ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 22 augusti 2018
Slut: 22 maj 2019

30

lag

5

omgångar

44/44

matcher spelade

Första omgången

15 matcher

22 augusti-12 september 2018

Andra omgången

2x8 matcher

19 september 2018
Returer 3 oktober 2018

Kvartsfinaler

2x4 matcher

7 november 2018
Returer 5 december 2018

Semifinaler

2x2 matcher

27 februari-6 mars 2019
Returer 10 april 2019

Final

1 match

22 maj 2019

 

 

 

Kup na Makedonija
Visa matchfakta

Final

22.05.2019, 22:37

Onsdag 22 maj 2019
Makedonija GjP
2-2* f
Akademija Pandev

Information Akademija Pandev vinnare efter 4-2 på straffar.

 

Visa matchfakta

Semifinaler

10.04.2019, 23:59

Match 2:2
Onsdag 10 april 2019
Makedonija GjP
1-0
Belasica

Information Makedonija GjP vidare med sammanlagt 2-0.

Podeba
1-3
Akademija Pandev

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 6-2.

Match 1:2
Onsdag 6 mars 2019
Akademija Pandev
3-1
Podeba

Onsdag 27 februari 2019
Belasica
0-1
Makedonija GjP

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

05.12.2018, 21:36

Match 2:2
Onsdag 5 december 2018
Pobeda
2-0
Shkendija

Information Pobeda vidare med sammanlagt 3-0.

Belasica
2-0
Sileks

Information Belasica vidare med sammanlagt 4-0.

Korab Debar
1-6
Akademija Pandev

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 9-2.

Rabotnički
0-1
Makedonija GjP

Information Makedonija GjP vidare med sammanlagt 2-0.

Match 1:2
Onsdag 7 november 2018
Shkendija
0-1
Pobeda

Sileks
0-2
Belasica

Akademija Pandev
3-1
Korab Debar

Makedonija GjP
1-0
Rabotnički

 

 

Visa matchfakta

Andra omgången

03.10.2018, 23:59

Match 2:2
Onsdag 3 oktober 2018
Podeba
4-1
Gostivari

Information Podeba vidare med sammanalgt 6-2.

Rabotnički
1-1
Tikveš

Information Rabotnički vidare med sammanlagt 2-1.

Makedonija GjP
2-1
Vardar

Information Makedonija GjP vidare med sammanlagt 3-2.

Sileks
2-1
Skopje

Information Sileks vidare med sammanlagt 4-1.

Belasica
3-1
Pelister

Information Belasica vidare med sammanlagt 5-1.

Akademija Pandev
0-1
Bregalnica Štip

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 6-3.

Pehchevo
0-5
Shkendija

Information Shkendija vidare med sammanlagt 7-0.

Match 1:2
Onsdag 19 september 2018

 

Visa matchfakta

Första omgången

12.09.2018, 21:33

Onsdag 22 augusti 2018
Korab Debar
1-0
Borec

Velazerimi 77
0-4
Belasica

Vardar Negotino
1-3
Skopje

Fortuna Skopje
0-6
Rabotnički

Labunishta
1-3
Akademija Pandev

Pehchevo
2-0
Shkupi

Poeshevo
0-4
Bregalnica Štip

Vardar Forino
0-4
Vardar

Osogovo
0-1
Pelister

Teteks
0-1
KF Gostivari

Bratstvo-Vlaznimi
0-7
Sileks

Tikveš
2-1
Renova

Prevalec
0-2
Makedonija GjP

Onsdag 29 augusti 2018
Struga
1-2
Pobeda

Onsdag 12 september 2018
Kozuv Gevgelija
0-2
Shkendija

 

Skytteliga

03.10.2018, 23:59

-