ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 12 maj 2018
Slut: Maj 2019

47

lag

1+6

omgångar

47/60

matcher spelade

7 matcher

12 maj 2018

Första omgången

16 matcher

25-26 maj 2018

Andra omgången

8 matcher

9 juni 2018

Tredje omgången

2x8 matcher

20 juni 2018
Returer 5-7 juli 2018

Kvartsfinaler

2x4 matcher

26 september 2018
Returer 31 oktober 2018

Semifinaler

2x2 matcher

(2019)

Final

1 match

(Maj 2019)

 

 

Cupa Moldovei
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

Match 2:2
Match 1:2

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Match 2:2
Match 1:2

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

07.07.2018, 23:34

Match 2:2
Torsdag 5 juli 2018
Iskra
1-9
Sheriff

Information Sheriff vidare med sammanlagt 16-1

Milsami
2-0
Grănicerul

Information Milsami vidare med sammanlagt 4-0.

Fredag 6 juli 2018
Zaria
4-1
Victoria Bardar

Information Zaria vidare med sammanlagt 8-2.

Floreşti
1-6
Petrocub

Information Petrocub vidare med sammanlagt 16-3

Lördag 7 juli 2018
Codru Lozova
1-2
Speranţa Nisporeni

Information Speranţa Nisporeni vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

CS Sparta
3-3
Sfîntul Gheorghe

Information Sfîntul Gheorghe vidare med sammanlagt 10-5.

Dinamo-Auto
5-0
Cahul

Information Dinamo-Auto vidare med sammanlagt 5-1.

CS Sparta II
1-4
Zimbru

Information Zimbru vidare med sammanlagt 4-1.

Match 1:2
Onsdag 20 juni 2018
Speranţa Nisporeni
0-1
Codru Lozova

Sfîntul Gheorghe
7-2
CS Sparta

Cahul
1-0
Dinamo-Auto

Zimbru
0-0
CS Sparta II

Victoria Bardar
1-4
Zaria

Petrocub
10-2
Floreşti

Sheriff
7-0
Iskra

Grănicerul
0-2
Milsami

 

Visa matchfakta

Andra omgången

09.06.2018, 23:59

Lördag 9 juni 2018
CF Soroca
3-5
Grănicerul

Edineţ
0-1
Floreşti

Bogzești
0-3
Iskra

Speranța Drochia
0-2
Codru Lozova

Tighina
0-3
CS Sparta

Flacăra Mingir
0-2
Cahul

CS Sparta II
3-0
Maiak Chirsova

Fulger
2-3
Victoria Bardar

 

Visa matchfakta

Första omgången

26.05.2018, 23:59

Fredag 25 maj 2018
Fulger
3-2
Real Succes

Lördag 26 maj 2018
Maiak Cioropcani
0-4
Grănicerul

Intersport Sănătăuca
1-2
CF Soroca

Rîşcani
2-4
Edineţ

CSF Cricova
1-6
Floreşti

Bogzești
3-1
Ungheni

Rezina
0-2
Iskra

Speranța Drochia
1-0
Sîngerei

FCM Ungheni
1-3
Codru Lozova

Sucleia
1-3
CS Sparta

Tighina
1-0 f
Sireți

Slobozia Mare
1-4
Cahul

Flacăra Mingir
3-0
Saxan

CS Sparta II
4-0
Olimp Comrat

Maiak Chirsova
*0-0 f
Fortuna

Information Maiak Chirsova vinnare efter 4-3 på straffar.

Dacia-Buiucani
3-4
Victoria Bardar

 

Visa matchfakta

12.05.2018, 23:59

Match 1:2
Lördag 12 maj 2018
Cruiz
3-4
Rezina

Natalievca
2-3
Speranța Drochia

Codru Călărași II
2-2* f
FCM Ungheni

Information FCM Ungheni vidare efter 5-3 på straffar.

Sucleia
2-1
Sinteza Căuşeni

ISM-2017
0-3
Tighina

Trachia Taraclia
0-2
Slobozia Mare

Flacăra Mingir
2-0
Congaz

 

Skytteliga

09.06.2018, 23:59

-