ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: -
Slut: -

-

lag

2+6

omgångar

74/-

matcher spelade

Första kvalomgången

28 matcher

17-28 augusti 2019

Andra kvalomgången

18 matcher

24-25 september 2019

Första omgången

28 matcher

19-31 oktober 2019

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

31.09.2019, 22:45

Lördag 19 oktober 2019
FC 's-Gravenzande
1-3
SteDoCo

Tisdag 29 oktober 2019
Vitesse
2-0
De Graafschap

GOES
0-5
Cambuur

Flevo Boys
0-3
Katwijk

GVVV
2-1
Helmond Sport

Dordrecht
3-1
MVV

IJsselmeervogels
3-0
Den Bosch

Koninklijke HFC
1-2
Telstar

HSV Hoek
0-3
PEC Zwolle

Almere City
1-3
Go Ahead Eagles

Achilles Veen
0-2
Roda JC

Excelsior
4-2 f
NEC

Rijnsburgse Boys
0-4
Eindhoven

OSS '20
1-2
TOP Oss

NAC Breda
3-2
Emmen

Onsdag 30 oktober 2019
Heracles
4-3
RKC Waalwijk

Groene Ster
*2-2 f
VVV

Information Groene Ster vidare efter 4-2 på straffar.

HV & CV Quick
0-4
Willem II

Excelsior Maassluis
0-3
Heerenveen

Sparta Nijkerk
5-2
Fortuna Wormerveer

Spakenburg
2-0
ASWH

Ajax Amateurs
2-2* f
OFC

Information OFC vidare efter 3-2 på straffar.

AFC
3-3* f
ODIN '59

Information ODIN '59 vidare efter 4-2 på straffar.

Harkemase Boys
1-2
Groningen

De Treffers
0-2
Twente

Sparta Rotterdam
1-0
Volendam

Torsdag 31 oktober 2019
Excelsior '31
1-4
Utrecht

Fortuna Sittard
3-0
ADO Den Haag

 

Visa matchfakta

Andra kvalomgången

25.09.2019, 23:59

Tisdag 24 september 2019
Quick Boys
2-3 f
Katwijk

Achilles Veen
*1-1 f
HHC

Information Achilles Veen vidare efter 12-11 på straffar.

VVOG
0-2
Ajax Amateurs

GVVV
2-1
Kozakken Boys

ASWH
5-1
TEC

Scheveningen
0-1
Harkemase Boys

ODIN '59
4-3 f
Barendrecht

Onsdag 25 september 2019
Noordwijk
1-3 f
Rijnsburgse Boys

Blauw Geel '38
0-1
De Treffers

Westlandia
2-2* f
OFC

Information OFC vidare efter 4-3 på straffar.

Spakenburg
2-0
SDO

OSS '20
5-1
Jodan Boys

Groene Ster
2-0
Kloetinge

Dongen
1-2
Excelsior '31

DUNO
2-3
HV & CV Quick

EVV
0-0* f
Flevo Boys

Information Flevo Boys vidare efter 5-4 på straffar.

ADO '20
0-2
Fortuna Wormerveer

Silvolde
2-3
GOES

 

Visa matchfakta

Första kvalomgången

28.08.2019, 23:26

Lördag 17 augusti 2019
Hoogland
1-3
Jodan Boys

DOVO
2-4
OFC

Ter Leede
1-4
Fortuna Wormerveer

Huizen
2-3
GOES

ODIN '59
3-1
Gemert

Achilles Veen
6-0
USV Hercules

DVS '33
1-1* f
HV & CV Quick

Information HV & CV Quick vidare efter 3-2 på straffar.

VVOG
3-0
Minor

Vroomshoopse Boys
0-4
EVV

Barendrecht
6-0
Wittenhorst

VVSB
2-4
Harkemase Boys

Rijnvogels
0-4
OSS '20

FC 's-Gravenzande
2-0
Heeze

Lisse
1-2
Ajax Amateurs

VEV '67
0-3
Silvolde

Sparta Nijkerk
3-2
UNA

Excelsior '31
2-1
DEM

SDO
1-0
ARC

ROHDA Raalte
1-2
DUNO

Westlandia
2-0
Zuidvogels

Drachtster Boys
0-4 f
Dongen

Kloetinge
1-0
Lienden

HSC '21
2-4
SteDoCo

Mierlo-Hout
2-3
Flevo Boys

Groene Ster
5-0
Winsum

TOP Oss Amateurs
2-6
HSV Hoek

Blauw Geel '38
2-1
Sliedrecht

ADO '20
Inst
ONS Sneek

Onsdag 28 augusti 2019
ADO '20
3-0
ONS Sneek

 

Skytteliga

25.09.2019, 23:59

-