ecst.se fotboll

FA Trophy (C)

FA Trophy

1+7

omgångar

65

lag

3/9

Start

20/5

Final

FA Trophy
mlt
Kvalomgång

3 september

Första omgången

9-11 september

Andra omgången

21-23 oktober

Tredje omgången

29 november-11 januari

Fjärde omgången

17-18 januari

Kvartsfinaler

18-19 februari

Semifinaler

13-14 maj

Final

20 maj

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Semifinaler | -
Visa matchfakta
Kvartsfinaler | -
Visa matchfakta
Fjärde omgången | 18.01.2017, 22:28
Visa matchfakta
Tisdag 17 januari 2017
Lija Athletic
0-3
Tarxien Rainbows

Vittoriosa Stars
1-2 f
Senglea Athletic

Onsdag 18 januari 2017
Sliema Wanderers
5-0
Qrendi

Floriana
4-1
Ghajnsielem

Marsa
1-2
Pembroke Athleta

Victoria Wanderers
1-0
St Andrews

Balzan
1-0
Valletta

Hamrun Spartans
1-0
Mqabba

Tredje omgången | 12.01.2017, 22:42
Visa matchfakta
Tisdag 29 november 2016
Senglea Athletic
3-2 f
Hibernians

St Andrews
3-0
Birkirkara

Onsdag 30 november 2016
Pietà Hotspur
0-2
Lika Athletic

Marsa
3-2 f
Xewkija Tigers

Sliema Wanderers
3-2
Mosta

Onsdag 7 december 2016
Victoria Wanderers
5-0
Mgarr United

Tisdag 13 december 2016
Floriana
5-0
Birzebbuga

Swieqi United
0-1
Qrendi

Gharghur
0-6
Tarxien Rainbows

Siggiewi
0-2
Mqabba

Onsdag 14 december 2016
Valletta
1-0
San Gwann

Sirens
1-2
Pembroke Athleta

Victoria Hotspurs
2-3
Ghajnsielem

Balzan
3-1
Zebbug Rangers

Vittoriosa Stars
3-2
Gzira United

Onsdag 11 januari 2017
Nadur Youngsters
0-2
Hamrun Spartans

Andra omgången | 21.10.2016, 23:54
Visa matchfakta
Fredag 21 oktober 2016
Marsaxlokk
0-4
San Gwann

Munxar Falcons
0-8
Gharghur

Mellieha
2-2* f
Birzebbuga

Information Birzebbuga vidare efter 5-3 på straffar.

Zebbug Rangers
2-0
Fgura United

Lördag 22 oktober 2016
Attard
1-5
Vittoriosa Stars

Qrendi
2-1
Oratory Youths

Swieqi United
3-0
Gudja United

Ghaxaq
0-3
Nadur Youngsters

Kirkop United
0-1
Pietà Hotspurs

Mgarr United
2-1
Zabbar St Patrick

Rabat Ajax
1-2
Sirens

St George's
2-3 f
Siggiewi

Söndag 23 oktober 2016
Melita
1-2
Victoria Wanderers

Kercem Ajax
3-3* f
Marsa

Information Marsa vidare efter 5-4 på straffar.

Lija Athletic
5-0
St Lawrence Spurs

Senglea Athletic
7-1
Xaghra United

Msida St Joseph
0-1
Mqabba

Victoria Hotspurs
*1-1 f
Zejtun Corinthians

Information Victoria Hotspurs vidare efter 4-3 på straffar.

Qormi
1-4
Xewkija Tigers

Naxxar Lions
1-4
Ghajnsielem

Första omgången | 11.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Fredag 9 september 2016
Kalkara
2-3
Ghajnsielem

Nadur Youngsters
7-1
Gharb Rangers

Msida St Joseph
1-0
Luga St Andrew's

Söndag 11 september 2016
Oratory Youths
5-0
Dingli Swallows

Santa Lucia
0-3
Kercem Ajax

Qala Saints
0-6
Xewkija Ajax

St Venera
0-3
Victoria Wanderers

Kvalomgång | 03.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Match 1:2
Lördag 3 september 2016
Xghajra Tornados
1-2
Gharb Rangers