ecst.se fotboll

2017-18

Start: 16 augusti 2018

Final:

5

omgångar

31

lag

32/44

matcher spelade

Första omgången
15 matcher

16-31 augusti 2017

Andra omgången
2x8 matcher

13 september-8 november 2017
Returer 17-29 november 2017

Kvartsfinaler
2x4 matcher

8 november-17 deember 2017
Returer 29 november 2017-21 februari 2018

Semifinaler
2x2 matcher

Final
1 match

 

 

 

 

 

 

 

 

Kup na Makedonija
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Match 2:2
Onsdag 29 november 2017
Akademija Pandev
13:00
Teteks

Skopje
13:00
Renova

Podeba
13:00
Pelister

Onsdag 21 februari 2018
Shkendija
13:00
Shkupi / Vardar

Match 1:2
Onsdag 8 november 2017
Teteks
0-2
Akademija Pandev

Renova
2-0
Skopje

Pelister
5-2
Podeba

Söndag 17 december 2017
Shkupi / Vardar
13:00
Shkendija

 

Visa matchfakta

Andra omgången

08.11.2017, 21:28

Match 2:2
Tisdag 17 oktober 2017
Teteks
3-2
Kozuv Gevgelija

Information Teteks vidare med sammanlagt 5-4.

Onsdag 18 oktober 2017
Struga
2-2
Renova

Information Renova vidare med sammanlagt 5-4.

Shkendija
*1-1 f
Rabotnički

Information Shkendija vidare med sammanlagt 2-2 och 3-2 på straffar.

Podeba
5-1
Bregalnica Štip

Information Podeba vidare med sammanlagt 8-3.

Borec
1-3
Pelister

Information Pelister vidare med sammanlagt 7-3.

Gorno Lisiče
0-3
Skopje

Information Skopje vidare med sammanlagt 6-0.

Akademija Pandev
5-0
Sileks

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 5-1.

Onsdag 29 november 2017
Shkupi
13:00
Vardar

Match 1:2
Onsdag 13 september 2017
Renova
3-2
Struga

Rabotnički
1-1
Shkendija

Bregalnica Štip
2-3
Podeba

Pelister
4-2
Borec

Skopje
3-0
Gorno Lisiče

Sileks
1-0
Akademija Pandev

Kozuv Gevgelija
2-2
Teteks

Onsdag 8 november 2017
Vardar
Inst
Shkupi

 

Visa matchfakta

Första omgången

31.08.2017, 21:57

Onsdag 16 augusti 2017
Nova
0-6
Akademija Pandev

Borec
4-0
Velazerimi 77

Kozuv Gevgelija
*
Novaci

Information Kozuv Gevgelija vidare efter 6-5 på straffar.

Vardar Negotino
3-5
Gorno Lisiče

Belasica
1-3
Pelister

Plačkovica
0-4
Pobeda

Osogovo
1-2
Bregalnica Štip

Mogila
0-6
Sileks

Struga
1-0
Makedonija GjP

Ohrid
wo
Skopje

Information Skopje tilldömdes seger med 3-0.

Zajazi
2-4
Shkupi

Teteks
2-1
Turnovo

Tikveš
0-1
Renova

Onsdag 30 augusti 2017
KF Gostivari
0-2
Shkendija

Torsdag 31 augusti 2017
Lokomotiva
1-4
Vardar

 

Skytteliga

-