ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 8 september 2018
Slut: 26 maj 2019

144

lag

8

omgångar

56/167

matcher spelade

Första omgången

56 matcher

8-9 september 2018

Andra omgången

46 matcher

30 september 2018

Tredje omgången

32 matcher

21 oktober 2018

Fjärde omgången

16 matcher

25 november 2018

Femte omgången

8 matcher

18-20 december 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

15-17 januari 2019

Semifinaler

2x2 matcher

5-7 februari
Returer 2-4 april 2019

Final

1 match

26 maj 2019

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

09.09.2018, 23:59

Visa matchfakta

Första omgången

Lördag 8 september 2018
Praiense
3-0
Redondense

Pinhalnovense
5-0
Vale Formoso

Casa Pia
6-0
Graciosa

Sacavenense
2-1
Alverca

Os Limianos
4-0
Valenciano

Rabo Peixe
0-0* f
Olímpico do Montijo

Information Olímpico do Montijo vidare efter 4-1 på straffar.

Angrense
3-0
Marítimo Graciosa

Söndag 9 september 2018
União Madeira
3-1
Lusitânia

Amora
3-2
Louletano

Torreense
2-0
Coutada

Almancilense
0-1
Moura

Gafetense
0-8
Santa Iria

Juventude Évora
1-3
Armacenenses

Olhanense
0-0* f
Silves

Information Silves vidare efter 4-2 på straffar.

Lourinhanense
1-2
Peniche

1º Dezembro
1-2
Sintrense

União Santiago
1-2
Vasco da Gama Vidigueira

Vilafranquense
0-0* f
Caldas

Information Caldas vidare efter 5-4 på straffar.

Vianense
0-1
Gil Vicente

Vilaverdense
2-3
Caçadores das Taipas

Vila Real
2-1
Torcatense

Pedras Rubras
1-2
Mirandela

Felgueiras 1932
9-0
Vila Flor

Trofense
1-0
Vizela

Joane
0-2
Fafe

Vinhais
1-6
Chaves II

Maria da Fonte
4-0
Mirandês

Montalegre
2-3
Pedras Salgadas

Merelinense
3-1
Vieira

Aljustrelense
*0-0 f
Praia Milfontes

Information Aljustrelense vidare efter 3-2 på straffar.

Loures
6-1
Portalegrense

Lamego
3-2 f
Régua

Pampilhosa
2-4 f
Oliveira Hospital

Águeda
2-1
Trancoso

Anadia
3-1
Penalva Castelo

Valadares Gaia
*0-0 f
Paredes

Information Valadares Gaia vidare efter 4-2 på straffar.

Gondomar
2-0
Leça

Cesarense
1-0
Sporting Mêda

Cinfães
0-0* f
Espinho

Information Espinho vidare efter 6-5 på straffar.

Coimbrões
0-2
Rio Tinto

Lusitano FCV
2-4
Beira-Mar

Eirense
2-0
Gouveia

Oleiros
2-0
Fátima

Sanjoanense
2-0
AD Nogueirense

Ferreiras
0-1
Lusitano GC Évora

GRAP
2-0
CD Torres Novas

Sertanense
2-0
Beneditense

Benfica Castelo Branco
1-2
União de Leiria

Vitória de Sernache
1-0
Alcains

Condeixa
3-2
Mação

Ideal
0-2
Real

União Idanhense
1-2
União de Tomar

Vila Silgueiros
0-2
Gafanha

Amarante
6-0
Oliveirense

AR São Martinho
6-1
Machico

Oriental Lisboa
3-1
FC Barreirense

 

Skytteliga

09.09.2018, 23:59

-