ecst.se fotboll

Cupa României (C)

10

omgångar

-

lag

15/7

Start

17/5

Final

Final | 17.05.2016, 23:33
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 17 maj 2016
Dinamo Bucureşti
2-2* f
CFR Cluj

1-0 Harlem Gnohéré (straff, 23)
2-0 Eric Bicfalvi (36)

2-1 Juan Carlos (47)
2-2 Cristian López (89)

Information CFR Cluj vinnare efter 5-4 på straffar.

Semifinaler | 21.04.2016, 22:41
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Match 1:2

Onsdag 2 mars 2016
Târgu Mureş
0-0
CFR Cluj

Torsdag 3 mars 2016
Dinamo Bucureşti
0-0
Steaua Bucureşti

Match 2:2
Onsdag 20 april 2016
Steaua Bucureşti
2-2
Dinamo Bucureşti

1-0 Gabriel Enache (17)
Utvisning Alexandru Bourceanu (43)
2-1 Alexandru Chipciu (52)

1-1 Patrick Ekeng (51)
2-2 Ante Pujić (75)

Information Dinamo Bucureşti vidare med sammanlagt 2-2 och må på bortaplan.

Torsdag 21 april 2016
CFR Cluj
2-0
Târgu Mureş

1-0 Cristian Bud (18)
2-0 Cristian Bud (70)

Utvisning Claudiu Voiculeţ (89)

Information CFR Cluj vidare med sammanlagt 2-0.

Kvartsfinaler | 17.12.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Sjunde omgången | 29.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Sjätte omgången | 24.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Femte omgången | 09.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 8 september 2015
Viitoul II
5-3
Delta Dobrogea

Rămnicu Vălcea
2-1
Gaz Metan Mediaş

Afumaţi
3-4 f
Academica Clinceni

UTA Arad
9-0
Metalul Reşiţa

Onsdag 9 september 2015
Dacia Unirea Brăila
3-1 f
Oţelul Galaţi

Atletico Vaslui
0-1
SC Bacău

Rapid CFR Suceava
3-1 f
Ceahlăul Piatra Neamţ

FCM Baia Mare
1-0 f
Olimpia Satu Mare

CS Oşorhei
1-3
Universitatea Cluj

ASA II Târgu Mureş
*3-3 f
Metalurgistul Cugir

Information ASA II Târgu Mureş vidare efter 3-2 på straffar.

Flacăra Moreni
1-3
CS Mioveni

Unirea Brânceni
3-1 f
CS Universitatea II Craiova

Unirea Tărlungeni
5-0
Gloria Buzău

CS Păuleşti
2-3
FC Braşov

Metaloglobus Bucureşti
0-1
CS Baloteşti

ACS Berceni
1-0
Rapid Bucureşti

Ripensia Timişoara
2-0
CS Ineu

Bucovina Pojorâta
wo
FCM Dorohoi

Information Bucovina Pojorâta vidare på walkover.

Fjärde omgången | 26.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 25 augusti 2015
Bucovina Rădăuţi
0-0* f
FCM Baia Mare

Information FCM Baia Mare vidare efter 4-3 på straffar.

Cetatea Târgu Neamţ
0-3
Bucovina Pojorâta

Atletico Vaslui
3-1
ştiinţa Miroslava

Unirea Jucu
2-2* f
Metalurgistul Cugir

Information Metalurgistul Cugir vidare efter 4-3 på straffar.

Oşorhei
2-1
Bihor Oradea

Ineu
2-1
şoimii Pâncota

CSM Lugoj
1-2
UTA Bătrâna Doamnă

CS U Craiova II
2-1
Pandurii Târgu Jiu II

Unirea Brânceni
2-0
Olt Slatina

Flacăra Moreni
3-1
SCM Piteşti

Delta Dobrogea
2-0
Farul Constanţa

Viitorul II
3-0
Dunărea Călăraşi

Gloria Pope?ti-Leordeni
1-3
Berceni

Metaloglobus
2-1
ştefăneşti

Afumaţi
*2-2 f
Unirea Slobozia

Information Afumaţi vidare efter 4-1 å straffar.

Onsdag 26 augusti 2015
Unirea Cristuru Secuiesc
0-2
Târgu Mureş II

Ripensia Timişoara
6-1
Caransebeş

Păuleşti
2-1
Chindia Târgovişte

Tredje omgången | 12.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 11 augusti 2015
Universitatea Craiova II
4-1
Minerul Motru

Onsdag 12 augusti 2015
Bucovina Rădăuţi
3-2
CSM Sighet

Rapid Dumeşti
0-2
Ştiinţa Miroslava

Cetatea Târgu Neamţ
*1-1 f
Petrotub Roman

Information Cetatea Târgu Neamţ vidare efter 3-1 på straffar.

Euromania Dumbrăveni
0-3
Delta Dobrogea

Atletico Vaslui
3-2
Aerostar Bacău

Viitorul II
wo
Săgeata Năvodari

Information Viitorul II vidare på walkover.

Victoria Muntenii Buzău
1-5
Unirea Slobozia

Unirea Cristuru Secuiesc
3-2 f
Sepsi

Milcov
1-2
Olt Slatina

Şoimul Băiţa
1-4
Pandurii Târgu Jiu II

Unirea Jucu
3-0
Zalău

Sănătatea Cluj
1-4
Metalurgistul Cugir

Sânmartin
wo
Oşorhei

Information Oşorhei vidare på walkover.

Ineu
*2-2 f
Naţional Sebiş

Information Ineu vidare efter 4-2 på straffar.

Ripensia Timişoara
3-0
Nuova Mama Mia

Millenium Giarmata
1-5
Vulturii Lugoj

Gloria Popeşti-Leordeni
5-2
Tunari

Voinţa Snagov
2-3
Afumaţi

Ştefăneşti
2-1
Juventus Bucureşti

Flacăra Moreni
1-0
Concordia Chiajna II

Dinamo Bucureşti II
2-3
Metaloglobus

Păuleşti
wo
Fortuna

Information Păuleşti vidare på walkover.

Târgu Mureş II
wo
Corona Braşov

Information vidare på walkover.Târgu Mureş II

CN Dinicu Golescu
0-3
SCM Argeşul Piteşti

Unirea Brânceni
16:30
Sporting Roşiori

Andra omgången | 29.07.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 28 juli 2015
Târgu Mureş II
1-0
Csikszereda

Onsdag 29 juli 2015
Viitorul Ulmeni
16:30
Unirea Jucu

Dumitra
16:30
Bucovina Rădău?i

Apahida
16:30
Sănătatea Cluj

Bihorul Beiuş
16:30
Ineu

CSM Şcolar Reşi?a
16:30
Ripensia Timişoara

Pandurii Cerneţi
16:30
Minerul Motru

Universitatea Craiova II
16:30
Filiaşi

Milcov
16:30
Atletic Bradu

Unirea Brânceni
16:30
Unirea Izvoarele

Flacăra Moreni
16:30
Viitorul Domneşti

Voinţa Buftea
16:30
Voin?a Snagov

Viitorul II
16:30
Înainte Modelu

Victoria Muntenii Buzău
16:30
Granitul Babadag

Păuleşti
16:30
Puieşti

Unirea Cristuru Secuiesc
16:30
Zagon

Euromania Dumbrăveni
16:30
Avântul Valea Mărului

Atletico Vaslui
16:30
Ceahlăul II

Rapid Dumeşti
16:30
Paşcani

?oimul Băiţa
16:30
Performanţa Ighiu

Înfră?irea Hărman
16:30
CN Dinicu Golescu

Första omgången | 15.07.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 15 juli 2015
Bucovina 2 Pojorâta
0-1
Bucovina Rădăuti

Victoria Horia
3-5
Paşcani

Rapid Dumeşti
2-1
Inter Dorohoi

Sport Club Bacău 2
*wo
Ceahlăul 2 Piatra Neamţ

Information Sport Club Bacău 2 vidare på walkover

Atletico Vaslui
3-0
Sporting Lieşti

Granitul Babadag
*wo
Oţelul Galaţi 2

Information Granitul Babadag vidare på walkover

Avântul Valea Mărului
2-1 f
Metalosport Galaţi

Viitorul 2
9-0
Callatis 2012 Mangalia

Puieşti
*1-1 f
Victoria Traian

Information Puieşti vinnare efter 7-6 på straffar.

Euromania Dumbrăveni
*wo
Păpăuţi

Information Euromania Dumbrăveni vidare på walkover

Păpăuţi 2
2-2* f
Zagon

Information Zagon vidare efter 5-4 på straffar.

Păuleşti
3-1
Astra Giurgiu 2

Victoria Muntenii Buzău
*wo
Viitorul Axintele

Information Victoria Muntenii Buzău vidare på walkover

Voinţa Buftea
4-4* f
Inter Clinceni

Information Inter Clinceni vidare efter 4-2 på straffar.

Chitila
1-3
Voinţa Snagov

Victoria Chirnogi
1-3
Viitorul Domneşti

Flacăra Moreni
4-2 f
Târgovişte

Unirea Izvoarele
5-4 f
Urban Titu

Voinţa Budeasa
3-6
Dinicu Golescu Câmpulung

Unirea Brânceni
10-1
Vişina Nouă

Voinţa Sibiu
4-4* f
Înfrăţirea Agromec Hărman

Information Înfrăţirea Agromec Hărman vinnare efter 4-2 på straffar.

Unirea Cristuru Secuiesc
1-0
Avântul Reghin

Târgu Mures 2
7-2
Iernut

Milcov
2-1
Flacăra Horezu

Dumitra
3-0
Gloria Progresul

Viitorul Ulmeni
8-3
Unirea Dej

Luceafărul Bălan
1-3
Sanatatea Servicii Pb. Cluj

Someşul 2010 Apahida
3-0
Arieşul 1907 Turda

Bihorul Beiuş
2-0
Olimpia 2 Satu Mare

Performanţa Ighiu
1-0
Industria Galda

Şoimii Lipova
0-2
Ineu

Şoimul Baiţa
1-0
Hunedoara

Universitatea Craiova 2
2-1
Viitorul Mun. Craiova

Pandurii Cerneţi
3-2
Podari

Ripensia Timişoara
*wo
Minerul Mehedinţi 2010

Information Ripensia Timişoara vidare på walkover

Gilortul Tg. Cărbuneşti
0-4
Minerul Motru 2008

Şcolar Reşiţa
*wo
Ştiinţa Turceni

Information Şcolar Reşiţa vidare på walkover