ecst.se fotboll

Kup na Makedonija (C)

Kup na Makedonija

5

omgångar

30

lag

17/8

Start

-

Final

Kup na Makedonija
mkd
Första omgången

17 augusti

Andra omgången

21 september
Retur 12-19 oktober

Kvartsfinaler

23 november
Retur 7 december

Semifinaler

1 mars
Returer 19 april

Final

Maj

 

 

 

 

 

 

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Semifinaler | 19.04.2017, 19:08
Visa matchfakta
Match 1:2
Onsdag 1 mars 2017
Vardar
1-3
Shkendija

Bregalnica Štip
2-2
Pelister

Match 2:2
Onsdag 19 april 2017
Shkendija
0-1
Vardar

Information Shkendija vidare med samanlagt 3-2.

Pelister
1-0
Bregalnica Štip

Information Pelister vidare med sammanlagt 3-2.

Kvartsfinaler | 07.12.2016, 18:08
Visa matchfakta
Match 1:2
Onsdag 23 november 2016
Pelister
1-0
Sileks

Matelurg
1-4
Vardar

Shkupi
0-0
Shkendija

Podeba
2-2
Bregalnica Štip

Match 2:2
Onsdag 7 december 2016
Sileks
1-2
Pelister

Information Pelister vidare med sammanlagt 3-1.

Vardar
4-1
Matelurg

Information Vardar vidare med sammanlagt 8-1.

Shkendija
4-0
Shkupi

Information Shkendija vidare med sammanlagt 4-0.

Bregalnica Štip
3-0
Podeba

Information Bregalnica Štip vidre med sammanlagt 5-2.

Andra omgången | 19.10.2016, 22:06
Visa matchfakta
Match 1:2
Onsdag 21 september 2016
Rabotnički
0-2
Shkendija

Akademija Pandev
0-1
Shkupi

Velazerimi 77
1-3
Vardar

Bregalnica štip
4-0
Teteks

Pelister
2-0
Renova

Sileks
2-1
Turnovo

Novaci
1-2
Pobeda

Metalurg
Inst
Mladost CD

Match 2:2
Onsdag 12 oktober 2016
Shkupi
3-1
Akademija Pandev

Information Shkupi vidare med sammanlagt 4-1.

Teteks
1-2
Bregalnica štip

Information Bregalnica štip vidare med sammanlagt 6-1.

Renova
Inst
Pelister

Turnovo
3-3
Sileks

Information Sileks vidare med sammanlagt 5-4.

Pobeda
5-0
Novaci

Information Pobeda vidare med sammanlagt 7-1.

Mladost CD
Inst
Metalurg

Information Mladost CD drog sig ur turneringen. Metalurg vidare.

Onsdag 19 oktober 2016
Vardar
2-0
Velazerimi 77

Information Vardar vidare med sammanlagt 5-1.

Shkendija
0-0
Rabotnički

Information Shkendija vidare med sammanlagt 2-0.

Renova
3-1
Pelister

Information Pelister vidare med sammanlagt 3-3 och mål på bortaplan.

Första omgången | 31.08.2016, 23:09
Visa matchfakta
Tisdag 16 augusti 2016
Sateska
0-3
Metalurg Skopje

Onsdag 17 augusti 2016
Čaklani
1-6
Rabotnički

Vlaznimi
0-1
Teteks

Fortuna
0-3
Pobeda

Belasica
1-3 f
Pelister

Akademija Pandev
5-0
Makedonija GjP

Ljuboten
0-6
Horizont Turnovo

Vardar Negotino
0-2
Shkupi

Gorno Lisiče
1-3
Renova

Novaci
2-1
Skopje

Maleš
0-1
Sileks

Kožuf Miravci
0-3
Vëllazërimi 77

Onsdag 24 augusti 2016
Skënderbeu Poroj
0-9
Vardar

Onsdag 31 augusti 2016
Golemo Konjari
0-11
Shkëndija