ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 26 maj 2018
Slut: -

49

lag

7

omgångar

45/48

matcher spelade

Första omgången

9 matcher

26 maj-2 juni 2018

Andra omgången

16 matcher

16-18 juni 2018

Tredje omgången

8 matcher

30 juni-2 juli 2018

Fjärde omgången

8 matcher

6-7 juli 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

4-6 augusti 2018

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

 

Latvijas kauss
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

06.08.2018, 23:20

Lördag 4 augusti 2018
Valmiera/BSS
0-3
Rīgas FS

Söndag 5 augusti 2018
FK Riga
3-1
Spartaks Jūrmala

Daugavpils/Progress
3-3* f
Metta / LU

Information Metta / LU vidare efter 4-1 på straffar.

Måndag 6 augusti 2018
Liepāja
0-1 f
Ventspils

 

0-1 Raens Tālbergs (114)

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

07.07.2018, 23:33

Fredag 6 juli 2018
Ghetto/Gvatar
1-8
Spartaks Jūrmala

1-4 Konstantins Zabarovskis (straff, 53)

0-1 Jurijs Žigajevs (14)
0-2 Oleg Dmitriev (22)
0-3 Oleg Dmitriev (36)
0-4 Ariagner Smith (42)
1-5 Denis Davydov (57)
1-6 Oleg Dmitriev (71)
1-7 Diego Aguirre (75)
1-8 Kaspars Svarups (straff, 90+1)

Lördag 7 juli 2018
Grobiņa
2-6
Daugavpils/Progress

1-2 Jānis Jēkabsons (29)
2-3 Jānis Jēkabsons (70)

0-1 Aleksandrs Ivanovs (20)
0-2 Ilja Ševčuks (22)
1-3 Alain Kouadio (60)
2-4 Ilja Ševčuks (73)
2-5 Vugar Əsgərov (85)
2-6 Kirils Iljins (87)

BetLanes
1-2
Ventspils

1-2 Artūrs Rucko (76)

0-1 Giuly Mandzhgaladze (straff, 53)
0-2 Ņikita Koļesovs (75)

Super Nova
0-2
Riga

 

0-1 Thiago Primão (14)
0-2 Gaël Etock (29)

Preiļu BJSS
0-3
Valmiera/BSS

 

0-1 Mārcis Ērglis (39)
0-2 Klāvs Kramēns (56)
0-3 Niks Savaļnieks (71)

Metta/LU
2-1
Jelgava

1-1 Tamerlan Dzhamalutdinov (straff, 45)
2-1 Tamerlan Dzhamalutdinov (straff, 64)

0-1 Maksim Shiryaev (21)

RTU
0-5
Liepāja

 

0-1 Kristaps Grebis (2)
0-2 Kristaps Grebis (7)
0-3 Girts Karlsons (13)
0-4 Verners Apiņš (67)
0-5 Antons Jemeļins (73)

Limbaži
0-15
Rīgas FS

 

0-1 Roberts Uldriķis (8)
0-2 Dmitri Platonov (13)
0-3 Roberts Savaļnieks (14)
0-4 Dmitri Platonov (25)
0-5 Dmitri Platanov (34)
0-6 Dmitri Platonov (36)
0-7 Roberts Savaļnieks (40)
0-8 Roberts Uldriķis (42)
0-9 Artis Jaudzems (52)
0-10 Roberts Uldriķis (56)
0-11 Maksims Toņiševs (67)
0-12 Dāvis Indrāns (69)
0-13 Dāvis Indrāns (81)
0-14 Vyacheslav Isajevs (89)
0-15 Dāvis Indrāns (90)

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

02.07.2018, 22:32

Lördag 30 juni 2018
Smiltene
0-2
Super Nova

RTU
5-0
Tukums

Söndag 1 juli 2018
Limbaži
3-2
Ogres

Preiļu BJSS
5-0
Staiceles Bebri

DVSK Traktors
0-7
Grobiņa

Daugavpils / Progress
5-0
JDFS Alberts

BetLanes
2-0
Auda

Måndag 2 juli 2018
Rīga United
1-9
Ghetto/Gvatar

 

Visa matchfakta

Andra omgången

18.06.2018, 22:53

Fredag 15 juni 2018
Plavinas OM
1-9
Auda

Lördag 16 juni 2018
Salaspils/Kengaroos
0-7
Betlanes

Grobinas
7-1
Albatroz

Super Nova
2-1
Babīte

Salacgriva
0-10
Riga United

Monarhs/Flaminko
2-4
Daugavpils/Progress

Söndag 17 juni 2018
Tlasi/Laidze
3-5
Ogres

Alberts
1-2
Traktors

Rezeknes FA/BJSS
0-2
RTU/Skonto Academy

Balvu Sporta Centrs
1-4
Smiltene/BJSS

Staiceles Bebri
3-0
Upesciems

Karosta
1-3
Preilu BJSS

Priekuļi
3-6
Limbazi

Kaucuri/JSS
3-3* f
Tukums 2000/TSS

Information Tukums 2000/TSS vidare efter 8-7 på straffar.

Ghetto/Gvatar
5-0
Aliance

Måndag 18 juni 2018
JOFS Alberts
3-1
Nikers

 

Visa matchfakta

Första omgången

02.06.2018, 23:59

Lördag 26 maj 2018
BetLanes
14-0
KF Grobiņa

Söndag 27 maj 2018
Karosta
9-1
Madona

Måndag 28 maj 2018
Priekuļi
2-3
Jurnieks

Tisdag 29 maj 2018
Lielupe
2-5
Nikars

Olaine / Super Nova
1-5
Babīte

Onsdag 30 maj 2018
Kauguri
4-0
Bauskas / Mēmele

Salaspils
9-0
Valka

Cēsis
1-4
Albatroz

Lördag 2 juni 2018
Upesciems
5-2
Degrees / MBJSS

 

Skytteliga

18.06.2018, 22:53

-