ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Final:

9

omgångar

-

lag

-/-

matcher spelade

Första omgången
42 matcher

Andra omgången
32 matcher

Tredje omgången
16 matcher

4 november 2017

Fjärde omgången
8 matcher

2 december 2017

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Sjätte omgången

03.02.2018, 23:59

Lördag 3 februari 2018
Ballyclare Comrades
0-4
Glentoran

Ballymena United
*2-2 f
Ballinamallard United

Information Ballymena United vidare efter 4-3 på straffar.

Cliftonville
4-1
Crusaders

Glenavon
3-0
Dungannon Swifts

Coleraine
4-0
Institute

Larne
6-1
Dundela

Linfield
1-0
Newry City

Loughgall
2-1
Ards

 

Visa matchfakta

Femte omgången

06.01.2018, 19:29

Lördag 6 januari 2018
Knockbreda
0-2
Institute

Queen's University
0-1
Dundela

Lurgan Celtic
1-2
Glentoran

Larne
3-0
Dergview

Carrick Rangers
1-3 f
Glenavon

Coleraine
7-0
Lisburn Distillery

Crusaders
2-0
Maiden City

Ballinamallard United
4-2
Immaculata

Cliftonville
4-3 f
Warrenpoint Town

Loughgall
4-1
PSNI

Ballymena United
4-0
Moyola Park

Newry City AFC
2-0
H&W Welders

Portadown
1-2 f
Ballyclare Comrades

Ards
4-1
Crumlin Star

Linfield
5-0
Glebe Rangers

Dungannon Swifts
4-0
Limavady United

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

02.12.2017, 23:59

Lördag 2 december 2017
Crumlin United
2-4
Immaculata

Dundela
5-0
Newcastle

Glebe Rangers
2-1
Annagh United

Lisburn Distillery
3-1
Albert Foundry

Moyola Park
2-0
Ballywalter Rec

Portstewart
1-1*
Maiden City

Information Maiden City vidare efter 3-1 på straffar.

Queen's University
3-1
Killyleagh Youth

Shankill United
0-4
Crumlin Star

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

04.11.2017, 23:59

Lördag 4 november 2017
Laurelvale
14 : 30
Moyola Park

Armagh City
1-2
Crumlin Star

Banbridge Town
1-2
Queen's University

Craigavon City
14 : 30
Albert Foundry

Crumlin United
2-0
Valley Rangers

Hanover
2-3
Shankill United

Immaculata
3-1
Brantwood

Killyleagh Youth
3-1
Tobermore United

Ballywalter Rec
3-2
Ards Rangers

Newcastle
3-0
Rathfriland Rangers

Portstewart
14 : 30
Portaferry Rovers

Sport & Leisure Swifts
0-2
Dundela

St. Patrick's YM
2-5
Annagh United

Tandragee Rovers
1-2
Maiden City

 

Skytteliga

-