ecst.se fotboll

2017-18

Start: 3 september 2017

Final: 20 maj 2018

8

omgångar

153

lag

60/171

matcher spelade

Första omgången
60 matcher

2-3 september 2017

Andra omgången
46 matcher

24 september 2017

Tredje omgången
32 matcher

15 oktober 2017

Fjärde omgången
16 matcher

19 november 2017

Femte omgången
8 matcher

12-14 december 2017

Kvartsfinaler
4 matcher

9-11 januari i2018

Semifinaler
2x2 matcher

6-8 februari 2018
Returer 27 februari-1 mars 2018

Final
1 match

20 maj 2018

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

03.09.2017, 23:59

Lördag 2 september 2017
Vitória Horta
0-3
Amora

Söndag 3 september 2017
Praiense
4-1
Vale Formoso

Sacavenense
2-0
1º Dezembro

Torreense
2-1
Loures

Vilafranquense
1-2
Mafra

Pêro Pinheiro
5-2
Coruchense

Mosteirense
0-3
Eléctrico

Lourinhanense
0-2
Caldas

Sertanense
0-2
Marinhense

Condeixa
3-0
Pombal

AD Nogueirense
0-1
Gafanha

Benfica Castelo Branco
5-1
Leiria e Marrazes

União de Leiria
3-0
Sourense

Alcains
1-2
Águias do Moradal

Alta Lisboa
4-0
Flamengos

Almodôvar
5-2
Quarteirense

Lusitano GC Évora
3-1
Vasco da Gama

Olhanense
3-1
Almancilense

Lusitano FCV
4-1
AD Fornos Algodres

Oriental Lisboa
1-2
Lusitano VRSA

Armacenenses
0-1
Moncarapachense

Ferreiras
2-5
Moura

Farense
7-1
Estrela Vendas Novas

Casa Pia
2-0
Pinhalnovense

Charneca Caparica
0-2
Operário

Olímpico do Montijo
3-0
Lusitânia

Alcanenense
0-0* f
Oleiros

Information Oleiros vidare efter 5-4 på straffar.

Fátima
4-0
Mação

Sendim
0-5
Oliveirense

Trofense
1-0
Arões

Felgueiras 1932
4-0
Machico

Câmara de Lobos
0-2
Freamunde

Fafe
0-1 f
Amarante

Vizela
3-0 f
Mondinense

Pedras Rubras
3-1
Camacha

Maria da Fonte
*1-1 f
Mirandela

Information Maria da Fonte vidare efter 5-4 på straffar.

Merelinense
3-1 f
Cerveira

Esposende
1-2 f
Torcatense

Águia FC Vimioso
1-0
Monção

Vilaverdense
2-0
Bragança

Atlético Arcos
3-5
Minas de Argozelo

AR São Martinho
2-1 f
Vila Real

Cinfães
2-2* f
Salgueiros

Information Salgueiros vidare efter 5-4 på straffar.

Anadia
1-0
Águeda

Sanjoanense
3-2
Sabugal

Recreativo Canaviais
1-4
Guadalupe

Figueirense
1-5
Mortágua

Tocha
1-2
Esmoriz

Ferreira de Aves
0-1
Cesarense

Espinho
*0-0 f
Aliança de Gandra

Information Espinho vidare efter 4-3 på straffar.

Sousense
2-0
Paredes

Resende
1-0
Lamego

Canelas 2010
3-2
União Lamas

Coimbrões
1-0
Rio Tanto

Régua
1-3
Gondomar

Pedras Salgadas
2-0
Montalegre

Atlético Riachense
0-2
União Idanhense

Crato
1-2
Sintrense

Louletano
*1-1 f
Castrense

Information Louletano vidare efter 4-2 på straffar.

Rabo Peixe
0-3
Ideal

 

Skytteliga

-