ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 20 april 2019
Slut: Maj 2020

49

lag

1+6

omgångar

49/62

matcher spelade

9 matcher

20 april 2019

Första omgången

16 matcher

3-4 maj 2019

Andra omgången

8 matcher

24-25 maj 2019

Tredje omgången

2x8 matcher

25-26 april 2019
Returer 5-7 juli 2019

Kvartsfinaler

2x4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

Cupa Moldovei
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

07.07.2019, 23:59

Match 2:2
Fredag 5 juli 2019
Milsami
6-1
Edineţ

Information Milsami vidare med sammanlagt 9-2.

Speranța Drochia
0-3
Speranţa Nisporeni

Information Speranţa Nisporeni vidare med sammanlagt 9-1.

Tighina
0-2
Petrocub

Information Petrocub vidare med sammanlagt 9-0.

Sireți
0-15
Sheriff

Information Sheriff vidare med sammanlagt 27-0.

Victoria Bardar
0-3
Codru Lozova

Information Codru Lozova vidare med sammanlagt 10-1.

Lördag 6 juli 2019
FCM Ungheni
0-2
Sfîntul Gheorghe

Information Sfîntul Gheorghe vidare med sammanlagt 3-0.

Söndag 7 juli 2019
Zimbru
5-1
Sporting Trestieni

Maiak Chirsova
0-3
Dinamo-Auto

Match 1:2
Tisdag 25 juni 2019
Edineţ
1-3
Milsami

Speranța Drochia
6-1
Speranţa Nisporeni

Petrocub
7-0
Tighina

Sheriff
12-0
Sireți

Onsdag 26 juni 2019
Sfîntul Gheorghe
1-0
FCM Ungheni

Codru Lozova
7-1
Victoria Bardar

Sporting Trestieni
2-4
Zimbru

Dinamo-Auto
8-0
Maiak Chirsova

 

Visa matchfakta

Andra omgången

25.05.2019, 23:59

Fredag 24 maj 2019
Ungheni
1-4
Victoria Bardar

Lördag 25 maj 2019
Sporting Trestieni
3-2 f
Sucleia

Edineţ
*1-1 f
Floreşti

Information Edineţ vidare efter 3-1 på straffar.

FCM Ungheni
3-1
Sîngerei

Speranța Drochia
*1-1 f
Iskra

Information Speranța Drochia vidare efter 4-3 på straffar.

Tighina
5-0
Real Succes

Slobozia Mare
1-2
Sireți

Maiak Chirsova
2-0
Olimp Comrat

 

Visa matchfakta

Första omgången

04.05.2019, 23:59

Fredag 3 maj 2019
Ungheni
3-0
Zaria

Lördag 4 maj 2019
Inter Soroca
2-3 f
Floreşti

Edineţ
5-2
Grănicerul

Pepeni
1-1* f
Sîngerei

Information Sîngerei vidare efter 6-5 på straffar.

Făleşti
2-2* f
Speranța Drochia

Information Speranța Drochia vidare efter 4-2 på straffar.

Intersport Sănătăuca
0-1
Iskra

Rîşcani
1-4
FCM Ungheni

ARF Ialoveni
0-2
Victoria Bardar

Sporting Trestieni
5-0
Sparta

Fulger
2-3
Sucleia

Văsieni
0-3
Tighina

Flacăra Mingir
0-3
Real Succes

Slobozia Mare
*1-1 f
Cahul

Information Slobozia Mare vidare efter 5-4 på straffar.

Fortuna
1-2
Sireți

Olimp Comrat
1-0
Dacia-Buiucani

Maiak Chirsova
1-0
Spartanii Selemet

 

Skytteliga

25.05.2019, 23:59

-