ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 17 augusti 2018
Slut: 28 april 2019

26

omgångar

147 / 182

matcher spelade ( 80,77 % )

-

publiksnitt

2,70

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
BOV Premier League

Aktuella matcher

(15-28 mars 2019)

Tabell

14.03.2019, 22:20

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Valletta
1
21
16
2
3
54
- 14
40
50
8
1
2
28
- 7
25
8
1
1
26
- 7
25
2
Hibernians
5
21
15
3
3
42
- 20
22
48
7
1
2
19
- 9
22
8
2
1
23
- 11
26
3
Gzira United
3
21
11
9
1
34
- 16
18
42
5
6
0
18
- 10
21
6
3
1
16
- 6
21
4
Sliema Wanderers
7
21
11
5
5
31
- 20
11
38
5
2
3
16
- 11
17
6
3
2
15
- 9
21
5
Hamrun Spartans
8
21
10
7
4
27
- 15
12
37
6
3
1
14
- 6
21
4
4
3
13
- 9
16
6
Birkirkara
4
21
11
3
7
27
- 17
10
36
6
1
3
13
- 7
19
5
2
4
14
- 10
17
7
Balzan
3
21
9
6
6
34
- 24
10
33
4
4
3
16
- 13
16
5
2
3
18
- 11
11
8
Floriana
6
21
7
5
9
20
- 17
3
26
3
2
6
11
- 10
11
4
3
3
9
- 7
15
9
Mosta
10
21
6
4
11
22
- 38
-16
22
3
2
6
10
- 19
11
3
2
5
12
- 19
11
10
Tarxien Rainbows
12
21
7
1
13
25
- 50
-25
22
3
0
7
10
- 26
9
4
1
6
15
- 24
13
11
Senglea Athletic
9
21
6
2
13
26
- 38
-12
20
3
0
8
13
- 21
9
3
2
5
13
- 17
11
12
St Andrews
11
21
4
4
13
19
- 37
-18
16
1
3
6
9
- 20
6
3
1
7
10
- 17
10
13
Qormi
ny
21
4
1
16
17
- 44
-27
13
1
1
8
9
- 22
4
3
0
8
8
- 22
9
14
Pietà Hotspurs
ny
21
2
4
15
19
- 47
-28
10
1
2
8
6
- 24
5
1
2
7
13
- 23
5

Skytteliga

Namn
Klubb
Mål
Mario Fontanella
Valletta
15
Taylon
Hibernians
12
Bojan Kaljević
Valletta
11
Haruna Garba
Gzira United
10

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 14.03.2019, 22:20)

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 17 augusti 2018
Qormi
1-0
Senglea Athletic

1-0 Alessio Cassar (50)

 

Birkirkara
1-0
Balzan

1-0 Jake Grech (straff, 15)

 

Hibernians
2-1
Pietà Hotspurs

1-0 Jurgen Degabriele (8)
2-1

1-1 Andrei Agius (självmål, 54)

 
Lördag 18 augusti 2018
Hamrun Spartans
2-0
Floriana

Mosta
1-3
St. Andrews

Sliema Wanderers
3-0
Valletta

Tarxien Rainbows
1-4
Gzira United

 
Fredag 24 augusti 2018
Senglea Athletic
0-2
Mosta

 

0-1 Alessio De Cerchio (8)
0-2 Massimo Sammartino (45)

Floriana
0-1
Sliema Wanderers

 

0-1 Matias Muchardi (16)

St. Andrews
1-5
Tarxien Rainbows

1-3 Alexander Satariano (63)

0-1 Daren Falzon (14)
0-2 Gabriel Aquilina (23)
0-3 Michele Paolucci (51)
1-4 Ricardinho (straff, 79)
1-5 Ricardinho (90)

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Fredag 14 september 2018
Hibernians
0-2
Floriana

 

0-1 Ignacio Varela (25)
0-2 Daniel Agius (71)

 
Lördag 15 september 2018
Qormi
2-2
Pietà Hotspurs

Senglea Athletic
0-5
Balzan

 
Söndag 16 september 2018
Hamrun Spartans
1-0
St. Andrews

Mosta
3-1
Tarxien Rainbows

Birkirkara
0-3
Valletta

Sliema Wanderers
0-2
Gzira United

 
Fredag 21 september 2018
Pietà Hotspurs
§-§
Senglea Athletic

Valletta
6-0
Qormi

Balzan
3-1
Mosta

 
Lördag 22 september 2018
St. Andrews
0-2
Sliema Wanderers

Tarxien Rainbows
2-1
Hamrun Spartans

 
Söndag 23 september 2018
Gzira United
3-2
Hibernians

Floriana
0-2
Birkirkara

 
Fredag 28 september 2018
Hibernians
2-0
St. Andrews

Qormi
1-3
Floriana

Senglea Athletic
1-5
Valletta

 
Lördag 29 september 2018
Balzan
1-0
Pietà Hotspurs

Mosta
0-0
Hamrun Spartans

 
Söndag 30 september 2018
Sliema Wanderers
3-1
Tarxien Rainbows

Birkirkara
1-2
Gzira United

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Fredag 5 oktober 2018
Pietà Hotspurs
3-1
Mosta

Valletta
4-1
Balzan

Hamrun Spartans
0-0
Sliema Wanderers

 
Lördag 6 oktober 2018
Floriana
4-1
Senglea Athletic

Gzira United
1-0
Qormi

Tarxien Rainbows
2-4
Hibernians

St. Andrews
2-0
Birkirkara

 
Fredag 19 oktober 2018
Senglea Athletic
0-1
Gzira United

Qormi
0-2
St. Andrews

 
Lördag 20 oktober 2018
Pietà Hotspurs
0-4
Valletta

Birkirkara
2-0
Tarxien Rainbows

 
Söndag 21 oktober 2018
Mosta
1-2
Sliema Wanderers

Hibernians
2-1
Hamrun Spartans

 
Måndag 22 oktober 2018
Balzan
2-0
Floriana

1-0 Alfred Effiong (52)
2-0 Lecão (90+1)

 

 
Fredag 26 oktober 2018
Hamrun Spartans
2-1
Birkirkara

 
Lördag 27 oktober 2018
Tarxien Rainbows
1-0
Qormi

Floriana
1-2
Pietà Hotspurs

Gzira United
3-0
Balzan

Valletta
5-0
Mosta

 
Måndag 29 oktober 2018
St. Andrews
1-2
Senglea Athletic

Sliema Wanderers
0-1
Hibernians

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Fredag 2 november 2018
Birkirkara
2-0
Sliema Wanderers

 
Lördag 3 november 2018
Senglea Athletic
1-2
Tarxien Rainbows

Pietà Hotspurs
1-1
Gzira United

Balzan
0-2
St. Andrews

Mosta
0-4
Hibernians

 
Söndag 4 november 2018
Qormi
0-2
Hamrun Spartans

Valletta
1-0
Floriana

 
Fredag 9 november 2018
Gzira United
0-0
Valletta

 
Lördag 10 november 2018
Hamrun Spartans
1-0
Senglea Athletic

St. Andrews
3-3
Pietà Hotspurs

Sliema Wanderers
2-0
Qormi

Tarxien Rainbows
1-3
Balzan

 
Söndag 11 november 2018
Floriana
1-0
Mosta

Hibernians
2-1
Birkirkara

 
Fredag 23 november 2018
Balzan
2-2
Hamrun Spartans

 
Lördag 24 november 2018
Senglea Athletic
0-2
Sliema Wanderers

Mosta
0-3
Birkirkara

Floriana
0-1
Gzira United

Valletta
1-0
St. Andrews

 
Söndag 25 november 2018
Pietà Hotspurs
0-3
Tarxien Rainbows

Qormi
1-2
Hibernians

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Fredag 7 december 2018
Birkirkara
2-1
Qormi

1-0 Petar Orlandić (10)
2-1 Jake Grech (64)

1-1 Tenisor Gusman (29)

 
Lördag 8 december 2018
St. Andrews
0-0
Floriana

Hamrun Spartans
3-2
Pietà Hotspurs

Sliema Wanderers
1-3
Balzan

Tarxien Rainbows
0-7
Valletta

 
Söndag 9 december 2018
Gzira United
3-3
Mosta

Hibernians
2-0
Senglea Athletic

 
Fredag 14 december 2018
Gzira United
2-1
St. Andrews

 
Lördag 15 december 2018
Mosta
2-0
Qormi

Pietà Hotspurs
0-3
Sliema Wanderers

 
Söndag 16 december 2018
Senglea Athletic
0-2
Birkirkara

Floriana
4-0
Tarxien Rainbows

 
Måndag 17 december 2018
Balzan
2-2
Hibernians

Valletta
0-1
Hamrun Spartans

 

 

Januari 2019 Visa matchfakta
Fredag 11 januari 2019
Floriana
1-1
Hamrun Spartans

1-0 Arthur Henrique (34)

1-1 Wilfried Domoraud (81)

 
Lördag 12 januari 2019
Pietà Hotspurs
0-2
Hibernians

 

0-1 Joseph Mbong (36)
0-2 Tony (självmål, 37)

Gzira United
1-1
Tarxien Rainbows

1-0 Andrew Cohen (80)

1-1 Daren Falzon (90)

 
Söndag 13 januari 2019
St. Andrews
1-1
Mosta

1-0 Martin Davis (28)

1-1 Rafael Morisco (90)

Balzan
0-0
Birkirkara

Senglea Athletic
4-0
Qormi

1-0 Augusto Cáseres (13)
2-0 Imanol González (72)
3-0 Matias García (82)
4-0 Rômulo (87)

 

Valletta
2-0
Sliema Wanderers

1-0 Steve Borg (34)
2-0 Matteo Piciollo (90+4)

 

 
Fredag 18 januari 2019
Birkirkara
3-0
Pietà Hotspurs

1-0 Matthew Guillaumier (26)
2-0 Jorginho (65)
3-0 Danilo Quipapa (82)

 

Hamrun Spartans
1-1
Gzira United

1-0 Marco Criaco (14)

1-1 Zachary Scerri (90)

Sliema Wanderers
1-1
Floriana

1-1 Franc Temile (72)

0-1 Vieira (21)

 
Fredag 18 januari 2019
Birkirkara
3-0
Pietà Hotspurs

1-0 Matthew Guillaumier (26)
2-0 Jorginho (65)
3-0 Danilo Quipapa (82)

 

Hamrun Spartans
1-1
Gzira United

1-0 Marco Criaco (14)

1-1 Zachary Scerri (90)

Sliema Wanderers
1-1
Floriana

1-1 Franc Temile (72)

0-1 Vieira (21)

 
Lördag 19 januari 2019
Mosta
0-3
Senglea Athletic

 

0-1 Augusto Cáseres (4)
0-2 Rômulo (52)
0-3 Matias García (65)

Tarxien Rainbows
2-1
St. Andrews

1-0 Michele Paolucci (24)
2-0 Ricardinho (48)

2-1 Martin Davis (straff, 53)

 
Söndag 20 januari 2019
Qormi
1-3
Balzan

1-3 Antonio Rozzi (75)

0-1 Ricardo Correa (45)
0-2 Andrija Majdevac (45)
0-3 Andrija Majdevac (61)

Hibernians
1-2
Valletta

1-0 Tiago Adan (4)

1-1 Santiago Malano (48)
1-2 Miguel Alba (straff, 84)

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 februari 2019
Balzan
1-2
Senglea Athletic

1-0 Uro Ljubomirac (1)

1-1 Arian Mršulja (62)
1-2 Augusto Cáseres (67)

 
Lördag 2 februari 2019
Pietà Hotspurs
0-2
Qormi

St. Andrews
0-3
Hamrun Spartans

Floriana
0-1
Hibernians

Tarxien Rainbows
0-2
Mosta

 
Söndag 3 februari 2019
Gzira United
1-1
Sliema Wanderers

Valletta
2-0
Birkirkara

 
Fredag 8 februari 2019
Qormi
1-2
Valletta

1-2 Mohamed Bangoura (44)

0-1 Miguel Alba (24)
0-2 Bojan Kaljević (28)

 
Lördag 9 februari 2019
Senglea Athletic
2-1
Pietà Hotspurs

1-0 El Mehdi Sidqy (38)
2-1 Augusto Cáseres (59)

1-1 Nicholas Pisani (45)

Mosta
0-0
Balzan

Hamrun Spartans
3-0
Tarxien Rainbows

Sliema Wanderers
1-1
St. Andrews

 
Söndag 10 februari 2019
Hibernians
1-0
Gzira United

1-0 Jake Grech (37)

 

Birkirkara
0-0
Floriana

 
Fredag 15 februari 2019
Tarxien Rainbows
1-2
Sliema Wanderers

 
Lördag 16 februari 2019
St. Andrews
1-2
Hibernians

Valletta
3-3
Senglea Athletic

Hamrun Spartans
0-1
Mosta

Floriana
0-1
Qormi

 
Söndag 17 februari 2019
Pietà Hotspurs
0-3
Balzan

Gzira United
1-1
Birkirkara

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Senglea Athletic
0-1
Floriana

Balzan
1-2
Valletta

Hibernians
5-0
Tarxien Rainbows

 
Lördag 2 mars 2019
Birkirkara
2-0
St. Andrews

Mosta
3-2
Pietà Hotspurs

Sliema Wanderers
2-1
Hamrun Spartans

Qormi
1-4
Gzira United

 
Fredag 8 mars 2019
Tarxien Rainbows
0-2
Birkirkara

Hamrun Spartans
1-1
Hibernians

Sliema Wanderers
3-1
Mosta

 
Lördag 9 mars 2019
St. Andrews
0-2
Qormi

Valletta
3-0
Pietà Hotspurs

Gzira United
3-1
Senglea Athletic

Floriana
0-0
Balzan

 
Tisdag 12 mars 2019
Hibernians
2-2
Sliema Wanderers

 
Onsdag 13 mars 2019
Pietà Hotspurs
0-2
Floriana

 

0-1 Brandon Paiber (63)
0-2 Emerson Marcelina (71)

Birkirkara
0-1
Hamrun Spartans

Utvisning Terence Agius (90)

0-1 Ryan Darmanin (81)

Balzan
0-0
Gzira United

Mosta
0-1
Valletta

 

0-1 Miguel Alba (6)

 
Torsdag 14 mars 2019
Senglea Athletic
5-0
St. Andrews

1-0 Diego Venancio (9)
2-0 Diego Venancio (straff, 35)
3-0 Diego Venancio (52)
4-0 Leighton Grech (62)
5-0 Augusto Cáseres (77)

 

Qormi
1-2
Tarxien Rainbows

1-1 Yannick Yankam (35)

0-1 Alexander Nilsson (12)
1-2 Jens Wemmer (85)

 
Fredag 29 mars 2019
Hamrun Spartans
19 : 00
Qormi

 
Lördag 30 mars 2019
Tarxien Rainbows
14 : 00
Senglea Athletic

Gzira United
14 : 00
Pietà Hotspurs

St. Andrews
16 : 00
Balzan

Hibernians
16 : 15
Mosta

 
Söndag 31 mars 2019
Sliema Wanderers
14 : 00
Birkirkara

Floriana
16 : 00
Valletta

 

 

April 2019 Visa matchfakta
Fredag 5 april 2019
Qormi
18 : 00
Sliema Wanderers

Birkirkara
19 : 00
Hibernians

Balzan
20 : 15
Tarxien Rainbows

 
Lördag 6 april 2019
Senglea Athletic
16 : 00
Hamrun Spartans

Mosta
18 : 00
Floriana

 
Söndag 7 april 2019
Pietà Hotspurs
16 : 00
St. Andrews

Valletta
18 : 00
Gzira United

 
Lördag 13 april 2019
Sliema Wanderers
16 : 00
Senglea Athletic

Tarxien Rainbows
16 : 00
Pietà Hotspurs

Hibernians
18 : 00
Qormi

Birkirkara
18 : 00
Mosta

 
Söndag 14 april 2019
Hamrun Spartans
16 : 00
Balzan

St. Andrews
18 : 00
Valletta

 
Måndag 15 april 2019
Gzira United
19 : 00
Floriana

 
Lördag 20 april 2019
Pietà Hotspurs
16 : 00
Hamrun Spartans

Mosta
16 : 00
Gzira United

Balzan
18 : 00
Sliema Wanderers

Valletta
18 : 00
Tarxien Rainbows

 
Måndag 22 april 2019
Floriana
18 : 00
St. Andrews

Qormi
19 : 00
Birkirkara

Senglea Athletic
20 : 00
Hibernians

 
Torsdag 25 april 2019
Qormi
-
Mosta

St. Andrews
-
Gzira United

Birkirkara
-
Senglea Athletic

Tarxien Rainbows
-
Floriana

Hibernians
-
Balzan

Hamrun Spartans
-
Valletta

Sliema Wanderers
-
Pietà Hotspurs