataj
7-1
Voinţa Snagov

Tunari
2-3
Concordia Chiajna II

Arsenal Malu
0-2
Urban Titu

Unirea Bascov
2-1
Atletic Bradu

Unirea Brânceni
3-1
Sporting Roşiori

Flacăra Moreni
2-0
Aninoasa

Ştiinta Danubius Bechet
0-2
Podari

Slatina
0-2
Filiaşi

Posada Perişani
3-1
Universitatea Craiova II

Internaţional Băleşti
3-1
Pandurii Târgu Jiu II

Avrig
2-0
Odorheiu Secuiesc

TM Sângeorgiu de Pădure
3-6
Iernut

Chimia Oraş Victoria
1-5
Hărman

Unirea Cristur Secuiesc
wo
Măgura Cisnădie

Information Unirea Cristur Secuiesc vidare på walkover.

Industria Sârmei
3-1
Unirea Dej

Viitorul Sîntimbru
3-0
Sănătatea Cluj

Voinţa Lupac
2-3
Becicherecu Mic

Şoimul Băiţa
1-3
Millenium Giarmata

Ghiroda
4-2 f
CSM Lugoj

Şoimii Lipova
3-0
Oşorhei

Viitorul Ulmeni
0-3
Comuna Recea

Unirea Mirşid
1-3
Zalău

Transdor Tudora
wo
Inter Dorohoi

Information Transdor Tudora vidare på walkover.

Şomuzul Preuteşti
1-0
FC Bistriţa

Vitis
1-3
Aerostar Bacău

Gloria Iveşti
1-4
Atletico Vaslui

Voinţa Ion Creangă
wo
Panciu

Information Voinţa Ion Creangă vidare på walkover.

Euromania Dumbrăveni
*1-1 f
Gauss Răcăciuni

Information Euromania Dumbrăveni vidare efter 7-6 på straffar.

Păpăuţi
3-4
Petrolistul Boldeşti

Voinţa Lanurile
3-4
Păuleşti

Chişcani
2-6
Viitorul II

Viteazul Mihai Viteazu
2-1
Pescăruşul Sarichioi

Abatorul Slobozia
0-3
Înainte Modelu

Victoria Chirnogi
1-2
Olteniţa

Siretul Lespezi
wo
Paşcani

Information Paşcani vidare på walkover.

Gloria Popeşti-Leordeni
wo
Ştefăneşti

Information Gloria Popeşti-Leordeni vidare på walkover.

Pandurii Cerneţi
wo
Minerul Motru

Information Pandurii Cerneţi vidare på walkover.

Someşul Oar
wo
Marmaţia Sighet

Information Someşul Oar vidare på walkover.

Hidişelul de Sus
wo
Ineu

Information Ineu vidare på walkover.

 

Skytteliga

10.08.2016, 23:59

-