ecst.se fotboll

FA Trophy (C)

1+7

omgångar

65

lag

5/9

Start

14/5

Final

Final | 14.05.2016, 21:32
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 14 maj 2016
Balzan
0-0* f
Sliema Wanderers

Information Sliema Wanderers vinnare efter 5-4 på straffar.

Semifinaler | 07.05.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 7 maj 2016
Sliema Wanderers
1-0
Birkirkara

Söndag 8 maj 2016
Balzan
3-1 f
Pembroke Athleta

Kvartsfinaler | 20.04.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fjärde omgången | 20.01.2016, 23:53
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 19 januari 2016
Balzan
2-0
Melita

1-0 Lydon Micallef
2-0 Dylan Grima

 

Qormi
1-4 f
Tarxien Rainbows

Tensior Gusman

Ebiabowei Baker
Joao Pedro Oliveira Santos
Joao Pedro Oliveira Santos
Ayrton Azzopardi

Onsdag 20 januari 2016
Floriana
2-1
Lija Athletic

St Andrews
*1-1 f
Gzira United

Information St Andrews vidare efter 4-2 på straffar.

Gharghur
1-2
Sliema Wanderers

Birkirkara
1-0
Valletta

Hibernians
1-2
Pembroke Athleta

Pietà Hotspurs
3-2
St George's

Tredje omgången | 06.01.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 1 december 2015
St Georges
1-0
Mqabba

Onsdag 2 december 2015
St Venera
0-2
Gharghur

Zabbar St Patrick
0-3
Gzira United

Pieta Hotspurs
4-1
Zejtun Corinthians

Rabat Ajax
1-4
Melita

Onsdag 9 december 2015
Floriana
3-0
St Lawrence Spurs

Pembroke Athleta
3-0
San Gwann

Birkirkara
6-0
Kirkop United

Balzan
2-1
Fgura United

Tisdag 15 december 2015
Swieqi United
2-4
St Andrews

Mosta
1-2
Hibernians

Onsdag 16 december 2015
Qormi
1-0
Ghajnsielem

Zebbug Rangers
1-4
Tarxien Rainbows

Vittoriosa Stars
0-1
Sliema Wanderers

Naxxar Lions
0-1
Lija Athletic

Onsdag 6 januari 2016
Xewkija Tigers
1-3
Valletta

Andra omgången | 25.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 23 oktober 2015
Gudja United
0-1
San Gwan

Zebbug Rangers
4-1
Qrendi

Rabat Ajax
4-1
Msida St Joseph

Gzira United
6-0
Sirens

Lördag 24 oktober 2015
Zejtun Corinthians
1-0
Marsaxlokk

Marsa
2-4
Xewkija Tigers

Siggiewi
0-3
Fgura United

Zurrieq
1-1* f
Gharghur

Information Gharghur vidare efter 5-4 på straffar.

St Venera
2-1
Birzebbuga

Kirkop United
3-2
Mtarfa

Swieqi United
2-1
Ta'Xbiex

Melita
3-1
Mgarr United

Söndag 25 oktober 2015
Ghajnsielem
2-1 f
Dingli Swallows

Vittoria Stars
2-0
Kercem Ajax

Lija Athletic
2-1
Mellieha

Mqabba
5-3
Victoria Hotspurs

Victoria Wanderers
2-4
St Lawrence Spurs

Hamrun Spartans
0-1
St George's

Senglea Athletic
1-2
Pieta Hotspurs

Zabbar St Patrick
6-1
Nadur Youngsters

Första omgången | 13.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 11 september 2015
Nadur Youngsters
1-0
Mdina Knights

Xghajra Tornados
0-1
Ghajnsielem

Kvalomgång | 05.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 5 september 2015
Oratory Youths
5-1
Marsaskala