ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 8 september 2018
Slut: 26 maj 2019

144

lag

8

omgångar

87/167

matcher spelade

Första omgången

56 matcher

8-9 september 2018

Andra omgången

46 matcher

30 september 2018

Tredje omgången

32 matcher

18-21 oktober 2018

Fjärde omgången

16 matcher

25 november 2018

Femte omgången

8 matcher

18-20 december 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

15-17 januari 2019

Semifinaler

2x2 matcher

5-7 februari
Returer 2-4 april 2019

Final

1 match

26 maj 2019

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

21.10.2018, 23:45

Torsdag 18 oktober 2018
Sertanense
0-3
Benfica

 

0-1 Rafa Silva (35)
0-2 Gedson Fernandes (53)
0-3 Jonas (68)

Fredag 19 oktober 2018
Vila Real
0-6
Porto

 

0-1 Adrián (7)
0-2 Adrián (14)
0-3 Adrián (45)
0-4 Tiquinho Soares (49)
0-5 André Pereira (61)
0-6 Adrián (66)

Lördag 20 oktober 2018
Valenciano
0-7
Vitória Guimarães

Cova Piedade
2-1
Portimonense

Amora
3-4 f
Belenenses

Espinho
*3-3 f
Academico Viseu

Information Espinho vidare efter 11-10 på straffar.

Loures
1-2
Sporting CP

Söndag 21 oktober 2018
Vale Formoso
4-3 f
Coimbrões

Moura
0-0* f
Marítimo

Information Marítimo vidare efter 4-3 på straffar.

Fátima
1-4
Boavista

Armacenenses
1-2
Vitória Setúbal

Torreense
1-5
Rio Ave

AR São Martinho
0-1
Moreirense

Lusitano FCV
4-3 f
Nacional

Mirandela
1-2 f
Feirense

Maria da Fonte
1-2
Santa Clara

Estoril
1-1* f
Tondela

Information Tondela vidare efter 4-3 på straffar.

Pedras Salgadas
1-4
Chaves

Casa Pia
2-1
Angrense

Os Limianos
0-2
Sporting Covilhã

Farense
1-3
Arouca

Montalegre
2-1 f
Oriental Lisboa

Fafe
0-0* f
Penafiel

Information Penafiel vidare efter 4-2 på straffar.

Paços de Ferreira
2-0
Gafanha

Santa Iria
0-2
Praiense

Águeda
1-0
Louletano

Vilafranquense
0-4
Anadia

Leixões
3-1
Amarante

Silves
2-1 f
Chaves II

União Madeira
2-0
União Santiago

Sacavenense
1-3
Desportivo Aves

Felgueiras 1932
21 : 00
Sporting Braga

 

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

09.09.2018, 23:59

Lördag 8 september 2018
Praiense
3-0
Redondense

Pinhalnovense
5-0
Vale Formoso

Casa Pia
6-0
Graciosa

Sacavenense
2-1
Alverca

Os Limianos
4-0
Valenciano

Rabo Peixe
0-0* f
Olímpico do Montijo

Information Olímpico do Montijo vidare efter 4-1 på straffar.

Angrense
3-0
Marítimo Graciosa

Söndag 9 september 2018
União Madeira
3-1
Lusitânia

Amora
3-2
Louletano

Torreense
2-0
Coutada

Almancilense
0-1
Moura

Gafetense
0-8
Santa Iria

Juventude Évora
1-3
Armacenenses

Olhanense
0-0* f
Silves

Information Silves vidare efter 4-2 på straffar.

Lourinhanense
1-2
Peniche

1º Dezembro
1-2
Sintrense

União Santiago
1-2
Vasco da Gama Vidigueira

Vilafranquense
0-0* f
Caldas

Information Caldas vidare efter 5-4 på straffar.

Vianense
0-1
Gil Vicente

Vilaverdense
2-3
Caçadores das Taipas

Vila Real
2-1
Torcatense

Pedras Rubras
1-2
Mirandela

Felgueiras 1932
9-0
Vila Flor

Trofense
1-0
Vizela

Joane
0-2
Fafe

Vinhais
1-6
Chaves II

Maria da Fonte
4-0
Mirandês

Montalegre
2-3
Pedras Salgadas

Merelinense
3-1
Vieira

Aljustrelense
*0-0 f
Praia Milfontes

Information Aljustrelense vidare efter 3-2 på straffar.

Loures
6-1
Portalegrense

Lamego
3-2 f
Régua

Pampilhosa
2-4 f
Oliveira Hospital

Águeda
2-1
Trancoso

Anadia
3-1
Penalva Castelo

Valadares Gaia
*0-0 f
Paredes

Information Valadares Gaia vidare efter 4-2 på straffar.

Gondomar
2-0
Leça

Cesarense
1-0
Sporting Mêda

Cinfães
0-0* f
Espinho

Information Espinho vidare efter 6-5 på straffar.

Coimbrões
0-2
Rio Tinto

Lusitano FCV
2-4
Beira-Mar

Eirense
2-0
Gouveia

Oleiros
2-0
Fátima

Sanjoanense
2-0
AD Nogueirense

Ferreiras
0-1
Lusitano GC Évora

GRAP
2-0
CD Torres Novas

Sertanense
2-0
Beneditense

Benfica Castelo Branco
1-2
União de Leiria

Vitória de Sernache
1-0
Alcains

Condeixa
3-2
Mação

Ideal
0-2
Real

União Idanhense
1-2
União de Tomar

Vila Silgueiros
0-2
Gafanha

Amarante
6-0
Oliveirense

AR São Martinho
6-1
Machico

Oriental Lisboa
3-1
FC Barreirense

 

Skytteliga

-