ecst.se fotboll
Säsongen 2019
Start: 22 maj 2019
Slut: -

49

lag

7

omgångar

38/42

matcher spelade

Första omgången

8 matcher

22-31 maj 2019

Andra omgången

12 matcher

12-21 juni 2019

Tredje omgången

7 matcher

21-30 juni 2019

Fjärde omgången

8 matcher

13-17 juli 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

4 augusti-1 september 2019

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

Latvijas kauss
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

21.08.2019, 23:38

Söndag 4 augusti 2019
Caramba
1-1* f
Karosta

Information Karosta vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 21 augusti 2019
Daugavpils/Progress
1-2
Jelgava

Liepāja
1-2
Rīgas FS

Söndag 1 september 2019
Riga
17:00
Tukums

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

17.07.2019, 23:59

Lördag 13 juli 2019
JDFS Alberts
0-1
Caramba

Söndag 14 juli 2019
Tukums
4-1
Ventspils

Smiltene
0-4
Liepāja

Valmiera/BSS
1-2
Rīgas FS

Super Nova
0-6
Riga

Måndag 15 juli 2019
Spartaks Jūrmala
0-1
Daugavpils/Progress

Jelgava
1-0
Metta/LU

Onsdag 17 juli 2019
Karosta
4-1
Cargo/DFA

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

30.06.2019, 22:05

Fredag 21 juni 2019
Caramba
1-0
Salaspils

Lördag 29 juni 2019
Tukums
9-1
Krimulda

Grobiņa
2-4
JDFS Alberts

Līvāni
0-7
Smiltene

Söndag 30 juni 2019
Tente
0-1
Karosta

New Project
1-2
Super Nova

Cargo / DFA
6-0
Alberts

 

Visa matchfakta

Andra omgången

21.06.2019, 23:59

Onsdag 12 juni 2019
Caramba
5-3
Mārupe

Fredag 14 juni 2019
JDFS Alberts
3-1
Dinamo Rīga/Staicele

Lördag 15 juni 2019
Auda
1-5
Tukums

Kalupe
3-5
New Project

Salaspils
3-0
Jaunība/Upesciems

Söndag 16 juni 2019
Karosta
8-1
Madona

Super Nova
*3-3 f
Rēzekne FA

Information Super Nova vidare efter 2-0 på straffar.

Līvāni
5-1
Nikers

Tisdag 18 juni 2019
Alberts
2-1
Lielupe

Onsdag 19 juni 2019
Krimulda
3-2
KEIKO

Aliance
1-2
Cardo/DFA

Fredag 21 juni 2019
Smiltene
18:30
Ghetto

Lubāna/Degumni…
2-6
Tente

 

Visa matchfakta

Första omgången

31.05.2019, 23:59

Onsdag 22 maj 2019
Salaspils
4-1
Jurnieks

Torsdag 23 maj 2019
Jaunība / Upesciems
2-1
Jūrmalas SS

Lördag 25 maj 2019
Rīga United
1-0
Karosta

Cargo / DFA
7-0
Monarhs

Talsu NSS / Laidze
0-1
Aliance

Söndag 26 maj 2019
AFA Olaine
1-2
Kalupe

DVSK Traktors
1-3
Krimulda

Fredag 31 maj 2019
Caramba
8-2
Limbaži

 

Skytteliga

21.06.2019, 23:59

-