ecst.se fotboll

Cupa Moldovei (C)

Cupa Moldovei

2+6

omgångar

51

lag

20/8

Start

25/5

Final

Cupa Moldovei
mda
Andra kvalomgången

23 augusti

Första omgången

3 september

Andra omgången

20-21 september

 

 

Kvartsfinaler

25-26 april

Semifinaler

16 maj

Final

25 maj

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Semifinaler | -
Visa matchfakta
Kvartsfinaler | -
Visa matchfakta
Tredje omgången | -
Visa matchfakta
Tisdag 25 oktober 2016
Milsami
-
Academia

Sheriff
-
Codru Lozova

Spicul Chişcăreni
-
Petrocub

Speranţa Nisporeni
-
Saxan

Dinamo-Auto
-
Sfîntul Gheorghe

Gagauziya-Oguzsport
-
Zaria

Onsdag 26 oktober 2016
Zimbru
-
Anina-ŞS

Sparta Selemet
-
Dacia

Andra omgången | -
Visa matchfakta
Tisdag 20 september 2016
Victoria Bardar
0-2
Spicul Chişcăreni

Iskra
0-5
Saxan

Sfîntul Gheorghe
1-0
Ungheni

Prut Leova
0-3
Sparta Selemet

Onsdag 21 september 2016
Academia
6-0
Edineţ

Codru Lozova
1-0
Intersport Sănătăuca

Anina-ŞS
*2-2 f
Intersport-Aroma

Information Anina-ŞS vidare efter 3-1 på straffar.

Första omgången | 03.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Lördag 3 september 2016
Rîşcani
1-4
Edineţ

Intersport Sănătăuca
1-0
Sîngerei

Maiak Cioropcani
3-5
Codru Lozova

Grănicerul
0-2
Spicul Chişcăreni

Orhei Star
1-2
Victoria Bardar

Cruiz
1-1* f
Iskra

Information Iskra vinnare efter 3-1 på straffar.

Sinteza Căuşeni
0-0* f
Intersport-Aroma

Information Intersport-Aroma vinnare efter 1-0 på straffar.

Anina-şS
3-0
Real Succes

CS Sparta
2-4
Sfîntul Gheorghe

Ceadîr-Lunga
2-2* f
Prut Leova

Information Prut Leova vinnare efter 6-4 på straffar.

Sireţi
2-10
Sparta Selemet

Congaz
2-4
Gagauziya-Oguzsport

Andra kvalomgången | 23.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 23 augusti 2016
Nistru Otaci
0-1 f
Orhei Star

Ceadîr-Lunga
7-2
Slobozia Mare

Första kvalomgången | 20.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Lördag 20 augusti 2016
Maiak Chirsova
0-2 f
Congaz

Flacăra Făleşti
0-5
Grănicerul

Intersport Sănătăuca
1-0
Floreşti

Orhei Star
1-0
Bogze?ti

Sparta Selemet
1-0
Boldureşti

Cotiujănii Mari
1-2
Cruiz

CSF Cricova
1-2
Anina-şS

Politeh Chişinău
1-8
Sinteza Căuşeni

Maiak Cioropcani
2-0
Codru Călăra?i II

Nistru
2-0 f
Dava Soroca

Slobozia Mare
2-1
Cahul

Sireţi
3-0
CFR Ialoveni

Ceadîr-Lunga
4-0
Trachia Taraclia

Rîşcani
4-2 f
Speran?a Nisporeni