ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

36

omgångar

165 / 180

matcher spelade ( 91,67 % )

publiksnitt

2,54

målsnitt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Prva Liga

Tabell

09.05.2018, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Shkëndija 79
2
33
25
5
3
91
- 27
64
80
13
3
0
43
- 8
42
12
2
3
48
- 19
38
2
Vardar
1
33
15
8
10
47
- 32
15
53
12
1
4
33
- 14
37
3
7
6
14
- 18
16
3
Sileks
6
33
12
10
11
28
- 35
-7
46
6
5
6
11
- 16
23
6
5
5
17
- 19
23
4
Rabotnički
3
33
12
9
12
46
- 41
5
45
9
5
3
30
- 16
32
3
4
9
16
- 25
13
5
Akademija Pandev
ny
33
10
13
10
41
- 41
0
43
6
6
3
18
- 12
24
4
7
7
23
- 29
19
6
Shkupi
8
33
10
12
11
42
- 45
-3
42
8
4
4
27
- 20
28
2
8
7
15
- 25
14
7
Renova
6
33
10
11
12
36
- 46
-10
41
10
4
3
28
- 22
34
0
7
9
8
- 24
7
8
Skopje
ny
33
6
14
13
20
- 37
-17
32
2
11
4
12
- 12
17
4
3
9
8
- 25
15
9
Podeba
7
33
8
8
17
34
- 55
-21
32
6
5
5
23
- 22
23
2
3
12
11
- 33
9
10
Pelister
4
33
7
10
16
34
- 60
-26
31
5
6
6
22
- 30
21
2
4
10
12
- 30
10

Skytteliga

14.02.2018, 22:44

Ferhan Hasani
Shkëndija 79
17
Besart Ibraimi
Shkëndija 79
14
Zoran Baldovaliev
Akademija Pandev
8
Alen Jasarovski
Shkupi
8
Geoffrey Charles Chinedu
Rabotnički
7
Juan Felipe
Vardar
7
Lucas
Pelister
6
Kire Markoski
Rabotnički
6
Stênio Júnior
Shkëndija 79
6
Kristijan Stojkovski
Shkupi
6

Publiksnitt

Spelschema

09.05.2018, 23:59

Augusti 2017 Visa matchfakta
Lördag 12 augusti 2017
Shkendija
2-0
Vardar

Rabotnički
0-0
Renova

 
Söndag 13 augusti 2017
Shkupi
1-1
Akademija Pandev

Podeba
1-2
Pelister

Sileks
1-0
Skopje

 
Lördag 19 augusti 2017
Renova
0-3
Sileks Kratovo

 
Söndag 20 augusti 2017
Akademija
2-0
Skopje

Pelister
1-1
Rabotnički

Vardar
4-0
Podeba

 
Måndag 21 augusti 2017
Shkupi
0-3
Shkendija

 
Lördag 26 augusti 2017
Rabotnički
Inst
Vardar

Podeba
2-1
Shkupi

Sileks
1-4
Pelister

Skopje
0-0
Renova

 
Söndag 27 augusti 2017
Shkendija
2-1
Akademija Pandev

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Vardar
3-1
Sileks

 
Söndag 10 september 2017
Pelister
0-0
Skopje

Shkupi
2-1
Rabotnički

Akademija Pandev
1-0
Renova

Shkendija
3-3
Podeba

 
Lördag 16 september 2017
Renova
1-0
Pelister

 
Söndag 17 september 2017
Rabotnički
2-6
Shkendija

Sileks
0-1
Shkupi

Skopje
1-1
Vardar

Pobeda
2-2
Akademija Pandev

 
Onsdag 20 september 2017
Vardar
2-1
Renova

Akademija Pandev
2-0
Pelister

Shkupi
1-0
Skopje

Shkendija
5-0
Sileks

Pobeda
2-4
Rabotnički

 
Lördag 23 september 2017
Renova
0-0
Shkupi

 
Söndag 24 september 2017
Sileks
1-0
Pobeda

Rabotnički
1-2
Akademija Pandev

Skopje
1-2
Shkendija

Pelister
0-1
Vardar

 
Onsdag 27 september 2017
Shkupi
1-1
Pelister

Shkendija
2-0
Renova

Akademija Pandev
Inst
Vardar

Pobeda
4-2
Skopje

Rabotnički
0-0
Sileks

 
Lördag 30 september 2017
Skopje
0-0
Rabotnički

Renova
0-0
Pobeda

Pelister
1-3
Shkendija

Sileks
1-0
Akademija Pandev

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 oktober 2017
Vardar
1-0
Shkupi

 
Lördag 14 oktober 2017
Akademija Pandev
2-0
Shkupi

Vardar
4-2
Shkendija

Pelister
2-1
Pobeda

Renova
3-1
Rabotnički

Skopje
1-1
Sileks

 
Söndag 22 oktober 2017
Sileks
0-0
Renova

Skopje
1-1
Akademija Pandev

Rabotnički
2-0
Pelister

Pobeda
1-0
Vardar

Shkendija
4-1
Shkupi

 
Onsdag 25 oktober 2017
Rabotnički
3-1
Vardar

Akademija Pandev
3-2
Shkendija

Shkupi
1-0
Pobeda

Pelister
1-2
Sileks

Renova
5-1
Skopje

 
Lördag 28 oktober 2017
Renova
3-1
Akademija Pandev

 
Söndag 29 oktober 2017
Skopje
1-0
Pelister

Sileks
0-0
Vardar

Rabotnički
1-0
Shkupi

Pobeda
0-2
Shkendija

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Söndag 5 november 2017
Shkendija
2-1
Rabotnički

Shkupi
0-1
Sileks

Vardar
3-0
Skopje

Pelister
2-1
Renova

Akademija Pandev
0-1
Pobeda

 
Torsdag 16 november 2017
Renova
2-5
Vardar

1-2 Argjent Gafuri (26)
2-3 Argjent Gafuri (32)

0-1 Bashkim Velija (självmål, 5)
0-2 Dejan Blaževski (straff, 13)
1-3 Maksim Maksimov (31)
2-4 Juan Felipe (45)
2-5 Ytalo (90)

Pelister
3-4
Akademija Pandev

1-0 Ive Trifunovski (6)
2-4 Jovan Popzlatanov (57)
3-4 Martin Kovachev (straff, 83)

1-1 Aleksandar Varelovski (18)
1-2 Zoran Baldovaliev (33)
1-3 Zoran Baldovaliev (48)
1-4 Georgi Stoilov (53)

Sileks
0-2
Shkendija

 

0-1 Stênio Júnior (51)
0-2 Besart Ibraimi (75)

Rabotnički
4-0
Pobeda

1-0 Kire Markoski (4)
2-0 Geoffrey Chinedu (30)
3-0 Geoffrey Chinedu (56)
4-0 Serginho (74)

 

 
Söndag 19 november 2017
Pobeda
0-2
Sileks

Akademija Pandev
1-1
Rabotnički

Shkendija
4-0
Skopje

Shkupi
4-1
Renova

Vardar
1-0
Pelister

 
Onsdag 22 november 2017
Skopje
0-0
Shkupi

 
Lördag 25 november 2017
Renova
1-6
Shkendija

 
Söndag 26 november 2017
Pelister
2-2
Shkupi

Vardar
2-0
Akademija Pandev

Skopje
0-1
Pobeda

Sileks
2-1
Rabotnički

 

 

December 2017 Visa matchfakta
Söndag 3 december 2017
Rabotnički
3-0
Skopje

1-0 Duško Trajčevski (49)
2-0 Serginho (83)
3-0 Serginho (90)

 

Publik 400

Pobeda
1-1
Renova

Utvisning Nicole Sarkoski (67)
1-0 Filip Najdovski (73)

1-1 Valmir Nafiu (straff, 80)

Publik 400

Shkendija
3-0
Pelister

1-0 Besart Ibraimi (49)
2-0 Ferhan Hasani (straff, 68)
3-0 Arbin Zejnulai (89)

Utvisning Oliver Peev (74)

Publik 3 500

Akademija Pandev
0-1
Sileks

 

0-1 Miloš Đorđević (16)

Publik 500

Shkupi
2-0
Vardar

1-0 Alen Jasarovski (62)
2-0 Kristijan Stojkovski (87)

 

Publik 3 000

 
Söndag 10 december 2017
Vardar
3-1
Akademija Pandev

1-0 Dejan Blazhevski (19)
2-0 Hovhannes Hambardzuyman (33)
3-1 Hovhannes Hambardzuyman (90+2)

2-1 Jani Atansov (straff, 58)

Publik 200

 
Onsdag 13 december 2017
Vardar
1-0
Rabotnički

1-0 Tigran Barseghyan (78)

 

Publik 300

 

 

Februari 2018 Visa matchfakta
Onsdag 14 februari 2018
Shkupi
5-2
Akademija Pandev

1-0 Baže Ilijoski (7)
2-0 Baže Ilijoski (17)
3-0 Baže Ilijoski (23)
4-1 Alen Jasarovski (59)
5-2 Kristijan Stojkovski (79)

3-1 Georgi Stoilov (31)
4-2 Giulio Grifoni (71)

Shkendija
1-1
Vardar

1-1 Besart Ibraimi (85)

0-1 Boban Grnčarov (78)

Pobeda
1-1
Pelister

1-1 Zoran Danoski (12)

0-1 Borče Manevski (10)

Rabotnički
0-0
Renova

Sileks
Inst
Skopje

 
Lördag 17 februari 2018
Renova
0-0
Sileks

 
Söndag 18 februari 2018
Shkupi
0-3
Shkendija

Pelister
3-2
Rabotnički

Vardar
3-0
Pobeda

Akademija Pandev
0-0
Skopje

 
Onsdag 21 februari 2018
Sileks
1-1
Skopje

 
Lördag 24 februari 2018
Rabotnički
2-1
Vardar

1-0 Sebastián Herera (2)
2-0 Viktor Angelov (7)
Utvisning Daniel Božinovski (88)

2-1 Goran Popov (79)

 
Söndag 25 februari 2018
Pobeda
3-3
Shkupi

Shkendija
1-1
Akademija Pandev

Skopje
1-1
Renova

 

 

Mars 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 mars 2018
Shkendija
3-0
Podeba

 
Söndag 4 mars 2018
Shkupi
1-1
Rabotnički

Akademija Pandev
1-1
Renova

Vardar
2-3
Sileks

Pelister
0-0
Skopje

 
Onsdag 7 mars 2018
Sileks
0-1
Skopje

 

0-1 Koffi Dosseh (24)

 
Lördag 10 mars 2018
Renova
1-0
Pelister

Rabotnički
0-2
Shkendija

 
Söndag 11 mars 2018
Skopje
0-0
Vardar

Sileks
1-1
Shkupi

Pobeda
0-0
Akademija Pandev

 
Lördag 17 mars 2018
Akademija Pandev
1-1
Pelister

Vardar
1-0
Renova

Pobeda
2-0
Rabotnički

Shkendija
1-0
Sileks

 
Söndag 18 mars 2018
Shkupi
0-2
Skopje

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Söndag 1 april 2018
Renova
3-1
Shkupi

Skopje
0-0
Shkendija

Sileks
1-0
Pobeda

Rabotnički
1-1
Akademija Pandev

Pelister
0-0
Vardar

 
Onsdag 4 april 2018
Sileks
1-1
Pelister

 
Lördag 7 april 2018
Rabotnički
2-0
Sileks

Shkupi
Inst
Pelister

Akademija Pandev
1-1
Vardar

Pobeda
0-1
Skopje

Shkendija
5-0
Renova

 
Söndag 15 april 2018
Vardar
1-1
Shkupi

Sileks
0-0
Akademija Pandev

Pelister
0-6
Shkendija

Renova
2-1
Pobeda

Skopje
0-1
Rabotnički

 
Onsdag 18 april 2018
Vardar
2-3
Shkendija

Skopje
1-1
Sileks

Akademija Pandev
1-2
Shkupi

Renova
2-1
Rabotnički

Pelister
1-1
Pobeda

 
Söndag 22 april 2018
Rabotnički
4-0
Pelister

Skopje
0-2
Akademija Pandev

Shkendija
2-0
Shkupi

Sileks
1-0
Renova

Pobeda
2-0
Vardar

 
Onsdag 25 april 2018
Shkupi
3-1
Pobeda

Renova
2-0
Skopje

Akademija Pandev
2-2
Shkendija

Pelister
2-1
Sileks

Vardar
0-1
Rabotnički

 
Lördag 28 april 2018
Sileks
0-2
Vardar

Podeba
2-1
Shkendija

Rabotnički
1-1
Shkupi

Renova
2-1
Akademija Pandev

Skopje
4-0
Pelister

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Onsdag 2 maj 2018
Akademija Pandev
1-0
Pobeda

1-0 Zoran Baldovaliev (2)

 

Pelister
3-2
Renova

1-1 Bojan Ilievski (36)
2-1 Borče Manevski (54)
3-2 (86)

0-1 Medzit Neziri (15)
2-2 Lavdrim Skenderi (73)

Shkendija
3-0
Rabotnički

1-0 Stênio (22)
2-0 Blagoja Todorovski (54)
3-0 Armend Alimi (84)

 

Vardar
0-1
Skopje

 

0-1 Koffi Dosseh (45)

Shkupi
1-1
Sileks

1-0 Omar Imeri (10)

1-1 Kristijan Filipovski (18)

 
Söndag 6 maj 2018
Pelister
1-3
Akademija Pandev

Skopje
1-1
Shkupi

Rabotnički
4-2
Pobeda

Renova
1-1
Vardar

Sileks
1-3
Shkendija

 
Onsdag 9 maj 2018
Shkupi
5-2
Pelister

 
Söndag 13 maj 2018
Akademija Pandev
16 : 30
Rabotnički

Shkendija
16 : 30
Skopje

Vardar
16 : 30
Pelister

Pobeda
16 : 30
Sileks

Shkupi
16 : 30
Renova