ecst.se fotboll

Kup na Makedonija (C)

5

omgångar

32

lag

12/9

Start

16/5

Final

Final | 16.05.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Måndag 16 maj 2016
Shkendija
2-0
Rabotnički

1-0 Marjan Radeski (7)
2-0 Júnior (90+5)

 

Publik 7 000

Semifinaler | 13.04.2015, 23:42
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Onsdag 2 mars 2016
Bregalnica Štip
1-1
Rabotnički

Turnovo
0-2
Shkendija

Match 2:2
Onsdag 13 april 2016
Shkendija
2-1
Turnovo

Information Shkendija vidare med sammanlagt 4-1.

Rabotnicki
3-0
Bregalnica Stip

Information Rabotnicki vidare med sammanlagt 4-1.

Kvartsfinaler | 02.12.2015, 18:24
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Onsdag 25 november 2015
Rabotnički
3-0
Sileks

Mladost CD
1-1
Bregalnica Štip

Makedonija GjP
2-4
Turnovo

Torsdag 26 november 2015
Shkendija
3-0
Vardar

Match 2:2
Onsdag 2 december 2015
Sileks
1-2
Rabotnički

Information Rabotnički vidare med sammanlagt 5-1.

Bregalnica Štip
4-1
Mladost CD

Information Bregalnica Štip vidare med sammanlagt 5-2.

Turnovo
0-1
Makedonija GjP

Information Turnovo vidare med sammanlagt 4-3.

Vardar
1-2
Shkendija

Information Shkendija vidare med sammanlagt 5-1.

Andra omgången | 21.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Onsdag 30 september 2015
Shkendija
2-0
Metalurg

Makedonija GjP
3-2
Ljubanci

Velazerimi
2-4
Mladost CD

Renova
1-2
Sileks

Gostivari
0-4
Rabotnički

Turnovo
3-1
Skopje

Bregalnica Štip
2-0
Shkupi

Vardar
4-1
Pelister

Match 2:2
Onsdag 21 oktober 2015
Metalurg
0-5
Shkendija 79

Information Shkendija 79 vidare med sammanlagt 7-0.

Ljubanci
0-0
Makedonija GjP

Information Makedonija GjP vidare med sammanlagt 3-2.

Mladost CD
3-3
Velazerimi 77

Information Mladost CD vidare med sammanlagt 7-5.

Sileks
3-1
Renova

Information Sileks vidare med sammanlagt 5-2.

Rabotnički
4-0
Gostivari

Information Rabotnički vidare med sammanlagt 8-0.

Skopje
2-2
Turnovo

Information Turnovo vidare med sammanlagt 5-3.

Shkupi
1-0
Breganica Štip

Information Breganica Štip vidare med sammanlagt 2-1.

Pelister
0-2
Vardar

Information Vardar vidare med sammanlagt 6-1.

Första omgången | 13.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 12 augusti 2015
Gorno Lisiče
1-2
Renova

Vulkan
0-3
Makedonija GjP

Prevalec
0-4
Sileks

Lirija
0-11
Turnovo

Zajazi Zajas
0-4
Shkendija

Belasica
0-2
Skopje

Ljubanci
*1-1 f
Teteks

Information Ljubanci vidare efter 4-3 på straffar.

Pobeda
1-1* f
Mladost CD

Information Mladost CD vidare efter 7-6 på straffar.

Drita
0-3
Velazerimi 77

Information Velazerimi 77 tilldömdes seger med 3-0.

Poeshevo
0-0* f
Gostivar

Information Gostivar vidare efter 5-3 på straffar.

Miravci
0-1
Vardar

Maleš
1-9
Metalurg

Ljuboten
1-5
Shkupi

Torsdag 13 augusti 2015
11 Oktomvri
0-8
Pelister

Fortuna Singelik
0-11
Rabotnički

Plačkovica
0-2
Bregalnica Štip