ecst.se fotboll

2017-18

Start: 23 augusti 2017

Final: 30 maj 2018

5

omgångar

30

lag

42/42

matcher spelade

Första omgången
13 matcher

23 augusti 2017

Andra omgången
2x8 matcher

Kvartsfinaler
2x4 matcher

1 november 2017
Returer 22 november 2017

Semifinaler
2x2 matcher

18 april 2018
Returer 2 maj 2018

Final
1 match

30 maj 2018

 

 

 

 

 

 

Crnogorski fudbalski kup
Visa matchfakta

Final

30.05.2018, 23:09

Onsdag 30 maj 2018
Igalo
0-2
Mladost

Publik 5 500 på Stadion Pod Goricom, Podgorica

 

Visa matchfakta

Semifinaler

02.05.2018, 21:43

Match 2:2
Onsdag 2 maj 2018
Mladost
*1-2 f
Budućnost

Information Mladost vidare med sammanlagt 3-3 och 4-3 på straffar.

Grbalj
1-1
Igalo

Information Igalo vidare med sammanlagt 1-1 och fler mål på bortaplan.

Match 1:2
Onsdag 18 april 2018
Igalo
0-0
Grbalj

Budućnost
1-2
Mladost

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

22.11.2017, 22:19

Match 2:2
Onsdag 22 november 2017
Mladost
3-0
Mornar

Information Mladost vidare med sammanlagt 5-0.

Lovćen
1-3
Igalo

Information Igalo vidare med sammanlagt 3-2.

Grbalj
2-0
Ibar

Information Grbalj vidare med sammanlagt 6-0.

Sutjeska
0-1
Budućnost

Information Budućnost vidare med sammanlagt 3-0.

Match 1:2
Onsdag 1 november 2017
Mornar
0-2
Mladost

Igalo
0-1
Lovćen

Ibar
0-4
Grbalj

Budućnost
2-0
Sutjeska

 

Visa matchfakta

Andra omgången

27.09.2017, 23:59

Match 2:2
Tisdag 26 september 2017
Sutjeska
4-0
Rudar

Information Sutjeska vidare med sammanlagt 4-0.

Onsdag 27 september 2017
Berane
1-2
Lovćen

Bokelj
0-0
Grbalj

Zeta
1-2
Mladost

Mornar
4-3
Dečić

Igalo
5-1
Crvena Stijena

Iskra
0-2
Budućnost

Ibar
0-1
Otrant-Olympic

Match 1:2
Onsdag 13 september 2017
Rudar
0-0
Sutjeska

Lovćen
0-1
Berane

Grbalj
2-1
Bokelj

Mladost
4-0
Zeta

Dečić
1-2
Mornar

Crvena Stijena
0-1
Igalo

Budućnost
2-0
Iskra

Otrant-Olympic
0-2
Ibar

 

Visa matchfakta

Första omgången

24.08.2017, 22:55

Onsdag 23 augusti 2017
Dečić
3-1
Jezero

Zeta
2-1
Mladost Lješkopolje

Budućnost
5-0
Jedinstvo

Kom
2-3
Berane

Ibar
2-1
Petrovac

Mladost
9-1
Čelik

Sloga Radovići
0-3
Lovćen

OFK Borac
0-3
Igalo

Arsenal Tivat
1-3
Mornar

Pljevlja
1-3
Otrant-Olympic

Crvena Stijena
1-0
Cetinje

Torsdag 24 augusti 2017
Sloga Radovići
1-6
Lovćen

Ribnica Konik
1-7
Bokelj

 

Skytteliga

-