ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

36

omgångar

90 / 180

matcher spelade ( 50,00 % )

publiksnitt

2,62

målsnitt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Prva Liga

Tabell

13.12.2017, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Shkëndija 79
2
18
15
1
2
55
- 18
37
46
8
1
0
27
- 6
25
7
0
2
28
- 12
21
2
Vardar
1
18
12
2
4
32
- 16
16
38
10
0
0
24
- 5
30
2
2
4
8
- 11
8
3
Sileks
6
18
9
4
5
17
- 18
-1
31
4
2
3
6
- 8
14
5
2
2
11
- 10
17
4
Akademija Pandev
ny
18
7
4
7
24
- 24
0
25
5
1
2
11
- 5
16
2
3
5
13
- 19
9
5
Rabotnički
3
18
6
5
7
26
- 23
3
23
5
2
2
16
- 9
17
1
3
5
10
- 14
6
6
Shkupi
8
18
6
5
7
17
- 20
-3
23
5
2
2
12
- 8
17
1
3
5
5
- 12
6
7
Podeba
6
18
5
4
9
19
- 31
-12
19
3
2
4
13
- 16
11
2
2
5
6
- 15
8
8
Renova
5
18
4
6
8
19
- 29
-10
18
4
2
3
15
- 17
14
0
4
5
4
- 12
4
9
Pelister
4
18
4
4
10
19
- 28
-9
16
2
3
4
12
- 15
9
2
1
6
7
- 13
7
10
Skopje
ny
18
1
7
10
8
- 29
-21
10
1
6
2
5
- 6
9
0
1
8
3
- 23
1

Skytteliga

16.11.2017, 20:11

Ferhan Hasani
Shkëndija 79
11
Besart Ibraimi
Shkëndija 79
10
Zoran Baldovaliev
Akademija Pandev
7
Geoffrey Charles Chinedu
Rabotnički
7
Juan Felipe
Vardar
7
Kire Markoski
Rabotnički
6
Lucas
Pelister
5
Stênio Júnior
Shkëndija 79
5

Publiksnitt

Spelschema

13.12.2017, 23:59

Augusti 2017 Visa matchfakta
Lördag 12 augusti 2017
Shkendija
2-0
Vardar

Rabotnički
0-0
Renova

 
Söndag 13 augusti 2017
Shkupi
1-1
Akademija Pandev

Podeba
1-2
Pelister

Sileks
1-0
Skopje

 
Lördag 19 augusti 2017
Renova
0-3
Sileks Kratovo

 
Söndag 20 augusti 2017
Akademija
2-0
Skopje

Pelister
1-1
Rabotnički

Vardar
4-0
Podeba

 
Måndag 21 augusti 2017
Shkupi
0-3
Shkendija

 
Lördag 26 augusti 2017
Rabotnički
Inst
Vardar

Podeba
2-1
Shkupi

Sileks
1-4
Pelister

Skopje
0-0
Renova

 
Söndag 27 augusti 2017
Shkendija
2-1
Akademija Pandev

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Vardar
3-1
Sileks

 
Söndag 10 september 2017
Pelister
0-0
Skopje

Shkupi
2-1
Rabotnički

Akademija Pandev
1-0
Renova

Shkendija
3-3
Podeba

 
Lördag 16 september 2017
Renova
1-0
Pelister

 
Söndag 17 september 2017
Rabotnički
2-6
Shkendija

Sileks
0-1
Shkupi

Skopje
1-1
Vardar

Pobeda
2-2
Akademija Pandev

 
Onsdag 20 september 2017
Vardar
2-1
Renova

Akademija Pandev
2-0
Pelister

Shkupi
1-0
Skopje

Shkendija
5-0
Sileks

Pobeda
2-4
Rabotnički

 
Lördag 23 september 2017
Renova
0-0
Shkupi

 
Söndag 24 september 2017
Sileks
1-0
Pobeda

Rabotnički
1-2
Akademija Pandev

Skopje
1-2
Shkendija

Pelister
0-1
Vardar

 
Onsdag 27 september 2017
Shkupi
1-1
Pelister

Shkendija
2-0
Renova

Akademija Pandev
Inst
Vardar

Pobeda
4-2
Skopje

Rabotnički
0-0
Sileks

 
Lördag 30 september 2017
Skopje
0-0
Rabotnički

Renova
0-0
Pobeda

Pelister
1-3
Shkendija

Sileks
1-0
Akademija Pandev

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 oktober 2017
Vardar
1-0
Shkupi

 
Lördag 14 oktober 2017
Akademija Pandev
2-0
Shkupi

Vardar
4-2
Shkendija

Pelister
2-1
Pobeda

Renova
3-1
Rabotnički

Skopje
1-1
Sileks

 
Söndag 22 oktober 2017
Sileks
0-0
Renova

Skopje
1-1
Akademija Pandev

Rabotnički
2-0
Pelister

Pobeda
1-0
Vardar

Shkendija
4-1
Shkupi

 
Onsdag 25 oktober 2017
Rabotnički
3-1
Vardar

Akademija Pandev
3-2
Shkendija

Shkupi
1-0
Pobeda

Pelister
1-2
Sileks

Renova
5-1
Skopje

 
Lördag 28 oktober 2017
Renova
3-1
Akademija Pandev

 
Söndag 29 oktober 2017
Skopje
1-0
Pelister

Sileks
0-0
Vardar

Rabotnički
1-0
Shkupi

Pobeda
0-2
Shkendija

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Söndag 5 november 2017
Shkendija
2-1
Rabotnički

Shkupi
0-1
Sileks

Vardar
3-0
Skopje

Pelister
2-1
Renova

Akademija Pandev
0-1
Pobeda

 
Torsdag 16 november 2017
Renova
2-5
Vardar

1-2 Argjent Gafuri (26)
2-3 Argjent Gafuri (32)

0-1 Bashkim Velija (självmål, 5)
0-2 Dejan Blaževski (straff, 13)
1-3 Maksim Maksimov (31)
2-4 Juan Felipe (45)
2-5 Ytalo (90)

Pelister
3-4
Akademija Pandev

1-0 Ive Trifunovski (6)
2-4 Jovan Popzlatanov (57)
3-4 Martin Kovachev (straff, 83)

1-1 Aleksandar Varelovski (18)
1-2 Zoran Baldovaliev (33)
1-3 Zoran Baldovaliev (48)
1-4 Georgi Stoilov (53)

Sileks
0-2
Shkendija

 

0-1 Stênio Júnior (51)
0-2 Besart Ibraimi (75)

Rabotnički
4-0
Pobeda

1-0 Kire Markoski (4)
2-0 Geoffrey Chinedu (30)
3-0 Geoffrey Chinedu (56)
4-0 Serginho (74)

 

 
Söndag 19 november 2017
Pobeda
0-2
Sileks

Akademija Pandev
1-1
Rabotnički

Shkendija
4-0
Skopje

Shkupi
4-1
Renova

Vardar
1-0
Pelister

 
Onsdag 22 november 2017
Skopje
0-0
Shkupi

 
Lördag 25 november 2017
Renova
1-6
Shkendija

 
Söndag 26 november 2017
Pelister
2-2
Shkupi

Vardar
2-0
Akademija Pandev

Skopje
0-1
Pobeda

Sileks
2-1
Rabotnički

 

 

December 2017 Visa matchfakta
Söndag 3 december 2017
Rabotnički
3-0
Skopje

Pobeda
1-1
Renova

Shkendija
3-0
Pelister

Akademija Pandev
0-1
Sileks

Shkupi
2-0
Vardar

 
Söndag 10 december 2017
Vardar
3-1
Akademija Pandev

 
Onsdag 13 december 2017
Vardar
1-0
Rabotnički