ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 7 september 2019
Slut: 24 maj 2020

144

lag

8

omgångar

54/166

matcher spelade

Första omgången

55 matcher

7-15 september 2019

Andra omgången

46 matcher

29 september 2019

Tredje omgången

32 matcher

20 oktober 2019

Fjärde omgången

16 matcher

24 november 2019

Femte omgången

8 matcher

17-19 december 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

14-16 januari 2020

Semifinaler

2x2 matcher

4-6 februari 2020
Returer 11-13 februari 2020

Final

1 match

24 maj 2020

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

08-09-2019, 22:12

Lördag 7 september 2019
Câmara de Lobos
0-4
Felgueiras 1932

Pevidem
1-3
Berço

São João Ver
0-3
Sanjoanense

Manteigas
1-3
Bustelo

Sintra
1-0
Loures

Lagos
1-0
Lusitano GC Évora

Lusitânia
1-2
Amora

Söndag 8 september 2019
Sertanense
*1-1 f
Oleiros

Information Sertanense vidare efter 5-3 på straffar.

Alverca
3-0
Sacavenense

Fafe
3-0
Rebordelo

Mirandela
2-0
Atlético Arcos

Pedras Salgadas
3-1
Vila Pouca

Montalegre
1-0
Cerveira

Maria da Fonte
3-0
Bragança

GD Prado
1-2
Carção

Vilarinho
0-2
Oliveirense

União Madeira
1-0
Vila Real

Amarante
2-1
Trofense

Porto Cruz
0-3
AR São Martinho

Pedras Rubras
0-3
Vizela

Paredes
0-0* f
Lusitânia Lourosa

Information Lusitânia Lourosa vidare efter 4-2 på straffar.

Espinho
2-0
Castro Daire

Arouca
5-0
Rebordosa

Coimbrões
4-1
Régua

Canelas 2010
3-1
Valadares Gaia

Gondomar
3-1
Leça

Mortágua
4-2
Anadia

Condeixa
*0-0 f
Oliveira Hospital

Information Condeixa vidare efter 5-4 på straffar.

Águeda
5-0
Ferreira de Aves

Beira-Mar
6-0
Pampilhosense

Vila Cortez
0-3
Ginásio Figueirense

Lusitano FCV
3-2
Ançã

GRAP
2-3
AD Portomosense

Vila Velha de Ródão
0-5
Caldas

União de Leiria
5-0
Crato

Marinhense
0-0* f
Fátima

Information Fátima vidare efter 4-1 på straffar.

Águias do Moradal
2-4
Vitória de Sernache

São Roque (Açores)
0-1
Torreense

União Almeirim
2-3
União Santarém

Sintrense
1-0 f
Coruchense

Coutada
2-0
Fayal

Pêro Pinheiro
*2-2 f
1º Dezembro

Information Pêro Pinheiro vidare efter 4-2 på straffar.

Real
4-1
Estrela Vendas Novas

Oriental Lisboa
2-0
Ideal

Olhanense
1-0
Armacenenses

Aljustrelense
3-2
Vasco da Gama AC

Juventude Évora
2-2* f
Moncarapachense

Information Moncarapachense vidare efter 7-6 på straffar.

Louletano
1-0
Ferreiras

Penedo Gordo
2-0
Praia Milfontes

Merelinense
*0-0 f
Ponte da Barca

Information Merelinense vidadre efter 5-4 på straffar.

Eléctrico
0-7
Benfica Castelo Branco

Praiense
4-0 f
Fabril Barreiro

Fontinhas
1-3 f
Pinhalnovense

Rabo Peixe
1-0
Olímpico do Montijo

Söndag 15 september 2019
Velense
12:30
Alcochetense

 

Skytteliga

-